SPITALUL DE COPII- FOCAR DE INFECTIE!!!!!!!

Tocmai am iesit din spitalul de copii bv , dar cu ce impresie proasta..... Cat de dragute sunt dr pe atat de scorpii sunt femeile de serviciu-care se cred m-ai sefe decat dr-, doamnele de la bucatarie-care iti aruncau farfuriile in fata de parca erai ultima tiganca si asistentele....Doamne am zis daca ies de acolo fara un virus , fara o boala are D-ZEU intradevar grija de mine si de fetita!!!! TOATE SUNT IMPUTITE, GHIUVETA, BAITA COPILULUI,PATUL, GEAMURILE...e fara cuvinte.AJUTA DOAMNE TOATE MAMELE SI COPII CARE AJUNG ACOLO!!!
YZA79
Postat pe 10 Iunie 2010 12:57
1. imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta, sper ca bb e ok si sa nu mai aveti probleme
2.preventiv fa-i exsudat gat=nas, ca sa fi sigura ca nu te-ai incaltat de acolo cu ceva.Eu am intrat cu una si am iesit cu alta
3.indiferent de ce natie am fi suntem oameni toti.Daca ai vreo parere proasta despre tigani sau alte nationalitati eu zic sa ne abtinem de la remarci rasiste.
in rest numai bine!
ameno
Postat pe 10 Iunie 2010 14:11
pe viitor luati-va la voi cearsafuri, tacamuri , sapunuri, prosoape, pernute, etc, de acasa , olita nu mai zic, (nu se stie niciodata, mai bine sa le ai pe ale tale decat sa le folosesti pe alea din spital), GEL DEZINFECTANT SAU SERVETELE ANTIVACTERIENE, paturici din alea din material de scutec (de pus pe pat in caz ca face pipi sau vomita, sa nu se murdareasca cearsaful....br />

din spital poti sa iei multe: enterocolita, tuse, muci, infectii urinare, cate nu oti sa iei daca nu e bine ingrijit spitalul.... ar trebui sute de analize cand iesi dintr-un asemenea spital.

"textilele" cu care ati fost in spital (haine, prosoape, cearsafuri etc) fierbeti-le cand veniti acasa, iar jucariile cu care a stat in spital la fel sau si mai bine aruncati-le direct -sau macar dati-le su spirt sau cu ceva antibacterian (mai ales daca au cazut pe jos prin spital sau s-au jucat sialti copii cu ele: nu stiti ce oua de microbi pot avea pe ele)
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 14:17
ai dreptate pinicuta culmea este ca atunci cand am stat cu BB in spital era curat deci nu era mizerie infernala.dar si asa tot am iesit cu un cadou de acolo.Am tratat e colii si am iesit cu klebsyella
ameno
Postat pe 10 Iunie 2010 14:28
noi din spital nu am luat nimic niciodata (din salon) dar am luat de la camera de garda (unde era ff aglomerat). oricum am zis mereu ca mai bine folosesc ce imi aduc eu de acasa (si macar stiu ca sunt curate) decat ce mi se da din spital. in plus , gelul dezinfectant e de nelipsit ORICAND MERGEM LA MEDIC (nu stii ce microb "doarme" pe unde pune mana atata lume care daca a venit la dr e f probabil sa fi adus si ceva bolicica (nu toti vin "preventiv, multi vin abia dupa ce s-au imbolnavit)
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 15:05
si noi cat am stat in spital ne-am transformat salonul intr-o garsoniera cu tot ce am carat de acasa...dar eu cred ca magariile alea de virusi si bacterii traiesc efectiv in peretii spitalului, in aer
ameno
Postat pe 10 Iunie 2010 15:28
nu in pereti, ci in aer (de asta se zice sa nu iesi cu copilul pe hol, sa nu faca schimb de microbi cu altii), ci sa stea in salon tot timpul. ba unii chiar interzic vizitele ca sa nu se aduca microbi noi...
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 15:34
draga anemo! nu am nimic cu nimeni si cu nici o natie ! dar m-a dus in salon si am dat peste un miros, unde numai la wc mai miroase asa-a pisu , a nespalat, a transpirat-toate aceste la o mamica de etnie roma- , am inceput sa plang instantaneu! ar trebui sa fim toti oameni civilizati si sa avem o igiena corespunzatoare! toata ziua aceste mame se plimbau prin saloane si urmareau ce aveai pe masa , se uitau dupa telefoane, mancare....poate gresesc ce zic, darmi-a fost f f f greu acolo si poate stiti si voi! poate sunt rasista dar fiecare ar trebui sa aibe locul lui.
YZA79
Postat pe 10 Iunie 2010 19:16
poate ar fi trebuit sa scriu SE COMPORTA CU TINE DE PARCA AI FI ULTIMUL OM!!! ca sa nu supar pe nimeni!!
YZA79
Postat pe 10 Iunie 2010 19:19
sa stii ca nu tine de a fi tigan sau nu. in primul rand, fiecare rasa miroase altfel (nu neaparat ca nu se spala), in al doilea rand exista tarani (de la tara adica) romani 100% (nu tigani) care miros a branza si a toate cele, mananca salam din ala de miroase f puternic sau ceapa sau ce stiu eu ce, de nu poti sta in salon ca ti se face rau.... depinde de om nu de rasa sau etnie...

stiu pakistanezi f religiosi - ei tre sa faca rugaciuni de nu stiu cate ori pe zi si nu au voie sa se roage fara a fi facut dush in prelalabil, si pe langa ca se spala arata si f ingrijit, insa miros f aiurea, pt asa le miroase lor pielea, asta e misorul lor....

daca te duci la un targ unde vin indieni (din India ) sa vanda haine facute de ei, sa vezi cum miros hainele alea.... e mirosul lor, asta este, nu sunt ei de vina...

ti-am zis , depinde de la persoana la persoana....
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 20:56
da era mai ok ''ultimul om''
ameno
Postat pe 11 Iunie 2010 11:14
imi pare rau k ai trebuit sa treci prin asa ceva! si noi ieri am iesit din spital ,nu am fost internate numai o zi dar nu ma pot plange de curatenie ,era curat si chiar de dimi a venit femeia de serviciu si a maturat,sters cu mopul si sters noptierele si gresia...deci e ok...dar mai rau e ca se imbolnavesc copii unul de la altul...il duci cu ceva si ajungi sa il tratezi de alceva....
iar in legatura cu cei de etnie roma eu peronal nu am nimik desi sunt 100% romanca...intr-adevar sunt si tigani care nu se ingrijesc sau care fura sau mai fac cine stie ce prosti dar la fel sunt si romanii sau oricare alta nationalitate...orice padure are uscaturile ei.si romani fura ,sau sunt care nu se ingrijesc...eu una am prieteni de etnie roma dar sincer din casa lor potzi sa lingi de pe jos de curat ce e!...
eu_mino
Postat pe 11 Iunie 2010 12:15
ma bucur ca aud mamici care au trai o experienta destul de buna in spital!
sa dea DOMNUL sa fie numai bine!
YZA79
Postat pe 12 Iunie 2010 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ce varsta v-ati dat copii la cresa? si la ce cresa? 6 De la: sabina82002 22 Martie 2009 12:08
Buna tuturor! 4 De la: pinicuta 2 Septembrie 2009 15:14
mamici din craiova 4 De la: kidz008376 8 Iunie 2010 16:29
sal 6 De la: antoaneta 25 Octombrie 2009 18:39
Vaccin pt:varicela si cel pneumococic,ce parere aveti? 7 De la: segio2009 30 Noiembrie 2009 16:56
Setari Cookie-uri