ce manaca mamicile care alpteaza bb?

Buna fetelor.Am si eu o intrebare...Ce manaca de obicei o mamica care alapteaza?Scuze ca intreb ,dar am f multe prietene care alpteaza iar meniul lor zilnic sunt micii si pizza?
ina_rebeca
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:40
normal este sa incerci sa-ti mentii o alimentatie cat mai sanatoasa cu toate vitaminele de rigoare.. Eu una,din pacate nu ma pot abtine sa u manac dulciuri...desi sunt constienta ca nu e bine...dar simt ca mor fara dulciuri In fine... Eu iau si niste vitamine speciale pentru mamici, pregnacare (nu stiu daca se gasesc in romania, sunt englezesti) care se recomanda atat pe perioada de graviditate si in timpul alaptarii... In rest poti manca dupa placul inimii... Cu primul baietel, care are acum 4 ani daca mancam struguri avea colici, cu al doilea, care are 2 luni am mancat strugri, n-au fost probleme...deci difera!! Foarte important este acidul folic, fierul, (spanac si alte legume verzi)si omega 3 care se gaseste in peste..
Eu una nu ma omor dupa carne, decat carne slaba..gratar pui... in schimb recuperez cu dulciurile caloriile
aly_fab
Postat pe 19 Februarie 2010 00:28
buna ina_rebeca eu cred ca trebuie sa mananci cat mai natural si cat mai sanatos,limitezi cofeina si eviti alcoolul(poate nu este cazul tau)in rest poti manca orice mai ales alimentele care stimuleaza lactatia,eu am inteles ca trebuie sa eviti varza,fasolea,rosiile dar cine stie''cate bordeie atatea obiceie''.pupici si sanatate.
anaROBERT
Postat pe 19 Februarie 2010 01:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTATI-MA CU HAINUTE PT BEBE 3 De la: AncaTarala 27 Septembrie 2009 10:14
anticonceptionale 6 De la: ariana 4 Iunie 2009 12:28
vaccin rh negativ 2 De la: kidz006496 24 Ianuarie 2010 08:30
Pentru bebe care varsa, reflux 4 De la: ina_rebeca 18 Octombrie 2009 12:27
Intrebare 1 De la: arabella0720 14 Noiembrie 2009 11:42
Setari Cookie-uri