bebe stranuta in fiecare zi

Din prima zi in care l-am vazut la maternitate, bebe zilnic stranuta! Este normal? La maternitate mi-au dat tot felul de explicatii, reactii la mediu,etc, dr nostru spune ca este in regula, voi ce spuneti?
carla_dana_p
Postat pe 20 Decembrie 2008 00:18
si andrei stranuta, chiar de mai multe ori in lant (seamana cu mine ). stai linistita, daca nu ii curge nasul si nici infundat nu e, chiar nu ai de ce sa iti faci griji
ruschita
Postat pe 20 Decembrie 2008 01:08
........nu poate fi ceva grav.Intradevar poate fi o reactie la mediu, sau poate e vreo alergie. Cat de mare e bebetul? Sa nu dezvolte rinite alergice (ca sunt la moda).....ca nu prea ai ce sa-i faci. Daca ii faci analize de sange vreodata cere sa-i lucreze si IgE-ul (iti arata daca are teren alergic sau nu). Si al meu stranuta des, sau tusea si incheia cu stranut......si binenteles ca e alergic.Asta e! Nu prea poti sa faci mare lucru.....cica in timp trec de la sine..........sau te apuci sa vezi la ce e alergic, ceea ce e foarte greu cand e foarte mic. Succes....iar daca mai afli ceva, tine-ne la curent. Pupici
cezarinady
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:09
Bebe are 1 an dar nimeni din familia noastra nu are vre-o alergie iar el este si suspect de intoleranta la laptele de vaca,dar inca nu stim deoarece intr-o perioada lua si amoxicilina si in acelasi timp i-am gatit orez cu lapte si s-a umplut de bubite pe burtica si spate.Acum i-au trecut.Luni facem vaccinul si apoi testam ce a fost intoleranta sau reactii adverse la amoxicilina.Eu cred ca este de la amoxicilina.O sa tin cont de sfat cand o sa facem analize! Mersi mult!
Voi aveti alergii?
carla_dana_p
Postat pe 20 Decembrie 2008 23:03
sa nu fie alergic , praf de ex stiu cazuri
livadariuelena
Postat pe 27 Decembrie 2008 21:52
"Alergia este reactia exagerata a sistemului imunitar la actiunea unor substante, care de regula sunt inofensive, substante numite alergene. Alergia poate fi dobandita din mediul inconjurator sau genetic."

pentru a combate orice tip de alergie,ar trebui sa putem face in asa fel incat sistemul imunitar sa functioneze corect...pentru asta,de curand si pe piata din romania a intrat un produs natural 100% care se denumeste FACTOR DE TRANSFER ,are rol imunomodulator si care pe fata de alte produse de gen este unic prin faptul ca asigura un raspuns al sistemului imunitar de 437%...marele avantaj este ca acest produs este extras din colostru(primul lapte care al da orice mama nounascutului in primele 24-48 ore de viata) si din galbenus de ou de gaina... deci NATURAL 100%...mai multe detalii despre ce sunt si cum actioneaza factorii de trasnfer pe www.4life-romania.ro sau pe www.4life.com...sau le pot furniza la cerere pe mail...sanatate maxima si LA MULTI ANI
silviu_m74
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am revenit! 16 De la: somotiucu 15 Februarie 2010 14:05
alimentatie 19 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:16
Parabenii in cosmetice... 1 De la: izab33lla 28 Septembrie 2009 09:03
trecere sau nu pe lapte de vaca 6 De la: goian_livia 26 Iunie 2009 14:43
Am de vanzare accesorii pt bebelus! 1 De la: YZA79 23 Februarie 2011 15:48
Setari Cookie-uri