udatul patului

fetita mea are 3 ani jumate.in olita o invatat n de buna voie ne silit de nimeni.dar de cam o luna si ziua din cand in can dar mai ales noaptea face pisul pe ea.nu vreau s-o pedepsesc dar tare as vrea sa inteleg motivul
kidz005710
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:16
Udarea patului in timpul noptii, denumita in termeni medicali enurezis nocturn ( cuvant provenit din greaca care inseamna "a face apa") este un lucru obisnuit la bebelusi si copii mici., dar este o problema cand se manifesta la baietii de peste 6 ani si la fetitele de peste 5 ani. Pentru a preintampina efectele nedorite ale enurezisului se pot folosi chilotei speciali , cu proprietati absorbante care imita lenjeria de corp si care pot fi purtati pe sub pijamale. Mai multe informatii gasiti pe www.mamiko.ro.
Ciprian Chintoiu link
mamiko
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:54
hai ca macar cearsafurile scapara de-o grija, nea mamicule...
zambil
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Taierea motului la baieti 48 De la: SEBY1YEAR 23 Februarie 2010 15:41
constipatie sau nu? 8 De la: bluerose 13 Februarie 2010 20:15
constipatia 15 De la: ina_rebeca 23 Februarie 2011 11:26
Crema pentru fata la bebe 15 De la: tanase_claudia 29 Iunie 2012 10:09
cine a facut cezariana? cum v-ati revenit dupa? 5 De la: kidz004460 11 Ianuarie 2010 21:35
Setari Cookie-uri