Mamici din Mures!

Buna dimineata!

Avem aici mamici din Mures?
Lalea_kidz
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:14
Buna ,Lalea,eu sunt din Mures
ninutza_kidz
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:41
BUNA,SUND DORA DIN TARGU MURES SI AM O FETITA DE 3 ANI SI 10 LUNI SILVIA-DENISA
dorothy_kidz
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:04
Buna fetelor,

Nu am intrat de mult timp pe net deoarece locuiesc in Corunca si aici nu este retea de net.
Sunt in 33 de saptamani si voi fi o viitoare mamica de baietel!
Cum a fost cu primul bebe? Sunt un pic speriata...
Va pup!
Lalea_kidz
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:55
Buna ,Lalea.
Primul bebe a fost cu emotii mari,abia asteptam sa il tin in brate.parca nu mai trecea timpul odata iar cand vedeam alti bebelusi ma emotionam foarte tare.
Si eu tot baietel am,are 15 luni si e tare iute,istet si vesel.
Cand era mic parca stiam cum sa il imbrac,cum sa am grija de el ,parca venea totul de la sine dar am si citit multe despre bebelusi tocmai pt ca eram si eu speriata ca tine.imi era frica de tot in ce privea ingrijirea lui,alaptatul .dar apoi am vazut ca nu era chiar asa cum mi-am imaginat,unele lucruri erau mai usoare,altele mai grele insa am trecut cu bine peste ele.
Cat despre nastere....imi era frica si mie pana am ajuns la spital si mi-au spus ca raman internata ca noaptea voi naste.aveam niste emotii mari si eu si sotul ...dar m-am linistit iar cand a sosit momentul cel mare..abia asteptam sa il vad si sa imi spuna medicii ca e bine puiul meu.nu ma mai interesa nimic altceva decat sa fie el bine .si ne minunam si eu si sotul ce bebe frumos avem.
Acum ne confruntam cu febra de dupa vaccin si azi mergem la pediatra in vizita sa vedem ce ne spune ( noi stam in Spania ).
pupici si sarcina usoara
ninutza_kidz
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:48
Buna ninutza,

Acum ca am 37 de saptamani si imi bate la poarta "barza cu bebele" imi e o teama cumplita de nastere, dar ma tot amagesc ca nu sunt prima care a trecut prin asa ceva si pentru fiinta minuntata din mine pe care am sa o cunosc in curand, trec prin orice.

Sa cresteti mari si frumosi!



Lalea_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:55
Buna!
Sunt si eu o mamica de baietel din Tg-Mures si o proaspata membra a acestei comunitati.
cridav
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:10
Buna ,Lalea.
Cred ca ai nascut deja sau esti pe ultima suta de metrii .daca da...felicitari...daca nu ...mult noroc si o nastere cat mai usoara.
Astept vesti de la tine sa imi spui cum a fost.asta daca o sa mai poti ....bebe iti ia tot timpul dar merita fiecare clipa petrecuta langa el.
Pupici de la noi si numai bine.
ninutza_kidz
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:52
si eu sunt din Tg Mures. Amalia are 1 aniusor
ms99axl
Postat pe 2 Decembrie 2009 07:43
Buna, si eu sunt din Mures, am un nazdravan de 7 luni.......e tare scump, dar imi face doar par alb........
mama_lui_Filip
Postat pe 11 Februarie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bona in zona Berceni 8 De la: garbo_1358 15 August 2013 12:45
vaccin rh negativ 2 De la: kidz006496 24 Ianuarie 2010 08:30
Maternitatea Elena Doamna Iasi 1 De la: Greta_Garbo 20 Iulie 2011 15:20
cum avem grija de primii dintisori ai bebeilor?? 7 De la: vasilicasavoiu 15 Februarie 2009 12:25
mastocitoza 23 De la: anacs 27 August 2012 23:32
Setari Cookie-uri