s-a inchis fontanela

salut mamicilor.sunt noua pe forum vreau sa-mi spuna cineva ce se intampla daca s-a inchis fontanela prea devreme(am un baietel de 4luni si 17 zile)?de la 4 luni ii dau branza calcica in fiecare zi la masa de la ora 10,sa fie de la asta?
antoaneta_kidz
Postat pe 17 Iulie 2009 18:29
Esti sigura ca sa inchis? Din cite stiu eu nu e bine sa se inchida inainte de virsta de 1an pentru ca nu da voie capsorului sa mai creasca.(asa ia explicat medicul pediatru cumatrii mele)Eu zic sa intrebi medicul pediatru.
lalina
Postat pe 22 Iulie 2009 16:00
si la nazdravanul meu aproape s a inkis fontanela si are deabia 7 luni.are o forma putin asimetrica capusorul lui dar cred ca o sa si revina pe parcurs
iullius
Postat pe 22 Iulie 2009 16:05
am fost azi la dr.mi-a zis ca e aproape inchisa,sa nu-i mai dau branza calcica ci doar branza de vaci din supermarket si sa intrerup VIGANTOL-ul.m-am mai linistit putin,oricum nu poate nimeni opri evolutia(sper sa-i creasca destul capusorul)
antoaneta_kidz
Postat pe 23 Iulie 2009 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa mai manance 55 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:55
Mamici din SATU-MARE??? 23 De la: garbo280586 8 Ianuarie 2012 14:27
SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA 2 De la: deeita 14 Octombrie 2009 15:48
lapte de capra 1 De la: UADINA 7 Ianuarie 2010 13:31
probleme de vorbire la copii prescolari 0 De la: 24 Aprilie 2009 10:07
Setari Cookie-uri