apa oxigenata

buna seara mamici am incercat si azi dimineata dar nu mi a raspuns nimeni la intrebare poate acum este cineva care poate sa ma lamureasca sau macar o parere am fost la o prietena de a mea si isi spala baietelul de 2 luni cu apa oxigenata la ochi vi se pare normal? nu face rau la ochi? ea spune ca in fiecare dimineata il spala la ochi astept parerea voastra
kidz000970
Postat pe 15 Mai 2009 19:26
apa oxigenata? poate apa distilata! apa oxigenata e aia cu care iti decolorezi parul, este un dezinfectant. normal ca nu se da pe ochi cu ea, orice dai pe pleoape poate intra si in ochi, nu iti pui dezinfectant in ochi nu? copilul ala acum mai vede ceva? de unde i-a venit ideea cu apa oxigenata? nu, sigur e o grerseala undeva, poate vorbea totusi de apa DISTILATA!
pinicuta
Postat pe 15 Mai 2009 20:01
nu e vorba de apa distilata ca m am uitat si eu e apa oxigenata poate a auzit ca trebuie spalat cu apa distilata si ea a cumparat oxigenata voi ziceti ca e grav pentru ochi? copilul vede eu i am spus sa nu l mai spele nu stiu ......
kidz000970
Postat pe 15 Mai 2009 20:08
apa oxigenata la ochisori????? ce vrea sa-si orbeasca copilul??? cum au spus si fetele mai sus aia este pt cu totul si cu totul altceva...pt spalat pe ochisori sunt urmatoarele:ser fiziologic; ceai de albastrele se sterge in jurul ochiului, si dak bb are probleme unguent oftalmic cu kanamicina...pe astea l-e am eu pe lista mea de la dr pediatru.... de asa ceva nici ca am auzit... DOAMNE FERESTE sper sa nu pateasca nimik bebele ei...
deliarebecca
Postat pe 15 Mai 2009 21:48
spune-i sa mearga de urgenta la oftalmolog apa oxigenata distruge corneea iar terapia cu corticosteroizi este recomandat.Doamne fereste cat de iresponsabile pot fi unele mame cine i-a zis ei una ca asta?
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Mai 2009 22:45
Buna,eu aveam parul un saten inchis,dupa care m am vopsit o nuanta mai deschisa,dar mi a iesit un portocaliu.Ce as putea face sa l pot decolora ,dar fara vopsele,deoarece parul meu este putin degradat.va rog sa m dati un sfat.
ursuletulelena
Postat pe 18 Martie 2010 14:37
Daca din satena ai ajuns portocalie inseamna ca l-ai decolorat.Mai bine l-ai fi vopsit cu vopsea,fiindca oxidantul de decolorare este otrava pentru firul de par!In schimb vopsele sunt tot felul pe piata...cu vitamine si fara,gen sampon care se duc la 12 sau 24 de spalari.Acum ori te duci la un salon de specialitate sa ,,mai salveze"ceva ,ori te vopsesti o nuanta mai inchisa.Alta sansa nu prea ai.
chanty
Postat pe 18 Martie 2010 14:44
vaiiii...cum sa dai cu apa oxigenata??ala e un dezinfectant..sa se duca de urgenta la oftalmolog,daca intradevar a dat cu oxigenata si nu cu distilata..la okisori se da cu ser fiziologic....eu cu ceai de musetel o mai spal pe okisori..
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 18 Martie 2010 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ce varsta v-ati dat copii la cresa? si la ce cresa? 6 De la: sabina82002 22 Martie 2009 12:08
biberonul uzat!!! 6 De la: pinicuta 26 August 2009 13:31
PETITIE pentru ca indemnizatia mamicilor sa ramana 85% din media veniturilor nete pe 12 luni anterioare nasterii 92 De la: julcsy 23 Martie 2011 15:34
RAU DE MASINA,AVION 68 De la: kidz000837 16 Iunie 2015 13:23
carte adevarul 1 De la: ynu_82 19 Iulie 2009 11:06
Setari Cookie-uri