Jurnal bebe

ce nazbatii a mai facut bebe azi?al meu alaltaieri s-a intors singur de pe spate pe burta,iar ieri a adormit pe burta (nu ca i-ar fi placut,dar era prea obosit de atata munca...)
iullius
Postat pe 15 Mai 2009 12:24
apropo eu chiar am un jurnal unde notez tot ce mi se pare mai important de cand s-a nascut sebi nu stiu daca o sa fie interesat de el vreodata puiutul meu dar eu mai mult ca sigur ca voi fi atunci cand o sa fiu batrana
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Mai 2009 13:18
si noi scriem intr-un carnetel cam toate noutatile.ma gandeam sa scriem si pe aici cam ce fac bebeii,sa ne mai amuzam putin...
iullius
Postat pe 15 Mai 2009 14:46
uite, al nostru sta catarat pe tevile de la calorifer:cu picioarele pe teava de jos si cu mainile pe teava de sus

sau: se trage de cuculetz si pe urma se acopera acolo cu o palarioara

sau:isi pune pe cap chilotii lui tati, asa ca un turban, si se duce sa se admire in oglinda

pinicuta
Postat pe 15 Mai 2009 14:52
da sa stii ca era si eu sa ma amuz foarte tare cand sebi cu o lingura pe care o furase de pe masa la bucatarie batea cat putea de tare in geamul de la terasa azi de dimineata noroc ca l-am luat repede si geamul nu a patit nimic ... sotul meu si cu mine nu am fost inspirati si ne-am pus geam de sus pana jos dar acum 3 ani nu aveam copii si daca ne placea asa de mult...acum sa vedeti ce o sa ne placa sa-l schimbam
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Mai 2009 14:53
m-am si vazut pe la urgenta cu sebi plin de cioburi sotul meu a zis ca e rezistent la socuri acum nu stiu ce sa zic...
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Mai 2009 14:57
mai bine aveti grija, doamne fereste nu se stie ce se poate intampla si mai bine sa sufli si-n iaurt cand e vorba de copil... si noi avem geam la balcon, de sus pana jos (la usa de la balcon), si deocamdata nu am avut probleme dar mereu am grija sa ii zic sa nu bata acolo, noroc ca e si perdeaua la geam si ii atrage mai mult ea atentia decat geamul. desi..si pe geam s-a urcat ca un paianjen, tot asa ca la calorifer:cu mainile si picioarele pe chederele geamului...
pinicuta
Postat pe 15 Mai 2009 15:02
asa am zis si eu ca mai bine-l schimb ca nu vreau sa incerc sa vad daca e sau nu antisoc numai ca am 2 terase si ambele usi au un astfel de geam
cu perdeaua se juca mai mic noroc ca e pe sina si poate trage cat vrea risca doar sa cada perdeaua pe el ca sina e cimentata bine dar acum i s-a pus pata pe geam sa zic asa ...
gata cu net-ul pe ziua de azi ca se terzi si plecam pe afara va spun maine ce minuni mai face si pe afara
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Mai 2009 15:12
Buna...Bia noastra a inceput sa bata din palme si cd ii spun bravo...imediat incepe.

si daca o pun lg perdea sau in pat cu noi trage de cearceaf si face bau...

merge cu premergatorul si avemm un scaun la un birou si reuseste sa-l impinga si e ff mandra ce reusita ei. apoi se duce la pantofi si ii rastoarna pe toti sau ii baga in gura.si in final....se duce la flori,imi rupe frunzele si apoi baga mana in pamantul din ghiveci.....uuuufffff

numai nazbatii..
horobeanu
Postat pe 15 Mai 2009 17:20
noi am scapat de flori ca le-am scost in terasa ca le mai rupea si el frunzele sau scormonea in pamant nu prea ajungea el asa bine atunci ca statea in premergator dar la toamna cand revin florile atunci ajunge mult mai bine
SEBY1YEAR
Postat pe 18 Mai 2009 13:16
mai nou bebe s-a apucat de tipat.si tipa atat de tare incat te dor urechile...nu stiu,am impresia ca el tipa ca si cum ar vorbi
iullius
Postat pe 18 Mai 2009 18:26
de prin luna a treia bebelusii descopera ca le place sa ...tipe!! uneori tipatul e o forma de comunicare, dar se intampla sa tipe si fiindca ii place pur si simplu sa se auda!! Cosmin al nostru a trecut de aceasta faza!!! dar a avut perioade cand tipa, se auzea tipand si radea de se prapadea!! acum suntem la faza in care vrem...sa stam in picioruse! a implinit 6 luni, dar inca nu l-am pus in premergator!!! in fundulet sta de pe la 4 lunite, dar doar de la 5 luni l-am lasat sa stea mai multisor!!
de facut face multe prostioare, se agata de tot ce in preajma lui, daca nu e aproape, se chinuie si ajunge pana acolo! si mi-a spart deja prima cana!! era in brate la mine, si a apucat o tava cu tot ce era pe ea!!
ii place sa devasteze patutul, sa roada tot ce-i cade in manute! chiuie, rade, bolboreste pe limba lui cat e ziulica de lunga!! intelege cand ii spunem "nu", desi rade, se opreste din ce face ...cateva minutele!!!
elanicol
Postat pe 18 Mai 2009 19:08
bia are 10 luni si tipa de mama focului...uneori chiar intrece limita. cred ca ii place cand se aude tipand.....iar daca incerc s-o opresc,nici o sansa.

asa ca o las sa tipe si apoi se opreste singura

horobeanu
Postat pe 18 Mai 2009 21:07
cred ca si lui Raul ii place sa tipe pt ca e foarte fericit cand o face,da din maini si din picioare de zici ca=si ia zborul.si se mai si uita la tine asa cu o mare satisfactie pe fatza...
iullius
Postat pe 19 Mai 2009 08:36
sebi vorbeste si tipa si acum pe limba lui credeam doar ca atunci cand era micut dupa aceea o sa-i treaca...da de unde acum se bucura ca poate tipa si mai tare cel mai mult tipa pe afara cand vede porumbei sau cate un catel...
SEBY1YEAR
Postat pe 21 Mai 2009 12:47
apropo de spart el a spart deja 8 castronele de piftii chiar inainte de paste asa ca tati a trebuit sa mearga sa cumpere altele ca nu aveam in ce pune piftiile oricum asta a fost invatatura de minte si am mutat in rafturile superioare tot ce se putea sparge
SEBY1YEAR
Postat pe 21 Mai 2009 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de unde pot cumpara o pompa pentru alaptat? 9 De la: garbo_381025 9 Septembrie 2013 08:55
Ajutor.. cred ca bebe e racit 35 De la: tik 10 Septembrie 2010 19:14
AJUTOR...... 2 De la: adrica 13 Aprilie 2009 22:22
indemnizatia de maternitate 2 De la: kmi_22 29 Octombrie 2008 12:45
Cetatenia franceza 19 De la: Lalea_kidz 21 Februarie 2017 15:39
Setari Cookie-uri