"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ?


Cat de repede credeti ca isi da seama o femeie maritata daca un barbat este interesata de ea... in ciuda faptului ca ea este maritata de sa zicem 10-15 ani.
Faptul ca s-a casatorit de ceva vreme si e asezata la casa ei ma gandesc ca i-a atenuat radarele...
Oare e adevarat ? voi ce credeti ?

O femeie casatorita cand observa ca un barbat (altul decat sotul ei) este oarecum interesat de ea, credeti ca o ia ca pe o reusita personala, ca pe o reconfirmare a feminitatii ei ?
Dupa mai multi ani de casnicie, cand apare cineva interesat, usor amorezat in viata ei, ea ce simte ? E multumita ca are inca admiratori sau dimpotriva i se pare josnic ca cineva sa se ia de viata unei femei casatorite.
raider
Postat pe 25 August 2011 23:45
e o prostie sa te gandesti la asa ceva, parerea mea...cui ii pasa??? dar, deh...e 12 noaptea
sora_ilsi
Postat pe 25 August 2011 23:49
de ce sa i se para josnic? ce e josnic, sau nefiresc, sau absurd, sau rusinos, sau imoral, sau altcumva in asta? de ce sa nu se intample? ce, a murit?
doamne, lumea e din ce in ce mai rau!
esme
Postat pe 26 August 2011 00:05
multumesc de raspunsuri...
Deci voi spuneti ca o femeie isi da seama usor daca un barbat este interesat de ea, indiferent cat acesta ar incerca sa mascheze asta ?
raider
Postat pe 26 August 2011 00:24
nuuuuu........
o femeie maritata..? ..
niciodata puiule..
cum sa dea ea curs unor maguliri de genu'..?
neeee...
n-as crede in ruptu' capului..
roby_cado
Postat pe 26 August 2011 00:37
Robita, nu-mi vine sa cred ca asta e raspunsul tau. Adica te-ai schimbat atit de mult.....in bine!
Ciresica
Postat pe 26 August 2011 04:39
he he..,p'afara-i vopsit gardu'..,inauntru...
roby_cado
Postat pe 26 August 2011 16:22
chiar roby,maica...

inauntru ce e?mai e ceva?
cat despre intrebare,ma repet,barbatii se dau f usor de gol cand sunt interesati,uneori chiar in ciuda vointei lor...
iasomia
Postat pe 26 August 2011 16:24
e maritata, nu e moarta !

ce-are a face starea civila cu...prefectura ?
poate fi luata ca pe o validare externa, ori, ma rog, fiecare o ia in felul ei ...important e ce face
Freya__
Postat pe 26 August 2011 18:09
iaso..,leopardu' bre..,leopardu'

freyo..,asa e..,fiecare o ia..
roby_cado
Postat pe 26 August 2011 18:31
De la: raider, la data 2011-08-26 00:24:32multumesc de raspunsuri...
Deci voi spuneti ca o femeie isi da seama usor daca un barbat este interesat de ea, indiferent cat acesta ar incerca sa mascheze asta ?


"indiferent cit acesta ar incerca sa mascheze" e deja xtrem...
Bineinteles ca nu citeste in globul de cristal - trebuie sa existe niste indicii ca sa isi dea seama. In rest, maritata sau nu, tine de nivelul de empatie al fiecareia daca se prinde greu sau usor ca ai ceva cu ea... sau ca n-ai. Statutul social are legatura cu ce faci, nu cu ce simti.
quasaria
Postat pe 26 August 2011 18:35
Daca barbatul-sotul este destept si are bun simt nu va simti NEVER-EVER,dar daca este doar un BOU-BAT,el va da de banuit sotiei! Nu ea va avea nu stiu ce al 6-lea simt! Secretul? Sa-ti iubesti sotia cu adevarat si sa ai relatii cu alte femei ca si cum ai o NECESITATE de moment,nu o relatie permanenta PARALELA! Asta din urma da de banuit,si este normal sa fie asa pt ca un barbat ce are o relatie paralela si permanenta isi schimba comportamentul in general,nu numai fata de sotia lui!
Gabriel1960
Postat pe 27 August 2011 07:40
Sigur ca e o reusita personala,o confirmare a feminitatii ei..o cucerice e si o mangaiere a orgoluilui ei de femeie..!!
Dar daca are acasa un sot care-o iubeste si o respecta-nu-i v-a da curs aventurii,v-a fi mandra si-atat!
Dar daca acasa are un sot imposibil,sau..bolnav,sau mai in varsta..atunci..atat aseapta,unul care-o doreste si,am eu presimtirea...ca v-a accepta usoooor o aventura,doua...trei...cat ii cade bine,si cat e discreta!Cum incepe sa "bata" la ochi,se retrage "cuminte" langa siguranta..SOTULUI,indiferent cum e el!!
O vorba veche spune {acum se arata lungimea degetului aratator}:Atata puta de barbat sa ai la casa ta-te apara si ocroteste;cand nu ai nici atata-te cauta cainii...!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 10:39
DACA O DUC RAU ...SUNT CA NISTE RADARE,CAUTA,CAUTA SI TE GASESC.!
tamango_007
Postat pe 27 August 2011 11:11
"...Sa-ti iubesti sotia cu adevarat si sa ai relatii cu alte femei ca si cum ai o NECESITATE de moment,nu o relatie permanenta..." ?????!!!!

mda... incep sa ma gandesc ca poate irina are dreptate cand zice de cei berbati
michelle_
Postat pe 27 August 2011 12:12
De la: tamango_007, la data 2011-08-27 11:11:06DACA O DUC RAU ...SUNT CA NISTE RADARE,CAUTA,CAUTA SI TE GASESC.!


N-ai intzeles ?! Maritata nu cauta nimik, unul o detectase prin radar. Acu' ea era implinita, feminina, bagata pana-n gat in viatza de familie. El a pus ochii pe ea shi se straduia sa-l bage shi "fomeia" in "zeama". Ce poate fi mai romantic decat sa fu...tem pe apucate , femei maritate .?! Ca e shi curat shi igienic shi nici nu ne costa bani deoarece nu poate veni cu cadouri acasa ca le vede omul ei (ma rog, daca e vigilent shi deshtept shi nu se lasa prostit ).
carcotasha
Postat pe 27 August 2011 12:15
""Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ?"

doar daca n-au nasul infundat, urechile cariate, creierul uscat si nu le cheama iri-nuca. oricum, chiar daca le cheama, mai bine sa nu se duca!
alfheim
Postat pe 27 August 2011 12:27
De la: elisabeta_boia, la data 2011-08-27 10:39:50Sigur ca e o reusita personala,o confirmare a feminitatii ei..o cucerice e si o mangaiere a orgoluilui ei de femeie..!!
Dar daca are acasa un sot care-o iubeste si o respecta-nu-i v-a da curs aventurii,v-a fi mandra si-atat!
Dar daca acasa are un sot imposibil,sau..bolnav,sau mai in varsta..atunci..atat aseapta,unul care-o doreste si,am eu presimtirea...ca v-a accepta usoooor o aventura,doua...trei...cat ii cade bine,si cat e discreta!Cum incepe sa "bata" la ochi,se retrage "cuminte" langa siguranta..SOTULUI,indiferent cum e el!!
O vorba veche spune {acum se arata lungimea degetului aratator}:Atata puta de barbat sa ai la casa ta-te apara si ocroteste;cand nu ai nici atata-te cauta cainii...!!


Doamna Elisabeta, o femeie puternica, inteligenta si cu un minim de confort acasa nu va fi cautata de caini.....Probabil sunteti o femeie destul de limitata ca intelect, la dumneavoastra domina instinctul, altfel nu ati fi debitat asemenea tampenie.
nicole_doina
Postat pe 27 August 2011 16:30
Are me@ dar ea vorbeste de o singura categorie..

tu_tumi , tulai ce-ai mai inteles.
Mielutza
Postat pe 27 August 2011 16:35
De la: tutumi, la data 2011-08-27 16:30:49
De la: elisabeta_boia, la data 2011-08-27 10:39:50Sigur ca e o reusita personala,o confirmare a feminitatii ei..o cucerice e si o mangaiere a orgoluilui ei de femeie..!!
Dar daca are acasa un sot care-o iubeste si o respecta-nu-i v-a da curs aventurii,v-a fi mandra si-atat!
Dar daca acasa are un sot imposibil,sau..bolnav,sau mai in varsta..atunci..atat aseapta,unul care-o doreste si,am eu presimtirea...ca v-a accepta usoooor o aventura,doua...trei...cat ii cade bine,si cat e discreta!Cum incepe sa "bata" la ochi,se retrage "cuminte" langa siguranta..SOTULUI,indiferent cum e el!!
O vorba veche spune {acum se arata lungimea degetului aratator}:Atata puta de barbat sa ai la casa ta-te apara si ocroteste;cand nu ai nici atata-te cauta cainii...!!


Doamna Elisabeta, o femeie puternica, inteligenta si cu un minim de confort acasa nu va fi cautata de caini.....Probabil sunteti o femeie destul de limitata ca intelect, la dumneavoastra domina instinctul, altfel nu ati fi debitat asemenea tampenie.


Axl_22
Postat pe 27 August 2011 16:41
...si e bine asa?...sa-ti bati joc de sotul tau de acasa?...de ce te-ai mai cuplat cu el/...de cand a ajuns tradarea un act de bravura?...ce v-as mai rupe gatul, paparudelor!!!!
garbo045732
Postat pe 27 August 2011 21:43
De la: Gabriel1960, la data 2011-08-27 07:40:15Daca barbatul-sotul este destept si are bun simt nu va simti NEVER-EVER,dar daca este doar un BOU-BAT,el va da de banuit sotiei! Nu ea va avea nu stiu ce al 6-lea simt! Secretul? Sa-ti iubesti sotia cu adevarat si sa ai relatii cu alte femei ca si cum ai o NECESITATE de moment,nu o relatie permanenta PARALELA!


esti un bou tu. Si unul paralel.
du-te si fa-ti o manuela daca ai necesitati de moment, pentru ca inselatul tot inselat se numeste oricum dreak incerci sa il maschezi. .

Daca o vezi pe nevasta-ta cu unul, accepti explicatia ca a avut o necesitate brusca si subita cind cumpara cartofi, asa ca l-a tras pe aprozarel dupa tejghea si si-a indeplinit repede femeia treaba, ca sa poata pleca mai departe?! E natural, nu? Necesitatea de moment...
quasaria
Postat pe 27 August 2011 21:54
corect, 732, cum naiba sa-si bata joc de sotu' ei de acasa, nerusinata? nu mai bine isi bate joc de sotu' ei de la serviciu? zic si io...
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 21:57
ce-i, q, di ce te suparasi ashea pa nen'tu gabriel asta? nu mai bine il bagai la putzu' gandirii? ne mai radeam si nuoi.
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 21:58
Bre, io zic ca pentru fiecare iegzista o iesplicatie!
anakin
Postat pe 27 August 2011 21:59
nope, thor - nu m-am suparat, credeam ca vrea omu' sa toaleta si absorbit de garbo a uitat sa se duca. Si ca sa nu faca pipi in pantaloni sa ia o pauza pt gindire. Ma rog. Simularea gindirii.
quasaria
Postat pe 27 August 2011 22:05
Tutumi..limitata la intelect esti Tu!!Citeste mai bine proverbul,E UN PROVERB,nu-i "debitat" de mine...e din folclorul popular,deci are un sambure de adevar in el!!
Si tu da calificative la intelectul cuiva,cand ai habar despre ce se vorbeste...!!
Cred ca din INSTICT ai comentat,fara macar sa citesti exact ce-am vrut sa spun..mai ...citeste...
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 22:25
De la: raider, la data 2011-08-25 23:45:46
Cat de repede credeti ca isi da seama o femeie maritata daca un barbat este interesata de ea... in ciuda faptului ca ea este maritata de sa zicem 10-15 ani.
Faptul ca s-a casatorit de ceva vreme si e asezata la casa ei ma gandesc ca i-a atenuat radarele...
Oare e adevarat ? voi ce credeti ?

O femeie casatorita cand observa ca un barbat (altul decat sotul ei) este oarecum interesat de ea, credeti ca o ia ca pe o reusita personala, ca pe o reconfirmare a feminitatii ei ?
Dupa mai multi ani de casnicie, cand apare cineva interesat, usor amorezat in viata ei, ea ce simte ? E multumita ca are inca admiratori sau dimpotriva i se pare josnic ca cineva sa se ia de viata unei femei casatorite.



O femeie adevarata simte intotdeauna cand cineva ii da tarcoale si asta nu are nici o legatura directa cu situatia ei civila, felul in care reactioneaza insa poate fi diferit.
O femeie maritata n-are nici o vina pentru faptul ca un alt barbat o gaseste atragatoare, iar daca este o persoana ce tine la barbatul si familia ei, ea se va simti putin flatata si atat.
charmelen
Postat pe 28 August 2011 02:43
Raider,

Asocierea cuvantului MIROS, cu toate ghilimelele puse, cu FEMEILE, crede-ma ca nu e cea mai fericita...

Femeile (maritate sau intr-o comuniune consensuala, mai putin importa nuanta) nu au simturile atrofiate, daca nu le-au avut nici pana atunci.

In ecuatia pe care o prezinti, tu esti cel usor amorezat sau esti sotul doamnei curtate?


Chrmelen, nu cred ca e vorba de vreo vina...
nathalie
Postat pe 28 August 2011 03:52
...femeile maritate de 10-15 ani au toate sansele sa nu mai fie fericite in mariajul lor asa ca atunci cind se iveste cineva care le da tircoale sint foarte bucuroase...prin asta incearca sa-si re-vitalizeze casnicia sau pur si simplu sa se simta bine...sa uite de alcoolistul de acasa care ii spune doar cuvinte urite,care n-o mai tine in brate,n-o mai dezmiarda ca sa nu zic...no mai iubeste....si asa femeia se daruieste total acelei persoane....
...asta va scriu din experientele mele...ca deja este trecut de 12 noaptea....la mine este aproape 3 dimineata.somn usor!
garbo034149
Postat pe 28 August 2011 04:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
Sa-l cred ca a fostdoar o ratacire? 123 De la: tatoo64 17 Februarie 2011 16:57
Relatii paralele 38 De la: garbo031138 24 Iulie 2009 16:22
Setari Cookie-uri