mereu fosta.....

Buna! Ajutati-ma va rog cu o explicatie...bine,asta daca exista una :) . Am avut cateva relati serioase la viata mea....mai exact una de 4 ani, si 2 de cate 1 an. De ce s-au incheiat? Toate s-au sfarsit din acelasi motiv...am fost inselata cu FOSTA! Nu intelege, e posibil ca toate cele 3 relatii ale mele sa aiba acelasi final????....e posibil ca urmatoarele mele relatii sa fie la fel??? Parca sunt blestemata si mereu voi fii inselata cu o fosta E un sentiment naspha, avand in vedere ca au existat planuri de nunta in prima relatie...defapt eram in pragul nuntii cand am aflat eu ce se petrece. Ideea e ca nu suport ideea de a fi inselata si nu pot trece peste. Orgoliul meu e mult mai mare....oricat de mult asi fii iubit... :(
ralukkkkk
Postat pe 28 August 2011 07:44
mereu vei fi inselata cu fosta daca iti alegi niste unii de genul asta, incapabili sa puna punct unei relatii. Partea buna este ca , transformindu-te si tu in fosta, poti sa reiei ciclul....
quasaria
Postat pe 28 August 2011 08:40
knd ii intalnesc nu am de unde sa stiu ca sunt genul asta de barbati,incapabil sa puna punct unei relati. Si da, ma transform intr-o fosta....numai k raman la stadiul de fosta si nu devin un back-up pt ca eu sunt capabila sa pun punct unei legaturi bolnavicioase. Eu ma gandesc daca asa o sa se intample si pe viitor....nu scrie pe fruntea nimanui cum este si in ce fel este :)....ms mult
ralukkkkk
Postat pe 28 August 2011 09:58
Filozofia asta functioneaza daca gandesti in felul acesta.Importante sunt nevoile personale si cum ti le echilibrezi.Cand incepem sa folosim termenul "bolnavicioase" deja ne-am lansat in literatura.
garbo172845
Postat pe 28 August 2011 10:10
"Toate s-au sfarsit din acelasi motiv...am fost inselata cu FOSTA!"

esti sigura ca ai fost inselata doar cu fosta?
cred ca asta e doar iluzia ta!

uneori fostele, vor s-o faca din razbunare... sau din amuzament pe seama fostului!
si nu sunt doar astea cauzele... pot fi mult mai multe, insa nu voi sta sa detaliez un nonsens!

insa cred ca la pretentziile tale, ori mai cautzi pana gasesti unul nou noutz, fara o fosta! ori cautzi unul care e vaduv. deci ai sa stii tot timpul unde e fosta si n-ai sa mai ai probleme de gen. si ar mai fi optiunea sa cautzi cu rabdare unul care chiar a terminat-o cu fosta! eh... chestia asta e destul de dificila, dar nu imposibila!
succes!
alfheim
Postat pe 28 August 2011 14:52
dupa parerea mea, cei mai multi barbati sint incapabili sa puna ei punct de-adevaratelea unei relatii daca n-au fost trozniti foarte tare de despartire. Si, de obicei, nu sint trozniti cit sa nu isi revina. Si mai de una, de alta, isi mai amintesc asa, pe parcurs, ca in relatia aia au fost si vremuri bune. Si poate a mai ramas vreo felie de tort, ia sa vedem.
Asa ca nimic din ce ti se intimpla tie nu e nou sub soare... Nu ti s-a intimplat si reversul? Sa te caute fosti? Si, daca ti s-a intimplat sa te caute, de ce te mira ca si aia isi cauta fostele?
quasaria
Postat pe 28 August 2011 16:01
E posibil ca asteptarile lor in ceea ce te priveste sa fi fost altele. Poate le-ai oferit prea mult (sau prea putin) din ceea ce-si doreau.

Ideal ar fi sa-l gasesti pe cel care vrea sa cumpere exact ce ai tu de vanzare (citeste si ghilimelele), fara sa faci rabat la calitate.
nathalie
Postat pe 28 August 2011 18:44
Q,
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2011 19:13
Nu exista real ca un barbat sa isi insele "noua cucerire" cu "fosta " ...Doar o revenire la vechea partenera. Dar "fosta" aceasta ce reprezinta ? Sotie ? Amanta ? Prietena? Ma rog - orice ar fi fost "fosta" problema este la tine - daca s-a repetat. Poate ca doar creezi iluzia ca reprezinti o femeie ce merita iubita, iar mai apoi nu esti decat o mare deceptie - si reprezinti doar un termen de comparatie cu "fostele" - ce castiga desigur in imagine. Iti recomand mai multa prudenta in a alege barbatul pe care ai putea sa-l iubesti - dar intai descopera-l sa vezi daca merita si daca acesta isi doreste o relatie de iubire cu tine ( scuza-mi familiaritatea ) si apoi fa pasi marunti....daca doresti ceva trainic. Inca un sfat : NU mima iubirea numai din nevoia de iubire si nu confunda sexul cu iubirea. Trebuie sa invatam a trai - pe toate planurile. Toate bune !
Briana_G
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:32
are mare putere ceea ce crezi.
este foarte posibil pe viitor sa nu se intample asta.
trebuie sa treci peste cele trei experiente,sa le uiti pur si simplu,sa tii minte doar concluzia,ca trebuie in viitoarea relatie,sa ii spui lui,ca ceea ce nu accepti ,este inselatul.
cel mai bin eeste sa fii optimista,oricat ar fi de greu,iesi castigata.
nu crede,ca e periculor,mai stii proverbul,ai grija ce iti doresti?
este pentru ca atragi in soartata,ceea ce crezi ca s eva intampla.
pare o tampenie,dar nu este.
gandurile noastre au putere.
doar roaga-te sa ai noroc,in dragoste,si sa intalnesti perechea vietii tale.
la mine a functionat,si nu numai.
mult noroc in dragoste,eu deja m-am rugat pentru tine.
d
daniilia
Postat pe 9 Septembrie 2011 08:19
De la: alfheim, la data 2011-08-28 14:52:40"Toate s-au sfarsit din acelasi motiv...am fost inselata cu FOSTA!"

esti sigura ca ai fost inselata doar cu fosta?
cred ca asta e doar iluzia ta!

uneori fostele, vor s-o faca din razbunare... sau din amuzament pe seama fostului!
si nu sunt doar astea cauzele... pot fi mult mai multe, insa nu voi sta sa detaliez un nonsens!

insa cred ca la pretentziile tale, ori mai cautzi pana gasesti unul nou noutz, fara o fosta! ori cautzi unul care e vaduv. deci ai sa stii tot timpul unde e fosta si n-ai sa mai ai probleme de gen. si ar mai fi optiunea sa cautzi cu rabdare unul care chiar a terminat-o cu fosta! eh... chestia asta e destul de dificila, dar nu imposibila!
succes!


Nici de vaduvi nu poti sa mai fii sigura in ziua de azi. Unele foste au tendinta sa apara din ectoplasma si sa se vare sub cearsaf cu vaduviorul for old times sake, cand te astepti mai putin.
charmelen
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:46

si sa vezi paruieli pe lumea ailalta....
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:19
CH,Q...relelor..
elisabeta_boia
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:34

macar eu nu cred in lumea ailalta... da' aia care cred...cum vizioneaza haremul, chiar?
Daca ramine vreunu' vaduv de vreo trei ori - in rai are patru neveste si armonie si cinta harpa?
...cum vine aia "precum in cer asa si pe pamint" - sau e invers?!
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:37
Pe urmatorul ia-l tare din prima. Din cate am vazut la prietenii mei asa e moda. Le place dominarea. Toti s-au insurat cu femei din astea... rele de gura si al dracu'
sierra_ig
Postat pe 17 Septembrie 2011 06:07
De la: quasaria, la data 2011-09-12 22:37:44
macar eu nu cred in lumea ailalta... da' aia care cred...cum vizioneaza haremul, chiar?
Daca ramine vreunu' vaduv de vreo trei ori - in rai are patru neveste si armonie si cinta harpa?
...cum vine aia "precum in cer asa si pe pamint" - sau e invers?!


verificai in Biblie si ce sa vezi, gasii un verset special pentru tine, straight from Jesus' mouth, exact pe chestiunea asta cu vaduvii, sau vaduvele ce recidiveaza de
Asa ca uite ce raspunde Mantuitorul celor ce-l intrebau a cui va fi femeia ce tinuse sapte barbati: va rataciti nestiind scripturile, ca la inviere nici nu se insoara nici nu se marita, ci sunt ca ingerii lui Dumnezeu in cer. Adica precum in cer, asa va fi si pe pamant .
Asa ca ai dreptate sa nu crezi ca-n lumea ailalta e rost de sex.
charmelen
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:52
nashpa, charm! tre' sa-l anuntam si pe achmed, sa nu mai spere la alea 72 de virgine!
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:58
De la: ralukkkkk, la data 2011-08-28 07:44:10 Buna! Ajutati-ma va rog cu o explicatie...bine,asta daca exista una :) . Am avut cateva relati serioase la viata mea....mai exact una de 4 ani, si 2 de cate 1 an. De ce s-au incheiat? Toate s-au sfarsit din acelasi motiv...am fost inselata cu FOSTA! Nu intelege, e posibil ca toate cele 3 relatii ale mele sa aiba acelasi final????....e posibil ca urmatoarele mele relatii sa fie la fel??? Parca sunt blestemata si mereu voi fii inselata cu o fosta E un sentiment naspha, avand in vedere ca au existat planuri de nunta in prima relatie...defapt eram in pragul nuntii cand am aflat eu ce se petrece. Ideea e ca nu suport ideea de a fi inselata si nu pot trece peste. Orgoliul meu e mult mai mare....oricat de mult asi fii iubit... :(


de obicei, esti inselata cu urmatoarea... :D

asadar, daca esti inselata cu fosta, probabil ca nu ai depasit "baremul"...:P
:))))

PS: ai totusi o parte buna... iti recunosti orgoliul "mult mai mare" - care ar putea fi un impediment serios in depasirea "baremului"...:PPP
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:13
De la: quasaria, la data 2011-08-28 16:01:47dupa parerea mea, cei mai multi barbati sint incapabili sa puna ei punct de-adevaratelea unei relatii daca n-au fost trozniti foarte tare de despartire. Si, de obicei, nu sint trozniti cit sa nu isi revina. Si mai de una, de alta, isi mai amintesc asa, pe parcurs, ca in relatia aia au fost si vremuri bune. Si poate a mai ramas vreo felie de tort, ia sa vedem.
Asa ca nimic din ce ti se intimpla tie nu e nou sub soare... Nu ti s-a intimplat si reversul? Sa te caute fosti? Si, daca ti s-a intimplat sa te caute, de ce te mira ca si aia isi cauta fostele?


acuma serios vorbind... ce rost are sa pui capat unei relatii, daca n-ai siguranta ca dai peste o alta (relatie) mai buna?!:PP

chestiile alea de "prinztip" se cam altereaza dupa o anume vreme, in care ne dam seama ca nu ne-au servit la nimic, dimpotriva... iar a nu renunta la o "felia de tort" despre care vorbesti, se cheama chiar intelepciune... mai ales daca "felia" nu are nici ea nimic impotriva... :D
:)))


PS: asta a propos de "barbatii sunt incapabili"... nu neaparat, Q.
Exista si paradigma: barbatii sunt capabili sa-si dea seama ca s-au prostiti cu alta care nu merita si sa(-si) revina la normal...:P

Nu de alta, dar la teorii si "axiome" ne pricepem cu totii, cand e vorba sa aruncam cu pietre de-a'm boulea, ca sa ne aratam ce frumosi/frumoase si destepti/destepte suntem...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:19
ah, si mai e o varianta:

barbatii (UNII - si nu numai ei), pot fi capabili sa aiba mai multe relatii simultan...

e vreo problema?!... eu nu kred...

poate numai pentru unele (ma rog, O PARTE A LOR - si nu numai pentru dansele:P)...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:26
De la: Thor_again, la data 2011-09-17 23:58:29nashpa, charm! tre' sa-l anuntam si pe achmed, sa nu mai spere la alea 72 de virgine!


din pacate la Achmed n-a ajuns inca Evanghelia, omul se ghideaza tot dupa Kuran. Dar citii pe un forum francofon de religie ca huriile alea cu ochi negri ar fi de fapt niste baieti,asa ca daca Achmed nu-si schimba rapid orientarea sexuala, mi-e teama ca speranta lui o sa se transforme in cosmar in paradisul lui Allah!
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:30
De la: eu_geminy, la data 2011-09-18 02:26:17ah, si mai e o varianta:

barbatii (UNII - si nu numai ei), pot fi capabili sa aiba mai multe relatii simultan...

e vreo problema?!... eu nu kred...


Da, e o oarecare problema de logica formala si implicit de formulare corecta a frazei.
Daca UNiI si nu numai ei pot fi capabili (sic), sa intelegem ca ALTii si nu numai ei pot fi incapabili?
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:03
raspuns (ca la bancul cu zebra):

dap!...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:14
Eu_ge..nu cred ca-s capabili de mai multe ..relatii... Uneori,si nu numai ei..se fac de rusine si numai cu o singura relatie.. Si degeaba se scuza..nu se mai poate..dar se dau "mari" ca au mai multe relatii...DA!! Relatii de afaceri,de colaborare pe linie de servici,de dialog,de prietenie-prietenie...de orice fel..numai de aMOR..NU!!
Poate gresesc,convinge-ma ca gresesc! Sa glumesc???Dovedeste!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:01
da' eu nu vreau sa conving pe nimeni, de nimic...
ce, suntem la simpozion aici si eu nu stiam???:PP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:05
drept..tu vrei doar sa te bagi in seama!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:05
da, betty...
daca ai probleme cu mine, fa o petitzie...
raspunsul in 30 de zile:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:09
pana raspunde ge la petitie ,eu zic sa omoram fostele. si asa sunt foste. cu cateva g de ceanura ,se rezolva cazul.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:23
ba, eu zic sa nu va legati de fostele mele, ca toate mi-s dragi pana mor.
pana mor eu, ca ele... Deie-le Dzeu sanatate (ca multe lucruri bune m-or invatzat), viatza cat mai lunga si vedere buna (pentru oglinda), pana la adanci batraneti...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:28
uite, pe ale tale nu le omoram. numai pe ale celorlalti.
faceti o lista si eu sar cu ceanura. 10000 euro/pe cap de fosta. ieftin. hai ca va fac reducere. pana ieri am luat 15 000
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imaginatia- cum o dezvoltam? 31 De la: iasomia 12 Octombrie 2009 17:33
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
Setari Cookie-uri