Bagajul pentru maternitate

Mie chiar mi-au zis sa nu le folosesc in primele 2 luni. Si nici produsele Jhonson, ca dadeau alergii. Deci nu le-am folosit deloc. Am preferat produse de la Sanosan si apa calda cu sapun pt copii.
ses
Postat pe 9 Martie 2010 00:35
eu am foloist ulei de corp de la johnon si mi sa umplut copilul de buze avea cam 2 sapt si ceva cand sa intamplat si abea apoi am aflat ca produce alergii
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 00:36
Am folosit johson 2 in 1 si n-a facut nici-o alergie de la el.
De la servetele pampers a facut alergie dar de la servetele johson nu a facut.
Crema hidratanta de corp am folosit de la mustela.
bau
Postat pe 9 Martie 2010 00:38
depinde de sensibilitatea fiecarui copil nu toti sunt la fel
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 00:39
Probabil depinde de la copil la copil. Nu stiu ce sa zic. Eu in bagaj aveam crema de la sanosan, cea cu zinc, buna si pentru iritatiile la oute sau intre bucinele... sau pe gat, cand se spuzea de la caldura... Si acum ii dau tot cu d-aia, vara, daca e cazul...
ses
Postat pe 9 Martie 2010 00:41
si eu o foloses c tot pe aia sunt tare multumita de ea il dau seara in caz ca este oparit si a doua zi nu are nimic,si pana sa aflu de ea il dadeam cu crema de galbenele si parca mai rau ii faceam
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 00:42
Eu n-am auzit de ea pana acum,probabil daca auzeam mai devreme ne salva de multe ori cand ne-am iritat la funduletz.Noua crema de galbenele ne irita si multe creme ne-au facut rau,pana am ajuns de pe la 2luni cred sa nu-i mai dau cu nici-o crema,doar cu triderm cand se irita.
bau
Postat pe 9 Martie 2010 00:52
Ana cum sunt scutecele?
bau
Postat pe 9 Martie 2010 00:52
sunt super bune,gata economie merg pe astea de acum,sunt multumita nu mi se irita nu curge pe langa sunt super si ieftine
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 00:58
Ma bucur sa aud asta
bau
Postat pe 9 Martie 2010 01:10
da msik frumos daca nu imi spuneai tu isi facea fimiu nevoile in banii mult si bine sunt buni si astia,chiar foarte buni
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 01:11
Si eu sunt f multumita,am economisit o groaza de bani.
bau
Postat pe 9 Martie 2010 01:14
pai da eu cumpar cate 2 baxuri in banii in care cumparam doar unul si ma tinea 2 maxim 3 sapt
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 01:15
ce scutece? Eu folosesc marca pampers si servetele umede ca am patit-o. Am luat odata alta marca de pampers si mi s-a iritat bb.
ses eu am folosit servetele umede de la inceput si nu am avut prob, dar cum spuneai depinde de la bb la bb
viobregar
Postat pe 9 Martie 2010 08:48
cam acelasi bagaj l-am avut si eu ca si mony08, doar ca nu am folosit crema pt copil, cam 5 -6 pampersi pe zi si in loc de ceai de musetel am avut nevoie de ceai de chimen. Asta iti zice chiar doctorul imediat ce nasti . Chiar daca nasti cu cezariana sau normal te pune sa bei mult ceai de chimen nu musetel.
Iar in sala de travaliu si la terapie intensiva nu am avut voie cu camasile mele. A trebuit sa folosesc de la maternitate ca asa trebuie. Doar cand am ajuns in salon (am iesit de la terapie intensiva) am avut voie sa imi iau camasile mele. Dar si asta probabil ca depinde de la o maternitate la alta. Cand va aud pe voi fetelor imi dau seama ca am fost norocoasa si ca a fost foarte bine la noi. Am zis eu si mai devreme ca am fost multumita deci sincer chiar asa e. Si cat am stat la terapie intensiva am mancat doar putin si aia de la spital. Normal cu farfuria, lingura, cana mea.
Pitu
Postat pe 9 Martie 2010 09:35
ne spuneti si noua fetelor despre ce scutece vorbiti? Eu de la inceput folosesc Pampers si sunt multumita de ele dar e adevarat ca si la pret cam ustura. Produse pt igiena copilului am folosit Nivea inclusiv servetele umede, iar cand s-a iritat am folosit Sudocrem.
Pitu
Postat pe 9 Martie 2010 09:38
buna !!! eu sunt noua pe aici si chiar imi prind bine informatiile voastre ca mai am putin si se apropie marea zi si eu nici nu am fost sa imi iau ce imi trebuie dar trebuie sa fac o lista si sa ma pregatesc.mai sunt mamici de mai ca sunt curioasa !!
kidz007212
Postat pe 9 Martie 2010 10:46
Buna dimineata mamici, pentru viitoarea mamica, referitor la bagajul pentru maternitate ai nevoie de sfaturi?, daca da i-ti ofer si eu cateva sfaturi cu mare placere !
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Martie 2010 11:02
Asa si inca nu am aflat despre ce pampersi vorbiti!!!!!!!!!!!!!
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Martie 2010 11:03
Buna kidz007212. Eu am nascut in 26 mai 2009. Trebuie sa nasti in mai inteleg. Mai ai un pic.
Pitu
Postat pe 9 Martie 2010 11:28
da fetele sa vorbim despre lucruri care prezinta interes.
eu am folosit numai pampers de la pampers pana acum sau happy dar mony mi-a recomandat niste pampersi de la wisckies sunt tot in genul lui pampers o idee aseamanatori doar ca sunt mai redusi ca pret .
se gasesc numai in supermarket kaufland este produsul lor propriu.
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 11:38
anaRobert zi-mi si mie cat costa baxul de pampers de care ai amintit, si nu te mai enerva, ca nu merita!
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Martie 2010 11:43
ai dreptate diana_maria nu merita da si tu in situatia mea nu ti-ar conveni de cand am cont aici se ia de mine de parca cine stie ce treaba am eu cu specimene dinastea...


pampersi se cheama wisckies ii gasesti la kaufland doar si costa 30 lei baxul(300 mii vechi)sunt foarte buni sa sti sunt gen pamapersi de la pampers.
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 11:46
anaRobert, eu am invatat ceva de-a lungul vietii...cand nu-ti place de cineva, tai clichina si mergi mai departe,nu te ajuta cu nimic daca dai curs unor provocari puerile, nu mai fii suparata ca tu esti fata buna si desteapta!
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Martie 2010 11:50
asa ar fi trebuit sa fac de la iceput dar de acum asa am sa fac o sa o las sa scrie in vant fara sa ii mai raspund atacurilor de femeie prost educata
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 11:52
multumesc de informatia cu pampersii,am sa caut si eu cu siguranta, mai ales ca diana face mai nou la olita toata ziua, deci am nevoie doar noaptea si nici atunci tot timpul!
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Martie 2010 11:53
Mersi anaROBERT pt informatia cu pampersii. Eu raman tot ;a Pampers deoarece in Oradea nu este Kaufland inca. Asta e, speram sa facem la vara in olita. :)
Pitu
Postat pe 9 Martie 2010 12:01
nu aveti pentru ce fetelor daca aveti kaufland in zona in care locuiti ii incercati daca vreti sunt foarte buni,mai ales in cazul tau diana_maria ca ii folosesti doar noaptea.

lorena_05 imi pare rau ca nu ai kaufland in zona erau buni si mai economici dar iti trimit eu de aici
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 12:06
eu am folost pampers deiai si s-a iritat eu raman la pampers
viobregar
Postat pe 9 Martie 2010 12:10
da acum depinde si de fiecare copil automat ca nu toti sunt la fel,eu am folosit numai de la pampers dar am spus sa ii incerc si pe astia sunt mai economici si sunt buni eu sunt multumita.
anaROBERT
Postat pe 9 Martie 2010 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ati nascut? 30 De la: angi_kapa 29 Octombrie 2011 21:49
doctor safta veaceslav 6 De la: spirescu_ramona 13 Mai 2011 07:03
Durerile nasterii 24 De la: bubulina19valy 10 Martie 2010 17:57
nu o recomand 110 De la: Kamelya 8 Aprilie 2010 10:48
BUNA ZIUA 5 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:46
Setari Cookie-uri