Sunt in 3 saptamani si ma doare burtica

E normal sa ma doara burta in 3 saptamani? Ma dor ovarele si ma simt ca si cum ar trebui sa-mi vina ciclul, si sanii sunt durerosi si un pic umflati... Credeti ca e normal?

Mentionez ca la eco totul pare bine, chiar daca puiutul nu se vede inca.
mioritalaie
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:47
Felicitari. Asa am fost si eu pana in luna a treia. Dureri ca de ciclu dar fara sangerare. Doctorita mea zice ca nu e pb, doar ca am luat nospa
usr_20885
Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:21
sincer eu nu am avut nici un fel de dureri de acest fel apropo cum mai sunteti ca nu ati mai dat nici un semn de viata?
SEBY1YEAR
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:50
si eu am avut aceleasi dureri cam pana la o luna dar mi-au disparut,,,,,si au urmat din nou pe la 16 saptamani cand am facut eminenta de avort si am fost internata.nu vreau sa te sperii darsa stai linistita sa nu te stresezi si cam gata cu treaba daca tii la bebe....sanatate multa iti doresc
silviatatu
Postat pe 1 Mai 2009 11:55
cam cu intarziere ti-am raspuns....numai ac am vazut topicul oricum sper ca esti bine..astept vesti
silviatatu
Postat pe 1 Mai 2009 11:59
Salut ma bucur pentru tine.am pasit si eu in prima saptamina din luna a treia.acu ma simt mai bine da pina nu demult in fiecare dimineata ma trezeam cu dureri de burtica.in plus ma mai doare si spinarea.medicul spune ca nui nimic sa numi fac griji.e ceva firesc ne adaptam cu o crestere a unei noi veti. iti urez bafta rabdare si sanatate copilashului tau care se va nashte de vremea rinduita de Dumnezeu.
irinutsa_alintutsa
Postat pe 4 Mai 2009 15:06
de dureri de spate nici nu mai vorbesc ca m-a durut si gravida fiind si ma doare si acum cred ca ar trebui sa merg la un control
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 11:48
si eu am probleme cu spatele de cand l-am nascut pe silviu cel mare si nu am avut curaj sa merg la un control ma doare de dimineata cand ma trezesc si cand il iau in brate pe alex,nu mai spun ca acum incepe sa mearga si il tin de manuta iar cand incerc sa ma ridic vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....................de mine,trebuie sa-mi fac curaj si timp sa merg la un control ca in ritmul asta nu stiu unde ajung..zau!va pup si va doresc sanatate multa atat voua cat si la bebeii vostri
silviatatu
Postat pe 6 Mai 2009 12:49
se pare ca mamica noastra fericita nu ne mai da nici un semn de viata...
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Mai 2009 12:58
buna
si eu am aceasta problema sunt in 7 saptamani dar de frica nu am luat nici o pastiluta sunt din ploiesti daca mai sunt burtici din ploiesti as dori sa mai stam de vb pupici la toate burticile.....
kidz006057
Postat pe 21 Decembrie 2009 17:46
Stai linistita, e perfect normal ce ti se intampla. Si eu am trecut prin aceleasi stari, sani durerosi si umflati, am avut chiar si niste noduli la sanul drept, dar doctorul a zis ca e perfect normal, sunt canalele cu lapte. Balonarile mi-au dat cel mai mult de furca si arsurile din ultimul trimestru. Greturile au trecut cam dupa 3 luni dar din luna a 6-sea am stat la pat caci am avut contractii premature. Bine ca bebele e sanatos, are deja 6 saptamani si e un mare mancacios. Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos.
ioana74
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:38
este normal sa te doara, pentru ca se intind unele ligamente de langa femur. Nu te speria, si eu si multe mamici am patit asta. Eu aveam parte noapte de carcei, la picioare, crampe groaznic de dureroase....imi venea sa urlu de durere de multe ori!! Singurul lucru care calma durerea era sa-mi pun picioarele in apa calda, fierbinte... De multe ori ma trezeam din somn, si nu mai puteam adormi, si ma duceam cheauna la lucru......grrrrr.... pupici
aly_fab
Postat pe 18 Februarie 2010 18:20
Si eu am avut dureri mari toata sarcina de la inceput pana la sfarsit ..... la 8 saptamani am fost internata si mi s-a pus iagnosticul de iminenta de avort ,mi s-a dat sa iau no-spa ,mi s-au facut injectii cu scobutil.....la 12 saptamani am fost internata din nou mi s-au pus si perfuzii ca nu puteam manca din cauza greturilor si aveam dureri in continuare.....la 13 saptamani a descoperit al patrulea doctor la care am fost ca am colul deschis....la 21 de saptamani a trebuit sa-mi faca cerclaj ca sa pot sa tin sarcina si trebuia sa stau cat mai mult la pat......la 24 de saptamani bebele era deja intors cu capu in jos si durerile ereau extraordinar de mari....la 30 de saptamani bebele meu era f coborat asa ca o trebuit sa stau numai si numai la pat ,sa mananc in pat decat la baie se merg....si la 36 de saptamani la 5 dim mi s-a rupt apa si au inceput contractiile care intradevar ereau mai mari decat durerile care mie mi s-au parut extraordinar de mari care le-am avut toata sarcina.
Desi toata sarcina am stat mai mult la pat pt ca altfel nu puteam nasterea a fost la mine ca in filme.....intradevar travaliu a durat de la 5dim pana la 13:50 ....dar cand mi-a venit sa imping am impins odata si gata in 2 sec mi-am vazut baietelul care a fost atat de grabit sa facem cunostinta.
Durerile contractiilor sunt de burta si de spate ca de ciclu,dar regulate .
bau
Postat pe 18 Februarie 2010 18:51
Buna mony, sa-ti traiasca bebele! Asa este, durerile nasterii sunt ca durerile menstruale, la inceput mai ushoare si rare, si din ce in ce mai dese si mai puternice... Nu cred ca un barbat ar face fata la asemenea dureri!! Nu stiu ce am azi cu barbatii :)))) Mi s-a pus pata pe ei , dupa o cearta cu sotul .... :)) pupici mamici
aly_fab
Postat pe 18 Februarie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: anaROBERT 13 Aprilie 2010 15:28
Brand new Apple I-Phone 3GS 32GB$380us Dollars. 1 De la: kidz006868 13 Februarie 2010 20:37
Cat costa nasterea prin cezariana? 24 De la: anacostinescu 1 Iulie 2010 12:13
Ce parere aveti despre celulele stem? 5 De la: garbo_406583 13 Aprilie 2017 15:19
Dna Dr Petca Aida-Sp Elias 4 De la: garbo227562 16 Ianuarie 2012 17:30
Setari Cookie-uri