cati copii vreti?

copii ...sunt minunati am o fetita de 2 saptamani m am chinuit mult sa o am si eu si sotu si din cauza unor probleme de sanatate nu am acordul medicului sa mai fac dar ma bucur de ingerasul pe care il am sanatos sidesi neam fi dorit si un baietel peste cativas ani nu mai facem k nu mi permite uterul sa mai tin o sarcina va doresc sanatate si dupa mn credk 2 copii e bine sa ai dar si unu e bn mai rau sa nu ai si sa nu ti doresti nuuuuuuuuu???????
un an nou mai bun si sanatate tuturor la multi ani!
onutza_kidz
Postat pe 31 Decembrie 2008 17:15
buna fetelor. eu an 1 bebe, o fetita, deocamdata, dar sper deja ca bebe 2 e pe drum. Cred ca e frumos sa ai 2-3 copii sau chiar mai mai multi daca iti permiti sa-i cresti. Familiile numeroasa sunt frumoase. Dar daca nu se poate decat unul este bine si asa. Cel mai important este sa fie sanatosi, doriti si iubiti de parinti. Sanatate tuturor!
ams
Postat pe 4 Ianuarie 2009 01:15
Eu il astept pe trimul..un baietzel si desi a fost o sarcina grea as mai dori inca unul sau doi copii :) dar mai incolo.Sun tanara si este timp.
marika29love
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:15
primul..scuze
marika29love
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:16
Buna mamici, eu am un baietel de 1 an si 3 luni. Imi doresc foarte mult si al doilea copil, de preferat o fetita dar daca e baiat sanatos sa fie, dar sotul meu nu prea vrea, deoarece ne descurcam greu cu banii. La ultima discutie a spus ca daca ne revenim poate pe la jumatatea anului il concepem si pe al doilea (nu as vrea sa fie o diferenta prea mare intre ei)
Multa sanatate la mamici ca sa creasca bebei sanatosi.
alina_gherman2004
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:42
EU ZIC,CA RAMAN CU ASTA MIC(ESTE PRIMUL),CRED CA IN SEPT O SA NASC.
romantica
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:11
Eu sunt insarcinata in 5 sapt. si mi-as dori 2 copii. In sept nasc si eu. Sper sa trec cu bine de primul trimestru.
negrea_oana
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:28
dupa cum am spus mai sus, e frumos sa ai mai multi daca poti. la mine bb2 e pe drum, se va naste in sept, dar cred ca ne oprim dupa 2, ptr ca nu ne permitem mai multi.
ams
Postat pe 20 Ianuarie 2009 22:06
salut,sunt lara si mi-am gasit in voi prietenele de care duc foarte mare lipsa!
Eu am un bebe de aproape 19 luni,nascut prin cezariana si mai vreau cu disperare inca unul,insa nu as vrea sa astept pana ce face primul bebe 3 ani,vreau ca diferenta sa fie mai mica.Iubesc copiii enorm,iar baietelul meu a fost si este un copil cuminte asa ca doresc sa aiba un fratior.
lara_kidz
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:22
LARA VEZI SI U CE ZICE MEDICUL,DACA TOT VREI SA-L FACI SI PE AL 2-LEA.EU ORICUM NU VREAU DECAT PE ASTA MIC(SE NASTE IN SEPTEMBRIE),CU TOATE CA SOTUL VREA MACAR 2 COPII.EU ZIC CA ESTE SUFICIENT ASTA MIC,CU TOATE CA IUBESC FFFFF MULT COPII,SI M-I L-AM DORIT MULT.
romantica
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:55
Voi merge la medic cu siguranta.Diferenta indicata intre sarcini dupa cezariana este de 2 ani,dar am scris 3 fiindca daca ma intorc la serviciu,banuiesc ca trebuie iar sa am 12 luni,nu stiu exact, pana sa-l concep pe al doilea si in felul acesta diferenta va fi de aproape 4 ani intre ei,iar eu vreau sa creasca impreuna si sa impartaseasca aproximativ aceleasi experiente,sa fie buni prieteni si cand sunt mai mari.
Te inteleg ca ai ales sa faci doar un bebe,fiecare stie mai bine ce are de facut.Si eu sunt fericita cu baietelul meu,dar provin dintr-o familie numeroasa si imi doresc la randul meu familia mea numeroasa(cat de numeroasa imi permit,adica 4 membri).
Eu am 4 frati,mama a lucrat de la 3 luni la fiecare dintre noi si s-a descurcat nici eu nu stiu cum.Tatal meu nu a jutat-o deloc cu copiii,stiti mentalitatea tatilor nostri,dar mediul in care am crescut a fost unul plin de viata,de veselie,de joaca,ceea ce-mi doresc si pentru copiii mei(dac-o fi sa fie 2!)
Oricum fiecare familie e frumoasa daca e construita din suflet!Asa ca iti doresc sa fii fericita cu bebe si tati!
lara_kidz
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:12
Nu stiu daca poate cineva sa simta entuziasmul din sufletul meu!Am primit acordul medicului...
lara_kidz
Postat pe 14 Februarie 2009 17:29
lara bafta poate ai noroc si primesti un altfel de cadou de ziua mamei
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Februarie 2009 13:35
aaaa....si noi ne mai dorim o surioara sau poate un fratior oricum sanatosi sa fie si sa se inteleaga ei bine.
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Februarie 2009 13:38
doi mi-am dorit, doi am-un baiat si o fata......misiunea mea s-a incheiat raman cu meseria de mama din care stiu ca nu se iese la pensie niciodata...pupici si bafta celor care asteapta copilasi!
oto_otto2000
Postat pe 5 Martie 2009 15:32
oto_otto sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei oricum eu mi-am dorit de cand ma stiu baietel si dumnezeu mi-a dat ce mi-am dorit acum asteptam sa i se implineasca si dorinta lui tati ca el si-a dorit de cand se stie.......fetita asa ca poate i se va implini si lui dorinta

SEBY1YEAR
Postat pe 6 Martie 2009 16:28
super tare: noi vrem un baiat si o fata, si aman2 am visat un baiat care are o sora mai mica (si am visat inainte de a vedea la ecograf ca avem baiat, si am visat separat unul de celalalt).

Ieri am visat ca nasteam a doua ora si cum nu pregatisem nici un nume pt bb (nici nu stiu ce era in visa, baiat sa u fata), l-am intrebat pe copil cum ar vrea el sa il cheme, si intrucat vazuse undeva niste bilute a zis "bi-bi", asa ca am spus "bine, bibi o sa iti zicem, daca vrei tu". De dimineatza i-am si zis sotului, indiferent ce va urma, fata sau baiat (desi aman2 credem ca fata), trebuie sa ii zicem nume de alint Bibi (ca doar a cerut copilul, na )
ruschita
Postat pe 6 Martie 2009 16:31
foarte interesant chestia cu visele sotul nu stiu ce a visat dar eu cand eram gravida am visat ca venisera in vizita nepoteii mei mihai si alexa si i-am pus sa faca nani si de noapte buna l-am pupat numai pe mihai iar pe alexa nu toata lumea la care am spus visul imi zicea ca o sa fac baiat si asa a fost........ pe sot nu l-am intrebat niciodata daca a visat ceva dar o sa-l intreb poate la urmatoarea sarcina viseaza el
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Martie 2009 16:41
Buna si eu am o fetita de 4 luni si imi doresc inca un bebe baietel daca se poate daca nu sanatos sa fie numai ca eu am RH negativ si mi-e putin frica mai ales ca de la inceputul sarcinii am avut probleme.Crestere mare la bebeli
andrus24
Postat pe 6 Martie 2009 17:09
Draga vasilicasavoiu,inca nu am resuit sa il facem pe bebe 2,deci nu voi avea cadoul dorit de 8 martie,dar incercam cu optimism muuult.Am esuat 2 luni,dar acum e din nou momentul sa incercam si imi pun mari sperante.Multumesc de incurajari!
lara_kidz
Postat pe 6 Martie 2009 17:32
vasilicasavoiu ..merci sa ne traiasca ingerasii si ai grija ce iti doresti ...eu mi-am dorit fata si a iesit baiat dar apoi eram disperata voiam fata am cautat metode in carti tot felul de nebunii...tati la fel disperat sa-i fac o printesa si a venit singura ...atunci cand ma asteptam mai putin.succes la fete...pt tati al vostru.
oto_otto2000
Postat pe 7 Martie 2009 20:04
oto_otto mie oricum mi s-a implinit visul lui sebi cred ca i-ar placea inca un fratior asa ca tati ramane mai pe urma oricum si urmatorul sanatos sa fie iar noua sa ne dea Dumnezeu putere sa-i crestem pe amandoi
pupici la bebici si la multi ani mamicilor azi de 8 martie
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Martie 2009 20:32
Noi avem 2 copii o fetita de 6 ani si un baietel de 3 ani dar cum si eu si sotul meu ne-am dorit mereu 3 copii o sa mai facem unul deocamdata ne pregatim o sa va anunt cand o sa se intample minunea.Multa sanatate la toti copii.
artimizzia
Postat pe 20 Martie 2009 13:41
Frumoase flori nu am ce zice poate vedem si poze cu voi si va doresc din tot sufletul sa vi se implineasca visul
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Martie 2009 16:26
EU NU M-IL DORESC DECAT PE CEL CARE ESTE IN BURTICA(GRAVIDA IN 15 SAPTAMANI).EU IMI DORESC SA FIE MAI MULT BAIAT,DAR DACA ESTE FATA NU ESTE NICIO PROBLEMA,SANATOS SA FIE.NU CA NU IMI PLAC COPII,DIN CONTRA IUBESC F MULT COPII,DAR ESTE SUFICIENT PT NOI UNUL.SOTUL VREA 2 SAU 3,DAR EU ZIC,CA-I SUFICIENT ASTA,CA SI ASA S-A LASAT DESTUL DE ASTEPTAT(DUPA 1 SI 5 LUNI).VA PUP SI SA VA TRAIASCA INGERASII
romantica
Postat pe 22 Martie 2009 18:46
Eu am un baiat de 9 ani si fetita 7 ani, acum sunt insarcinata in 3 luni jumate.Nu va lasati fetelor!faceti copii 3-4 ca e bine sa fie mai multi nu sa ne cramponam la 2!Va pup.
rody77_x
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:10
Cred ca toata lumea si-ar dori cat mai multi copii, dar sa ai si cu ce sa-i cresti si timp sa te ocupi de cresterea si educatia lor. La noi culmea e ca tot cei fara venituri toarna copii cu nemiluita si cei care au ceva venituri fac unul, maxim doi. Sincer eu cred ca nu voi face decat 1.
kidz000722
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:18
AAA, si felicitari pt cel de-al 3-lea bebe. Bravo tie pentru curaj ca nu cred ca e usor sa cresti 3 copii.
kidz000722
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:19
buna,sunt silvia si am 2 baietei minunati silviu de 3 ani jumate si alex de 9 luni jumate.l-am facut si pe al 2-lea in speranta ca va iesi o fetita dar nu a fost sa fie!l-as mai face si pe al 3 -lea daca as sti sigur ca e fetita dar nu ma risc deocamdata!poate peste 3 -4 ani,cand cresc baietii mai mari ca imi e deajuns cate nazdravanii face cel mare si nu pot sa-l las din ochi deloc ca imediat e pe cel mic il ciupeste il mai si iubeste dar asa cum stie el la varsta lui.e greu cu doi,dar cu 3 cum o fi?oare?
silviatatu
Postat pe 28 Aprilie 2009 14:34
eu vreau 2 copii, un baiat mai mare sa o protejeze pe surioara mai mica. exista riscul sau sansa sa am gemeni, mai greu va fi daca ii voi avea la a 2a nastere. oricum vreau sa fie diferenta mica intre ei, ca intre mine si fratele meu sunt 5 ani si desi ma apara de baietii din cartier sau mai ieseam cu el prin oras, era distant..... la fel si sotul meu cu sora lui. pupici multi
annutza84
Postat pe 29 Mai 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina 5 De la: 20 Aprilie 2016 20:10
Roxana Dragu 4 De la: garbo159684 26 Iunie 2010 10:51
nastere in strainatate 1 De la: garbo211129 28 Iunie 2011 00:30
infectii depistate in timpul sarcinii 3 De la: garbo_2493 15 Mai 2012 09:51
Nasterea fara dureri 1 De la: orange16 13 Iunie 2008 17:02
Setari Cookie-uri