cati copii vreti?

Eu am deja doi si cred ca mai vreau unul. Am doi baieti nazdravani si as vrea si o fetitza.
anelli
Postat pe 21 Noiembrie 2007 16:35
eu vreau 2 copii....un baiat si o fata si neaparat in aceasta ordine:d
lory9631
Postat pe 23 Noiembrie 2007 17:34
Eu am o fetita de 2 anisori si acum sunt insarcinata cu al 2 lea bebelus.Doi copiii vreau si multa sanatate!

Postat pe 13 Decembrie 2007 14:23
eu am trei doi baieti si o fetita frumosi si sanatosi RAUL ,RAULA ,RARES
rares_kidz
Postat pe 15 Decembrie 2007 06:21
Eu am o fetita si cred ca voi mai face unul...
chira
Postat pe 16 Decembrie 2007 09:37
Am 2 baieti, unul de 8 ani jumatate si unul de 2 ani si 2 luni.
ramonasoltuzu
Postat pe 17 Decembrie 2007 09:58
Eu am o fetita si mai vreau un copil sanatos ca si primul. Cu al treilea... voi mai vedea.
Adrian_Andronache
Postat pe 17 Decembrie 2007 12:30
Eu am un baiat de 1 an si 3 luni si ma gandesc serios la o fetita peste vreo 2 ani...
mdlcristina
Postat pe 17 Decembrie 2007 14:16
Eu am un baietel de 10 luni si ne mai dorim inca unul sanatos,nu conteaza ce va fi doar sa fie.
delia23
Postat pe 18 Decembrie 2007 23:09
Buna! Eu am doi copii;un baiat de aproape 9 ani si o fetita de 9 luni si jumatate.Acum imi doresc multa sanatate pentru ei si sa le pot oferii ce isi doresc ei.
georgeta_claudia2000
Postat pe 19 Decembrie 2007 07:57
ca Adrian A.
ses
Postat pe 20 Decembrie 2007 14:52
eu am doua fetite, georgiana, 14 ani si alexia 3 luni jumate, nu mai fac alt bb cu toate ca ar fi fost frumos dar..... mai bine sanatate sa le pot creste sa ma pot bucura de ele
danielatul
Postat pe 26 Decembrie 2007 09:11
eu am un baietel de 5 luni si mai vrem o fetita !
sdanutza
Postat pe 26 Decembrie 2007 21:00
eu am doi si imi ajung ! nu k nu as mai face, dar totusi... nu vreau sa duca lipsa de nimic ! am o fetita de 5 ani 1/2 si un baietel de 8 luni ! Yassmina si Alex
iassmyna
Postat pe 27 Decembrie 2007 19:29
Eu sunt insarcinata, o sa avem un baietel, si ne mai dorim o fetita, dar sa dea Domnul sa fim sanatosi, restul vine de la sine.
corinaracu
Postat pe 4 Ianuarie 2008 08:10
eu am un baietel de 6 luni si ne mai dorim o fetita!sotul meu deja o viseaza!tot timpul vb despre fetita cu toate ca este numai in faza de proiect.
ianni
Postat pe 4 Ianuarie 2008 12:23
Eu am un baietel de 6 luni dar cred ca nu as mai vrea altul cel putin asa gandesc acum sa vedem cum o fi
anamariamerisescu
Postat pe 4 Ianuarie 2008 16:14
Am o fetita de 7 luni si sper ca anul acesta sa raman din nou insarcinata.Mai vreau inca o fetita.
anuska_kidz
Postat pe 12 Ianuarie 2008 12:45

Am un baiat de 7 ani, mai vreau nu copil....dar mi-e frica deoarece baiatul l-am nascut cu cura de lup, acum e bine l-am operat....dar nu vreau sa mai trec prin acelasi chin. Cand avea baiatul 2 ani am ramas insarcinata si am pierdut sarcina la 4 luni...nu stiu ce sa fac dar imi doresc inca un copil. Voi ce m-ati sfatuii? Mama zice sa nu mai fac.....soacra mai vrea un nepotel....sotu la fel ca mine se teme.
anca26_kidz
Postat pe 12 Februarie 2008 12:42
eu am 1 baiat si nu cred ca voi mai face unul.Citeodata situatia materiala nu o permite.Ma rog sa fie el sanatos si sa-i pot oferi tot ce-si doreste.
neculita_ramona
Postat pe 12 Februarie 2008 12:56
Eu am unbaietel de 3 ani..ii implineste vineri..si mai vrem un copil...nu conteaza ce..doar ca nu prea reusim....tocmai am facut un test de sarcina..ca mi-a intarziat 3 zile...da....nimic...inca speram...
lorellay_kidz
Postat pe 12 Februarie 2008 13:16
Eu vreau 2 copilasi (preferabil un baiat si o fata) si poate mai negociem mai tarziu si pentru un al treilea.................. dar il asteptam deocamdata sa apara primul.
zituli_s
Postat pe 12 Februarie 2008 14:02
Noi avem un baietel de 2 ani si 9 luni Denis si..ne mai dorim un bebe,dar inca nu ne permitem financiar.Sotul meu e innebunit sa mai avem o fetita dar eu vreau sa mai asteptam totusi...LA MULTI ANI PENTRU BAIETEL, LORELLAY!SA FIE SANATOS SI CUMINTE,SA TE BUCURI DE EL..MULTA FERICIRE!
roxydennys
Postat pe 14 Martie 2008 15:57
noi avem un baietel de 6 luni jumate, inainte sa se nasca (inainte si de ecografie) si eu si sotul am visat, fara sa stim de visul celuilalt , ca era baietel. Si baietel a fost. Tot separat am visat amandoi ca avea si o surioara mai mica, deci trebuie ca urmeaza o fetita. Daca o sa fie mai multi copii decat 2, cu atat mai frumos pt ei, sanatosi sa fie si sa se bucure de fratii lor.
ruschita
Postat pe 15 Martie 2008 09:58
anca 26, nu te mai lua dupa unul si dupa altul, ce vor bunicii, ce vrea nu stiu cine, important e ce vreti voi, e familia voastra, copiii voi o sa ii cresteti. Daca voi nu vreti nu faceti copii pt visele altora. Iar daca voi va doriti vorbiti cu un dr bun care sa va ajute sa fie totul bine. Din ce oras sunteti?
ruschita
Postat pe 15 Martie 2008 10:02
buna si eu am un baiat de 3 ani si 4luni si cred ca aici m-am oprit..... varsta isi spune cuvantul..
mery_kidz
Postat pe 16 Martie 2008 00:20
Buna! am un baietel de 5 ani si 4 luni si ne mai dorim inca un copil. Speram ca anul acesta sa se intample, dar cred ca ne vom opri la doi. Sanatosi sa fim!
Ely_kidz
Postat pe 16 Martie 2008 16:21
Suntem din Bucuresti, da binenteles ca nu conteaza ce spun ceilalti noi hotaram, in Mai avem ultima operatie a lui Alex pe urma mai vedem, discutam, trebuie sa ne facem amandoi analize si poate vine si al doilea copil , ne dorim mult, dar ne este teama daca o sa iasa tot cu o malformatie.....da stiu acum se fac tot felul de ecografii in care se vede totul ....dar daca nu am puterea sa il dau afara... o sa il tin si se chinuie si el ne chinuim si noi....nu stiu pur si simpul... nu stiu. De multe ori cand vad o gravida sau aud ca a nascut cineva ma bufneste plansul....
anca26_kidz
Postat pe 16 Martie 2008 16:35
Stai linistita, nici nu ziceam sa intrerupri sarcina, nici eu nu as face asa ceva (si andrei s-a nascut cu o malformatie si o sa dureze cred ca inca vreo 2 ani pana sa scapam de problema), dar sunt cazuri in care daca descoperi la timp (in perioada intrauterina) se poate face un tratament intrauterin si scapa deproblema inainte de a se naste. Sunt cazuri si cazuri. La noi (megaureter) nu exista tratament intrauterin decat ceva experimental in strainatate. Dar si daca al doilea copil o sa aiba tot nu as renunta , numai cand il vad cat se bucura de alti copii imi dau seama cat s-ar bucura de un fratior. Eu zic sa vb cu un dr sa vedeti daca se poate depista din timp, care sunt riscurile si daca se poate trata inainte de nastere. Eu am nascut la Giulkesti, cu dr Ion, sunt medici f buni acolo si in el (dr Ion) am mare incredere, ti-l recomand cu toata inima, iar daca el nu poate sigur iti va recomanda pe cineva care sa te poiata ajuta. Pupici de la Andrei:)
ruschita
Postat pe 17 Martie 2008 13:51
PS: la giulesti se fac tot felul de chestii: pastrari de embrioni si implantarea lor la un moment X pe care ti-l alegi tu, fertilizari de mame batrane de 65 de ani sau cat avea (tipa pe care au dat-o si la stiri, cea mai batrana mama...), sunt dr buni si despre altii nu stiu dar Ion nu cere nimic si daca ii dai tre sa te certi cu el ca sa primeasca
ruschita
Postat pe 17 Martie 2008 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concediul de risc maternal 2 De la: viobregar 29 Martie 2010 18:23
Sarcina 1 De la: vasilica_elena 23 Februarie 2014 11:13
Donare de sange 1 De la: Buburuza 19 Noiembrie 2008 13:49
Buna! 1 De la: Rodika_Albertina 9 Iulie 2010 20:32
Vergeturile dupa nastere 17 De la: ghineka 17 Martie 2010 13:08
Setari Cookie-uri