cati copii vreti?

Acum ma gandesc la Alex, sa terminam cu operatia asta si cu siguranta in viitorul apropiat ii vom face si un fratior sau o surioara
anca26_kidz
Postat pe 20 Martie 2008 22:38
Mi-as dori un minim de 2 copii.Avem un baietel in varsta de 8 luni, imediat, ne mai dorim inca unul, rapid si apoi al treilea, mai incolo un pic!
cristina_timis
Postat pe 21 Martie 2008 11:57
Si eu mai vreau o surioara sau un fratior pt Mario. Acum sa vedem daca mai putem, pt ca eu am suferit o interventie chirurgicala in timpul sarcinii cu Mario si mi s-a scos un ovar pt ca aveam un chist f mare. Dr mi-a zis ca mai am sanse sa mai fac copii.
laura_paisan1983
Postat pe 1 Aprilie 2008 09:37
Eu am 2 baietei dar nu cred ca mai vreau ca in ziua de azi e un pik mia greu sa le oferi tot ce isi doresc ca apar tot din ce in ce mai multe ...lumea evolueaza ei vad si vor si te doare sufletul sa zici ca nu ii cumperi si lui ...De asta zic ca nu as mai face unul ....desi mi-as fi dorit o fetita ...
mamik_24
Postat pe 3 August 2008 09:33
eu am trei din doua nasteri ne am dorit doi au iesit trei un baiat si gemeni o fetita si un baiat sunt cuminti si adorabili nu i as da pe lumea asta
florinda
Postat pe 8 August 2008 14:57
Prietenii de la mamaie de la bloc au toti cate un fratior sau surioara,si costyn ma intreaba mereu cand vine si la el barza cu o "flatzioala".Sper sa vina cat mai curand barzuca.
costyn2003
Postat pe 11 August 2008 10:59
EU AM UN BAIETEL DE 6 ANI SI AS DORI SA MAI AM O FETITA ,DAR I-MI E CAM FRICA ...RH NEGATIV
POATE MAI SINT IN SITUATIA MEA SI ALTII
VALIUSHA_delly
Postat pe 21 August 2008 10:21
Si eu am o fetita de 2 ani si 2 luni si tare mi-as mai dori un bebe mic, dar trebuie convins si tati!

Sa va traiasca bebeii sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!
beatrice_silvia
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:40
Eu am un baietel care are 1 an si 10 luni si sunt insarcinata cu al doilea copil ( 6 saptamani ) . Sanatate la toate mamicile si la toti copilasii.
floriban
Postat pe 7 Octombrie 2008 11:33
noi avem o fetita nazdravana Alexia care are 2 ani...si ne mai dorim un baietel,daca ne da Domnul.daca nu orice numai sanatos sa fie.eu sunt de parere ca 2 sunt suficienti.
melutza
Postat pe 13 Octombrie 2008 19:02
da sunt de acord ca 2 copii sunt suficienti ,dar daca a doua oara sunt gemeni ce faci ? cum s a intamplat in cazul meu ,si eu sustineam ideea ca in ziua de azi sunt suficienti 2 dar nu e dupa cum vrem noi ci D zeu . important e ca sunt sanatosi .
florinda
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:10
Initial imi doream 3, dar cand l-am facut pe Lucas am zis ca inca unu si gata
acum imi doresc tareee mult o fetita !
creatza_kidz
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:01
Buna si eu am o fetita Emma Maria de 2ani si 4luni implinite ieri si mai vrem un bebe, un baietel daca se poate;acum ce-o vrea Domnul sanatos sa fie. Sotul meu ar vrea 3 eu ma gandesc sa ma opresc la 2
ana_16mary
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:08
eu am o fetita de 2 ani pe nume alexia si imi mai doresc un baietel.sotul mai vreo o fetita....orice ar fi...sanatos sa fie.
melutza
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:59
eu am o fetita si acum sunt iara si gravida si tot o fetita am desi imi doream un baietel dar sa stiti ca numai conteaza sanatos sa fie indiferent de sex.pupici la toate gravidutele
any_kidz
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:37
Eu ma multumesc cu unul...sa-mi ajute Dumnezeu sa il pot creste si oferi o educatie aleasa
popnicoletaelena
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:55
Eu am un baietel de un an si noua luni si mi-ajunge el pentru ca e tare nazdravan si imi acapareaza tot timpul ...
gamalia334
Postat pe 9 Noiembrie 2008 23:03
si eu am rh negativ si acum sunt gravida daca iti faci anticorpii in fiecare luna totu e k.
any_kidz
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:23
Imi doresc din suflet inca un copil,daca ar fii o fetita as fii cea mai fericita pt ca mai am un ingeras de baiat de 8 ani de care sunt foarte mandra, Razvan (cel nazdravan).Deja incep sa ma gandesc la nume de fetite,sa fac analize,doar ca mai intarzie putin.Poate daca-i scriu la Mos Craciun...sa-mi fie testul de sarcina pozitiv!Multa sanatate si fericire la toti!
antonya_kidz
Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:01
La mine e mai complicat,avem un baietel de 8,5 luni dar sotul meu mai are o fetita de 7 ani dintr-o casatorie anterioara.El nu prea mai vrea copii pt ca ii este teama ca ramane fetita lui "pe dinafara",eu imi mai doresc o fetita.Ce parere aveti?Daca ar fi sa ma gandesc asa si baietelul meu ar putea ramane singur daca fosta nevasta ii face alt frate fetitei sotului meu.Corect?
cameea_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:08
dar de ce sa ramana copilul tau pe dinafara daca"ea" e fosta sotie?fiecare cu familia lui,adica ea face bebe cu alt barbat si sotului tau ii pasa?sau nu am inteles bine?

referitor la subiectul pus:eu em un baietel,sufletul meu dar mai vrem un copil,o fetita ar fi bine dar daca e tot baietel,nu conteaza,sa fie sanatos.
dar sotul zice ca vrea 3 copii,parca as vrea si eu dar cand ma gandesc...3..parca e mult.dar nu se stie niciodata

ninutza_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:41
pt ninutza daca vin gemeni ce faci ? ca zici ca 3 sunt mult ,ce faci in ac caz ?
florinda
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:55
florinda,daca vin gemeni la a doua nastere, am scapat cu doua nasteri si am trei copii.dar daca vin dupa a doua nastere si voi avea 4......cam greu in zilele noastre dar daca mi-i da Dumnezeu sanatosi,i-as creste si am fi o familie numeroasa.noi am fost 5 la parinti si s-au descurcat,dar e adevarat ca alte vremuri au fost atunci.
se spune ca daca sunt in familie gemeni exista posibilitati sa fac gemeni eu sau cineva din familie,dar nu avem gemeni in fam nici eu nici sotul.
ninutza_kidz
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:32
am un baiat de 3ani si 5 luni.As fi vrut sa fie si o fetita linga noi .Sotul isi doreste foarte mult ,dar ne-am certat des in ultimul an (de citeva ori ne-am si gindit la divort) si ,sincer,am indoieli privind cel de-al doilea copil.Daca ne despartim imi va fi si mie greu,dar mai mult vor suferi copii(baietelul meu isi adora tatal).
tanasescubianca
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:29
Buna,
Da fetelor 2 sau 3 copii-- important este sa fie sanatosi, de crescut cresc- si cu -si fara -posibilitati materiale alese.Am 2 baieti Ionut 2 ani si 4 luni si Tudor 9 luni si mai vreau o fata (visez la Simona).
Succes si copii sanatosi
julita79
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:31
eu am un pitic de patru luni , si mi-am dorit o fetita inca dinaintea nasterii lui vlad asa ca o sa incercam pana ne iese , nu conteaza 3 , 4 ... si gabi meu la fel zice
ion_cristina
Postat pe 9 Decembrie 2008 01:20
Buna fetelor sunteti de acord ca indiferent ce avem fericirea de a fi mama nu ne-o poate lua nimeni.sunt extrem de fericita ca am un baietel de 3 ani jumtate si prin mai o sa vina si mult asteptata fetita.
Doresc la toate mamicile sanatate si ca tot vin sarbatorile SARBATORI FERICITE ALATURI DE FAMILIE SI MULTA MULTA SANATATE CA DE ASTA AVEM NEVOIE CEL MAI MULT
DIDILAR
Postat pe 12 Decembrie 2008 23:07
da ,asa spun si eu 2 sau 3 e ok ,important e sa fie sanatosi !
florinda
Postat pe 13 Decembrie 2008 08:43
Salutare la toate mamicile si bebicilor! Noi avem un baietel Filip de 1 an si 7 luni si imi doresc tare mult o surioara pt el (sau fratior nu conteaza sanatos sa fie) tot incercam si nu iasa, am fost si la doctor in ac. sens, speram oricum facem tot posibilul sa vina cat de curand! Noi (mami si tati) suntem singuri la parinti si ne dorim ca Filip sa nu ramana singur, acum ca va mai veni unul sau doi, nu conteaza asa de mult (sigur totusi am vrea sa fie doar doi) acum sa vedem, eu am si RH negativ si uter retrovers! Doresc multa Sanatate tuturor de la mic la mare si bafta in tot ceea ce faceti! LA MULTI ANI si un nou an mai bun tuturor! Pupici!
ruschitu28
Postat pe 30 Decembrie 2008 08:46
BUNA.NOI INCA NU AVEM COPII,DAR MAI MULT DE UNUL NU VREAU SA AM.SOTUL VREA 2 SAU 3.SI MIE IMI PLAC LA NEBUNIE COPII,DAR UNUL AJUNGE,CA SI ASA VREMURILE SUNT GRELE.UNUL ESTE SUFICIENT,CA SA AI CE SA-I OFERI.VA PUP,SI SA VA TRAIASCA BEBEI.SI NASTERE USOARA LA CELE CARE TREB SA NASCA.
romantica
Postat pe 31 Decembrie 2008 07:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este posibil? 18 De la: garbo_9404 26 Martie 2013 15:33
Centru de pregatire prenatala 3 De la: zina03 3 Decembrie 2010 10:30
bebe misca prea mult 12 De la: pinicuta 10 Mai 2010 13:14
Buna mamivi si viitoare mamici! 5 De la: mony08 23 Februarie 2010 17:19
Clubul viitoarelor mamici 4 De la: ruschita 24 Decembrie 2008 18:43
Setari Cookie-uri