cati copii vreti?

Soacramea e nebuna dupa geoana si desii are 64 de ani este inscrisa in parlament,merge la chefuri la psd,si cand il vede pe geoana,zice uite-l pe geoana al meu.Avea si tablou cu el ,nush pe unde il mai are.
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:12
aaaaaaaaa e fan inrait ce tare e fata ce fac unii oameni de plictiseala
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:14
Da asa e.
Deci eu deocamdata raman la 2 copii,ca m-am cam intins cu off topicul.Ma scuzati va rog
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:18
ai dreptate noi daca te uiti bine la toate suntem (fara suparare si rele intentii)

si eu la fel raman la 2 copii dar si daca ma opresc aici la unu doar nu imi pare rau doar ca ii trebuie un fratior sau surioara ceva,sanatos sa fie
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:20
hmmmmmmm eu am doua fetite dintr-o lovitura si cred ca ma opresc aici cu toate ca sotul vrea si un barbatel dar...cine stie
liliana28
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:11
eu am trei fete cucuiete si planul era de doi copilasi dar al meu ma tot bate la cap sa mai incercam poate da data asta iese baietel dar sincer mi-e frica , ce sa fac daca nu stiu reteta de baiat si iese tot fata
cory_emy
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:14
liliana cum e cu 2, si noi ne gandim sa mai facem 1 sa fie 2 si sa nu fie diferenta mare...
viobregar
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:14
ce tare esti cory nu sti reteta de baiat ,
anaROBERT
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:15
cu doi e greu dar nu imposibil e frumos dar si obositor cel mai frumos e cand te privesc 4 ochisori blanzi si frumosi uiti de toate si la toate mamicile care ma intreaba cum e cu 2 bebei mici le spun ca-i foarte frumos iar daca ai doar un bebe il cresti cu o floare la ureche
liliana28
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:27
viobregar iti raspund eu la intrebare pt ca sa ai gemeni e diferit de a avea 2 de varste apropiate pt simplul motiv ca cel mare era obijnuit sa fie singur si aiba el toata atentia. Eu am 2 baieti cu o diferenta de 19 luni intre ei si nu e usor dar asa cum spunea liliana28 e frumos, e frumos sa vezi cum se naste si se dezvolta relatia dintre ei. E greu pt ca spre deosebire de gemenii au exigente diferite. Cel mare vrea in parc sa se joace in schimb cel mic prefera carutul in miscare, deci plimbarile lungi si e greu sa ii impac pe amandoi, e greu pt ca cel mic trebuie sa manance exact cand este ora de somn a celuilalt (care nu adoarme singur si nici cu tati), e greu cand trebuie sa-i schimbi pe amndoi sau cand plang amandoi, sau cand singura in casa fiind trebuie sa fac de mancare pt ca nu se intampla aproape niciodata sa doarma amandoi in acelas timp ziua, etc
Dar e frumos sa-i vezi impreuna cum se iubesc. Cum cel mare il iubeste, cum il pupa cum ii canta si ii danseaza, cum ii aduce jucarii si cum se supara ca ce mic nu vine sa se joace cu el.
Sa vezi cu cedeaza in fata lui, cum ma duce de mana cand plange langa patutul lui si imi spune sa-l iau in brate. Si cel mic cand il vede pe Eugen cum incepe sa rada si sa gangureasca.
E diferit si mai usor decat in cazul gemenilor pt ca la cel de-al doilea ai deja experienta primului si din anumite puncte de vedere e mai usor.
Sper ca nu v-am plictisit cu romanul meu dar imi sunt tare dragi si cand incep sa vorbesc despre ei nu ma mai opresc
corina_dragoi
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:17
Ce mi se pare mai usor in cazul gemenilor,vizavi de ce a spus corina.
Ca nu e diferenta de varsta,cresc impreuna,se joaca impreuna, mananca impreuna.
Am fost la o prietena care are gemeni si am vazut cat de frumos este si cateodata este de mare ajutor sa fie doi de aceeasi varsta.
Am fost cu piticul meu,si al meu e f neastamparat cand mananca si iaurtul de ex nu-l manca sub nici-o forma.
I-a vazut pe gemeni cum mananca,asa ca a vrut si el,mi-a dat fata o lingurita si asa frumos mancau toti trei,se jucau impreuna,atat de usor mi-o fost,imediat a trecut timpul.
Pe cand acasa piticul meu singurel se plictiseste,vrea tot timpul atentie,nu are cu cine sa se joace decat cu noi. Cand mananca iar la fel,ii este destul de greu singurel,desi are toata atentia.Vad ce mult ii place cand il duc in vizita la alti copii,sau vin alti copii la noi.
bau
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dr. din galati 4 De la: sabina82002 3 August 2009 13:42
Sarcina FIV 1 De la: criss_tinna70_yahoo_com 18 Februarie 2009 08:09
Mamica in luna octombrie 5 De la: kidz001884 22 Iulie 2009 19:52
Depresia in timpul sarcinii 6 De la: lara 21 Iulie 2009 15:41
tatuaje 12 De la: garbo242232 24 Noiembrie 2014 12:33
Setari Cookie-uri