39 de saptamani emotionante!

Cine spune ca de ai fetitza te simtzi ca naiba in primele 4 luni de sarcina,sa pastreze pt ea.Eu nu am avut absolut nimic:gretzuri,pofte sau nervi.De aceea pana in ultima zi am crezut ca Dr minte si ca o sa fac o dulceatza de baietzel.bravo Ina!
ina_rebeca
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:54
nici eu nu am avut pe perioada sarcinii absolut nimic, nici greturi,nici pofte,nici ameteli nici absolut nimic. Oricum din punctul meu de vedere multe dintre simptomele unei femei insarcinate sunt provocate de subconstientul acestora, ca de ex poftele. fiecare cu parerea lui dar faza cu poftele sincer este provocata doar de noi pt k ne gandim k femeile insarcinate au pofte si hop tzop vine pofta
Alessutza
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:37
Si eu sunt de aceasi parere cu voi...si eu am fetita si m-am simtit super bine pe perioada sarcinii, doar o singura data am lesinat, dar a fost din cauza lipsei de fier...asa ca....si poftele...alea le are oricine.
ralucimp
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:44
Eu nu stiu ce am inca, am 4 luni de sarcina deocamdata insa primele 3 luni au fost cam grele fata de prima sarcina, am avut greturi, oboseala, pofta de mancare. Dar au trecut. O sa vedem ce este peste aproape o luna.
laura_feelings
Postat pe 24 Octombrie 2009 08:12
mie mi-a fost rau ini ifecare dimineatza timp de 4 luni jumate... aproximaiv pana am simtit ca a miscat prima data.. daca era o dimineatza fara varsaturi era o bucurie.. ma trezeam.. imi faceam siesta.. apoi ma pregateam sa merg la servici.. asa a fost la mine Doctorul a zis ca e fetitza.. sa vedem.. am in familie deja doua cazuri in care le-o zis ca e baiat si fete sunt:)/.. asta e.. fiecare cu experientza lui
adryaana
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:37
si eu am fetita si greturi nu am avut deloc cu ea.Acum sunt insarcinata si cica voi avea baiat ,tot nu am avut nici o problema..sa vedem ce va fi.........
anacs
Postat pe 24 Februarie 2010 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A doua sarcina 5 De la: crrystyn 19 Ianuarie 2010 14:34
va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine 5 De la: pinicuta 17 Mai 2010 09:57
Am reusit!!!! 11 De la: Adymir 6 August 2009 18:19
Donare de sange 1 De la: Buburuza 19 Noiembrie 2008 13:49
salariul n timpul concediului prenatal 5 De la: mony08 22 Februarie 2010 16:52
Setari Cookie-uri