cati copii vreti?

asa mony asta vroiam sa aud...glumesc



de la topicul ''cati copii vreti'' sa ajuns la mentalitati europene
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 16:51
Pai noi din multe topicuri am facut ,de ex de la probleme ginec am ajuns la pampersi
bau
Postat pe 4 Martie 2010 16:56
da chiar ce tari suntem numai pe subiect nu suntem noi .nu are nimic este la moda acum nu se supara nimeni
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 16:57
Deocamdata nu ne-a luat nimeni de ciuf
bau
Postat pe 4 Martie 2010 17:00
ei ne cerem si noi scuze si gata se accepta e bine nu se accepta mai continum...nici o suparare.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 17:03
bine ,eu deocamdata vreau doi copii
bau
Postat pe 4 Martie 2010 17:14
si eu as vrea tot 2 un baietel primu(asa si este) si as vrea si o fetita dar dupa 5 sau 6 ani sa fie o diferenta intre ei sa o apere
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 17:17
In Spania toti romanii au drept de lucru,nu mai e ca inainte,si nu vreau sa ma repet,chiriile s-au ieftinit cam la jumatate,si iar ma repet,toti romanii au acte,si mii de beneficii,da nicaieri nu e ca in Romania,tara mitelor,a spitalelor mizerabile,si ale scolilor unde profesorii sunt batuti de elevi.Nu mai zic nimic ca ma enervez.
maria26
Postat pe 4 Martie 2010 18:20
esti tu asa sigura maria26 de ceea ce afirmi??? eu nu cred...si daca vrei iti dau si argumente.
apropo de subiect...eu vreau si am un singur copil. cel putin pentru cativa ani deacum incolo...
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 18:25
maria 26....da-mi voie sa nu te cred


toti romanii au acte? eu cunosc o gramada de romanii n spanioa prieteni de ai mei vecini cu care am copilarit,care au anii in spania si nu au acte decat un impatronament si nimic alceva,poate ca tu ai si alte cateva persoane dar asta nu inseamna ca toti au :sml-happy0028.


toti romanii au drept de munca......da au dreptul evident ca au de ce nu atata timp cat sunt acceptati da dar intrebarea este''locuri de munca sunt''.iar in legatura cu chiriile,mi-e greu sa cred si asta si eu vb cu lumea si mi se plang ca nimic nu sa schimbat ba mai rau criza ia afectat si acolo


singurul beneficiu si lucru bun este cu mancarea,aia intradevar este ieftina
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 18:26
aly_raz asteptam argumente.

Din cate persoane cunosc eu in Spania si in alte tari niciuna nu s-a plans de criza.
Nu zic ca nu sunt persoane la care criza si-a pus amprenta,dar in tzariile straine nu se simte criza cum se simte in Romania.Acolo scad preturile pe timp de criza,la noi cresc preturile si scad salariile.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 18:30
si apropo maria26 nu te enerva ca nu este cazul,dar sa nu uiti ce iti spun acum odata si odata tot acasa,aici,in romania vei ajunge asa cum o definesti tu tara mitelor.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 18:30
Multe persoane nu mai vor sa se intoarca in tzara doar in vizita,asa ca nu fi sigura Ana
bau
Postat pe 4 Martie 2010 18:33
aaaa tu te refereai in vizita,acum m-am prins
bau
Postat pe 4 Martie 2010 18:33
am o verisoara si un var acolo, ambii fara acte, sunt de 5 ani, acum se plang ca chiriile nu au scazut si cu munca stau cam prost, mai ales in constructii. Au cam ajuns la vorba mea, mai bine ramaneam in tara sa-mi fac o facultate si un rost ca aici...asa ca, lasa-ne!
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 19:09
mony cred ca nu ma intelegi,eu am vorbit din cunostintele mele si numai despre cunostiintele mele nu spun ca nu ar fi ca evident sunt si cazuri fericite dar sa fim seriosi criza este peste tot,doar ca mai depinde si de guvernul fiecarei tari.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 19:19
anaROBERT eu am inteles

aly_raz intradevar sunt si cazuri nefericite depinde f mult si de zona ,eu am stat in zona de sud,chiriile ereau f mici,dar daca stai in capitala sa te ti.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 19:32
va iubesc



i-am luat locul alinei
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 19:34
ei stau in madrid si orice ar zice stiu ca nu e totul roz nici acolo, sunt sacrificii pe care le fac si astea ii vor afecta in viitor, e imprevizibil.
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 19:36
Am fost sigura ca stau in Madrid
bau
Postat pe 4 Martie 2010 19:38
si eu tot in madrid am fost si tot in madrid am o gramada de prietenii si stiu sigur ceea ce este acolo
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 19:39
serios, nu vorbesc aiurea
aly_raz
Postat pe 4 Martie 2010 19:40
da aly_raz stiu ca vb serios,asa este.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 19:41
Din 2007 am intrat in U.E.Pana in 2009 nu s-a dat drept de lucru decat ca autonom. Din 2009 se cere certificatul de rezidenta si nr. de la asistenta sociala(seguridad social) cu care te poti angaja ca orice cetatean european.Si dc. au 5 ani in Spània,ori nu stiu sa se descurce ,ori te mint.Adevarul este ca somajul creste de la o zi la alta aici in Spania,si nu zic ba,poate am sa ma intorc,dar deocamdata nici nu ma gandesc,imi place la plaja,imi place siesta,hehe,ce sa zic,sunt vinovata ca nu sunt patriota,si l-am votat pe Basescu.
maria26
Postat pe 4 Martie 2010 20:06
aly_raz stiu ca vorbesti serios ca am avut si eu cunostinte in Madrid si se plangeau ce rau este si inainte de criza.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 20:35
de la cati copii vrem sa avem am ajuns la basescu,religie si tari straine ce tari suntem.
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 00:31
las ca nii geona nu era mai bun
politica
bau
Postat pe 5 Martie 2010 00:52
anunt umanitar


ba eu pe geoana l-am votat comparativ cu base mai mult imi place de geoana si plus ca e cu psd si noi avem un primar psd-ist aveam de castigat constanta,dar na ce sa faci,oricum sunt sigura ca s-au facut manarii
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:02
Eu nu tin cu nimeni,dar te-ai intelege cu soacramea, ca ea il iubeste pe geoana
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:07
si soacraea il iubeste pe geoana si tot nu ne intelegem ce tare ai fost
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dr petrovici piatra neamt 2 De la: petitS 13 Iulie 2010 17:51
Cumpar imunoglobuline anti hepatita b pt copii HEPATECT 10 De la: garbo165239 18 August 2010 18:08
concediu cu risc maternal 3 De la: garbo_395646 6 Aprilie 2014 08:55
Cum sa ramin insarcinata 9 De la: garbo_8702 7 Noiembrie 2012 14:31
datia nasterii conceptie februarie 3 De la: sabina82002 27 Octombrie 2008 20:36
Setari Cookie-uri