cati copii vreti?

noi am fost suparati ca nu am avut gemeni din prima dar daca va fi din a doua sa ne traiasca si sa fie sanatosi si frumosi la toti bebicii
SEBY1YEAR
Postat pe 31 Mai 2009 12:38
eu am o fetita de 4 luni si mi-as mai dori si un baietel dar sa fim sanatosi ca restul vine de la sine.
irina__delly
Postat pe 6 Iunie 2009 06:25
Buna dimineata la toata lumea,

Eu am o fetita de 13 luni. As mai vrea tare mult un copilas, dar nu reusesc deloc sa-mi conving barbatul. Si daca nu acum, atunci cand? Timpul nu este deloc de partea mea. Of...
Cristy_kidz
Postat pe 9 Iunie 2009 09:03
eu zic sa mai ai putintica rabdare sa creasca bebe mai mare ca e destul de greu cu doi copii si mai ales mici.intre ai mei e diferenta de 2 ani si 7 luni si sa stii ca nu e usor deloc,trebuie sa fiu tot cu ochii pe ei,se mai iubesc ei dar se mai si ''inteapa''cat despre sotul tau:de ce anume nu mai vrea inca un bebe?eu nu inteleg?daca ai posibilitati e si pacat sa ai numai unul,copiii sunt o binecuvantare de la DUMNEZEU,inca un bebe nu mi se pare mult,doi e perfect!
silviatatu
Postat pe 9 Iunie 2009 12:24
buna....si eu mai vreau un bebel...dar cred ca mai asteptam vreo 2-3 ani....sa mai creasca delia ....deoarece cu 2 copii mici este mai greu...mai ales ca delia mea esti si foooarte "zbanghi" asa ca mai asteptam putintel....si speram ca v-a fi baietel,dar dak iese tot fetita nu conteaza sanatos sa fie....va pupik
deliarebecca
Postat pe 9 Iunie 2009 14:28
eu am o fetitza dulce si exact cum mi am dorit o...are 5 luni...ne mai dorim un baiat dar peste 3 ani sper sa vina caci cu fetitza ne am pacalit crezand ca e baiat si chiar am ales numele si as vrea sa l folosesc ptr ca il ador... multa sanatate la toti bebelushii
larissa_kidz
Postat pe 24 Iunie 2009 23:27
eu am un baietel de 4 luni 1/2, imieste foarte greu, mi-ar place tare mult sa mai fac unul dar fara un ajutor nu cred ca voi mai face.
dariagyna
Postat pe 28 Iunie 2009 18:22
dariagyna
Postat pe 6 Iulie 2009 15:55
am un baietel de aproape 2 saptamani si ne mai dorim inca 2-3 pitici....neaparat sa fie si o fetita printre ei
garbo039736
Postat pe 7 Iulie 2009 14:53
sunteti curajosi rau!dar bravo voua"!eu ma opresc la doi.
silviatatu
Postat pe 8 Iulie 2009 12:49
eu am trei (3)fetitze ,si sigur nu mai vreau nimic.n-am facut trei ca "poate o fi baietzel",am facut trei pt ca asa mi-am dorit,si pt ca atunci cand noi(eu si sotzul)nu vom mai fi,sa fie unite si sa se ajute una pe cealalta.conteaza enorm sa nu ramai singur pe lume.
dadylaly
Postat pe 8 Iulie 2009 17:01
am si eu un nazdravan de 3 luni si sunt tare mandra de el mai vreau si o fetita
garbo093581
Postat pe 9 Iulie 2009 11:58
Eu voi avea o fetita in septembrie si nu stiu daca vom mai avea unul. Dar stiu ca e frumos sa ai un frate.
negrea_oana
Postat pe 9 Iulie 2009 13:23
Eu o sa nasc in sept pe primul(baietel).sotul vrea doi,dar eu unul.nu ca nu-mi plac copii,dar verau sa ii ofer lui tot ce este mai bun.
romantica
Postat pe 12 Iulie 2009 16:40
si de ce crezi ca o surioara sau un fratior nu e bun???sincer cand imparti ceva cu surioara sau fratele parca totul in viata e mai bun pana si viata...
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Iulie 2009 16:53
si eu si sotul mai avem frati si surori si nu mai pot de drag cand de sarbatori mi se umple casa cred ca nu mi-as fi iertat parintii daca nu-mi faceau macar o sora asta daca nu aveau probleme si nu mai puteau dar asa nici nu vreau sa ma gandesc sa nu-i mai fac macar o surioara sau un fratior lui sebi.Pupici si nastere usoara .
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Iulie 2009 16:56
Si eu as mai vrea unul, un baiat dar tati nu e de acord. Zice ca Barbara face cat o armata.Eu am fost patru la parinti si cei drept ne bateam si ne iubeam in acelasi timp.Dar a fost super chiar imi amintesc de copilarie cu drag si nu concep gandul ca fata mea sa creasca singura la parinti, ce plictisealasa fi singura la parinti Trebuie sa mai lucrez cu tata sa-l convingem.Daca nu, poate vine unul accidental
alinakatt
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:25
Eu am un baietel de 9 luni dar nu imi mai doresc inca unul, e prea greu sa cresti un copil, unul e suficient...
silvia_kidz
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:09
Romantica sa sti ca gresesti....chiar daca ai 2 poti sa le oferi la amandoi ce le trebe...si cel mai mult copii au nevoie de dragoste, nu jucarii sau hainute....alea trec...dragostea parintilor ramane pe veci...
Eu am acum o fetita de 8 luni si am discutat cu sotul la anul in vara sa raman iar insarcinata...si vreau sa nasc normal pe urmatorul (acum am avut cezariana), ca daca da Domnul e bine venit si al 3-lea.
Va pup....si din experienta va spun: NU LASATI COPII SINGURI LA PARINTI. Eu am un frate mai mare cu 9 ani ca mine, dar va pot spune ca parca am fost singura, si nu mi-a placut.
ralucimp
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:32
Si eu sunt la ora actuala cel putin, pentru un singur copil. Ma mira ca cei care au fost singuri la parinti spun ca simt lipsa unui frate, ca eu cel putin printre cunoscutii mei care nu au frati/surori toti spun ca nu cred ca si-ar mai fi dorit frati. Acum depinde de fiecare cum a crescut. Eu am o sora, cat am fost mici, si nu numai, adolescente chiar, n-am avut o relatie foarte buna, acum ne intelegem mult mai bine, vorbim foarte des la telefon, nu stiu ce sa zic neaparat cum as fi gandit daca nu as fi avut-o dar eu cel putin acum, tinand cont ca eu si sotul meu stam intr-o garsoniera, peste aproximativ 3 luni vom avea o fetita, nu ne gandim sa mai facem unul.
kidz000722
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:27
Buna eu am un baietel de 7 luni dar in viitorul apropiat ne mai dorim unul. poooop
zambila_kidz
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:20
AM SI EU O BUBURUZA DE O LUNA SI O ZII SI NU SPUN PRIN CE DURERI AM TRECUT LA NASTERE.AM FACUT CEZARIANA SI NU M-AM RIDICAT 3 ZILE DIN PAT DE DURERI.SIMTEAM CA MI SE RUPE BURTICA.AM TRECUT CU BRIO PESTE TOATE DATORITA EI,NATALIEI.
DAR CU TOATE ASTEA,PETSE 2 ANI MAI VREAU UN BAIETEL FRUMOS CA SI FETITA MEA.
O ZII BUNA.
NATY_kidz
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:02
ce copil frumos ai naty,sati traiasca si sa va aduca numai bucurii...si eu am facut cezariana si tare greu este,dar am inteles ca fetele care au nascut la 'particulari' lea fost foarte bine,mias dori ca urmatorul sal fac in alta parte,caci maternitatea din ploiesti este groaznica,fara bani nu se uita nimeni la tine
mada_sabina
Postat pe 19 Octombrie 2009 18:20
Si eu am o printesa de 5 luni si o saptamana. Sincer numai vreau un al doilea copil, este f greu sa cresti un bebe, mai ales atunci cand nu ai ajutor, si nu esti obisnuit cu greul. Atat eu cat si sotul meu suntem singuri la parinti, nu stiu daca mi-as fii dorit sau nu un frate sau o sora, pentru ca nu stiu cum e sa ai, nu am criteriu de comparatie. Sotul meu isi doreste in schimb f mult un bebe doi, cand o vrea domnul si ce o vrea domnul numai sa fie. Eu am nascut si f greu, am nascut natural , iar durerile au fost cumplite. Sa fiu sincera mai degraba din comoditate umai vreau un alt bebe, abia scap un pik de greutati cu primul si sa o iau de la capat.
iasmina_kidz
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:48
mesaj pentru iasmina.sa stii ca si eu am zis asa in prima luna,nici pe mine nu ma ajuta decat sotul in rest nimeni,dar totusi imi doresc un al doilea copil,as vrea si un baietel dar peste cativa ani,sper sa numi ies din mana chiar crezi ca nu o sa uiti prin ce ai trecut si nu o sa mai vrei unul?
mada_sabina
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:54
Sincer niciodata sa nu zici niciodata , deja am uitat durerile cumplite ale nasterii si cand ma uit la printesa mea imi dau lacrimile de fericire. Apreciez mamicile cu doi copii, din punctul meu de vedere sunt niste eroine. Momentan imi e f greu si asa, dar cine stie ce-mi rezerva viitorul. Mult succes sa iasa un bebe baietel sanatos , frumos , destept si norokos.
iasmina_kidz
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:50
buna tuturor.eu em 3 copii,toate fete,si ma bucur ca sunt fete.nu m-as fi vazut nicicand mama de baiat.o sa ma opresc la 3,pt ca nu ma ajuta nimeni,doar sotzul,cand este acasa.nu de ajutor financiar e vb,doar ca am zile cand ma simt depasita de situatie,si epuizata,si mi-as dori un moment de respiro.in fine...vor creste si voi uita.
robby
Postat pe 31 Octombrie 2009 13:10
Draga Fify, felicitari, sincer eu una nu stiu cum te descurci cu 3 printese, eu abia fac fata unei singure printesici, si ma ajuta si sotul meu enorm, mai vin si parintii mei odata la 2 saptamani si stau cu ea vreo 3-4 zile sa mai iesim si noi, si tot imi este greu. Simt ca numai am mai delok timp pentru mine. Cred ca sunt si mai comoda asa din fire, si de aceea simt ca unul e suficient pentru mine. Pentru voi mamicilor cu mai multi bebici respectele mele !
iasmina_kidz
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:59
buna! toata admiratia mea pt mamicutzele cu 3 bebei! eu akum am o printzesa sorana-georgiana de 4 luni shi 2 sapt...eu am nascut pe cale naturala ...nu pot sa spun k a fost greu ,chiar mi-au spus medicii k pt prima nastere a decurs destul de bine,dar parca totusi e prea dereme sa ma gandesk la o a doua sarcina...dar cu siguranta va exista un al 2-lea bb (sper k va fi baietel)...shi eu am o sora cu 3 ani mai mika decat mine shi intotdeauna am vb shi ne-am sfatuit asa k nici nu percep k bebitza mea sa nu aiba un frate(sau o surioara )ce vrea domnul sanatoshi sa fie...dak sunt gemeni am pus-o ehh ce o fi ,numai sa putem sa i crestem! va pup
eu_mino
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:12
mino,sau poate tripleti .ce-ar fi?cred ca ar fi super tare.eu am zis ca ma opresc...dar cine stie...doar D-zeu stie ce planuri are cu mine!dar sper sa NU.am si o scolioza cam nasoala,si n-am avut voie decat un bebe,insa m-am incapatanat eu prea tare,sunt si o fire mai ...familista(sunt RAC),melancolica,deja ma vad batrana...sa vina fetele mele de sarbatori cu ginerii si nepotii sa fim multi la masa....e un tablou frumos,nu-i asa mamici de un singur bebe?
robby
Postat pe 2 Noiembrie 2009 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 1 De la: Rodika_Albertina 9 Iulie 2010 20:32
vaccin pt. rh negativ 43 De la: garbo261774 29 Ianuarie 2012 21:32
Roxana Dragu 4 De la: garbo159684 26 Iunie 2010 10:51
Buna!!! 14 De la: fleurentina 8 Decembrie 2009 10:00
mastita 1 De la: ariana 12 Mai 2009 15:34
Setari Cookie-uri