de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie?

irina de ce nu raspunzi la intrebari?
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 13:40
laura, nu te chinui, n-ai cu cine...irina vorbeste doar cu ea si are impresia ca toti suntem barbati!
bine, nici ea nu e ceea ce pare a fi
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 13:44
stii cum se zice draguta, barbatii sunt datori sa incerce, crezi ca daca te inseala iti zice tie sau iti cere voie?
T1na draga, o sa suferi ceva timp ca usor nu este dar trebuie sa te gandesti ca daca o sa vrei sa stai cu cineva, sa te mariti, sa ai copii, sa-l ierti de cate ori vrea muschii tai, copii o sa creasca mari, o sa plece fiecare la casa lui si tu ce faci... ramai cu prostu cu care toata viata nu ai avut nimic bun, care te bate te injura samd, si trece viata pe langa tine si nu te-ai ales cu nimic, poate cu copii ca ei nu au nici o vina... CAUTA PE ALTUL CARE SA TE MERITE
irino stai deoparte ca ma iriti
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 13:45
De la: anakin, la data 2010-06-17 10:27:17Cum s-ar spune, in traducere libera, "meriti un fraier numai al tau", nu?

Se poate spune si asa.
Doara
Postat pe 17 Iunie 2010 16:38
De la: zambila, la data 2010-06-17 13:44:03laura, nu te chinui, n-ai cu cine...irina vorbeste doar cu ea si are impresia ca toti suntem barbati!
bine, nici ea nu e ceea ce pare a fi
Pai la fel ma comport si in realitate cu oamenii care nu imi inspira incredere moaca lor sau prezenta lor..Discutiile lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:21
De la: Laura_M, la data 2010-06-17 13:45:21stii cum se zice draguta, barbatii sunt datori sa incerce, crezi ca daca te inseala iti zice tie sau iti cere voie?
T1na draga, o sa suferi ceva timp ca usor nu este dar trebuie sa te gandesti ca daca o sa vrei sa stai cu cineva, sa te mariti, sa ai copii, sa-l ierti de cate ori vrea muschii tai, copii o sa creasca mari, o sa plece fiecare la casa lui si tu ce faci... ramai cu prostu cu care toata viata nu ai avut nimic bun, care te bate te injura samd, si trece viata pe langa tine si nu te-ai ales cu nimic, poate cu copii ca ei nu au nici o vina... CAUTA PE ALTUL CARE SA TE MERITE
irino stai deoparte ca ma iriti
Basti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:24
nu ti-e frica sa spui basti?
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 17:36
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 18:06
Nu. Ca ea vorbeste cu Dumnezeu si ii spune ce si cum .
Doara
Postat pe 17 Iunie 2010 19:17
Cite paradoxuri genereaza subiectul asta !!!! Cine nu e casatorit vrea sa fie.Cine e vrea sa scape(ma rog,majoritatea !).
Chiar ce-i trebuie ? Ma intreb si eu.
Hai iubita,deschide ochii si vezi ca astuia putin ii pasa de planurile ,de casa si de idealurile tale.Basca de statisticile prietenelor tale. El se simte bine asa cum e,cu casa pe care o are asigurata,cu banii (presupun)pe care esti dispusa sa-i imparti cu el si cu trupul ce-i alina noptile! Daca era pe aceeasi lungime de unda cu tine ,deja erai maritata !
mala
Postat pe 18 Iunie 2010 01:33
Am trait sa apuc ziua in care si cel mai mare si convins burlac se insoara
Deci se poate!
ceea ce inseamna ca daca la mine, nu se decide, inseamna ca nu sunt ce vrea el. Nu o sa fac presiuni, pur s simplu voi incerca sa fiu mai relaxata si sa iau in calcul si alte optiuni, si promit ca este ultima oara cand concubinez. Mare prostie am facut ca mi-am limitat optiunile! Dar cand am inceput sa iesim impreuna, el vorbea mereu despre copii, despre casatorie, am presupus ca omul nu ar bate campii daca nu s-ar gandi ca eu sunt aleasa. Se pare ca nu sunt. Bad luck
rizi_bizi
Postat pe 18 Iunie 2010 02:15
eu consider ca si concubinajul este tot o forma a casatoriei...poate gresesc sa imi fie cu iertare

considerati ca niste hartii va fac casatoria mai legitima sau veti avea o viata roza si plina de balonase si floricele....

casatorita cu acte sau fara acte,concubinajul ce si cum vreti voi sa ii spuneti are un rol iar acesta este de a va face viata mai frumoasa si de a trai in doi,de a da viata mai departe si de a te completa cu cineva.
anaROBERT
Postat pe 18 Iunie 2010 02:21
Deci mergi sa faci bani si el sa vina in vacanta sa ti-i strice ???
Iubita mea,chiar ca nu te inteleg ??? Se spune ca dragostea e oarba,dar la tine e mai mult de-atat !!!
Bunatatea e o calitate,dar cand degenereaza in prostie....e vai si amar de capul persoanei !!!
Fii buna ,dar pastreaza limitele,caci te-a citit si te exploateaza !!! Nu-i de tine !!! Iti va distruge viata ,tineretea si-ti va "manca "si banii castigati de tine cu sacrificii,iar daca nu va mai avea ce "suge "te va parasi fara scrupule !!!
Sunt convinsa ca vei scapa greu de el ,caci fete bune,muncitoare si cu bani nu gasesti oriunde !!! Sunt si femei care procedeaza la fel cu barbatii cumsecade,deci oameni "prosti de buni"sunt de ambe sexe !!! Principalul e sa deschidem bine ochii,caci aceste experiente nefericite nu fac decat sa ne pierdem increderea in toti oamenii,iar cand te trezesti s-ar putea sa fie prea tarziu !!!
Fii diplomata,dute in drumul tau,lasa-l sa creada ca-l vei chema in vacanta,studiaza-l si procedeaza exact cum procedeaza el...cu diplomatie!!! Numai un om destept poate sa faca pe prostul,iar tu trebuie sa incerci si varianta asta ,ca sa te "maturizezi"!!!Iti doresc o iubire sincera si fara interes !!! Astept vesti !!!
garbo115329_camy
Postat pe 18 Iunie 2010 15:44
De la: anaROBERT, la data 2010-06-18 02:21:11eu consider ca si concubinajul este tot o forma a casatoriei...poate gresesc sa imi fie cu iertare

considerati ca niste hartii va fac casatoria mai legitima sau veti avea o viata roza si plina de balonase si floricele....

casatorita cu acte sau fara acte,concubinajul ce si cum vreti voi sa ii spuneti are un rol iar acesta este de a va face viata mai frumoasa si de a trai in doi,de a da viata mai departe si de a te completa cu cineva.


..... da ! concubinajul "constructiv" e pentru cei care au mintea destupata,pentru cei care stiu foarte bine toate lucrurile pe care tu le-ai enumerat si pe care le si aplica asa cum trebuie.Pt. ei chiar nu conteaza maculatura de la starea civila.
Raportindu-ne la tema de mai sus descrisa de prietena noastra...ma tem ca nu poate fi vorba de asa ceva.Ea vrea sa se marite cu acte in regula si cind mai are in spatele ei si traditia si familia neaosa romaneasca atunci ce sa mai spui?
mala
Postat pe 18 Iunie 2010 15:59
anaROBERT, sa inteleg ca tu nu esti casatorita?
hundchen
Postat pe 18 Iunie 2010 16:01
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-18 02:15:37Am trait sa apuc ziua in care si cel mai mare si convins burlac se insoara
Deci se poate!
ceea ce inseamna ca daca la mine, nu se decide, inseamna ca nu sunt ce vrea el. Nu o sa fac presiuni, pur s simplu voi incerca sa fiu mai relaxata si sa iau in calcul si alte optiuni, si promit ca este ultima oara cand concubinez. Mare prostie am facut ca mi-am limitat optiunile! Dar cand am inceput sa iesim impreuna, el vorbea mereu despre copii, despre casatorie, am presupus ca omul nu ar bate campii daca nu s-ar gandi ca eu sunt aleasa. Se pare ca nu sunt. Bad luck


mai....tu ai o problema cu concubinajul! Cum poti sa promiti asa ceva ? Asta inseamna doar doua lucruri:ori ca te mariti de la prima intilnire,ori ca mergi la manastire.Hai fi serioasa si accepta ca pe planeta asta fiecare are o pereche a lui care mai devreme sau mai tirziu chiar va fi a lui.O s-o intilnesti si tu pe a ta.Ti-ai facut vreun plan in sensul asta,ca tot vorbeai de optiuni(mai multe)?
mala
Postat pe 18 Iunie 2010 16:06
De la: anakin, la data 2010-06-17 10:27:17Cum s-ar spune, in traducere libera, "meriti un fraier numai al tau", nu?


vaaaaiiii....aceste cuvinte ne doare,bre!
preci
Postat pe 18 Iunie 2010 21:02
unde ne doare?!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 21:05
eh..
ziceam si io asea,la bashcalie...
nu mai lua totul ad literam,fata!
preci
Postat pe 18 Iunie 2010 21:07
ce taree!
de ce un fraier bre?/
de ceeeeeeeeeeee??
tu vreau sa spui k io sufar dupa "un fraieeeeeeeeeeeer??"
fleurdelis
Postat pe 18 Iunie 2010 21:07
poi nu?
ca,daca nu era fraier,nu te lasa asea,ca kktu' pe strecura..
preci
Postat pe 18 Iunie 2010 21:09
cum ?? cum?? ,,ca kktu pe strecura"??? Preci, ma uimesti, stai sa-mi iau caietul de notite
reyya
Postat pe 18 Iunie 2010 21:11
nu el bwey!
iooooooooo
fleurdelis
Postat pe 18 Iunie 2010 21:13
atunci rectific:
daca nu era fraier,nu-l lasai ca kktu' pe strecura...
preci
Postat pe 18 Iunie 2010 21:14
am remuscari bre!
si cosmare!
fleurdelis
Postat pe 18 Iunie 2010 21:16
sa faca bine sa-ti treaca,fato...
preci
Postat pe 18 Iunie 2010 21:19
da de ce bree?? tamana cu ca mi-am gasit si brandu??
hate meeeeee>>!

http://www.youtube.com/watch?v=FRnWZG148u8&feature=related
fleurdelis
Postat pe 18 Iunie 2010 21:21
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-18 02:15:37Am trait sa apuc ziua in care si cel mai mare si convins burlac se insoara
Deci se poate!
ceea ce inseamna ca daca la mine, nu se decide, inseamna ca nu sunt ce vrea el. Nu o sa fac presiuni, pur s simplu voi incerca sa fiu mai relaxata si sa iau in calcul si alte optiuni, si promit ca este ultima oara cand concubinez. Mare prostie am facut ca mi-am limitat optiunile! Dar cand am inceput sa iesim impreuna, el vorbea mereu despre copii, despre casatorie, am presupus ca omul nu ar bate campii daca nu s-ar gandi ca eu sunt aleasa. Se pare ca nu sunt. Bad luck
Asa este ai dreptate....Dar stii tu daca barbatul are sex si tu esti muncitoare si puneti banii impreuna..Ce imi mai trebuie lui casatorie? Ca barbatii sunt smecheri...Cum,,o intorc tot ca ei,in favoarea lor o scot...Dar nu te lua dupa astia...Nu conteaza hartiile,,ci sa te casatoresti in fata lui Dumnezeu,,,Sa te ajute s ai o casatorie linistita...sa iti educi barbatul,,,ca sa te respecte...Si copiii...Astia sunt barbatii..Egoisti

xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 Iunie 2010 22:46
De la: hundchen, la data 2010-06-18 16:01:41anaROBERT, sa inteleg ca tu nu esti casatorita?



ba da sunt casatorita si la starea civila si la biserica de 5 ani de zile dar vreau sa spun ca daca acum 5 ani de zile aveam mintea si ochii larg deschise poate nu ma casatoream cu acte,poate traiam in concubinaj.pentru mine si concubinajul este tot o casatorie fara niste maculatura si semnaturi.

multe dintre noi preferca casatoria cu acte pentru ca asa este traditia,asa a fost invatata de acasa si asa are intiparit in fix ca a primit educatia ''de acasa'' dar sa fim serioase,poti fi mult mai fericit si fara acte si tot casatorita te numesti.
anaROBERT
Postat pe 19 Iunie 2010 00:25
Pai...vorba lui Bundy : De ce sa ma duc la magazin dupa lapte, cand am vaca acasa ? Deja omu are tot ce-si doreste si-i e bine asa. de ce s-ar casatori?
calimera70
Postat pe 19 Iunie 2010 04:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna? 158 De la: sunsset 20 Iunie 2011 08:55
teama 41 De la: reyya 29 Martie 2010 16:55
S-a schimbat dupa nasterea copilului... 47 De la: garbo_398552 12 Mai 2014 15:28
Cum e cand te culci cu cineva prima data ? 50 De la: pik_nik 20 Ianuarie 2010 10:06
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
Setari Cookie-uri