de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie?

dar oricuum...ceva mai sanatoasa la cap!
fleurdelis
Postat pe 11 Iunie 2010 19:35
Draga RB, gandirea ta este din start una gresita. Exemplele pe care ti le iei din jur sunt gresite doar prin faptul ca tu nu iti traiesti viata ta ci pe cea a prietenelor tale. E ca si cum nu ai fi in stare sa planifici singura, trebuie ca si viata ta sa fie ca a lor. Deci alta oaie in turma.
Doi la mana, pentru toti super-religiosii de pe aici (inclusiv parintii tai), mai lasati-ne cu prostiile astea cum ca vei arde in iad ca traiesti in concubinaj si asa mai departe. Astea sunt povesti de adormit copiii deja. Am o prietena f buna care a stat 2 ani cu iubitul ei fara sa faca sex, pt ca era super religioasa, cand s-au culcat prima data dupa casatorie au si conceput copilul (pt ca daca nu stiati si anticonceptionalele sunt lucrul aluia rau), si acum se cearta amandoi toata ziua, se dau unul pe celalalt afara din casa si el o inseala, sau a inselat-o etc etc. Deci astea nu sunt garantii, si parintii tai ar trebui sa se mai documenteze un pic despre ce inseamna realitatea familiei si cea sociala in ziua de astazi.
Trei la mana, 2 ani jumatate este chiar putin pana la casatorie, toate colegele mele de servici (ca sa fac si eu comparatii) au cel putin 4 ani cu prietenii lor si se gandesc peste 1 an 2, eu am 3 cu iubitul meu si nu vreau sa ma grabesc nicaieri. Si la chestia cu teapa cu apartamentul, tu trebuie sa gandesti pentru tine...pai cum de ce sa platesti tu 30 de ani? pt ca fara el sau cu el, oricum tu ai nevoie de o casa nu? Adica singura sau maritata, nu trebe sa stai undeva si sa fii independenta? Adica nu inteleg de ce sa impovarezi si pe altul, asta e o chestiune care tine de tine. Nu-i nimic, pleaca el si ramai cu rata? Vine altul si-l pui la plata daca asta doresti. Este simplisim.
Nu mai spun ca sunt socata de chestia cu mama ta ca nu te-a lasat sa pui mana pe nu stiu ce. Sa nu ma intelegi gresit, nu o condamn, pana la urma fiecare a trait si a crescut in propriile fantasme sau tipare, dar tu esti o fiinta distincta de ea si ar trebui sa lasi la naiba stigmatul social. Pai ea de ce mai iese din casa daca toata lumea asta e in pacat? Sunt milioane de oameni care traiesc asa peste tot...
Kistruiata
Postat pe 12 Iunie 2010 11:23
Casatoriile de proba au un rol pozitiv,dar implica riscuri !!!
Chiar zilele trecute imi povestea o doamna despre fiica ei,doctorita,actualmente de 29 de ani,care timp de 2 ani a stat cu un tip,iar acum a parasit-o!!! A tot asteptat s-o ceara ,dar....nici gand !!!
Toate au o limita !!! Daca vedeti ca ceva "scartaie"nu lasati anii sa treaca,caci nu se termina lumea cu un barbat !!Daca reprezentati pentru el.. o simpla "jucarie sexuala,"fara implicatii emotionale ,nu pirdeti anii,caci timpul e singurul ireversibil!! Daca nici inceputurile nu sunt frumoase,cum va decurge restul....??? Cum poti sa-i oferi unui copil mediul propice de dezvoltare ,daca mama "pluteste"ca barca pe apa ???Nu va lasati folosite,caci " unde iubire nu e nimic nu e !!!"
garbo115329_camy
Postat pe 12 Iunie 2010 15:29
sunt in aceiasi situatie, doar k la mine sunt deja 5 ani si jumatate... din aceasta cauza am inceput sa fiu geloasa (zice el) poate k are dreptate,dar m-am saturat sa ast...locuim impreuna de 3 ani (de cand suntem la facultate)si in ultimul timp ne certam ffff des si avem certuri urate (jigniri, ne lovim)...este o situatie f urata...zice k din cauza mea se intampla toate astea. ma enerveaza tare atunci cand nu-si ia nici macar chilotii de jos dupa ce face baie, iar daca ii zic "vezi k ozzie (catelul) iar iti taraste chilotii prin casa" rade. Hainele le lasa peste tot, usa la dulap o lasa mereu deschisa dupa ce isi ia vreo haina, lasa treburile neterminate daca il pun sa faca ceva. Cand ma enervez tip la el si ii zic k m-am saturat k e lenes si sta numai pe calculator (jocuri) i-am zis k nu vreau viata asta alaturi de el si k vreau sa ma ajute si sa nu mai stau mereu dupa el sa strang in urma lui, sa facem treburile in comun. Cand ne certam se leaga de fam mea, ma jigneste si ii vb de rau.. Dar il iubesc enorm si nu m-as putea vedea fara el...mereu m-am vazut maritata cu el si daca m-as desparti de el, as muri daca l-as vedea cu altcineva. Am 23 de ani, este primul meu baiat din viata mea...de genul meu sunt mai familista si mi-as dori sa fim impreuna toata viata. Cand ne certam zice k s-a saturat de mine si ca vrea sa ne despartim, dar apoi iar ne pupam, ne impacam, facem sex si ne trece pt cateva zile..apoi iar incepem. Ma gandesc k ne certam prea des pt k ne vedem prea mult la fata. M-a inselat in urma cu 3 ani si de atunci am inceput sa fiu mai suspicioasa si de multe ori exagerez si eu atunci cand il vad in preajma oricarei fete chiar si in preajma prietenelor mele, nu suport faptul k mie imi vb urat si cu ele vb de parca ar fi un sfant. :| Dati-mi va rog si mie un sfat chiar daca e dureros. Stiu ca si eu sunt vinovata pt situatia noastra.
T1na
Postat pe 13 Iunie 2010 16:30
T1na , raspunsurile ti le-ai dat singura, balanta inclina in polul negativ..singurul tau argument este ca il iubesti enorm dupa cum tu si scris aici. Intrebarea mea e in sens invers:poti iubi o persoana cu un asemenea comportament enorm?? :-) Chiar il poti iubi..? ok..presupunand ca da , eu iti spun ca iubirea merge pana acolo incat din cauza ei devii trista , neimplinita si nefericita..cam astea sunt limitele in care eu acord iubirii o sansa.Parerea mea..? pierzi timpul si e pacat , oamenii nu se schimba , defectele se acutizeaza in timp..so..your choice!
reyya
Postat pe 13 Iunie 2010 19:31
Acum 2 zile imi zice baiatul, asa intr-o doara: nici nu stii ce bine imi pare ca in ultima vreme nu mi-ai mai zis nimic de casatorie!
Ei, ce ziceti de asta? superfaza de meci, leidiz end gentlmen!
Cred ca anotherone bites the dust.
rizi_bizi
Postat pe 13 Iunie 2010 22:52
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-13 22:52:46Acum 2 zile imi zice baiatul, asa intr-o doara: nici nu stii ce bine imi pare ca in ultima vreme nu mi-ai mai zis nimic de casatorie!
Ei, ce ziceti de asta? superfaza de meci, leidiz end gentlmen!
Cred ca anotherone bites the dust.
Pai se vede ca nu are gand de insuratoare...Dar daca o sa faci compromisuri,,o sa ai o casatorie grea unde ai sa fii mereu devalorizata..Eu daca as fii locul tau...As pune piciorul in prag,,si nu teai mai culca cu ell..Daca te iubeste,,te acepta si fara sa se culce cu tine asa cum si tu sa mai astepti cu casatoria...Dar fara sa te culci cu el si fara sa puneti banii impreuna
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 23:10
Desparte-te de el pentru un timp,...dai libertatea sa vada cum e fara tine!!!Nu te vad fericita in viitor cu un asemenea om care "te calca pe nervi",rade ,..si apoi tu il ierti!!!Este un smecher egoit,care si-a gasit naiva,ca sa nu zic altceva,caci stie ca-l iubesti si nu-l vei parasi !!! Indiferent cat iubesti o persoana,daca reprezinti doar o jucarie sexuala,plus servitoare gratis....inseamna ca iubirea e numai dintr-o parte !!! Ce vei face ,cand vei avea copii??? Te-ai intrebat ??? Vei ajunge o roaba si daca esti o mama buna ,te vei sacrifica asa cum s-au sacrificat milioane de femei in trecut,si de ce nu ...si in prezent,de dragul copiilor,de frica schimbarilor si din obisnuinta !!!
TREZESTE-TE ,esti tanara,neangajata cu acte in relatie,regaseste-te,roaga-te si va veni si cel care te merita !!! Totul e sa nu disperi,caci singuratatea in doi e mai cumplita decat singuratatea in sine !!!Sunt sigura ca vei face ceea ce e mai bine pentru tine,pana nu-i prea tarziu ,caci vremea trece ....!!!!
Astept vesti !!!
garbo115329_camy
Postat pe 14 Iunie 2010 15:51
Pai femeile asa i-au obisnuit pe barbati...Ca sa le devalorizeze...Si tot femeile au invatat barbatii sa fie niste egoisti...Asta pt ca nu au avut credinta...Crestinii au fost mereu foarte putini....Si datorita ca uratul ala de sarsaila a incurcat biblia....Crestinii sau sacrificat si odata cu ei a murit si credinta....Hristos sa sacrficat ca sa dmostreze ca El este Dumnezeu si noi sa Il urmam..Dar datoria noastra a oamenilor este sa ne educam unii pe altii..Pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea,nu doar pt unii..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:59
Noi oamenii trebuie sa ne invatam ca sa avem demnitate...Si sa transmitem demnitatea de la un om la altul....Nu sa trasmitem minciuna si rautatea de la un om la altul...Pt ca atunci sunt vinovati si ajutam la distrugerea oamenirii,,la caracterul omenirii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 16:01
Noi oamenii trebuie sa trasmitem demnitatea si sinceritatea de la un om la altul...Si sa reparam ceea ce am stricat..Pt ca datorita noua a oamenilor,,omenirea sa ajuns in stadiul asta jalnic de plans...Din cauza prostiei si lenei noastre...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 16:03
Trebuie sa-i spui ca nici nu esti sigura ca mai vrei o ...casatorie !!! Te testeaza sa vada ce gandesti !!! Pentru ca...noi femeile cand iubim ,spunem ,tot,tot,iar dumnealor incep sa creada ca sunt de neinlocuit !!! Retineti fetelor un lucru foarte important pentru femei !!! Noi indiferent ce varsta avem ramanem tot tinere,dar barbatii,obsedati de sex,incep si umbla "creanga"cand se apropie de andropauza,caci pentru ei viata n-are rost fara sex,...fac depresii si mor repede !!!
Nu ma refer la barbatii educati,echilibrati care cauta in femei si altceva decat...schimbare !!!Dar nici unul nu scapa nepedepsit,caci cu ce mana dai,cu aceea si primesti!!!
Va doresc sa fiti hotarate si sa nu va lasati calcate in picioare !!
garbo115329_camy
Postat pe 14 Iunie 2010 16:05
De la: garbo115329_camy, la data 2010-06-14 16:05:19Trebuie sa-i spui ca nici nu esti sigura ca mai vrei o ...casatorie !!! Te testeaza sa vada ce gandesti !!! Pentru ca...noi femeile cand iubim ,spunem ,tot,tot,iar dumnealor incep sa creada ca sunt de neinlocuit !!! Retineti fetelor un lucru foarte important pentru femei !!! Noi indiferent ce varsta avem ramanem tot tinere,dar barbatii,obsedati de sex,incep si umbla "creanga"cand se apropie de andropauza,caci pentru ei viata n-are rost fara sex,...fac depresii si mor repede !!!
Nu ma refer la barbatii educati,echilibrati care cauta in femei si altceva decat...schimbare !!!Dar nici unul nu scapa nepedepsit,caci cu ce mana dai,cu aceea si primesti!!!
Va doresc sa fiti hotarate si sa nu va lasati calcate in picioare !!
Asa este..La inceput un barbat..iti testeaza inteligenta,,daca vede ca esti naiva si credula asa cum sunt femeile....barbatul normal ca profita...Atunci cand vede ca femeia este disperata dupa el..La un barbat trebuie sa ii arati cateodata ca tii la el,,si in rest sa fii si mai indiferenta..Ca sa nu sio ia in cap si mai bine sa fie el disperat dupa tine..Dar nici tu sa nu il iei de prost pt ca roata se intoarce
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 16:12
De la: garbo115329_camy, la data 2010-06-14 16:05:19Trebuie sa-i spui ca nici nu esti sigura ca mai vrei o ...casatorie !!! Te testeaza sa vada ce gandesti !!! Pentru ca...noi femeile cand iubim ,spunem ,tot,tot,iar dumnealor incep sa creada ca sunt de neinlocuit !!! Retineti fetelor un lucru foarte important pentru femei !!! Noi indiferent ce varsta avem ramanem tot tinere,dar barbatii,obsedati de sex,incep si umbla "creanga"cand se apropie de andropauza,caci pentru ei viata n-are rost fara sex,...fac depresii si mor repede !!!
Nu ma refer la barbatii educati,echilibrati care cauta in femei si altceva decat...schimbare !!!Dar nici unul nu scapa nepedepsit,caci cu ce mana dai,cu aceea si primesti!!!
Va doresc sa fiti hotarate si sa nu va lasati calcate in picioare !!
Asa este ca nici barbatii nu scapa nepedepsiti...Dar problema ca barbatii nu sufera asa cum sufera femeile care sunt sensibile....Barbatii sunt orgoliosi...dar ei nu sufera....Ei gasesc imediat alinare in bratele la alta fufa...Dar femeile daca r fii mai destepte si nu ar mai face sex,,,cu toti prapaditii...Si sar impreteni mai intai cu barbatul,sa vada ce ii poata capul...Pt ca pasiunea nu este iubire...pasiunea este atractie sexuala,,,atractie fizica care este comparata cu iubirea....Si apoi dupa ce iti trece pasiunea,,,vezi ce prost tiai luat pe cap...De iti vine sa iti pui mainile in cap....Trebuie foarte multa atentie,atunci cand iti alegi partenerii...decat sa suferi pt niste momente de placere sexuala....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 16:16
ceva de aici imi suna extrem de cunoscut. Cred ca am mai vazut ideile astea de curand si la altcineva ..
anakin
Postat pe 14 Iunie 2010 16:42
tina...proprietara lui ozzie...
tie ti-a spus cineva vreodataa....ca te iubeste//?
si tu...chiar ai crezut??
sincer...acest baiat ...pare sa nu....
nu stiu insa...ce ti=a si zis...
fleurdelis
Postat pe 14 Iunie 2010 19:14
imi spune ca ma iubeste, insa nu imi arata....ori sunt eu oarba. Eu una cred ca nu imi acorda atentia necesara...cand stam in casa parca as fi singura..sta mereu pe calculator..iar cand iesim in oras ma enerveaza ca acorda celorlalti (fete si baieti) mai multa atentie... Pun prea repede la suflet tot felul de lucruri, as vrea sa pot fi indiferenta cu el, dar nu pot! Si daca eu stiu ca pe el l-ar deranja un lucru, nu-l fac..dar el tot il face stiind ca m-ar deranja. Muncesc vara cate 2 luni in strainatate ca si ospatar pt a-mi plati studiile la facultate pt ca mama mea nu isi permite, el nu este nevoit sa faca asta pt ca el este singur la parinti si fam lui isi permite sa-l intretina. Cand ne certam de multe ori ma lasa in casa si iese cu baietii..eu nu-mi permit sa ies mereu si sa cheltui bani. Dupa ce ne certam de multe ori incerc sa discut cu el problemele noastre iar el evita zice ca sunt nebuna si ca nu are ce discuta cu mine. Daca iesim intr-un club cu prietenii nostri cand suntem certati el se aporpie de mine, ma imbratiseaza si imi da impresia ca ar vrea sa ne impacam, dar apoi acasa e indiferent cu mine. Cand ne certam imi zice mereu ca nu vrea sa mai fim impreuna iar in public ma prezinta ca fiind iubita lui. Daca ma vede ca plang cand ne certam imi zice ca nu-l impresioneaza lacrimile mele, dar asa ma descarc eu..plangand. Sunt constienta ca sunt frumoasa, observ baietii cum se uita la mine, mereu primesc complimente din partea multor persoane, dar din partea lui nu...si din cauza aceasta am ajuns sa ma simt urata si ca nu ma mai vrea poate din cauza asta. Daca vin la mine fete sa le fac manichiura, el le adauga pe facebook si odata i-am zis...ce treaba ai tu cu clientele mele? si a zis ca sunt socata si sa ma duc sa ma controlez ca sunt geloasa degeaba...nu sh daca ar fi vorba de gelozie sau poate gresesc sau exagerez, dar nu -l inteleg de ce ar trebui sa faca asta. Peste o sapt iar trebuie sa plec in strainatatesa sa lucrez ca si in fiecare vara, iar situatia nostra este aceiasi (cum am zis mai sus) nu sh ce si cum sa fac...el vrea sa vina acolo in vacanta la mine. oare avem nevoie de o pauza ca sa fie totul bine? Nu vreau sa mai sufar.. Va multumesc pt toate sfaturile pe care mi le dati..
T1na
Postat pe 14 Iunie 2010 20:40
Eu zic ca aveti nevoie de o pauza permanenta.
Doara
Postat pe 14 Iunie 2010 22:28
si definitiva
nelly05
Postat pe 14 Iunie 2010 22:48
De la: T1na, la data 2010-06-14 20:40:54imi spune ca ma iubeste, insa nu imi arata....ori sunt eu oarba. Eu una cred ca nu imi acorda atentia necesara...cand stam in casa parca as fi singura..sta mereu pe calculator..iar cand iesim in oras ma enerveaza ca acorda celorlalti (fete si baieti) mai multa atentie... Pun prea repede la suflet tot felul de lucruri, as vrea sa pot fi indiferenta cu el, dar nu pot! Si daca eu stiu ca pe el l-ar deranja un lucru, nu-l fac..dar el tot il face stiind ca m-ar deranja. Muncesc vara cate 2 luni in strainatate ca si ospatar pt a-mi plati studiile la facultate pt ca mama mea nu isi permite, el nu este nevoit sa faca asta pt ca el este singur la parinti si fam lui isi permite sa-l intretina. Cand ne certam de multe ori ma lasa in casa si iese cu baietii..eu nu-mi permit sa ies mereu si sa cheltui bani. Dupa ce ne certam de multe ori incerc sa discut cu el problemele noastre iar el evita zice ca sunt nebuna si ca nu are ce discuta cu mine. Daca iesim intr-un club cu prietenii nostri cand suntem certati el se aporpie de mine, ma imbratiseaza si imi da impresia ca ar vrea sa ne impacam, dar apoi acasa e indiferent cu mine. Cand ne certam imi zice mereu ca nu vrea sa mai fim impreuna iar in public ma prezinta ca fiind iubita lui. Daca ma vede ca plang cand ne certam imi zice ca nu-l impresioneaza lacrimile mele, dar asa ma descarc eu..plangand. Sunt constienta ca sunt frumoasa, observ baietii cum se uita la mine, mereu primesc complimente din partea multor persoane, dar din partea lui nu...si din cauza aceasta am ajuns sa ma simt urata si ca nu ma mai vrea poate din cauza asta. Daca vin la mine fete sa le fac manichiura, el le adauga pe facebook si odata i-am zis...ce treaba ai tu cu clientele mele? si a zis ca sunt socata si sa ma duc sa ma controlez ca sunt geloasa degeaba...nu sh daca ar fi vorba de gelozie sau poate gresesc sau exagerez, dar nu -l inteleg de ce ar trebui sa faca asta. Peste o sapt iar trebuie sa plec in strainatatesa sa lucrez ca si in fiecare vara, iar situatia nostra este aceiasi (cum am zis mai sus) nu sh ce si cum sa fac...el vrea sa vina acolo in vacanta la mine. oare avem nevoie de o pauza ca sa fie totul bine? Nu vreau sa mai sufar.. Va multumesc pt toate sfaturile pe care mi le dati..
Eu zic sa ii dai papucii automat...Si sa scapi de el cat poti de repede..Pt ca baiatul asta te ia de fraiera..esti papusa lui...care te manevreaza cum vrea el,din pacate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 22:56
cum am zis si mai sus...as suferi enorm sa-l pierd desi sunt constienta ca in relatia noastra nu mai e nimic bun..dar ma gandesc k daca am lasa si noi de la noi inca putin poate v-a fi mai bine...as suferi enorm sa-l vad cu altcineva...nu sh cum as putea trece peste asa ceva..de asta l-am si iertat cand m-a inselat de 2 ori cu aceiasi persoana..
T1na
Postat pe 14 Iunie 2010 23:26
De la: T1na, la data 2010-06-14 23:26:06cum am zis si mai sus...as suferi enorm sa-l pierd desi sunt constienta ca in relatia noastra nu mai e nimic bun..dar ma gandesc k daca am lasa si noi de la noi inca putin poate v-a fi mai bine...as suferi enorm sa-l vad cu altcineva...nu sh cum as putea trece peste asa ceva..de asta l-am si iertat cand m-a inselat de 2 ori cu aceiasi persoana..
Eu zic ca iti pui sperante in cine nu merita...Trebuie sa ai vointa sa scapi de el....Chiar daca te doare,,,dar mai bine sa te doara acuma cand te rupi de el,,decat sa suferi langa el toata viata..Sa nu iti faca si vreun copil...ca atunci tre sa stai sa il suporti toata viata...Eu in locul tau,,ias fii dat papucii de la prima data cand ma inselat...Si data viitoare as fii mai atenta pe cine mi-as alege ca partener....Stiu ca doare.....dar daca ai vointa o sa iti treaca..Si data viitoare cautati un baiat cu bun simt,,nu un smecher de 2 bani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 23:32
Ei, atunci umilinta placuta in continuare.
Doara
Postat pe 15 Iunie 2010 06:01
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-13 22:52:46Acum 2 zile imi zice baiatul, asa intr-o doara: nici nu stii ce bine imi pare ca in ultima vreme nu mi-ai mai zis nimic de casatorie!
Ei, ce ziceti de asta? superfaza de meci, leidiz end gentlmen!
Cred ca anotherone bites the dust.

Ce-mi place la tine ca iti place sa pierzi timpul ascultandu-l,acum vorbind serios,sunt cazuri in care peticul ala de hartie mai mult strica,cica sa fiu la casa mea,dar depinde cu cine,asa de ochii lumii,cea mai mare prostie,maine poimane voi vedea multe si pe topicul cu femei batute.
scrichy
Postat pe 15 Iunie 2010 07:38
De la: Kistruiata, la data 2010-06-12 11:23:27Draga RB, gandirea ta este din start una gresita. Exemplele pe care ti le iei din jur sunt gresite doar prin faptul ca tu nu iti traiesti viata ta ci pe cea a prietenelor tale. E ca si cum nu ai fi in stare sa planifici singura, trebuie ca si viata ta sa fie ca a lor. Deci alta oaie in turma.
Doi la mana, pentru toti super-religiosii de pe aici (inclusiv parintii tai), mai lasati-ne cu prostiile astea cum ca vei arde in iad ca traiesti in concubinaj si asa mai departe. Astea sunt povesti de adormit copiii deja. Am o prietena f buna care a stat 2 ani cu iubitul ei fara sa faca sex, pt ca era super religioasa, cand s-au culcat prima data dupa casatorie au si conceput copilul (pt ca daca nu stiati si anticonceptionalele sunt lucrul aluia rau), si acum se cearta amandoi toata ziua, se dau unul pe celalalt afara din casa si el o inseala, sau a inselat-o etc etc. Deci astea nu sunt garantii, si parintii tai ar trebui sa se mai documenteze un pic despre ce inseamna realitatea familiei si cea sociala in ziua de astazi.
Trei la mana, 2 ani jumatate este chiar putin pana la casatorie, toate colegele mele de servici (ca sa fac si eu comparatii) au cel putin 4 ani cu prietenii lor si se gandesc peste 1 an 2, eu am 3 cu iubitul meu si nu vreau sa ma grabesc nicaieri. Si la chestia cu teapa cu apartamentul, tu trebuie sa gandesti pentru tine...pai cum de ce sa platesti tu 30 de ani? pt ca fara el sau cu el, oricum tu ai nevoie de o casa nu? Adica singura sau maritata, nu trebe sa stai undeva si sa fii independenta? Adica nu inteleg de ce sa impovarezi si pe altul, asta e o chestiune care tine de tine. Nu-i nimic, pleaca el si ramai cu rata? Vine altul si-l pui la plata daca asta doresti. Este simplisim.
Nu mai spun ca sunt socata de chestia cu mama ta ca nu te-a lasat sa pui mana pe nu stiu ce. Sa nu ma intelegi gresit, nu o condamn, pana la urma fiecare a trait si a crescut in propriile fantasme sau tipare, dar tu esti o fiinta distincta de ea si ar trebui sa lasi la naiba stigmatul social. Pai ea de ce mai iese din casa daca toata lumea asta e in pacat? Sunt milioane de oameni care traiesc asa peste tot...



bv.imi place cum gandesti.fara dogme ,pe care cei ce le respecta nu le inteleg sau nu stiu sa si le explice.cine decide ce este pacat si ce nu este pacat?daca ar fi sa ne luam dupa biblie pacatul uman a fost sters prin insasi rastignirea lui Iisus.important este sa nu faci rau,sa nu gandesti rau si sa nu il vorbesti de rau pe alt seaman ,judecandu-l.si sa iubesti tot ce te inconjoara,incepand cu acea super inteligenta cosmica ,pe care o numim Dumnezeu,acea forta creatoare de univers,cu tot ce inseamna el.ne miram de ce suntem bolnavi!suntem ce gandim.primim ce gandim.de aceea se spune mereu gandeste pozitiv.atunci cand crezi ca esti mai fericit,iti primesti gandurile rele inapoi ,sub diferite forme,boli,intamplari tragice sau atentionari.
caasandra
Postat pe 15 Iunie 2010 08:15
azi am incercat sa dicut cu el si sa-i explic ca peste o sapt plec si sa lamurim treburile sa vedem ce facem cu noi si nu vrea sa vb despre asta...se enerveaza daca aduc tema aceasta in discutie. nu inteleg de ce e tot el cel suparat...simt ca trebuie sa discut cu el inainte sa plec...ce sa fac?
T1na
Postat pe 15 Iunie 2010 21:05
Sa nu discuti, sa pleci si sa iti vezi de treaba.
Doara
Postat pe 15 Iunie 2010 21:20
sa discuti inainte de a pleca..
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2010 21:24
Ce are bre de discutat? Sa se mai umileasca odata? Macar de ar vrea si el sa discute. E tanara, nu-i trebuie in babalau.
Doara
Postat pe 15 Iunie 2010 21:49
De la: T1na, la data 2010-06-14 23:26:06cum am zis si mai sus...as suferi enorm sa-l pierd desi sunt constienta ca in relatia noastra nu mai e nimic bun..dar ma gandesc k daca am lasa si noi de la noi inca putin poate v-a fi mai bine...as suferi enorm sa-l vad cu altcineva...nu sh cum as putea trece peste asa ceva..de asta l-am si iertat cand m-a inselat de 2 ori cu aceiasi persoana..



oooh! de 2 ori!!!!cu aceeasi persoana!!! cine ti-a zis asta? el?? hehe!
si cu cate alte persoane tot de 2 ori? imi pare rau ca nu-ti pot reaminti aici formula pentru combinari de n luate cate k!
uite io ce-as face! in 2 luni as fi si indragostita si gravida!
da' tu nu face ca mine, daca vrei sa mai lasi "putin cate putin"....
silfida
Postat pe 15 Iunie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
Probleme cu tatal si inca nu s-a nascut copillul 53 De la: garbo_462287 23 Februarie 2017 12:51
RELATII INTERZISE 491 De la: liaiedera 25 Iunie 2010 23:03
ceau! 9 De la: sirocco83sb 31 Iulie 2013 20:08
Culoarea ochilor conteaza ? 224 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:03
Setari Cookie-uri