de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie?

De la: Dor_marunt, la data 2010-06-15 21:49:20Ce are bre de discutat? Sa se mai umileasca odata? Macar de ar vrea si el sa discute. E tanara, nu-i trebuie in babalau.

adica mai e si babet pe deasupra??!!!
silfida
Postat pe 15 Iunie 2010 22:10
nu mami
voia sa spunaa,,,un fel d e pampalau,,, asa///
fleurdelis
Postat pe 15 Iunie 2010 22:17
nataflet....
nuti_vio
Postat pe 15 Iunie 2010 22:19
mie imi pare rau de fata. face eforturi ca sa-si plateasca studiile, dovedeste ca responsabila. din pacate asta n-are nicio legatura cu ce i se intampla... doar se stie... inima nu tine cont de ratiune...
da' doar o data se admite! am zis!
silfida
Postat pe 15 Iunie 2010 22:29
De la: fleurdelis, la data 2010-06-15 22:17:55nu mami
voia sa spunaa,,,un fel d e pampalau,,, asa///

Doara
Postat pe 15 Iunie 2010 22:33
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-15 21:49:20Ce are bre de discutat? Sa se mai umileasca odata? Macar de ar vrea si el sa discute. E tanara, nu-i trebuie in babalau.


da..,dar babalaul(ce-l privesti), nu-i un babalau de rand..,el e.. eheee...
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2010 22:51
ladyDY
Postat pe 15 Iunie 2010 22:56
lady..,ia cu lamaie mami..
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2010 23:01
da?????, pai babalau si cu bani,...zau ca una mie tot mi s-ar apleca, sincer !!!!
ladyDY
Postat pe 15 Iunie 2010 23:03
De la: caasandra, la data 2010-06-15 08:15:38
De la: Kistruiata, la data 2010-06-12 11:23:27Draga RB, gandirea ta este din start una gresita. Exemplele pe care ti le iei din jur sunt gresite doar prin faptul ca tu nu iti traiesti viata ta ci pe cea a prietenelor tale. E ca si cum nu ai fi in stare sa planifici singura, trebuie ca si viata ta sa fie ca a lor. Deci alta oaie in turma.
Doi la mana, pentru toti super-religiosii de pe aici (inclusiv parintii tai), mai lasati-ne cu prostiile astea cum ca vei arde in iad ca traiesti in concubinaj si asa mai departe. Astea sunt povesti de adormit copiii deja. Am o prietena f buna care a stat 2 ani cu iubitul ei fara sa faca sex, pt ca era super religioasa, cand s-au culcat prima data dupa casatorie au si conceput copilul (pt ca daca nu stiati si anticonceptionalele sunt lucrul aluia rau), si acum se cearta amandoi toata ziua, se dau unul pe celalalt afara din casa si el o inseala, sau a inselat-o etc etc. Deci astea nu sunt garantii, si parintii tai ar trebui sa se mai documenteze un pic despre ce inseamna realitatea familiei si cea sociala in ziua de astazi.
Trei la mana, 2 ani jumatate este chiar putin pana la casatorie, toate colegele mele de servici (ca sa fac si eu comparatii) au cel putin 4 ani cu prietenii lor si se gandesc peste 1 an 2, eu am 3 cu iubitul meu si nu vreau sa ma grabesc nicaieri. Si la chestia cu teapa cu apartamentul, tu trebuie sa gandesti pentru tine...pai cum de ce sa platesti tu 30 de ani? pt ca fara el sau cu el, oricum tu ai nevoie de o casa nu? Adica singura sau maritata, nu trebe sa stai undeva si sa fii independenta? Adica nu inteleg de ce sa impovarezi si pe altul, asta e o chestiune care tine de tine. Nu-i nimic, pleaca el si ramai cu rata? Vine altul si-l pui la plata daca asta doresti. Este simplisim.
Nu mai spun ca sunt socata de chestia cu mama ta ca nu te-a lasat sa pui mana pe nu stiu ce. Sa nu ma intelegi gresit, nu o condamn, pana la urma fiecare a trait si a crescut in propriile fantasme sau tipare, dar tu esti o fiinta distincta de ea si ar trebui sa lasi la naiba stigmatul social. Pai ea de ce mai iese din casa daca toata lumea asta e in pacat? Sunt milioane de oameni care traiesc asa peste tot...

Eu cred ca nu trebuie sa iti pese,ceea ce fac ceilalti oameni...Ci sa te intereseze ceea ce vrei sa faci tu...Daca altii stau fara sa fie casatoriti..Si Dumnezeu nu le da minte sa aiba armonie in familie,,sa isi educe copiii..Apoi nu conteaza o bucata de hartie...Ci sa te casatoresti cu inima curata si sa il rogi pe Dumnezeu...Sa iti dea liniste si armonie in familie.Pe care altii care traiesc in pacat nu o au..Pt ca nici macar incredere unul in altul nu au

xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 23:06
De la: ladyDY, la data 2010-06-15 23:03:13da?????, pai babalau si cu bani,...zau ca una mie tot mi s-ar apleca, sincer !!!!


dar totusi.., cu putina lamaie...,treci peste..
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2010 23:11
vreau sa-ti zic si eu donsoara rizi bizi, eu stau impreuna cu iubitul meu de 7 ani impreuna, nu sunntem casatoriti, noi ne zicem sot si sotie, traim in marele pacat de care vorbeste mai mult de o gramada de lume si toate sfintele de pe pamant dar care nu-si vad lungul nasului si ce e in gradina lor... avem un copil, frumos, destept samd, cum au toate mamicile, in anii astia am facut multe si am luat multe, am investit de puteam sa-miiau apartament (stau si eu ca tine intr-o garsoniera dar nu in chirie) etc, daca zici ca-l iubesti nu te mai gandesti ca daca luati ceva impreuna cum o sa faceti cu imparteala
nu inteleg de ce te iei dupa prietenele tale, nu le doare gura sa spuna vai de mine eu ma desparteam de mult si hai daca nu ma cerea, hai sa fim seriosi cred ca sunt inselate si foarte inselate, cum poti sa-ti pui intrebare ca de ce nu ma cere, doamne iarta-ma, poate nu vrea, poate ii e frica de responsabilitati, poate are pe alta, trebuie sa te gandesti la toate variantele si sa fii realista nu oarba draga rizi, pe mine una m-ar durea undeva de ce zice lumea si parintii la o chestie, esti vaccinata, ai buletin, rtebuie sa-ti faci si tu viata asa cum consideri tu, dar unele chestii mai trebuiesc asteptate, te culci cu lumea sau cu omul de langa tine? doamneeeeee, d-aia nu mai ploua si a fost noru cenusiu pe la noi
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:22
De la: Laura_M, la data 2010-06-15 23:22:21vreau sa-ti zic si eu donsoara rizi bizi, eu stau impreuna cu iubitul meu de 7 ani impreuna, nu sunntem casatoriti, noi ne zicem sot si sotie, traim in marele pacat de care vorbeste mai mult de o gramada de lume si toate sfintele de pe pamant dar care nu-si vad lungul nasului si ce e in gradina lor... avem un copil, frumos, destept samd, cum au toate mamicile, in anii astia am facut multe si am luat multe, am investit de puteam sa-miiau apartament (stau si eu ca tine intr-o garsoniera dar nu in chirie) etc, daca zici ca-l iubesti nu te mai gandesti ca daca luati ceva impreuna cum o sa faceti cu imparteala
nu inteleg de ce te iei dupa prietenele tale, nu le doare gura sa spuna vai de mine eu ma desparteam de mult si hai daca nu ma cerea, hai sa fim seriosi cred ca sunt inselate si foarte inselate, cum poti sa-ti pui intrebare ca de ce nu ma cere, doamne iarta-ma, poate nu vrea, poate ii e frica de responsabilitati, poate are pe alta, trebuie sa te gandesti la toate variantele si sa fii realista nu oarba draga rizi, pe mine una m-ar durea undeva de ce zice lumea si parintii la o chestie, esti vaccinata, ai buletin, rtebuie sa-ti faci si tu viata asa cum consideri tu, dar unele chestii mai trebuiesc asteptate, te culci cu lumea sau cu omul de langa tine? doamneeeeee, d-aia nu mai ploua si a fost noru cenusiu pe la noi
Pai asa este ai dreptate...Ce o intereseaza pe ea ca altii stau in pacat..Ea nu trebuie sa faca asa...Pt ca unii sunt mincinosi,si rai doar ca sa te atraga si pe tine sa stai in pacat si sa iti mearga rau...Cel ma bine sa accepti regulile lui Dumnezeu...Pt ca Dumnezeu este cel care ajuta..Oamenii sunt buni doar ca sa strice,,sa faca rautati..Asa ca nu trebuie sa te iei dupa gra lumii,ca altii stau in pacat...Tu trebuie sa te casatoresti cu inima curata in fata lui Dumnezeu..Si sa il rogi sa fie cu tine...Si sa nu ii pese de ce face lumea...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 23:33
amen, nu-mi mai vad mintea de atata aura
casa de piatra rizi bizi daca vrei vine sotul sa-ti filmeze la nunta
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:36
De la: Laura_M, la data 2010-06-15 23:22:21vreau sa-ti zic si eu donsoara rizi bizi, eu stau impreuna cu iubitul meu de 7 ani impreuna, nu sunntem casatoriti, noi ne zicem sot si sotie, traim in marele pacat de care vorbeste mai mult de o gramada de lume si toate sfintele de pe pamant dar care nu-si vad lungul nasului si ce e in gradina lor... avem un copil, frumos, destept samd, cum au toate mamicile, in anii astia am facut multe si am luat multe, am investit de puteam sa-miiau apartament (stau si eu ca tine intr-o garsoniera dar nu in chirie) etc, daca zici ca-l iubesti nu te mai gandesti ca daca luati ceva impreuna cum o sa faceti cu imparteala
nu inteleg de ce te iei dupa prietenele tale, nu le doare gura sa spuna vai de mine eu ma desparteam de mult si hai daca nu ma cerea, hai sa fim seriosi cred ca sunt inselate si foarte inselate, cum poti sa-ti pui intrebare ca de ce nu ma cere, doamne iarta-ma, poate nu vrea, poate ii e frica de responsabilitati, poate are pe alta, trebuie sa te gandesti la toate variantele si sa fii realista nu oarba draga rizi, pe mine una m-ar durea undeva de ce zice lumea si parintii la o chestie, esti vaccinata, ai buletin, rtebuie sa-ti faci si tu viata asa cum consideri tu, dar unele chestii mai trebuiesc asteptate, te culci cu lumea sau cu omul de langa tine? doamneeeeee, d-aia nu mai ploua si a fost noru cenusiu pe la noi


Sunt de acord cu tine in aproape tot...dar sa stai in pacat,mai ales avand un copil nu e bine,si asta nu pt ca lumea zice, nu e din punct de vedere spiritual.
bau
Postat pe 15 Iunie 2010 23:38
Pai laura..daca sotul filmeaza pe la nunti,tu ar trebuii sa incurajezi tinerele sa se casatoreasca
bau
Postat pe 15 Iunie 2010 23:40
sa vina iubitele la mama sa le dau acordul si poate unele se mai si razgandesc
cu nunta moni, ma mai gandesc imi caut nasii pe forum, poate gasesc unii cu bani multi, de aceea nu m-am maritat, off doamne... incepem licitatia, sau..?
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:43
De la: bau, la data 2010-06-15 23:40:01Pai laura..daca sotul filmeaza pe la nunti,tu ar trebuii sa incurajezi tinerele sa se casatoreasca
Eu cred ca laura are cuculet...Este hermafrodit...Si incurajeaza femeile in favoarea barbatilor,,ca sa nu ii mai bata la cap cu casatoria,,cu obligatiile
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 23:44
cand vin miri la noi, sotul meu ii intreaba "v-ati gandit bine? "
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:45
mah, nu stiu daca imi creste ceva intre picioare... stai sa ma uit ca nici eu nu sunt sigura
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:46
De la: Laura_M, la data 2010-06-15 23:45:02cand vin miri la noi, sotul meu ii intreaba "v-ati gandit bine? "


Pai daca sotul tau ii intreaba asa ceva,ma scuzi ca spun asta, dar inseamna ca nu e afacerist bun
Din contra el ar trebuii sa convinga cuplul ,nu sa-i puna sa se mai gandeasca
bau
Postat pe 15 Iunie 2010 23:48
ce figura esti moni... bineinteles, glumeste, dar mai sunt cativa cu un raspuns foarte hotarat de parca ne-ar interesa pe noi daca da sau nu... stai linistita ca vine banutu si asa, trebuie sa mai glumesti cu ei ca sunt unii de zici ca-s pedepsiti, bineinteles ca acolo mirele se marita si canta gaina si ea hotaraste... am auzit o gramada de povesti
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:57
laura pai i-a vezi cum te mariti si tu sa cante "gaina "
bau
Postat pe 16 Iunie 2010 00:02
roby la tine a avut efect????!!!!
ladyDY
Postat pe 16 Iunie 2010 02:38
el mi-a recunoscut...si vreau sa cred k s-a intamplat doar cu ea si k nu si-a batut joc de mine si cu alte fete.. sa plec fara sa ma discut cu el?
T1na
Postat pe 16 Iunie 2010 18:32
T1na nu stiu de ce mai stai cu el, nu e nici primul si nici ultimul baiat din lumea asta, poate o sa-ti gasesti altul care sa te respecte mai mult si atunci o sa-ti dai seama ce fraiera ai fost ca ai stat atat cu el... multele lucruri pe care ti le reproseaza de fapt si le reprosa lui, stii cum se zice, la hot de hot ii e frica, crezi ca daca o sa te mariti cu el si-l ierti de n ori o sa-ti fie bine? nu prea cred,o sa ai viata lu' puiu, mai gandeste-te ca nu esti singura femeie care ai avut un prim barbat, poate sa urmeze si al doilea fara nici o problema
Laura_M
Postat pe 16 Iunie 2010 23:38
cine imi poate garanta k o sa-l uit odata si odata si o sa fie totul bine si o sa pot fi fericita?! ar fi mai usor daca as fi sigura ca nu voi suferi pt el toata viata... A...este de o varsta cu mine.
T1na
Postat pe 17 Iunie 2010 03:04
Nimeni nu-ti poate garanta asta. Dar daca tu iti permiti sa iti pierzi tineretea cu un fraier care te chinuie e strict problema ta. Da. Doare cand te desparti si mai ales daca il iubesti. Dar sa stii ca trece. Trebuie doar sa ai mai mult respect fata de tine. In cativa ani poti fi cu cineva cu care chiar sa fii fericita. Ce ai tu azi nu e fericire. Ai tu idee cat amar strangi tu acum in suflet?
Doara
Postat pe 17 Iunie 2010 06:09
Cum s-ar spune, in traducere libera, "meriti un fraier numai al tau", nu?
anakin
Postat pe 17 Iunie 2010 10:27
De la: anakin, la data 2010-06-17 10:27:17Cum s-ar spune, in traducere libera, "meriti un fraier numai al tau", nu?
Adica doar barbatii doresc fraiaere ca sa fie doar a lor...Si plus ca ei barbatii,tot fideli nu sunt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regulile de stat sunt facute in defavoarea femeii,normal regulile sunt facute tot de barbati 11 De la: dor72 25 Iunie 2011 23:20
Traiesc cu un barbat pe care nu l iubesc 62 De la: estela 15 Iunie 2011 01:06
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
cu 6 ani mai mic 40 De la: Dor_marunt 22 August 2010 09:00
o relatie prea scurta 26 De la: Dor_marunt 1 Iulie 2010 06:15
Setari Cookie-uri