Retete_pentru_masina_de _paine

Cred ca baiatul asta face misto,nu vb serios..Nu trebuie sa o luati de buna.In fine asta cred eu,poate ma insel.
Si oricum,faptul ca cineva fumeaza sau bea cafea nu ii scade in niciun fel din calitatile care le poseda,doar ii subtiaza semnificativ buzunarul.Nu trebuie sa gandim superficial.^^
Grazzia
Postat pe 8 Aprilie 2010 09:52
Destul de neplacut ca din cand in cand apare si pe acest forum cate un user cu interventii, sa le zic, necivilizate, ca de exemplu, adi27. Nu stiu ce l-a determinat sa posteze asertiuni jignitoare si umilitoare la adresa unor persoane pe care nu le cunoaste si care ar putea fi nu numai mai in varsta, care in sine nu este o calitate dar, intr-o lume civilizata si guvernata de bunul simt, impune un dram de respect, dar ar putea fi o persoana remarcabila si demna de tot respectul (si eu sunt ferm convins ca asa este). Din pacate, exista persoane care, in primul rand, nu se respecta pe sine insusi, nu se vad cu placere in oglinda si se razbuna pe altii, jignindu-i, umilindu-i, violentandu-i verbal si chiar fizic daca ajung in postura dominanta. Sau se supraapreciaza in masura in care considera ca restul lumii este o entitate inferioara, o gresala a naturii si nu merita nici un dram de consideratie, un fel de sac de box pentru antrenamentul superomului din ei. Ii compatimesc profund, mi-e mila de ei fiindca, in fond au o viata mizerabila. Sau poate a fost doar o izbucnire pur si simplu copilareasca, de fronda impotriva adultilor pe care inca nu-i intelege pe deplin. In acest caz, hai sa radem una buna, sa aratam ca avem simtul umorului si sa asteptam cu rabdare sa se maturizeze.
Sau sa ne reamintim binecunoscuta vorba araba: canii latra, caravana trece?
Alecu
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:31
ce mai tura vura?spuneti-mi si mie.....deci?cam ce tip de masina de paine este mai buna? va rog
mir3la
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:59
doamna d elena !
apoi de ce te iei de mine si zici ca-s neintzarcat !
io va stiu, ca toate suntetzi la fel ; cafele barfe si belit ochii ore intregi la seriale siropoase cu tot felu' de putori la televizor . barbatu' s-aduca'n casa masina de spalat , cuptor cu microunde , robot de bucatarie , tzoale la cocoana etc etc sh'acu si masina de paine ...
in loc sa va spetitzi pt.bietu' sotz care vine rupt de obosit de la munca...cocoana apasa la botoane , comanda programe ...beut cafele ...telefoane la pretene shi dat cu vax prin par.
io m-am saturat... c-am schimbat pana acu' fo 3-4 d'astea da' m-am lasat . mai bine singur , manc ce vreau ...cum ziceam numa' fleici,mushchiuletzi, momitze shi mici la gratar, ciorba de burta shi potroace shi...bere guiness cat cuprinde . shi cand imi vine chefu' dau telefon si pe alese...numa' marfa a'ntaia, shi dupa aia good bay shi iar o dau pe fleici, momitze mici shi bere guiness .
Clar? shi saru' mana daca v-am suparat dar io shtiu una shi buna; zi-i omului adevaru'n fatza !
adi27
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:12
De la: adi27, la data 2010-04-09 00:12:37doamna d elena !
apoi de ce te iei de mine si zici ca-s neintzarcat !
io va stiu, ca toate suntetzi la fel ; cafele barfe si belit ochii ore intregi la seriale siropoase cu tot felu' de putori la televizor . barbatu' s-aduca'n casa masina de spalat , cuptor cu microunde , robot de bucatarie , tzoale la cocoana etc etc sh'acu si masina de paine ...
in loc sa va spetitzi pt.bietu' sotz care vine rupt de obosit de la munca...cocoana apasa la botoane , comanda programe ...beut cafele ...telefoane la pretene shi dat cu vax prin par.
io m-am saturat... c-am schimbat pana acu' fo 3-4 d'astea da' m-am lasat . mai bine singur , manc ce vreau ...cum ziceam numa' fleici,mushchiuletzi, momitze shi mici la gratar, ciorba de burta shi potroace shi...bere guiness cat cuprinde . shi cand imi vine chefu' dau telefon si pe alese...numa' marfa a'ntaia, shi dupa aia good bay shi iar o dau pe fleici, momitze mici shi bere guiness .
Clar? shi saru' mana daca v-am suparat dar io shtiu una shi buna; zi-i omului adevaru'n fatza !


Draga adisor , eu , am crezut ca ai facut o gluma, putin mai rautacioasa , si ti-am raspuns tot printr-o gluma , la fel de rautacioasa , dar se pare ca tu chiar nu stii de gluma....
In cazul asta , chiar nu e nevoie sa-ti mai spun ca nu sunt asa cum iti inchipui tu...Mi-e mila de tine..Esti bolnav, baietas...
Ai grije ,ca viata asta nu imseamna numai fleici , muschiuleti , momite etc, etc...Va veni o vreme cand te vei intreba -oare de ce m-am nascut ?sau , -oare de ce mi-am batut joc de viata mea , pierzand timpul cu toate destrabalatele in loc sa-mi caut o femeie serioasa cu care sa-mi intemeez un camin...sa avem copii si sa ducem o viata fericita pana la adanci batraneti...
Imi pare rau de tine , si nu mai avem ce discuta .
Trateaza-te pana nu e prea tarziu .
garbo115475
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:31
De la: Aemulus, la data 2010-02-22 18:16:51Emilia, chiflele le pun in cuptor, gogosile le fac in ceaunul cu ulei.
Pentru aceste produse folosesc masina doar pentru framintat.La fel si cu cozonacul (vezi bine nu fac decit 2 cozonaci ca mai mult nu se maninca).


Multumesc mult pemtru raspuns!

emilia_bc
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:00
De la: mir3la, la data 2010-04-08 22:59:35ce mai tura vura?spuneti-mi si mie.....deci?cam ce tip de masina de paine este mai buna? va rog


Nu cred ca pot sa dau un sfat privind masina ideala, eu am folosit o singura masina, un Moulinex fabricat in China si sunt extrem de nemultumit de fiabilitatea ei. Am mai citit pe forumuri, m-am mai documentat din prospoecte deoarece ma gandesc s-o schimb atunci cand iese din garantie. Ma voi feri sa cumpar un produs fabricat in China si nu voi calca intr-un magazin altex. Asa ca m-am oprit asupra unei masini Panasonic dar fara distribuitorul automat de seminte, sursa de necazuri. Niste prieteni din strainatate mi-au recomandat si masinile Tefal, dar mi se par cam scumpe desi marca este de incredere.
Alecu
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot pentru clatite 12 De la: dorina27 26 Noiembrie 2009 08:43
Retete vegetariene pentru copii 9 De la: mihaelastanciu 9 Aprilie 2009 15:24
Retete_pentru_masina_de _paine 37 De la: Alecu 10 Aprilie 2010 21:10
Ce reete de mncare gtim astzi? 18 De la: etinc3lle 19 Februarie 2010 11:41
Ceaiuri 31 De la: DRAKUSOR 15 Aprilie 2010 11:06
Setari Cookie-uri