Prietenii "nevazuti"

Ce efect are asupra dvs scrisul pe forumuri? Are efectul scontat? Cat de apropiati sunt prietenii nevazuti? Este cumva eficient impotriva depresiei? In ce procent?

Ma intereseaza mult ; nu am deprins mania forumurilor si ma sperie putin ideea ca e inutil
marilena71
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:22
daca e bal,bal sa fie!
eu zic sa reformulezi,concepe un chestionar si roaga/ne sa/l completam
elodia
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:26
maruska..
hai ca la prima citire.. taman ce ma pregatisem sa dau din casa,sa fiu "profunda"..da' citii mai bine, si vazui ca "te sperie putin ideea",si m-am razgandit,altadata...
lasam pt cand nu o sa fii nevricoasa...
iasomia
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:40
nu confunda realitatea cu virtualul....
tutankhamon
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:42
Mar38 ,e bine sa ai prieteni ,dar cei care sunt de incredere ...
Tutan a exprimat opinia ei si sunt de acord cu ea ...intre virtual si realitate gasesti multe diferente...
In spatele interfatzei PS-ului ,se ascund multe ...Fii prudenta!
Dar sa nu te speri ,cum spunea si Iasomia ...
Eficient impotriva depresiei ?Raspunsul la intrebarea ta,nu stiu daca te satisface ...
Daca ai timp destul si nu stii cum sa il umpli ,poti sta pe forum ,gasesti discutii de toate genurile ,cu bun simt sau fara...si pe diverse teme , cauti ceea ce pare interesant pentru tine .Si poate fi benefic...

emanuelt25
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:09
Da, da! important e sa nu "te speri", cum zice 25 aci' restul e can-can! (vorba fetelor )
In privinta depresiei, noi nu o tratam, dar asa de bine o intretinem...

Ce spui? Ne dai un "feed-back" la "efect"?
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 14:32
ete na.
daca astea te sperie, si pe astea poti sa le shut down din viata ta imediat, despre prieteniile alea reale ce parere ai?!
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2010 19:33
pai maniile nu trebuie deprinse. le ai ori ba.parerea mea.
bluelight
Postat pe 4 Iunie 2010 19:43
Io le am! O fi bine?
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 19:45
de parca numai tu..
bluelight
Postat pe 4 Iunie 2010 19:47
"prietenii nevazuti" o fi din seria cu "the truth is out there"...
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 19:50
are...
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 19:50
Bine ca n-a zis "prieteni imaginari" ca incepeam sa-mi fac griji pentru ea...

Tylly
Postat pe 4 Iunie 2010 19:53
da mai!
asa cum suntem noi, nu celll
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 19:57
Bu-hu-huuu!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:00
fleur, noi suntem "nemaivazuti"...!!!

moniq, arunca cu aghiazma si fugi!

Tylly
Postat pe 4 Iunie 2010 20:01
hai sa dau eu din casa, daca iasomica tot s-o razgandiit

cand am intrat eu aicia, mi-era frica si de umbra mea....nu numai de prieteniile prin intermediul netului!
acuma ce pot sa zic...este ca nu regret nimiiic, nimic nimic.
toti oamenii au ceva bun in ei, toti au de transmis un mesaj, (bun sau nu), toti sunt capabili de stari frumoase si inaltatoare....
si cred ca e o placere, care va ramane mereu asa...socializarea de tipul asta! aicia
cu unele mici blonde si clare exceptii,bine stiute ....
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:03
Ai vrea tu! Nu ma misc de-acilea, nici de ma pici cu ceara!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:03
De la: Celleste_, la data 2010-06-04 20:01:40fleur, noi suntem "nemaivazuti"...!!!

moniq, arunca cu aghiazma si fugi!



da mai da sa te poop!
caci asa ii, noi nu ne-am vazutt
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:04
Fleur! Stricasi frumusete de "horror" !
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:08
Si iar ti-ai lasat plete?
M-ai zapacit de tot!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:09
eu zic ca intrebarea nu e daca sintem nevazuti... ci daca sintem prieteni.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2010 20:11
da mai am stricaat..c.e sa fac!
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:12
Q, de ce trebuie sa fie totul asa de batut in cuie si stereotip? Fiecare cauta ceva sau deloc pe aici. Si e frumos, cel putin asa vad eu.
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:14
da mai suntem!
sunteeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:17
Eu zic asa: ma bucur in fiecare zi sa va "vad". Daca nu va "aud" ma topesc de Dor... daca am nevoie de flori, o "caut" pe Nuti , pentru blandete o "urmaresc pe Lady", pentru poezie o "citesc" pe Ioana, mi-e "draga" Cell, cum "sta" ea langa fereastra, o "ador" pe Fleur cand e feminina, ma "ascund" de Lia, ma "amuz" cu Silfiduta, ma simt ocrotita langa "Jeanette", discut "serios" cu Q; acum a "sosit" si un Romeo, astept sa vad pe cine o sa iubeasca... (scuze pentru oricine nu a fost mentionat)
Iata, sunteti deja "3 in 1" pentru mine!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:21
Q, la fel ca si in viata reala, cele mai multe prietenii sunt de conjunctura. Intram aici sa ne simtim bine, sa ne descarcam de stres, sa ne incarcam bateriile, si gasim intotdeauna pe cineva care ne ajuta voluntar sau involuntar.
Eu am avut norocul sa cunosc aici oameni extraordinari, iar doi dintre ei mi-au ramas prieteni. Le-am rezervat un loc in suflet pentru eternitate. Unul dintre ei, e michelle alias sis... Incredibila persoana! O simt mai aproape de suflet decat pe orice alt prieten din viata reala, si culmea... nu ne-am intalnit niciodata. Dar nu e zi in care sa nu vorbim si nu-i durere sau bucurie pe care sa nu ne-o impartasim.
Da, exista si prieteni "nevazuti".

Tylly
Postat pe 4 Iunie 2010 20:23
cand sunt femininaaaaaaa??
aloo ce vreis a spuui??
ca sunt si masculina mai???

tu stii ca asta-i grav??
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:23
Cand asculti muzica si cand esti rautacioasa asa ca acum spre exemplu si nu vreau sa spun decat ca imi sunteti dragi!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 20:25
cand ascult muzica sun feminina??
si cd is rautacioasa....is invesr??
mai mami daca vine o anume celebritate pe-aici....sa evzi tu ce coctail molotov o sa faca ea din ce-ai zis!
si-o sa mi-l arunce -n ograda, ai sa vezi
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
topic pentru intrebari idioate! si raspunsuri pe masura! 57 De la: heartbit 3 Martie 2013 11:46
vise 53 De la: ad_da09 27 August 2013 16:14
uite o zicala falsa si diabolica.....Ca cel destept cedeaza...asta ar insemna sa il lase pe omul rau sa aiba ultimul cuvant si el sa conduca si sa aiba dreptate 16 De la: ingerasulluptator 12 August 2012 08:32
sal 57 De la: ameno 15 Iulie 2010 15:28
MINUNILE Parintelui Arsenie Boca ! 59 De la: sandy_bel 12 Iunie 2015 08:45
Setari Cookie-uri