crezi in iubire vesnica?

Ani de zile am iubit,cautand perfectiune,si nu am gasit-o!Vorbesc de perfectiunea visata de mine,pentru fiecare imaginea ei e altfel.Acum am inteles ca iubirea e cea ce simtim noi pentru celalalt,e o stare e a noastra si nu e nimeni responsabil de ceea ce simtim fiecare din noi,si de cea ce nu mai simtim la un moment dat.Deci iubirea e vesnica,e acea stare pe care am cautat-o in fiecare,dar a fost a mea,ce au simtit ei,iubire,placere,prietenie...etc, eu nu am cum sa stiu exact.
comoaramea
Postat pe 8 Mai 2010 13:05
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 13:07
nu se poate sa nu-ti dai seama.
bluelight
Postat pe 8 Mai 2010 13:09
iote bre...ce comoara aveam in mijlocu' nostru!
si zici ca nu stii exact,ai?
da' balivernele alea,trei rande mai sus, ce e?
muste si paianjeni?
preciouss
Postat pe 8 Mai 2010 23:20
eu una cred,cum sunt un rac sunt adepta iubirii sincere fara minciuni si ocolisuri,daca gasesti persoana potrivita nu va mai interveni rutina,mereu va veti completa unul pe altul,ve/ti dori in orice clipa sa faceti dragoste si mereu va fi ca prima data ba mai mult,dupa ani veti ajunge sa va cunoasteti si ve/ti lasa friu liber sentimentelor,asta daca persoana de care va/ti indragostit este cea potrivita,de multe ori cauti acea persoana care ti se potriveste si nu o gasesti decit la virsta a doua,asa ca viata e o cautare continua pina gasesti ceea ce cauti,nu trebuie sa abandonezi pt.ca iubirea intradevar exista numai ca tu inca nu ai gasit/o,cauta in continuare si nu abandona daca vrei sa gasesti fericirea
adivina
Postat pe 9 Mai 2010 12:11
Iubirea vesnica nu este decat daca te iubeste pe tine insuti!
florin_c76
Postat pe 10 Mai 2010 00:18
florin sa te iubesti pe tine insuti sau sa te iubeasca ca pe pers ei
garbo074997
Postat pe 10 Mai 2010 00:22
cred in iubire si asa cum noi nu santem vesnici si nimic nu este vesnic....................
garbo074997
Postat pe 10 Mai 2010 00:22
Nu crezi nici in iubirea vietii?
florin_c76
Postat pe 10 Mai 2010 20:41
vietii cui?????????
nazirra
Postat pe 10 Mai 2010 20:43
A celui de langa tine!
florin_c76
Postat pe 11 Mai 2010 15:36
iubirea vesnica exista, si e una singura, important e sa dai de ea,
O SINGURA DATA IUBESTI CU TOATA FIINTA TA!
si aia va ramane in suflet, indiferent de cate vei intampina, nu poti sa o uiti.
vyva
Postat pe 11 Mai 2010 15:42
Frumos spus insa cati oameni iubesc asa cu toata fiinta lor?
florin_c76
Postat pe 11 Mai 2010 15:45
intradevar putini, iar atunci cand iubesti cu toata fiinta ta , o persoana, poate esti cel mai dezamagit,
de ea, cand vezi indiferenta, de care da dovada..
Si mai dureros e, ca nu poti sa renunti, si sa uiti, e tot ce i-ti doresti, e tot ce vr sa fie langa tine,indiferent de cata rautate e
vyva
Postat pe 11 Mai 2010 15:54
I love Guinness ...
anakin
Postat pe 11 Mai 2010 17:04
De la: florin_c76, la data 2010-05-11 15:45:59Frumos spus insa cati oameni iubesc asa cu toata fiinta lor?


IO

IO sunt aceea, asigurat!

ce stitivoi?
LILO
Postat pe 11 Mai 2010 18:59
bre cre ca si io.....
nazirra
Postat pe 11 Mai 2010 19:11
Bai, eu recunosc ca nu.
Doara
Postat pe 11 Mai 2010 19:14
Unii iubesc altii nu(cu toata fiinta)!Eu zic ca asa e lumea!
florin_c76
Postat pe 11 Mai 2010 21:16
nuuuuuuuuuuuu!
nu cred nimic!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:24
iubire vesnica ???!!!!....doar moartea este vesnica !
ladyDY
Postat pe 11 Mai 2010 22:42
si frumusetea cuiva!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:43
laptic !
ladyDY
Postat pe 11 Mai 2010 22:46
vaiiiii multumeeeeeeeesc!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:47
Imi chem cu drag amintirile din trecut, defapt doar astea vreau sa mi le amintesc, ele imi hranesc presentul. Unele dintre ele se deruleaza in mintea mea de parca ar fii un film, cum ar fii, atunci cand ne-am plimbat intr-o primavara pe o strada plina de plopi si salcii in prag de seara si cerul arata ca un covor de stele, aveam 18 ani si el ma sarutat prima oara, mi-a strigat numele si cand mi-am intors capul ma pupat, eu am inceput sa-i zic ca o sa-l spun la mami
Am plecat in casa rosie pana in varful urechilor de rusine.
Ori cand purtam discutii interminabile despre cat de indragostiti suntem si ca noi sigur am fost impreuna intr-o viata anterioara dar nu am apucat sa ne bucuram unul de altul destul si ne-am intalnit in viata asta Si de-acolo mi-a zis povestea cu vrajitorul care vroia sa desparta un print si o printesa care se iubeau, si a facut o vraja de printesa se prefacea mereu in lebada la rasaritul soarelui iar printul la apusul soarelui de nu se mai puteau vedea, ca sa distruga iubirea lor. hehehehe
Ori cand am fost la munte si am nimerit intr-o poienita plina, plina cu niste floricele micute si albe, el a rupt o floare, mi-a dat-o si apoi a zis " Uite (Persi)toate florile astea ti le daruiesc tie"
Ori seara in care ne-am ales cate o stea de pe cer sa ne lumineze noua calea. Tot felul de chestii dinastea, mai am si acum momente cand ma uit sa vad daca stelele alese de noi sunt inca acolo
Eu trebuia sa intru in casa mai devreme (regula casei ) el statea jos la scara si eu la etajul 3 pe geam si ne faceam declaratii ne prindea si 2-3 dimineata asa, Doamne fereste, saracii vecini
Si uite asa, mai tarziu i-am devenit sotie.
MMMMda chestii trestii,
Cum zice Hrusca in versurile lui " Copii uitati de capul lor, pareau pe veci inlantuiti, fara sa credem ca iubirea nu ne vrea"
Sa ales praful si pulberea de tot, nu, nu exista iubire vesnica.
persidadamian
Postat pe 12 Mai 2010 06:43
LILO
Postat pe 12 Mai 2010 06:49
Lilo nu dormi?
persidadamian
Postat pe 12 Mai 2010 06:52
Persi,ca si tine am trait acele clipe minunate dar ,ale mele au fost la 14 ani,si au durat pana acum (38 de ani)si probabil dragostea mea pentru dragul meu va dura o vesnicie ,vesnicia va fi cat imi va ingadui bunul Dumnezeu sa mai fiu .Pe dragul meu l-a mai iubit cineva acolo sus probabil si din gelozie sau nu mai stiu din ce motive numai de el stiute mi l-a lut acum 2 saptamani si m-a lasat pustiita si fara sa inteleg care mai este logica vietii mele fara el.Daca ingaduiti unei inimi frante de durere sa va dea un sfat,acela ar fi sa facet-ti tot ce va sta in putere sa iubiti cu toata fiinta ,fara rezerve si fara regrete,sa va traiti viata cu tot ce inseamna ea ,sa va bucurati de fiecare clipa pe care o aveti.
lavinia
Postat pe 12 Mai 2010 07:18
nu dorm,persia,de la ora 4
LILO
Postat pe 12 Mai 2010 07:23
Lavi m-ai lasat fara replica, nu stiu ce sa zic.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-ti dea si tie puterea de a trece peste daca nu de tot macar sa-ti aline din durere.
condoleante
persidadamian
Postat pe 13 Mai 2010 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crezi in iubire vesnica? 327 De la: anisoaraf 27 Octombrie 2010 19:00
DIN REALITATE 2 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 14:49
SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI 862 De la: pufuletdesalcie 28 Februarie 2018 00:00
Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA 165 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
divort civilizat sau nu 424 De la: Freya__ 29 August 2011 11:04
Setari Cookie-uri