crezi in iubire vesnica?

cred mai copilu pom.....dokare a naibi de tare.....da gindestete poate nu te a meritat....bla bla bla....vorbe.....naspha si nimik nu te ajuta!!!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:32
iubirea dureaza atat cat vrem noi, doi oameni adulti care... continuarea o gasiti pe blogul meu, articolul se numeste cat tine iubirea ?
acum hai sa-ti povestesc un caz-intr-o zi frumoasa au facut o nunta mare un Fat-Frumos si o Ileana Cosanzeana-ea pictorita, el-regizor de sunet, din mare iubire si pasiune inaltatoare au facut si doi copii frumosi, in timp ce mama se ocupa de cresterea copiilor, casa, gatit, serviciu etc., el a inceput sa lipseasca din ce in ce mai mult de-acasa, pe motiv ca are diverse concerte si alte scuze mai mult sau mai putin justificate, problema e ca nici bani nu prea aducea, invocand diverse motive
copiii au crescut-frumosi, destepti, descurcareti neavandu-l pe tatal lor alaturi nici in copilarie, nici in adolescenta, pana cand intr-o buna zi sotia a pus piciorul in prag si a intentat divort, in perioada imediat urmatoare el s-a casatorit cu o bioloaga, care pe la 45 de ani i-a facut un copilas, iar el la 50 si ceva de ani si-a luat concediu paternal ca sa-si creasca micutul, actuala sotie continuandu-si activitatea profesionala
am vorbit cu el zilele trecute la telefon si la un moment dat discutand despre una, despre alta i-am zis - probabil in plimbarile tale mai discuti cu mamicile in parc... raspunsul a venit promt-nu, nici gand de asa ceva, ma ocup doar de copil, nu vreau sa am discutii acasa ...
anisoaraf
Postat pe 29 Aprilie 2010 07:17
De la: maya878, la data 2010-04-24 08:08:03De vreun an ncoace m-am pricopsit cu un hobby ieit din comun. O s rdei, dar nu mi pas. Ba chiar, v dau dreptate. i eu a rde n nasul persoanei care mi-ar mrturisi aa ceva. Apoi a comptimi-o.Uneori mi petrec ore ntregi urmrind familii de tineri cstorii...ortodocsi, penticostali sau baptiti . E de ajuns s gsesc una, apoi ncep s-i cotrobi printre prieteni. Sunt unii la care m uit o dat i nu revin i sunt alii care-mi plac aa de mult c-i vizitez si a doua oara, ca s rmn la curent cu vieile lor aparent perfecte. mi place c au sute de poze, care zic mai mult dect ce bine-mi st cu blugii tia. M uit la pozele de dinainte de cstorie, apoi la pozele de la nunt, apoi la pozele copiilor lor i am impresia c-i cunosc.Nu tnjesc la un alt mariaj, ci din contr, ideea m nspimnt de-a dreptul. Sigur, primii ani o s fie minunai, scldai n adoraie i pasiune. Dar apoi ?! E imposibil ca iubirea s se pstreze proaspt, jucu, nebunsau pur i simplu..s se pstreze. E imposibil ! Oamenii se schimb constant. i se schimb individual, nu n cuplu sau n grup. Atunci ce nseamn csnicia? Parteneriat? Amiciie? Obinuin? Desigur, e convenabil s ai cu cine s mpari sarcinile, s existe dou salarii n loc de unul i s ai 24/7 un reparator, tehnician, instalator i electronist n cas. Problema e c nu mai e palpitant. Nu mai trieti, pur i simpluexiti

Aa c m hrnesc cu iluzii ale iubirii acestor oameni. Pentru c par sincere i simple. Pentru c vd doar trecutul i prezentul, fr s iau viitorul n calcul. Poze i att. Ele nu pot s mi spun c el vrea de fapt pe altcineva, c ea e nefericit, c sunt amndoi blbii i c nu sunt frumoi, ci fotogenici. Ele picteaz o realitate subiectiv, poveti de via prea idilice pentru a m avea pe mine ca personaj principal vreodat.





IUBIRE VESNICA PENTRU PARINTI>>COPII poate

Si pentru DIVINITATE

IUBIRE VESNICA INTRE SEXE... HA HA cand nu te astepti....DIVORT...
anca_53
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:26
Iubire vesnica???........ ce draq lume suntem oameni maturi! ce discutam un subiect de copii de 12/16 ani. numai cine traieste cu acpul in nori spune ce exista iubire vesnica. oricat de mare ar fi ea, te saturi la un mom dat si cauti altceva mai gustos. e ca si o prajitura. ce? e cineva care mananca doar o sg praji toata viata? hai sa fim seriosi
allay
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:28
"oricat de mare ar fi ea,te saturi la un moment dat si cauti altceva mai gustos"

elodia
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:36
daaaaa....si tot asa.....
nazirra
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:38
iubirea vesnica... mi/o doresc si uneori chiar cred ca sunt aproape de ea dar.....nu sunt chiar 100 la 100 convinsa ...
gmpa
Postat pe 3 Mai 2010 00:13
atunci cand dragostea si iubirea este curata DA este vesnica ...
Sa iubesti sincer, curat si pur inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul rasul, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare...si cand poti afirma cu mana pe inima fara nici cea mai mica rezerva atunic da poti spune cu toata convingerea si din toata inima ca IUBIREA POATE FI VESNICA ..
garbo107554
Postat pe 3 Mai 2010 02:36
Asa-i.da tot nu-i vesnic nimic...
estela
Postat pe 3 Mai 2010 02:57
Nu va amagitzi singuri ...va inselatzi daca credetzi ca iubirea este vesnica...Dumnezeu ,singurul, ce are iubire vesnica pentru creatzia Lui ,omul !
ica2
Postat pe 3 Mai 2010 15:57
De la: fleurdelis, la data 2010-04-24 08:12:08in mareee te-am cetit pana la capat pt ca si pe mine ma hraneste iluzia fericirii altora! numai k mie....nu miserupe, atat!




esti tare haioasa,cand vrei....nici mie nu miserupe.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 16:12
bai aleho, ti-a nascut muierea?
pik_nik
Postat pe 3 Mai 2010 16:17
De la: anisoaraf, la data 2010-04-29 07:17:11 iubirea dureaza atat cat vrem noi, doi oameni adulti care... continuarea o gasiti pe blogul meu, articolul se numeste cat tine iubirea ?
acum hai sa-ti povestesc un caz-intr-o zi frumoasa au facut o nunta mare un Fat-Frumos si o Ileana Cosanzeana-ea pictorita, el-regizor de sunet, din mare iubire si pasiune inaltatoare au facut si doi copii frumosi, in timp ce mama se ocupa de cresterea copiilor, casa, gatit, serviciu etc., el a inceput sa lipseasca din ce in ce mai mult de-acasa, pe motiv ca are diverse concerte si alte scuze mai mult sau mai putin justificate, problema e ca nici bani nu prea aducea, invocand diverse motive
copiii au crescut-frumosi, destepti, descurcareti neavandu-l pe tatal lor alaturi nici in copilarie, nici in adolescenta, pana cand intr-o buna zi sotia a pus piciorul in prag si a intentat divort, in perioada imediat urmatoare el s-a casatorit cu o bioloaga, care pe la 45 de ani i-a facut un copilas, iar el la 50 si ceva de ani si-a luat concediu paternal ca sa-si creasca micutul, actuala sotie continuandu-si activitatea profesionala
am vorbit cu el zilele trecute la telefon si la un moment dat discutand despre una, despre alta i-am zis - probabil in plimbarile tale mai discuti cu mamicile in parc... raspunsul a venit promt-nu, nici gand de asa ceva, ma ocup doar de copil, nu vreau sa am discutii acasa ...



imi place raspunsul lui la sfarsit.deci roata se invarteste si inainte dar si inapoi, iar bumerangul se intoarce inapoi la cel care l-a aruncat.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 16:21

ia uite!!! cine o aparut!!

fetelor...maruntico...si care l-ati pierdut??

o vinit!!
LILO
Postat pe 3 Mai 2010 16:21
iote!!!!!!!! tati tu esti????deadevaratelea??????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 16:27
poci sa ti bag degetili in ochi....sa ma conving ca tu esti???????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 16:29
Cei care au gasit sursa iubirii in ei insisi nu mai au nevoie sa fie iubiti; in ciuda acestui fapt, vor fi iubiti. Ei vor iubi pur si simplu pentru ca au prea multa iubire, la fel ca un nor care vrea sa-si reverse ploaia, ca o floare care vrea sa-si imprastie parfumul, fara dorinta de a primi ceva in schimb. Rasplata iubirii este iubirea insasi si nu faptul de a primi iubire. Acesta este unul din misterele vietii: atunci cind o persoana este rasplatita prin insasi iubirea pe care o raspindeste in jurul ei, multi oameni o vor iubi; fiind in contact cu ea, toate aceste fiinte vor gasi treptat-treptat sursa iubirii in interiorul lor. Ele pot fi in legatura cu o fiinta care isi raspindeste iubirea fara sa ceara nimic in schimb. Si cu cit aceasta fiinta impartaseste si raspindeste mai mult iubirea sa, cu atit iubirea este mai mare.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 16:36
cre ca o lesinat iara!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 16:39
De la: nazirra, la data 2010-05-03 16:39:33cre ca o lesinat iara!!!!!!!!!!


ai bagat cam adanc degetele-n ochi
pik_nik
Postat pe 3 Mai 2010 16:50
tati....nu ieream sigura ca tu esti!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 16:56
LILO
Postat pe 3 Mai 2010 16:58
uita i!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 16:58
tati, esti pe val?????ba te duce....ba te aduce!!!!!te hotarasti???????????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 17:09
totul are un sfarsit, deci si iubirea. conteaza cat de departe e sfarsitul, aici sunt diferentele dintre noi, sa fim capabili sa prelungim iubirea dintr-o relatie cat mai mult.
MARILENA_25
Postat pe 3 Mai 2010 17:38
da adevarat!!! s o resuscitam......
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:33
Daca tot dai solutii spune si cum poti prelungi iubirea intr-o relatie cat mai mult?
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:35
ei...mai dorulet....o cirpesti cu aventuri.....
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:39
o aparuut pik??
nu vad eu binee??
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 19:41
De la: pik_nik, la data 2010-05-03 16:17:56bai aleho, ti-a nascut muierea?

maiiii pot sa te puup?? pot, pooot??
no hai sa te tzuk...
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 19:43
fleur....otira....o aparut....iar o disparut.....cre ca am avut io vedenii.....
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sfaturi..va implor...ce sa fac? 10 De la: amyyy 3 August 2009 11:18
cat de important este sexul intr-o casnicie? 251 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:00
raspuns la subiectul "voi, astia de pe Garbo" 113 De la: lleeloo 29 August 2011 18:21
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
ma-m lovit cu unghia in interiorul vaginului 6 De la: garbo_414525 26 August 2015 19:09
Setari Cookie-uri