Romania

romanii isi merita soarta. suntem umili, cu spatele cat mai incovoiat si facem temenele pt un pix, o bricheta si un mic, ori un castron cu fasole in piata mare. ca sluga credincioasa careia i se arunca un os si e fericita ca are la ce roade. da, imediat ni se inchide gura cu asa ceva. ne multumim cu mizeria si resturile altora. un popor de robi care nu-si vor niciodata eliberarea pt ca, de fapt, n-o cunosc, nu-i stiu gustul. jenant, umilitor, de neconceput! ce vina am eu, oare, ca m-am nascut in aceasta tara?! nu ma identific cu nimic neaos, decat poate cu Brancusi, dar ce te faci ca noi am pierdut de mult timp batalia asta la a ni-l asimila! anyway, problema e alta, una crunta si cruda. cat priveste nostalgia epocii de aur a lui ceausescu, cred ca nu stiti ce spuneti. mai ganditi-va o data, de doua ori, de zece ori si apoi deschideti gura sa rostiti. cum am spus, traiasca slugile si cenzuratii, precum dobitoacele! sa fiti bine!
esme
Postat pe 14 Mai 2010 23:14
De la: esme, la data 2010-05-14 23:14:30romanii isi merita soarta. suntem umili, cu spatele cat mai incovoiat si facem temenele pt un pix, o bricheta si un mic, ori un castron cu fasole in piata mare. ca sluga credincioasa careia i se arunca un os si e fericita ca are la ce roade. da, imediat ni se inchide gura cu asa ceva. ne multum cu mizeria si resturile altora. un popor de robi care nu-si vor niciodata eliberarea pt ca, de fapt, n-o cunosc, nu-i stiu gustul. jenant, umilitor, de neconceput! ce vina am eu, oare, ca m-am nascut in aceasta tara?! nu ma identific cu nimic neaos, decat poate cu Brancusi, dar ce te faci ca noi am pierdut de mult batalia asta la a ni-l asimila. cat priveste nostalgia epocii de aur a lui ceausescu, cred ca nu stiti ce spuneti. mai ganditi-va o data, de doua ori, de zece ori si apoi deschideti gura sa rostiti. sa fiti bine!
pai asa zic majoritatea...Ca le pare rau ca sau nascut in romania..Dar si ei fac rautati,sunt invidiosi...Fac parte la ceea ce fac si ceilalti....Eu una nu pot avea incredere in nimeni in romania..Majoritatea sunt tradatori,invidiosi si umbla doar sa profite...Si putini sa munceasca....Si altii sunt saraci,,dar isi bat capul.Muncesc pe la straini numai ca sa nu fure,sa nu fie rai....Macar sa stea deoparte si sa nu faca rautati daca ii pare rau ca s-a nascut in romania
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Mai 2010 23:20
e.asta e.traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
estela
Postat pe 30 Mai 2010 03:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasmul feminin-o analogie interesanta 137 De la: garbo_11407 7 Ianuarie 2015 16:18
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
Selectia vedetelor pentru televiziune 1 De la: VOIAJOR 11 Octombrie 2012 13:33
ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent 83 De la: garbo_13588 27 Octombrie 2013 00:15
NU MAI STIU CE SA FAC SI CUM SA MA MAI COMPORT?? 5 De la: tabita 9 Mai 2010 07:32
Setari Cookie-uri