Romania

vad ca am fost inteleasa gresit.Ce fac pentru tara asta?In primul rand si eu muncesc tot aici,deci contribui si eu prin taxe si impozite la ceea ce ar trebui sa se numeasca economie.Nu privesc lumea "de sus"deloc.,dar mi-e sila cand lumea nu stie sa citeasca semnele pe unde se urca si pe unde se coboara dintr-un mijloc de transport in comun,cand la fiecare trei metri se gaseste cate un "domn" care sa scuipe sau sa injure,cand vad cate o "doamna"care nu stie sa stranga mizeria facuta de cainele sau...cand vad ca cei de la ziarul Click fac o demonstratie la nepasarea si lasitatea Romanilor cand ziua in amiaza mare se sparge o masina iar lumea se face ca nu vede,si tot asa...
Da sunt mandra ca sunt Romanca!
kikirikimiki30
Postat pe 6 Mai 2010 23:48
ete na... ca n-oi avea acum alt motiv de mindrie in viata decit unde s-a intimplat sa o apuce pe mama nasterea. Daca nastea in Suedia eram suedeza. Si probabil si de asta trebuia sa fiu tare mindra.
N-am inteles niciodata spiritul asta patriot, da'ma rog. Nici vreo istorie glorioasa nu pot spune ca avem. Au fost si povesti frumoase, da'si unele de imi vine sa intru sub masa din ce neamuri ma trag... Sincer vorbind, exista natii cu coloane vertebrale mai tepene.

quasaria
Postat pe 6 Mai 2010 23:54
Numa` cu coloane?
AMELYY
Postat pe 7 Mai 2010 09:03
De la: anca_53, la data 2010-05-06 11:40:11Pai dragele mele kikirimiki si luptatoareacea curioasa ce faceti voi pentru aceasta tara la cei 32 de ani???

Criticati si criticati tot.

Parintii vostrii la varsta voastra au muncit in aceasta tara ...sper...

Este randul vostru sa o faceti si tara va arata asa cum voi o veti ridica si prezenta in ochii intregii lumi.

Mai multa dragoste pentru tara voastra si mai mult respect pentru generatiile care au luptat si si-au dat viata ca tara sa arate astfel astazi.

Bafta
Da si ahalal a-ti mai facut pt tara asta..Chiar arata super...Strazile stricate..Salariile vai de ele...600 ron...42 de lei alocatia unui copil....Sunteti niste luptatori....Daca aveti toti ce va trebuie de ce umblat doar cu fraieritul? Unii de la altii...Fiecare pt familia lui,,in rest nu va pasa de nimeni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 14:11
Pai si eu sunt mandra ca sunt romanca..Zic mersi ca nu mam nascut in africa...Sa fiu neagra si cu buze cat calul,,saracii...Apoi sau pe alte insule pustii sa nu ma fii nascut...In rest daca nu ma impcat cu oamenii din nationalitatea romana..Pt ca imi caut din alta mnationalitate barbati si prieteni..Unde barbatii tiu sa respecte o femeie sa ii vorbeasca frumos.Si sa o ajute..Si prieteni la fel....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 14:17
Dragilor ce au spus cei de la putere m-o dat gata!Pe undeva ma simnt razbunata pe toate idioatele de care am dat prin birouri la finante sau primarie-ca au fost destule,iar pe de alta parte-mila.Una din ele fara sa vrea a spus pe un ton profetic ca nici ele nu cistiga mai mult ca mine care sunt la privat!Ei uite ca s-a adeverit!Si noi draga servim la salar cu 25% mai putin,suntem trimisi acasa ca nu este de lucru-voi de ce nu?Acum sa va vad mutrele plouate ca pina acum va rideati de cite un om plimbindu-l prin caldire!Acum ve-ti fi mai serioase si ve-ti tremura si voi pentru scaunul vostru!
kaladris
Postat pe 7 Mai 2010 19:44
impreuna sa schimbam inselatoria,hotia,minciuna,saracia .fratii nostrii greci,ne dau exemplu.vrei sa -ti schimbi viata,lupta pentru schimbare.implica-te!
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 19:54
da..dar cand parintii mei , ai tai ...ai altcuiva , fara salarii grandioase in trecut , oameni care au stat prin facultati si au muncit cinstit...ajung sa aibe pensii micsorate cu 15% ...e o problema. Cu nefoututele din birourile din sectorul de stat, perfect de acord..dar pe langa ..sufera MULTI ALTII(FARA VINA)
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:55
De la: reyya, la data 2010-05-07 19:55:54da..dar cand parintii mei , ai tai ...ai altcuiva , fara salarii grandioase in trecut , oameni care au stat prin facultati si au muncit cinstit...ajung sa aibe pensii micsorate cu 15% ...e o problema. Cu nefoututele din birourile din sectorul de stat, perfect de acord..dar pe langa ..sufera MULTI ALTII(FARA VINA)




asa este Reyya de aceea am scris ca suntem un popor nevinovat.vina noastra este ca am crezut in ei.daca incepe razmerita, voi fi prima in strada.ca la asa zisa revolutie.ce fac ei si FMI-ul,este genocid,incepand cu pensionarii....
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:03
fetelor-fetelor...vedeti ce or reusit ai nostri guvernanti vechi si noi?
sa dezbine natia
sa ne uitam ca daca ne moare magarul sau cum era capra..
sa ii moara si vecinului

poi de asta nu ne merge deloc bine
ca unii doresc sa le fie rau celor pe care ii antipatizeaza

incercati,chiar daca nu va merge bine sa nu mai doriti rul celorlalti si lucrurile vor reveni la normalitate
altfel,pretul este acesta SUFERINTZA
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:05
alexxandraa...ma intyreb si eu....
asta e copilul acela care ti s-a nascut??
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:05
iote la ea!
da' ce treaba are sula cu prefectura,bre?!
adicatelea ce treaba poa' sa aiba facultatile (mintale) poporului cu ce a mai ramas de furat prin romanica si astia se grabeste sa fure?
se impiedeca astia de niscai 'telectuali,oameni de rand cuviinciosi,tzarani sarmani,etcetera?
fleacuri!
i-au ciuruit!
preciouss
Postat pe 7 Mai 2010 20:06
genocid,incepand cu pensionarii....

si mai ales cei de BOALA sunt DISPERATI
si asa nu le ajung banii sa se hraneasca cat de cat...acum ce vor face???
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:06
Suportam,,,asa suntem noi,,,preferam sa ne spunem nemultumirile unul altuia dar nu avem curajul sa luam atitudine,,
pop11
Postat pe 7 Mai 2010 20:09
preciouss..cand am plecat eu din tara furasera tot..mai e ceva de furat ?? ca dupa cum merge economia nu s-ar parea
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:09
immda! bad management!
cd n-am plecact eu din taraaa....parea ca tocmai ce inflorea....situatiuneaa....offfff!
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:11
da reya...mai sunt de furat VIETILE oamenilor

acelea se fura acum
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:12
mami,io vb de banii aia de la femei...adica de la FMI...

aia de s-au dat acu' neshte ani si care acu' tre' dati inapoi...
ca doar nu-i vrea sa-si vanda aia averile,vilele,biznisurile,alea-alea,ca sa acopere datoriile tarii..
preciouss
Postat pe 7 Mai 2010 20:14
De la: LILO, la data 2010-05-07 20:12:11da reya...mai sunt de furat VIETILE oamenilor

acelea se fura acum

http://salvatiromania.wordpress.com/2010/05/07/inceputul-sfarsitului-analiza/


alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:14
am pariat gresit!
asat e!
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:15
vietile oamenilor pt nemernicii care conduc Romania sunt insignifiante , atata timp cat si-au scos ei ,,lozul" ..au furat ..s-au distrat..mai fura ce a mai ramas si dupa aia fac cam ce face primarelul Cta, dantuieste in Brazilia in mare parte a anului, cand nu are grija sa pun bariera in statiunea Mamaia.
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:16
De la: fleurdelis, la data 2010-05-07 20:11:36immda! bad management!
cd n-am plecact eu din taraaa....parea ca tocmai ce inflorea....situatiuneaa....offfff![/q

eu am plecat din tara cand un bou intr-un scaun tapitat cu piele dintr-un Minister ..mi-a spus zambind ca studiile , facultatile si cunostintele mele nu conteaza in RO :-) Nu au contat pt ca nu aveeam pile si nu doream sa evoluez pe felatii..drept pt care am plecat acolo unde valoarea , ce si cat stiam CONTA. Dar parintii meiau ramas acolo...la fel prietenii , locurile dragi , etc
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:20
da! dar daca tot stim cine si mai ales CUM s-au castigat alegerilee....
ne mai miram??
eu nu ma mir!
am presimtit
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:22
De la: pop11, la data 2010-05-07 20:09:47Suportam,,,asa suntem noi,,,preferam sa ne spunem nemultumirile unul altuia dar nu avem curajul sa luam atitudine,,

Mr Pop , luati o mitraliera si impuscati cam tot ce prindeti dintre guvernanti , sau sa ne spuneti si noua cum ii dam jos pe astia din conducere si ministere, cum dam jos prostul gust , manelismul , coruptia , furturile ,pilele , spagile din Ro . La nivelul pe care l-a atins coruptia in RO ...daca as continua ideea , lumea ma va considera o extremista :-)
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:25
mai unde ii nea zambilu???

ca numai el ii divin(a)
ca el o tinut sa castige cioc-boc alegerile
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:25
reyya, nu esti extremista: si partea proasta e ca devine din ce in ce mai rau, cel putin asta e impresia mea. Intre oamenii care s-ar presupune ca au un anumit nivel sint din ce in ce mai multi toparlani ajunsi nu se stie cum acolo.... Ma rog, daca sapi se afla si cum. Dar deja am feelingul format, nu mai e cazul sa sap ca sa imi dau seama.
quasaria
Postat pe 7 Mai 2010 21:30
mai...dar...n-am stiut??
ce nevoia!
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 21:31
Corect! Si atunci si acum, ne plangem intre noi pe soptite, strangem din dinti (atati cati ne-au mai ramas), din curea si din sfincterul anal si il lasam sa crape pe cel de langa noi care a avut "curajul prostesc" sa gandeasca normal si sa ia atitudine pentru o cauza care nu-i apartine doar personal, ci ne apartine si NOUA! Suntem usor de manipulat atata timp cat nu suntem lasati sa traim, dar nici sa murim pentru ca ni se arunca in bot niste mici si o bere ca sa ne amagim matele goale si creierul (gol si el!) si sa fim in stare sa topaim in ritmul de manea pe care ne-o canta ai nostri dragi conducatori...! Iar ala care refuza micii si berea (pe care ii folosesc aici in mod generic, ca plata pentru prostitutia pe care o practicam cu totii in mod mai mult sau mai putin voluntar) e un fraier si nu se alege nici cu tricoul sau punga de plastic frumos colorata si inscriptionata, care s-a dat ca bonus, iote asa!
Suntem perfect condusi dupa celebra reteta "Divide et Impera". Si la cel mai mic semn de bunastare, ni se mai trage cate o ghioaga in cap ca sa nu ne luam nasul la purtare! Iar cu ajutorul stiintei si tehnologiei, ghioaga devine din ce in ce mai imbunatatita, mai miraculoasa si mai "atragatoare" de o sa ajungem sa imploram sa fim loviti cu ea in moalele capului! Cei care au ochi sa vada, urechi sa auda si neuroni destui sa inteleaga...din pacate, nu pot forma o majoritate cu sanse de succes... si totusi, never say never!
carmen396
Postat pe 8 Mai 2010 11:57
396... aia care conduc sint la fel. Invatati sa reactioneze la bata in cap si la tricoul gratis. Asa ca de ce te miri ca aplica aceleasi metode? Sint singurele pe care le cunosc.... Problema este ca nimeni nu reactioneaza altfel decit prin acceptare tacita.

De exemplu, la ora actuala faptul ca mi se cer impozite mi se pare furt. PENTRU CE sa platesc? Beneficiez de ceva? Sau e bir pe sclavie?
Ce imi asigura mie statul de trebuie sa ii dau sute de milioane din banii mei? Protectie sociala nu, infrastructura e din ce in ce mai darimata (mai bine o lasau sa cada ea de la sine, dar am senzatia ca o strica intentionat mai repede...), invatamintul e cimitirul lui Bacovia, in spital intri pt o injectie si iesi in coma, deci pina la urma pentru ce isi ia fiecare din banii aia pe care ii are, multi, putini, sa plateasca maret statului?! Ce sa plateasca?
"Ca asa trebuie"?! No shit? De rahaturi din astea demagogice sint satula de cind eram soimu' patriei lu' impuscatu'. Si pe ala il aplaudam ca trebuie.
quasaria
Postat pe 8 Mai 2010 22:11
Ma intrebam: oare se poate da statul in judecata pentru ca nu ofera nimic pentru impozitele platite?
Doara
Postat pe 8 Mai 2010 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La Ginecologie.... 9 De la: AnonimSbS 9 August 2009 02:40
testul de sarcina 2 De la: tutankhamon 18 Decembrie 2009 21:08
Rezista un barbat aflat departe? 171 De la: bluelight 15 Martie 2010 20:55
Pentru gasca de "jalnici" 24 De la: ladyDY 15 Februarie 2010 09:40
cosmetice calitate best price 36 De la: garbo036965 7 Decembrie 2009 21:52
Setari Cookie-uri