curiozitatea sexuala a fetitelor,,,,

Si zici ca ti-a nascut nevasta?
anakin
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:07
Acum nasc fetele si apoi nevestele!
florin_c76
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:36
Florinele, ti-a mai spus cineva vreodata ca esti irefutabil?..
anakin
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:07
De la: florin_c76, la data 2010-04-26 12:36:13Acum nasc fetele si apoi nevestele!


nu prea ii adevarat florineeeeeeee
blondina_X
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:12
nu stiu daca e real ce am citit pe "site-ul lui Laurentiu" (http://laurentiu.elenaworld.net/2009/08/sexul-si-limba-romana-18/)cum ii spui tu,.....poate nu e....poate e scris de cineva care are alta varsta decat 11-12-13 ani...

ceea ce este real este ca acum "ne inunda" informatia...si ca trebuie sa gasim un "filtru".... sau o metoda prin care sa prevenim ....

metoda ar fi "comunicarea", mentineti canalele de comunicare deschise intre voi si copiii vostri. este o adevarata arta comunicarea si chiar daca ne poticnim din cand in cand....merita sa ne straduim cat mai mult.
clippy
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:28
De la: estela, la data 2010-04-25 19:48:21asa e.adevarata problema e ca nu pot fi langa ea.am inceput o casa.mai am ceva de facut la ea si cand termin ma duc langa ea.dak plec acum de aici nu voi mai putea termina casa.cu salariile din tara nu se poate face nimic.fac o casa singura,de asta sunt mandra.tot pt viitorul ei o fac,,,,stiu ca anii departe de ea nu-i mai pot intoarce,,,,em plecat cand n-am mai avut ajutor de la parinti,tata se inbonlavise s.a.m.d.


stii cati parinti au construit case,au cumparat masini si au oferit multe copiilor dar ei nu au fost langa ei cand aveau cea mai mare nevoie?...stii cati parinti fac multe sacrificii pt copiii lor dar cand acestia se maresc ii critica si spun ca ar fi preferat sa fie saraci dar sa aiba o mama? ...cand fiica ta va fi mare te va judeca ,isi va face viitorul ei, poate va gasi un barbat care va avea el casa si te va parasi pedepsindu-te....vei ramane cu casa ...vei avea ce-ti trebuie dar nu vei avea dragostea fiicei tale ...uneori chiar nu ai de ales dar cand e mai importanta o casa sacrificandu-ti copilul ...stiu pe cineva care a facut nu o casa pt fiica sa si i-a oferit totul nelipsindu-i nimik...intr-o zi s-a casatorit si a plecat fara nimic din ceea ce-i oferise parintii...a preferat o casa mica si saracacioasa plina de dragoste in schimbul unei averi cu pretentii
yzabela_03
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:51
Am citit acest subiect si mi s-a strans inima. Nu pot judeca o mama care a ales sa munceasca pentru puiul sau. Ma infior insa la gandul ca un copil este orfan desi are mama! Dragostea nu poate fi daruita retroactiv. Odata ce ai sarit peste ea, e bine sarita! Obrajorii de pui mic cer sa fie dezmierdati de mama si tata. Sau macar de unul dintre parinti. Iar acest copilas este crescut de bunica! Acestei fetite ii lipsesc radacinile. Va imaginati un copac frumos si falnic dar fara radacini? La prima adiere mai puternica de vant va fi smuls din pamant!Fetita are nevoie de mama! Are doar 11 ani si tocmai a dat semnalul de alarma prin prezenta sa pe acel site! S-ar putea sa caute radacinile in alta parte. Si nu in locul in care trebuie. Intoarce-te acasa!
Zanaapelor
Postat pe 26 Aprilie 2010 20:30
estela desi nu-ti vine sa crezi, sau nu te gandeai ca e posibil asa ceva, totusi se intampla din ce in ce mai des.
eu am 18 ani si am avut si eu curiozitati ca si fetita ta.insa de cele mai multe ori le afli fara sa vrei, sau fara sa iti dai seama. pur si simplu zicea cineva intr-un grup despre ceva....si toti cei din acel anturaj erau "cum sa nu stii ce inseamna", sau " ha ha ala/aia nu stie ", si normal ca faci tot posibilul sa fii la curent cu toti termenii astia ca sa nu se rada de tine.
mama mea nu a stiut sa vorbeasca cu mine deschis despre acest capitol, si a trebuit sa aflu eu singura despre toate. chiar si acum, desi am un prieten, nu indrazneste sa vorbeasca deschis cu mine despre "sex".am ajuns si eu la concluzia ca daca nu stii despre un anumit lucru, ce este si ce inseamna, curiozitatea nu-ti da pace pana nu afli, sau chiar pana nu experimentezi.
eu cred ca daca fata ta o sa discute cu cineva, fie cu tine, fie cu cine locuieste[bunica/matusa] ca se poate de deschis si fara ocolisuri, o sa se linisteasca, si o sa scape de toate curiozitatile. dar sa stie ca are mereu pe cineva care ii poate raspunde la orice fel de intrebare, si nu sa caute pe net.
fii alaturi de ea cat de mult poti, daca nu fizic, macar cu sfaturi, pt ca mai tarziu sa nu ajunga ca mine si sa iti reproseze ca nu ai sprijinit-o, fie chiar si cu sfaturi ;)
roxy_roxana
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:06
Dupa parerea mea, e o problema foarte grava , ce se intampla cu fata, si mai ales din cauza ca mama ei nu e langa ea sa o ghideze. Trebuie sa fii langa ea ! Oare viata copilului tau conteaza mai putin ca banii? sau un job? sau...mai stiu eu ce? Daca nu poti sa revii definitiv langa fata ta, trebuie neaparat sa o iei langa tine, sau, sa faci un concediu sau mai multe cu ea. Daca chiar iti pasa, nu lasa sa treaca ca un vis urat, fara sa faci nimic. Mie mi se pare ca raul a fost facut deja, si sta numai in puterea ta ca fata sa nu cada prada nemerniciilor de pe internet, generate, bine-nteles de barbati MATURI, PERVERSI , DROGATI SI PEDOFILI ! IA AMINTE!
calimera70
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:07
Asa e,aveti dreptate.fata mea e mai importanta decat un job sau banii.
estela
Postat pe 29 Aprilie 2010 03:57
Eu as fi avut nevoie de mama mea la varsta e 9 ani jumatate....Eram curioasa,ma dezvoltasem...dar nu a fost asa....Fiind unpic schizorennica si de copil am facut o depresie grava,dusa pe picioara ani de zile ,pana am clacat total,cand mi-era lumea mai draga,cand eram studenta.M-am imbolnavit apoi grav de schizofrenie paranoida.Aveam nevoie de o mama si mama nu a fost langa mine cum a trebuit.Boala totusi e genetica si nu e nimeni vinovat darvnu se ajungea la atatea situtatii disperatein viata mea personala....
Cristiania
Postat pe 7 Mai 2010 03:07
DRAGA MEA FA CUM STII SI CAUTA SA FII CU EA NU RATA PERIOADA ACEASTA ESTE O VARTA DELICATA NUMAI TU CA MAMA O POTI AJUTA ACUM ARE CELE M-AI MULTE CURIOZITATI IAR TU SA FII ATENTA SA NU PUNA IN PRACTICA...
garbo096743
Postat pe 8 Mai 2010 16:11
Eu nu cred ca e doar o curiozitate,mai ales ca ati lasato nesupravegheata de foarte mult timp.Sunt foarte multe fetite care apuca pe un drum gresit din cauza lipsei parintilor de langa ele.Eu va sfatuiesc sa gasiti cat mai repede o solutie si sa no mai lasati de capul ei Esplecati cum sta treaba din acest punct de vedere fetei dumneavoastra,la ce riscuri si ce boli si ce se poate intampla daca practica acele nebuni.vorbiti calm cu ea daca vreti sa fiti ascultata,no jigniti si totul va fi bine.va doresc mult succes.
Sergyu
Postat pe 9 Mai 2010 08:14
Poate doar facea mishto de lume pe site-ul ala... si va dati de ceasul mortii degeaba...:) si eu faceam tot felul de chestii cand eram kida:gen ma jucam cu barbie si ken la 11 ani si ii puneam sa faca sex, si din alea...in ciuda acestui fapt mi-am inceput viata sexuala dupa majorat ;) deci nu o luati asa in tragic,fata poate e doar inteleasa gresit.Si sunt convinsa k la varsta ei toata situatia asta a fost un soc:credea k are intimitate si totusi ati prins-o cu matza in sac,in sinea ei este afectata,incepe sa creasca-vrea intimitate,nu ma refer la sex ci ca vrea sa se simta stapana pe lucrurile ei si pe modul ei de a invata si de a face orice,se apropie de pubertate de perioada in care vrea sa faca lucrurile in felul ei si nu al parintilor,vrea sa descopere lucruri singura nu neaparat pe pielea ei,prin experimente sau mai bine zis prin joaca.Dak vb cu aia pe net nu inseamna k si vroia sa se culce cu ei.Daca vroia sex nu apela la un site,isi gasea sigur un pushtiulika de 10 ori mai curios k ea ;)
BAM_BAM
Postat pe 10 Mai 2010 05:09
un copil la 11 ani nu face misto ...este doar curios...multi copii la 10 ani deja au experimentat anumite jocuri din curiozitate fara sa constientizeze ...pt ei poate fi o joaca...multe fetite pana in 14 ani fac deja sex si au o experienta destul de bogata...si ele nu se feresc pt ca nu au avut o educatie...ele asa considera ca e normal ...informatiile primite au fost de pe net si stim f bine ca netul nu ofera informatii corecte ci doar modalitati de a oferi placere obsedatilor...astfel de copii vor fi gresiti toata viata ...ne miram incotro se indreapta omenirea cu astfel de informatii?...exact acolo unde nu ne dorim ...daca educatia nu este facuta de parinti care doresc fericirea copilului dar si sanatatea...lumea noastra se indreapta spre ceea ce vedem astazi...femeile si barbatii vor ajunge sa considere ca ceea ce vad in filmele xxl sunt de fapt o normalitate desi stim f bine ca cei care privesc asa ceva incearca sa practice si astfel femeia devine un obiect de consum iar placerea ia locul dragostei ...vom avea niste roboti care fac sex si daca vor iesi si copii acestia vor fi alte masini de facut sex.
luysa
Postat pe 10 Mai 2010 09:10
Da , cred ca ii este foarte greu ca tu nu iesti langa ea . Ii trebuie o mama-prietena si sa vorbiti deschis chestii de genu asta cu ea . Nu e este de gluma , trebuie sa i se dea sfaturi , ii trebuie explicate foarte multe chestii de genu. Parerea mea este ca a fost scapta de sub control , la o varsta asa de mika ....Inseamna ca este influentata de coletctiv ... Ai mare grija !!!!! si nu uita nu o certa , vorbestei frumos !!
mariaa_ioanaa
Postat pe 10 Mai 2010 12:55
Traim intr-o lume ciudata.Mamele au datoria sa discute cu fetele la fel cum barbatii trebuie sa fie deschisi fata de baietii lor.Diferentele vizibile din punct de vedere anatomic,dau nastere la curiozitati la diferite virste,cind si fetele si baietii incep sa faca diferenta.Fetele se folosesc de degetele pentru explorarile unor zone necunoscute ,baietii apeleaza la masturbari pentru calmarea unor senzatii datorate unor instincte primare.Internetul ofera explicit pe diferite linkuri cu obscenitati si curiozitatea creste,fata sau baiatul ,intocmai ca un om legat la ochi ,daca nu primeste explicatii dela cei apropiati,vor aluneca pe un topogam mai mult sau mai putin periculos inainte de a deveni oameni maturi,cu repercursiuni asupra intelectuluyi pe tot parcursul vietii.La 11 ani fetele au ciclu,un moment ciudat care le sperie daca nu au explicatii,baietii au erectii si folosesc miinile sa le calmeze daca nu sunt instruiti asupra efectului cad in patime excentrice.Sexul nu este o functie fiziologica,comporta sentiment si ratiune,care fac diferentierea dinte om si dobitoace.
http://www.youtube.com/watch?v=twCN8XgWtaU&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 13 Octombrie 2012 16:57
De la: estela, la data 2010-04-19 04:59:23m-am gandit mult inainte sa deschid acest subiect si nici acum nu sunt prea sigura dak e bine,asta pentru ca n-as vrea sa se fac misto pe tema.sa trec la subiect:am o fetita de 11 anisori.sunt departe de ea de ceva ani.o vad de 2 ori pe an.ma simt vinovata,disperata,chinuita ca nu pot sa fiu langa ea,dar alta modalitate nu-i de moment.in fine ,sa va zic cam unde sa va dati cu parerea.are acces la internet,asa ca isi petrecea ore bune in fata calculatorului.mama,ca ea o creste,nu banuia nimic rau,nici eu,doar ii mai zicea sa mai lase calculatorul.devenise tacuta,putin neascultatoare.intr-o zi vorbesc cu un nepot pe mess si-mi zice ca a vazut profilul fetei mele pe un site de sex... imi da pagina,caut,intra_devar,ea avea cont acolo.vai.....si ce scria.....tanara....caut barbati,pt sex oral,anal e.t.c.am ramas asa .in fine.ea n-a recunoscut pe moment,ca nu ea,ca poate vreun coleg,vreo gluma proasta,dar nepotul a verificat si a vazut ca site-ul era accesat din calculatorul ei.dupa ceva tymp a recunoscut,a zis ceva de genul ca era si ea curioasa.Ceva luni a perindat pe acolo pana am descoperit-o.de atunci am o teama in suflet.ma gandesc ca e prea mica pt curiozitati sexuale,mai ales atat de amplificate,sa ajunga pe un site de sex.mi-e frica.voi ce ziceti?oare a fost doar curiozitate naiva sau ea deja stie `prea multe despre sex si in curand.....le va practica? specific ca e o fetita linistita,cu note bunicele,rusinoasa( de ma enerva cateodata ),.acum nu prea mai sta pe calculator.doar asa cand are o tema de facut ,ceva.in rest se poarta normal ca o fetita de 11 ani.ok.astept opinia voastra.

http://www.profadesex.com/tag/penis/page/4/
VOIAJOR
Postat pe 27 Noiembrie 2012 17:43
De la: LILO, la data 2010-04-19 05:15:52
la 11 ani,copiii in general,sunt foarte curiosi sa AFLE

dar eu nu cred ca fetita ta este pregatita pt asemenea experiente sexuale
poate nici nu stie ce inseamna anumite expresii
cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu ea indelung pe aceasta tema
si mai ales vezi ce anturaj are
ANTURAJUL isi pune pecetea asupra viitorului nostru

si nu ii nimic de ras,mai ales pt mamele cu responsabilitati in cresterea copiilor

In conditiile actuale,copii invata si parintii cum se face sex,important este sa se protejeze!
http://www.youtube.com/watch?v=HmuedzfGruk
VOIAJOR
Postat pe 5 Decembrie 2012 00:23
...Si tu sustii ca esti tata si bunic ?
Rotty
Postat pe 5 Decembrie 2012 07:27
auzi voiajor, gaseste-ti dreak vreo femeie. Nu ca ai avea ce sa faci cu ea, dar macar sa nu mai provoci mila pe aici.
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2012 07:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare gresesc ca spun din start ca sunt un barbat fara prejudecati? 46 De la: liaiedera 10 Aprilie 2010 18:31
sex 9 De la: mia79x 3 Iulie 2009 20:45
Rezista o femeie fara sex un an 51 De la: drago 4 Ianuarie 2010 14:43
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
Femei cu probleme ginecologice 2 De la: Eugenia69 9 Iulie 2011 19:51
Setari Cookie-uri