nu pot traii fara tine dar nu stiu ce sa fac !!! ma ajuta si pe mine cineva plsss

impreuna de aproape11 ani.. ne-am despartit la un moment dar pt 2 ani... dupa care ne vedeam foarte des dar fiecare cu viata lui... acum ..ma lupt cu."te iubesc dar nu stiu ce sa fac ' exista o alta.. insa.. este practic..absenta mai tot timpul...spune ca este vb decatde faptul ca deocamdata nu are incredere .. ca daca ar fi fost de sentimente.. nu ar fi ezitat o clipa sa fie cu mn.
va multumesc pentru sfaturi :*
garbo045831
Postat pe 7 Martie 2010 10:07
De la: garbo045831, la data 2010-03-07 10:07:38impreuna de aproape11 ani.. ne-am despartit la un moment dar pt 2 ani... dupa care ne vedeam foarte des dar fiecare cu viata lui... acum ..ma lupt cu."te iubesc dar nu stiu ce sa fac ' exista o alta.. insa.. este practic..absenta mai tot timpul...spune ca este vb decatde faptul ca deocamdata nu are incredere .. ca daca ar fi fost de sentimente.. nu ar fi ezitat o clipa sa fie cu mn.
va multumesc pentru sfaturi :*
Dar voi a-ti fost casatoriti?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Martie 2010 12:17
sa il lasi sa se lamureasca ce vrea sa faca. Singur. E o decizie pe care trebuie sa o ia el.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 12:25
tare mai sunteti lipsite de personalitate si orgoliu. va joaca niste neni pe degete ca pe papusi.

ce fel de femei sunteti? cum de nu va apreciati, ca oameni?

e o vorba" capul plecat, sabia nu-l taie" dar, nici multa cinste nu are. putina mandrie ! nu sunteti la capra podului si nici manta de vreme rea. a ales sa fie cu alta, drum bun , cale batuta.

ce sunteti voi? alternativa la plictiseala? fete disponibile oricand si in orice conditii?

faceti bine si va respectati, ca sa va respecte si nenii astia. altfel, din compromis in compromis, tot un sut in si anume fu..nd o sa primiti. nu va jignesc. dimpotriva. as vrea sa va vad mandre si cu picioarele pe pamant.
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2010 13:13
si_totusi... 11 ani sint un element important, ca sa spun asa.
Daca in perioada asta nu ti-a trecut, cu despartiri de 2 ani, nici tie nici lui, sigur, poti sa ii (mai) intorci o data spatele, da' probabil si peste 20 o sa fie la fel.
De aia ii ziceam sa il lase sa decida. Decizia e cam luata, da' sa decida daca vrea sa aiba impresia asta....Trec printr-o poveste similara, cam stiu despre ce vb. aici.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 15:50
Q, daca asa gandesti, e ok. fiecare om are un mod propriu de a discerne si de a lua hotarari.ma refeream la prima postare

si eu stiu despre ce se vorbeste aici si crede-ma. compromisul e cea mai gresita mutare

un om alege insa, celalalt culege? aici e problema. cum de accepta asa ceva? sa mor de dragul lui si nu l-as mai primi alaturi de mine

el poate alege sa ramana. problema e daca, eu ca femeie, il mai accept dupa ce a pendulat intre a fi sau nu cu mine.
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2010 15:54
depinde... Asta cu nici sa mor nu-l mai primesc am testat-o, drept urmare m-am si maritat cu altcineva. Si el la fel, sa nu fie mai prejos.
La faza aia amindoi eram pe pozitii: nici sa mor nu mai sint cu ala/aia ...si complimentele aferente: mi-a facut, mi-a dres, ce bestie...

Dupa citiva ani am revenit la stari mai suave, gen "tot il iubesc dar nu stiu ce sa (mai) fac (acum)...", si de aici incepe thrillerul. Ca fiecare a gasit metode proprii de iesire din situatia asta. E destul de complicat.

E drept ca balanta n-a fost intre a alege o femeie sau alta, un barbat sau altul, ne era clar de fapt cu cine am vrea sa fim da' ne impiedecam de orgolii.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 16:08
asta e altceva. cand apare o alta femeie sau un alt barbat, se schimba situatia
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2010 22:00
inseamna improspatare?
pik_nik
Postat pe 7 Martie 2010 22:01
nu piku. inseamna"shushaua"
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2010 22:04
pikule...inseamna ~ DIVERSIFICARE~ ....poate?!
keks
Postat pe 7 Martie 2010 22:05
astea-s idei antisemite, totusico!
tu ai sufletzelu' blandutz, bunuc...
pik_nik
Postat pe 7 Martie 2010 22:06
daaaaaaaa...!
uite, keks, open minde!
pik_nik
Postat pe 7 Martie 2010 22:07
da, da. exact asa da, nu sufletul ci, sufletelul

zic si eu numai vorbe frumoase ca o femeie bunuta si blanduta, ca nu blestem da: sa dea dimnezeu si maica domnului praful si pulberea pamantului sa nu mai...
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2010 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre anticonceptionale 24 De la: zambila 4 Octombrie 2010 14:26
"ESTE BINE SA TE RETII IN A-TI SPUNE PAREREA?" 17 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 11:50
nebunii:d 13 De la: garbo_390737 12 Martie 2014 13:10
O problema 63 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 00:15
Chimia ori comunicarea ...generatoare de functionare a relatiei ? 214 De la: snowflake 16 Decembrie 2009 23:20
Setari Cookie-uri