tehnologia si profetiile mayase

"potrivit unor profetii mayase,hipertehnologizarea are consecinte cu bataie lunga.s-a depasit punctul in care ea serveste omului pentru a ii asigura o mai buna calitate a vietii.tehnologia s-a dezvoltat pana la limita la care ne-am predat acestor valori CONSUMERISTE si MATERIALISTE.a contribuit la desprinderea noastra de natura si de timpul natural.profetia ne intoarce la tema recurenta a nevoii de redobandire a integrarii noastre naturale si a armoniei cu natura.de asemenea ,ea vorbeste despre nevoia stringenta a omenirii de a controla,de a transcende tehnologia,deoarece ne apropiem foarte rapid de punctul in care aceasta va domina UMANITATEA."(Gerald Benedict)
alexxandra
Postat pe 3 Martie 2010 15:29
da.
ready_vivus
Postat pe 3 Martie 2010 15:31
punct.
nazirra
Postat pe 3 Martie 2010 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sarbatorim de Valentine/s day? 1 De la: vuvuzela 11 Februarie 2011 19:53
FORMARE DE BAZA IN PSIHOTERAPIE INTEGRATIVA: 30 SEPT. 2011 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 25 Februarie 2012 15:44
Atelier de analiza personala - Teme existentiale 1 De la: Psihoterapeut 24 Noiembrie 2011 10:21
Halloween 2011 6 De la: daniilia 15 Noiembrie 2011 16:41
Festival EzotericFest 8 -11 Nov 2018 ed.XXI Timisoara – Conferinte Expozitie 1 De la: Marcel_D 5 Octombrie 2018 16:22
Setari Cookie-uri