va rog ajutati-ma sa scap de acnee

am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat
garbo097848
Postat pe 26 Februarie 2010 23:23
De la: garbo097848, la data 2010-02-26 23:23:31am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat

ei bine.si eu am cosuri da folosesc o crema care da rezultate.cauta si tu pe la plafare crema Eritroacnol.
Aila_sakura
Postat pe 29 Iunie 2010 21:02
ASTA ASA E....DR. AU PREA MULTE VARIANTE DE TRATAMENT SI INCEARCA SI EI....DACA VREI TE AJUT EU...SCRIE-MI PE MARKIDES_MAGDALENA...AI AUZIT DE MICROSILVER?.....ESTE CONCEPUT SPECIAL PT. BOLILE DE PIELE
magdamagdutza
Postat pe 5 Iulie 2010 18:46
bre, io pot ajuta numai cu puricii si capusele: Frontline... merge?!
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 18:59
bre moniq,ala se pune pe animale

z si tu ceva de stropit
dancris
Postat pe 5 Iulie 2010 19:03
piatra vanata!
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 19:04
CEAU CUMPARATZI MIBAZON!!! ESTE O CREMA SUPER DAR... SPRE UIMIREA TUTURR SE GASESTE LA FARMACIA VETERINARA ... DAR ESTE SUPER DUPA 2 APLICARI INCEPE SA SE VADA EFECTUL !!!! SI ESTE FF IEFTINA!!! IN JUR DE 10 RON!!! PUPICI SI SUCCES:x
deeagcamelia
Postat pe 14 Septembrie 2010 20:20
sant farmacist estetician si te pot ajuta,contacteaza-ma pe e-mail
carmennanu84@gmail.com sau
europroiect2007@yahoo.com
iti acord o consultatie gratuita si vedem ce este de facut
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 00:12
Eu am scapat de acnee cu BIOPTRON ( terapie cu lumina polarizata )

Pentru detalii despre aceasta terapie si sedinte gratuite adresa mea de mail :
stefanstancu@yahoo.com sau tel 0761.779.544
stefanstancu
Postat pe 25 Februarie 2011 23:17
: lamaia poate face minuni!

Ca un mod natural de a-ti curata fata este folosirea lamaii cu apa calduta. Lamaia va juta la inlaturarea aspectului de ten gras, dar va actiona si asupra acneei. Amesteca jumatate de lamaie cu apa calduta, intr-un bol mic, si intinde-o, cu un tampon de vata, pe fata. Trebuie sa stea pe piele timp de 30 de minute dupa care clateste cu apa calda.

: Apa, apa si iar APA!

Pentru a scapa de acnee trebuie sa tai raul din radacina. Este cazul sa inlaturi toxinele din corpul tau. Pentru a reusi acest lucru, consuma multa apa zilnic. Bea 10 � 12 pahare pline de apa/zi si astfel incepi procesul de purificare al organismului tau. Apa ajuta, dealtfel, si la procesul de vindecare al tenului tau.

: atentie la ce mananci!

Data viitoare cand ai drept tinta un fast-food pentru a manca ceva la pranz, gandeste-te de doua ori inainte. Mai bine consuma niste fructe ca sunt mult mai sanatoase. Fructele si legumele au multe vitamine si minerale care sunt foarte necesare vindecarii acestei probleme acneice. Si-n plus, fructele ajuta si la completarea necesarului de apa zilnica pentru organism.

Aceste tratamente te scapa de acnee intr-un timp relativ scurt, dar nu te poti intoarce la vechile obiceiuri odata ce tenul tau este vindecat! Ai grija de tine si frumusetea se va reflecta pe chipul tau!
Blue_M
Postat pe 28 Februarie 2011 00:16
Pentru acnee si urmele lasate de ea,ai doar o sg solutie si anume tratament cu laser.Eu m-am tratat la Dr Kasem Abu Bakr la clinica lui.
Cu toata increderea du te sa scapi de ea.



garbo232610
Postat pe 8 Decembrie 2011 18:24
De la: Blue_M, la data 2011-02-28 00:16:53 : lamaia poate face minuni!

Ca un mod natural de a-ti curata fata este folosirea lamaii cu apa calduta. Lamaia va juta la inlaturarea aspectului de ten gras, dar va actiona si asupra acneei. Amesteca jumatate de lamaie cu apa calduta, intr-un bol mic, si intinde-o, cu un tampon de vata, pe fata. Trebuie sa stea pe piele timp de 30 de minute dupa care clateste cu apa calda.

: Apa, apa si iar APA!

Pentru a scapa de acnee trebuie sa tai raul din radacina. Este cazul sa inlaturi toxinele din corpul tau. Pentru a reusi acest lucru, consuma multa apa zilnic. Bea 10 � 12 pahare pline de apa/zi si astfel incepi procesul de purificare al organismului tau. Apa ajuta, dealtfel, si la procesul de vindecare al tenului tau.

: atentie la ce mananci!

Data viitoare cand ai drept tinta un fast-food pentru a manca ceva la pranz, gandeste-te de doua ori inainte. Mai bine consuma niste fructe ca sunt mult mai sanatoase. Fructele si legumele au multe vitamine si minerale care sunt foarte necesare vindecarii acestei probleme acneice. Si-n plus, fructele ajuta si la completarea necesarului de apa zilnica pentru organism.

Aceste tratamente te scapa de acnee intr-un timp relativ scurt, dar nu te poti intoarce la vechile obiceiuri odata ce tenul tau este vindecat! Ai grija de tine si frumusetea se va reflecta pe chipul tau!
Subscriu, incearca si metoda asta :)!
garbo173123
Postat pe 15 Decembrie 2011 11:35
De la: Aila_sakura, la data 2010-06-29 21:02:38
De la: garbo097848, la data 2010-02-26 23:23:31am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat

ei bine.si eu am cosuri da folosesc o crema care da rezultate.cauta si tu pe la plafare crema Eritroacnol.
cea cu brusture e eficienta e produs la noi,emiplant cam asa ceva
rani76
Postat pe 24 Ianuarie 2012 15:59
Pastile pentru acnee - http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=advandec
garbo_399884
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masajul Anticelulitic da rezultate?? 5 De la: garbo_411236 12 Septembrie 2015 20:47
Cursuri de calificare si intiere cosmetica, coafura, manichiura-pedichiura 2 De la: Joana 6 Iunie 2016 13:52
Bună ziua, 28 De la: garbo_409693 2 Iunie 2015 16:43
AUTOMACHIAJ 1 De la: machiaj 8 Decembrie 2011 14:51
cum va fost de sf. valentin??? 1 De la: hadassa 18 Februarie 2010 13:05
Setari Cookie-uri