Regasire dupa vreo 8-9 ani

Buna,am deschis acest topic binenteles pentru a citi parerile voastre iar pentru aceasta am sa va povestesc putin "istoria noastra".
1986,nascuti amandoi miercuri doar ca la o diferenta de 20 de zile...eu GEMENI,el RAC.
Pana la varsta de 3 ani am crescut practic impreuna,parintii nostrii fiind prieteni de familie...dupa care au plecat in strainatate.
In fiecare an ne vedeam vara cand el venea in Romania...mereu cand ne intalneam ma pupa pe obraz fapt pentru care mama lui se mira foarte tare pt ca nu suporta sa fie pupat sau sa pupe fetele!
Ma chema mereu la baschet...venea la noi acasa...si cea mai tare faza ca uneori cand eu faceam baie (aveam vreo 6-7 ani) venea si`si aducea un scaunel si statea cu mine in baie si povesteam tot felu...despre papusi,masinute,jocuri...chestii de copii...iar eu nu stiam cum sa ma ascund mai bine sa "nu`mi vada ceva"
Imi parea rau cand trebuia sa se intoarca acasa...si stiam ca pana la anu nu ne mai vedem...
Acum vreo 8 ani a plecat si nu s`a mai intors...veneau doar parintii lui in tara...pentru ca el se angajase si nu putea sa vina...
Am cam pierdut legatura mai ales ca atunci nu aveam nici internet,nici nimic...o vreme ne`am trimis doar felicitari de sarbatori...iar apoi nimic...am pierdut legatura iar cand veneau ai lui in Ro.,ardeam de nerabdare sa aflu vesti despre el!
Anul trecut,ne`am "reintalnit" ... fusese mama lui in tara si prin ea,i`am trimis adresa mea de mail...
Acum vorbim foarte des desi nu mai stie deloc romana (vb dorat engleza,maghiara si germana)...si mai nou ma bate la cap sa plec la el...(el stand intr`o casa cu ai lui,doar ca are un etaj numai pt el...cu toate utilitatile deci practic,sta singur..nici cu ai lui nu se prea intalneste pt ca nu prea se "sincronizeaza" cu programul lor de la serviciu)
Imi spune mereu ca sunt "sweet",ca`i plac...ca mereu se gandeste la mine...ca se uita la pozele mele de cate ori are ocazia,ca el si`ar dori sa merg acolo...pt ca are tot ce`i trebuie mai putin un suflet langa el.Imi da de inteles ca s`ar fi indragostit de mine desi come on...cum sa pot crede una ca asta?
E adevarat ca mi`a mai spus ca el vrea o familie,copii,ca vrea o femeie langa el...o femeie matura...E adevarat ca si mama lui mi`a spus ca poate anul asta ma duc la ei...dar totusi...

Astept pareri referitoare la aceasta "telenovela"
Va pup!
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 13:25
acum n-am vreme sa citesc..dar promit ca revin..
LILO
Postat pe 16 Februarie 2010 13:27
draga el se gandeste la fetita de atunci.te-ai schimbat el s-a schimbat.trebuie sa va cunoasteti din nou.Dar in alta ordine de idei..ar fi o ocazie buna sa pleci prin alte tari
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 13:44
Vezi...e cam greu de luat decizii in situatia asta...mai ales la cat as mai vrea sa plec din aceasta tara a "tuturor posibilitatilor"...dar asta`i deja alta discutie
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 13:47
pai atunci,unde-i telenovela? si sa nu-mi spui ca-l iubesti.Daca nu e treaba cu plecatu' din tara,pentru ce sa te duci la el? doar ca-ti spune ca se uita la pozele tale?
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 13:52
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-16 13:52:32pai atunci,unde-i telenovela? si sa nu-mi spui ca-l iubesti.Daca nu e treaba cu plecatu' din tara,pentru ce sa te duci la el? doar ca-ti spune ca se uita la pozele tale?


Hmmm a trebuit sa scriu din nou...vad ca nu apare ce`am postat!
Reluam

Citeste cu atentie...in ultima parte a postarii mele e clar si lesne de`nteles ca nu`l iubesc....n`am cum...dar recunosc ca ma atrage...
E greu sa aleg...pentru ca s`ar putea sa nu mearga lucrurile intre noi...sa ne dam seama ca nu ne potrivim si nu vreau sa ajung sa`mi stric relatia nici cu el...si nici cu parintii lui...care ar putea crede ca am incercat sa profit sa plec din "tara tuturor posibilitatilor"
Eu stiu ca sunt dificila...cu pitici pe creier...si cine stie?

Nush daca sa ma astept...sa mai povestim una alta...sau sa plec anul asta la el...
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 14:23
pai asta am spus si eu:fa o plimbare,vezi cum e si prin alte tari.adica mergi in vizita la el ca amic..ce dragoste?
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 14:27
Pai eu ma duc,ca si amica...dar n`am incredere in mine la faza asta...
E o bunaciune de om!Si ma "cam prea" atrage!
Oricum...prefer sa`l fac pe el sa se amorezeze chiar daca eu n`am sa simt mare lucru si sa ma condamne ai lui ca fecioru lor sufera...decat sa iau eu peste bot de la nenea Cupidon si pe el sa`l doara la tenisi!
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 14:37
"bunaciune de om"? credeam ca barbatii folosesc termenii astia.am imbatranit dracului..oricum e bine ca stii ce sa faci
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 14:41
Da,stiu...suna ca naiba...dar crede`ma ca nu`mi gaseam cuvintele...e divin!
Acum cred ca suna mai bine!
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 14:44
atunci iubiti-va,luati-va, faceti copii...
sau fa-ti damblaua cu el si mai vezi dupa aia
daca as mai avea varsta ta, asa as face
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 14:48
Cand il privesc imi lasa gura apa,
Cu patima m-as agata de gat,
Ca dorul meu in dorul lui sa-ncapa
Sa-i tina-n inserare de urat.

L-as saruta pe gura si pe tampla,
Pe ochii lui frumosi ce i-am pierdut,
Ce este scris in viata se intampla,
Si clipa arde toata in sarut.
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2010 14:49
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-16 14:48:01atunci iubiti-va,luati-va, faceti copii...
sau fa-ti damblaua cu el si mai vezi dupa aia
daca as mai avea varsta ta, asa as face


Daaaaaaaaaaaaaaaaa vreau,vreau!
Dar de caracteristicile zodiilor sa nu tin cont?
El e rac...eu gemeni! E cam dubios subiectu asta!
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 15:00
Pai daca sunteti atrasi unul de altul, dati-va o sansa; deci, gandeste-te bine-bine. Daca nu ai nimic de pierdut, aici in tara, poate iesi chiar ceva frumos...

..desi nu prea am inteles chestia cu anul nasterii 1986, dar in fine... si nici chestia cu zodiile (oricum, semn de apa cu semn de aer, merge , dar chiar intr-atat sa te cramponezi de detaliile astea?! )
on_fire
Postat pe 16 Februarie 2010 16:07
De la: on_fire, la data 2010-02-16 16:07:18Pai daca sunteti atrasi unul de altul, dati-va o sansa; deci, gandeste-te bine-bine. Daca nu ai nimic de pierdut, aici in tara, poate iesi chiar ceva frumos...

..desi nu prea am inteles chestia cu anul nasterii 1986, dar in fine..


era un fel de`a spune ca suntem de`aceeasi varsta
Merci pentru sfat!
AdrianaR
Postat pe 16 Februarie 2010 16:10
Deci...e sigur!In aprilie vine acasa!Yupiiiiiiiiiiii si`o sa ne revedem!
Sincer am nevoie de ceva NOU si noul abia incepe!Sunt happy...Imi mai exersez si engleza si maghiara pt ca el nu mai vb romana decat foarte putin iar germana habar n`am .
Aaaa si mai am si sprijinul mamicii lui
Deci totu`i minunat...de mi`ar sta capu sa`nvat si pt permis,ar fi super
AdrianaR
Postat pe 19 Februarie 2010 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idee criminala 164 De la: garbo061190 4 Noiembrie 2009 16:28
barbatul rac 1 De la: garbo_497583 20 Februarie 2019 17:00
cat de repede ne pierdem interesul? 50 De la: eu_geminy 26 Octombrie 2010 03:22
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
SIMPLU 6 De la: mia79x 22 Mai 2009 13:46
Setari Cookie-uri