Si comunistilor care nu le plac crestinii..Sa se duca sa il caute pe Ceausescu...Ca a-ti vazut ce sfarsit au oamenii rai

De la: buna01, la data 2010-02-07 22:16:19
De la: scrichy, la data 2010-02-07 22:15:04BUNA noapte,CEZAR,
noapte buna scrichy



INTERESANT......IRINUCOOO...ESTI CUMVA CEZAR DE RASPUNZI LA SALUT????din cate conturi scrii tu amoeba paranioda?????
tutankhamon
Postat pe 8 Februarie 2010 00:23
TheDarkRose
Postat pe 8 Februarie 2010 00:50
dap...ai vazut si tu???esti bine??? ca nu am mai vorbit de mult.....
tutankhamon
Postat pe 8 Februarie 2010 00:51
..cred ca sunt:P.....
putin inghetata..ca de zapada asta n-are limite...veni ivan din Siberia cu tot neamul ....i-a inghetat si vodka
...intru aici si raman in soc...
..raman asa?..nee...tutan draga..am o glumitza buna...unde ti-o zic?..ca de o aude irinuca..cine stie ce lungi siruri de citate scoate!!!
TheDarkRose
Postat pe 8 Februarie 2010 01:14
De la: buna01, la data 2010-02-07 22:16:19
De la: scrichy, la data 2010-02-07 22:15:04BUNA noapte,CEZAR,
noapte buna scrichy

fleurdelis
Postat pe 8 Februarie 2010 03:57
De la: LILO, la data 2010-02-07 22:23:58
De la: buna01, la data 2010-02-07 22:22:17pe timpul razboiului,,pe atunci cand nu erau reguli,oamenii erau foarte rai


pt tine,ce ii bun in lumea asta? tu?
Stii un om care se roaga..devine mai optimist..Incepe sa vada viata si oamenii cu alti ochi..Are alta viziune a lucrurilor...Pt ca spre exemplu.Un om care nu se roaga,,este foarte pesimist.vede pe toti oamenii rai...Pt ca el vede oamenii prin ochii lui..Dar rugandute la Dumnezeu,La hristos omul incepe sa vada lucrurile si oamenii din alta perspectiva..Cu alti ochi,cu minte noua mai optimista mai pozitiva...Corpul lui primeste energie pozitiva
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:14
De la: buna01, la data 2010-02-08 15:14:13
De la: LILO, la data 2010-02-07 22:23:58
De la: buna01, la data 2010-02-07 22:22:17pe timpul razboiului,,pe atunci cand nu erau reguli,oamenii erau foarte rai


pt tine,ce ii bun in lumea asta? tu?
Stii un om care se roaga..devine mai optimist..Incepe sa vada viata si oamenii cu alti ochi..Are alta viziune a lucrurilor...Pt ca spre exemplu.Un om care nu se roaga,,este foarte pesimist.vede pe toti oamenii rai...Pt ca el vede oamenii prin ochii lui..Dar rugandute la Dumnezeu,La hristos omul incepe sa vada lucrurile si oamenii din alta perspectiva..Cu alti ochi,cu minte noua mai optimista mai pozitiva...Corpul lui primeste energie pozitiva
Pt ca Hristos este prietenul cel mai fidel al pacatosilor..Multi sunt mandri,nu se roaga..De asta au o viata asa mohorata si fara optimism in ei..
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:16
hristos, prietenul cel mai fidel al pacatosilor . adica, un fel de coleg la jucat barbut. domne, mare ti-i gradina
si_totusi
Postat pe 8 Februarie 2010 15:18
Noi oamenii pt a avea o viata linistita si optimista..Avem nvoie de rugaciune..Rugaciunea ne ajuta sa vedea viata si oamenii din alte unghiuri...Incepem sa ne cunoastem pe noi,ca si noi gresim ,suntem neputiciosi si slabi si pesimisti fara Dumnezeu....De asta avem nevoie de Dumnezeu..De optimism si de energie pozitiva....Ca sa putem vedea lucrurile din alta perspectiva...
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:20
De la: si_totusi, la data 2010-02-08 15:18:47hristos, prietenul cel mai fidel al pacatosilor . adica, un fel de coleg la jucat barbut. domne, mare ti-i gradina
Mai.mai la ce te mai duce capul ala ..M-am referit ca il putem avea pe Hristos ca prietenul cel mai fidel si care nu ne va insela niciodata..Sa il lasam sa ne conduca viata,,sa ne arate drumul....Sa ne dea din energia Lui pozitiva si divina..Ca sa putem vedea viata si oamenii cu alti ochi
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:22
De la: buna01, la data 2010-02-08 15:20:08 Noi oamenii pt a avea o viata linistita si optimista..Avem nvoie de rugaciune..Rugaciunea ne ajuta sa vedea viata si oamenii din alte unghiuri...Incepem sa ne cunoastem pe noi,ca si noi gresim ,suntem neputiciosi si slabi si pesimisti fara Dumnezeu....De asta avem nevoie de Dumnezeu..De optimism si de energie pozitiva....Ca sa putem vedea lucrurile din alta perspectiva...
Pt ca odata ce un om,incepe sa vada viata si oamenii cu alti ochi..Sa se cunoasca pe sine cat de pacatos ar fii fara Dumnezeu..Incepe sa ii inteleaga si pe fratii lui..Celalti oameni...chiar ajunge sa ii si iubeasca cu timpul...Dumnezeu ajuta,iti da puterea asta
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:24
De la: buna01, la data 2010-02-08 15:24:31
De la: buna01, la data 2010-02-08 15:20:08 Noi oamenii pt a avea o viata linistita si optimista..Avem nvoie de rugaciune..Rugaciunea ne ajuta sa vedea viata si oamenii din alte unghiuri...Incepem sa ne cunoastem pe noi,ca si noi gresim ,suntem neputiciosi si slabi si pesimisti fara Dumnezeu....De asta avem nevoie de Dumnezeu..De optimism si de energie pozitiva....Ca sa putem vedea lucrurile din alta perspectiva...
Pt ca odata ce un om,incepe sa vada viata si oamenii cu alti ochi..Sa se cunoasca pe sine cat de pacatos ar fii fara Dumnezeu..Incepe sa ii inteleaga si pe fratii lui..Celalti oameni...chiar ajunge sa ii si iubeasca cu timpul...Dumnezeu ajuta,iti da puterea asta
Si din moment ce omului i se schimba gandirea..I se va schimba si atitudinea,,fata de viata fata de oameni
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:25
De la: buna01, la data 2010-02-08 15:22:27
De la: si_totusi, la data 2010-02-08 15:18:47hristos, prietenul cel mai fidel al pacatosilor . adica, un fel de coleg la jucat barbut. domne, mare ti-i gradina
Mai.mai la ce te mai duce capul ala ..M-am referit ca il putem avea pe Hristos ca prietenul cel mai fidel si care nu ne va insela niciodata..Sa il lasam sa ne conduca viata,,sa ne arate drumul....Sa ne dea din energia Lui pozitiva si divina..Ca sa putem vedea viata si oamenii cu alti ochi
Poate ca daca il lasi pe HRistos sa iti conduca pasii si viata...Poate ca viata si lucrurile nu or sa fie mereu cum vrei tu..Dar mereu va avea un final fericit..Pt ca de multe ori,noi oamenii gresim si Dumnezeu ne trage sa ne duca spre directia dorita..de asta nu trebuie sa fim dezmagiti ca cateodata lucrurile merg rau...Ci sa avem rabdare si sa ne rugam sa ajungem acolo unde doreste Dumnezeu..asa cum doreste Dumnezeu sa fim noi..
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:29
Pt ca mie atunci cand mi se intampla cate o suparare..Eu stiu ca mi se intampla din cauza greselilor mele..Incerc sa imi caut greseala.Ma rog sa imi arate Dumnezeu unde am gresit..Sa imi dea putere sa imi indrept greselile..Pt ca practic,,greselile si probleme,sunt pt a ne intelepti mai mult nu pt a ne inrai..Dar daca un om nu se roaga,nu poate intelege lucrarile Domnului..Si de asta ia necazurile ca pe ceva rau....Ca pe pedepse...Nu greselile si problemele sunt pt a ne intelepti si maturiza.De asta trebuie sa ii multumim la Dumnezeu pt toate..Si sa ne rugam sa ne ajute,,sa le ducem la bun sfarsit...Si sa invatam ceva bun sin ele.Sa ne putere si minte sa nu le mai facem
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:34
De asta este nevoie intr-o casatorie sa fie 2 oameni care duc o viata curata si cu Hristos in fata....Sa se ajute unul pe altul,sa se sfatuiasca unul pe altul..Nu este bine sa se casatoreasca o femeie crestina cu un barbat care are naravuri rele si nu este curat sufleteste.Pt ca o sa il traga si pe celalt la rele.Si nu se merita
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 15:38
http://www.youtube.com/watch?v=md6HPoCigJg
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 18:30
Irinuca,te rog,vreau sa vb.in privat.lasa subiectul abordat,si mai schimba ,tema,macar vb de alt sf.schimba-i,povesteste viata tuturor sfintilor,ca simt ca o i-au razna prin rai sau prin iad,mai sti unde ma duce ,tema ta!!!povesteste cum e viata in Austria,fa ceva ,please.stim toti cred,cat de cat religie.este o cale intima de a il cunoaste pe Dumnezeu.fiecare il purtam in suflet.
alexxandra
Postat pe 8 Februarie 2010 19:47
bre aleho-cezarico, tot asa ne-am saturat si de tine pe aici
pik_nik
Postat pe 8 Februarie 2010 20:08
De la: iulius_cezar, la data 2010-02-08 19:47:42Irinuca,te rog,vreau sa vb.in privat.lasa subiectul abordat,si mai schimba ,tema,macar vb de alt sf.schimba-i,povesteste viata tuturor sfintilor,ca simt ca o i-au razna prin rai sau prin iad,mai sti unde ma duce ,tema ta!!!povesteste cum e viata in Austria,fa ceva ,please.stim toti cred,cat de cat religie.este o cale intima de a il cunoaste pe Dumnezeu.fiecare il purtam in suflet.
pai draga fara Dumnezeu nu o sa reusim nimic,ca sa facem ceva in romania asta..Asa ca trebuie sa ii multumim lui Dumnezeu ca ne-a ajutat.Cat de cat sa ii mai imbunez pe oamenii.Si poate ajuta Dumnezeu sa se mai destepte romanii.Asa ca mereu trebuie sa ii fim recunoscatori la Dumnezeu.Si sa nu il cautam doar atunci cand avem nevoie.Apoi sa ii intorcem spatele..Pt ca si Dumnezeu ne va intoarce noua spatele
omulsincer
Postat pe 8 Februarie 2010 20:45
Irinuca,sigur ca toti,ii multumim lui Dumnezeu,ca ne protejeaza.am o intrebare insa.crezi ca daca il pomenim pe internet si in sculare si in culcare,devine lumea mai umana?daca nu am duce mereu "grija" altuia,viata pe terra ar fi rai.ce iti pasa tie,ca unora le place sa traiasca in iadul din sefletul lor.tot la judecata,ajungem toti.fiecare e liber sa isi aleaga modul de a trai,de a gandi si de a actiona.in functie de ceea ce face,de acelasi lucru are parte.face bine primeste bine,gandeste rau,primeste rau.si apoi se intreaba, de ce i se intampla!cred ca am terminat,Irinuca,cu lectiile de religie.cum este in Austria,ninge ca in Romania?
alexxandra
Postat pe 10 Februarie 2010 05:11
hmmmmmmmmmmmmmmmmmm
panty_C
Postat pe 10 Februarie 2010 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce faci când nu te mai vrea ? 24 De la: Adina_Mihaela_2 29 Iulie 2016 00:49
Am o problema-ejaculez prea repede:( 31 De la: garbo_506925 27 August 2020 07:32
cel mai umilitor lucru... 25 De la: Alexa_alexutza 2 Ianuarie 2017 10:40
buna 43 De la: ollyy 14 Iulie 2011 14:12
sarcina??? 6 De la: iceboxxx 7 Februarie 2012 03:38
Setari Cookie-uri