Incotro?

Salut ,sunt noua pe acest site si scriu pt a doua oara pe acest forum.Am nevoie de niste sfaturi..

Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(

garbo095472
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:59
Daca iti place situatia... si tot ce ai incercat tu e sa nu-l lasi pe el sa fie fericit cu alta - si ai reusit - continua....
quasaria
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:24
gresesti. oricum, nu mai e cu tine. ori cu o hartie ori fara, totuna e. daca o sa te gandesti ca, nu trebuie sa-ti fie bine ca sa-i fie aleia rau, o sa ai multe nopti de nesomn si zile de calvar.
.
tu alegi.

si_totusi
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:44
nu-l vei putea tine langa tine cu forta.intr-o zi tot va trebui sa renunti la el.
sunset474
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:47
scuza-ma dar eu vad o doza buna de masochism aici:
spui ca esti posesiva si geloasa - pai cat de placut este sa stii, sa vezi, sa simti ba chiar sa ti se spuna ca alta e iubirea vietii lui???
cat de masochist trebuie sa fii sa traiesti langa un om pe care il iubesti (sau asa crezi) iar acesta sa fie, cu trup si suflet al alteia???
iar in ceea ce priveste iubirea...ma indoiesc - cand iubesti vrei ca cel iubit sa fie fericit ori tu afirmi ca nu il vei lasa alteia - deci, concluzia mea este ca e vorba de ambitie aici, de orgoliu - un orgoliu care te impiedica si pe tine pana la urma sa fii fericita...
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:47
Hmmm!Afla ce nu ii place la tine.Fizicul?Poate ai pus cateva kg in plus,avand in vedere ca ai un copil.Incearca sa abordezi problema putin mai obiectiv si mai realist.Lasa dragostea pentru el deoparte si gandeste-te daca te merita pe tine ca femeie si daca merita sa iti irosesti,poate sansa de a gasi pe cineva care sa fie multumit de tine si care sa te faca fericit.O sa fie mai greu la inceput,insa daca nu risti nu castigi.Nu are rost sa-i bagi bete in roate.Crede-ma ca asa cum ti-a facut tie,asa ii va face si amantei,ipotetic vorbind: daca se va insura cu ea.Atunci va vedea femeia aceea ce inseamna sa iti ia altcineva sotul si sa te lase balta cu un copil.Tatal meu a facut exact precum sotul tau,insa inca e casatorit cu mama mea,dar el locuieste impreuna cu amanta.GHICI CE???SI PE AMANTA O INSEALA ACUM,DEJA DE 2 ANI.Ce zici?Vorba aceea: Dumnezeu nu bate cu bota.Relax,cauta-ti fericirea si ai grija de baiatul tau.Lasa-l femeii aleaia ca va vedea ea mai incolo.
doruka2006
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:16
doruko, si daca e fericit cu femeia aia, care ar mai fi problema??
Ce conteaza ce ii face sau nu ei, din moment ce tu nu mai joci in filmul asta???

Ia mai ia tu o gura de aer rece... e buna si la kg in plus.
quasaria
Postat pe 24 Ianuarie 2010 09:05
daca e un tata bun, cum zici, asa va fii si dupa divort.
stiu ca suna naspa dar daca il iubesti lasa-l sa fie fericit si cine stie poate peste putin timp iti vei gasi si tu linistea si fericirea......daca nu-l iubesti tine-l legat de tine intr-o relatie terminata si fara viitor care o sa va distruga incet incet sanatatea.
nelly05
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:02
deci am ramas ca la dentist! dati-mi una sa inchid gura.
bluelight
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:06
bluo, nu-ti dau decat
ai inchis gura?
panty_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:09
nope.eram abia la primul mesaj.acum c-o citii pe doruka si-am inceput sa ma distrez .ce-mi plac astea cu dreptatea di_vina.
bluelight
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:13
panty_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare nu mai exista bunatate sufleteasca si omenie? 35 De la: Jojolin 22 August 2010 02:19
Rezista relatia de cuplu cand sotul este mai mic cu 12 ani??? 43 De la: daria_pet 27 Aprilie 2011 10:16
Despartire 21 De la: garbo_7980 28 Octombrie 2012 23:30
Loc pentru citate 157 De la: Sarikiz 21 Februarie 2013 17:07
javrele de companie 0 De la: 23 Aprilie 2010 14:01
Setari Cookie-uri