Halloween Party

Dragii mei utilizatori,
pentru ca halloween-ul este maine noapte, m-am gandit sa deschid acest topic.
Sper sa va placa si sa va amuzati asa cum nu a-ti mai facut-o pe acest forum .
Fiecare comentariu, gluma, friky story,etc este bine venita.
HAPPY HALLOWEEN!!!
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:09
Pentru ca este un topic pe care l-am deschis eu, am sa incep prima.

Alb imaculat
e trezesti de dimineata, totul este intr-o nuanta alba perdelele sunt albe, cearceafurile albe, pereti de un alb orbitor iesi din camera intrand intr-un hol alb auzi zgarieturi venind din sufragerie. Nu iti faci prea multe griji asa ca inaintezi dar in baie incep sa se auda picuri.Te indrepti spre baia cu gresie alba sa verifici instalatia.Inchizi apa si incerci sa te pieptani,o fata de femeie desfigurata iti apare in spate,speriat(a) te intorci nu este nimeni.Iti auzi numele. Sunetele vin din Sufragerie. Dai sa iesi din baie dar auzi un urlet ingrozitor venind din sufragerie, urletul te zgarie pe timpane, iti acoperi urechile cu mainile urletul inceteaza dar de frica inchizi usa. Cineva sau ceva incearca sa deschida usa lovind-o puternic, si strigand-uti numele. Tu nu ai nici o arma la indemana. Intri cu picioarele in cada. Bubuitul din usa inceteaza iar cada incepe sa se umple de singe iesi cu frica din baie pe holul ce este acum intunecat In spatele tau se aud picuri dar nu ai curaj sa te intorci. Usa catre dormitorul tau este acum inchisa iar pe clanta sunt urme de sange. Te gandesti sa iesi din casa si sa nu te mai intorci niciodata. Inaintezi catre usa ce da spre iesire iar sunetele din baie sunt din ce in ce mai inspaimintatoare semanand cu sunetele facute de vant atunci cand trece printr-o pestera. Esti langa usa cand te gandesti sa te uiti in spate, te intorci si ramai paralizat de spaima lumina este acum stinsa iar prin intuneric poti distinge chipuri deformate alaturi de creaturi zburatoare ciudate. Brusc iti revii si incerci cu disperare sa deschizi usa dar iala este intepenita. Cand in sfarsit reusesti esti surprins de faptul ca scarile blocului sunt daramate. Cu repeziciune deschizi usa sufrageriei, Pe canapea este intinsa mama. Mama doarme intoarsa pe o parte cu fata lipita de perna. Incerci sa o trezesti pentru a-i spune ce se intampla si pentru a te cara naibii de aici. Mama iti zimbeste atunci cand se trezeste dar zambetul ei ti se pare infiorator caid iti dezvaluie intreaga ei fata observi ca este acoperita de furnici. Si de aceasta data ramai blocat. Mama iti zambeste in continuare. Poate din cauza adrenalinei prinzi un pic de curaj ii iei perna de sub cap si i-o pui pe fata incepand sa o lovesti puternic cu pumnii. Te indrepti spre usa de la balcon si o deschizi, intri in balcon sperind ca aerul curat va face sa te trezesti din acest cosmar. Atunci esti cuprins cu adevarat de panica. nu mai ai iesire, in geamul din usa apare mama cu fata desfigurata parand furioasa, ai vrea sa intri in bucatarie dar podeaua este acoperita de bucati de carne. Nu ai unde sa fugi, gata cosmarul inceteaza aici exista o singura scapare iar drumul pana jos este lung............
Puteti sa va lasati purtati de imaginatie si sa continuati, ori ceea ce va face placere sa scrieti.
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:12
io am uitat sa cumpar bostan.....asa ca ma voi pune sarguincios si voi sculpta o varza....daca iese ceva, promit ca o sa pun poze....
tutankhamon
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:13

Vai, Dia lasa-ma, ca asta mica a mea de abia asteapta ziua de maine,
M-am pus in mintea ei si am impodobit casa cu tot felul de scheleti si vampiri si paianjeni si candele (prostioare dinastea) de si mie mi-e cam frica sa misun pe aici.
Am cumparat un sprei dinala ce din care faci panza de paianjen si am pus paianjeni de plastic prin ea. BBBBBBBrrrrrrrrrrrrrrrrr
Pe afara sunt numa lumini cu cap de bostan si ca decor vecinii mei au pus un sicriu cu un scelet ce tot intra si iese din el.
Nu-mi mai vine sa ies seara pe strada.
Dar maine seara banuiesc ca o sa fie mai fain, ca o aibe loc si un foc de artificii.
Julya o sa fie vrajitore
Si eu o sa ma imbrac ca Martisha din familia adams
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:23
he he....ma bucur ca ii oferi juliei un halloween adevarat...bravo fata!!!!ma bucur ca va distrati.....si nu te speria...sunt doar din plastic....
tutankhamon
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:30
Un tip moare si ajunge in iad. Acolo descopera ca exista cate un iad pentru fiecare natie.
Merge in iadul german si intreaba
- Ce ti se face aici ?
- Pai te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.
Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:
- Ce ti se face aici ?
- Pai te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza peun pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.
Pe urma verifica iadul american, francez, etc. si primeste raspunsuri asemanatoare.
Apoi ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte mare la intrare.
- Ce ti se face aici ?
- Pai te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.
- Pai este cam la fel ca in celelalte iaduri, atunci de ce vrea atata lume sa intre ?
-Pentru ca scaunul electric nu functioneaza si nimeni nu vine sa-l repare, cuiele din pat au fost furate, iar dracul roman este un fost senator, asa ca vine, semneaza de prezenta si se duce la bar!
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:32
Da dar parca nu mi-e tot-una sa stau cu urataniile astea prin casa.
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:34
lasa ca io azi dimineata la servici am facut curat in pungile cu modele si am gasit doua urechelnite....brrr....daca e sa-mi fie scarba de ceva este de aceste mici bestii insecticistice... am scapt pungiole din mana cu tot cu modele si am sarit in spate de parca erau doi elefanti....
tutankhamon
Postat pe 30 Octombrie 2009 22:39

daca sau spart modelele, ghinion o sa trebuiasca sa le iei iar, daca nu, ai avut noroc.
Si mie mi-e frica de ele.
Imagineaza-ti daca ai fii intr-o camera pe intuneric inconjurata de urichelnite.
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 13:53
Oare pe unde o fii Fleur, ca n-am mai auzit de la ea nic' de ceva perioada.
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 13:55

cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare
zambila
Postat pe 31 Octombrie 2009 13:57
Cum asa? ce, nu mai are cont, ia sa ma uit
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:01
http://www.youtube.com/watch?v=72zF4Vak3nA

Asa ca sa creem un pic de atmosfera
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:29
http://www.youtube.com/watch?v=QXdPQMxU6-U&feature=related
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:31
HAPPY HALLOWEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!

Se spune ca in noaptea de Halloween (in noaptea acesta si la noi pentru ca maine este ziua mortilor) poarta dintre vii si morti se deschide si in noaptea asta spiritele umbla libere pana la asfintit.
Multi vor sa revada pe cei iubiti, asa ca daca in aceasta noapte vi se va intampla ceva sinistru poate ca cineva de dincolo care a tinut la voi foarte mult, vor dorii sa va spuna ca sunt prezenti si ca nu vor uitat.
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:51
sper sa nu invie si in noaptea asta irinuca si aleha...ca nu am chef de ele...
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:53
stai sa le sun, sa vad ce program au!
pik_nik
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:54
suna-l si pe timidicutzuletzu......sau pe 857.... pliiiiizzzzz....avem nevoie de niste fantome.....pentru petrecerea de haloin...
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:57
timidutzulucu a murit...
poate apare cu strigoii, dupa miezul noptii.
857 e la produs, in strada, si daca are clienti nu stiu daca mai vine in noaptea asta
pik_nik
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:59
sau lasa telefoanele si nu mai suna pe nimeni
nelly05
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:00
nelly, daca m-ai tine tu ocupat...las si capsunii!
pik_nik
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:02
nelly...saruta odata broscoiul ala...sa se transforme in print...ca e mai bun decat strigoiul ala luminast...
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:04
Ok deci fantome avem Irina si ceilalti,
mai avem nevoie de vampiri, zombii, eu sunt marchiza
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:08
tuth, mai intai trebuie sa fie el broscuta si apoi il sarut si....gata apare printzu
nelly05
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:08
Buna lumeeee,pupici,
scrichy
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:09
nelly...pai e deja broscuta...nu e in avatarul tau??? in poza???
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:10
Bine-ai venit la party scrichy, tu ce esti in seara asta, alege un costum
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:11
scriccchhhhuuuuuleeeeee....

tu in ce te-ai deghizat???? io sunt ....cum altfel..... king tut.....
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:11
e broscutza tuth, da nu e cea potrivita deaia mai astept cu pupicu
nelly05
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:13
pai asa zi scumpooooo...nu-i broscuta cea urata....care trebe....
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
El pesti , ea balanta ? 5 De la: alpha222222 25 Martie 2011 05:41
Un alt fel de zodiac- ZODIA BERBEC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:22
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
Ma iubeste??? 21 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:02
Femeia Fecioara 322 De la: laura33c 29 August 2017 11:08
Setari Cookie-uri