Comportamentul copiilor dupa divort

cred ready si inteleg mai bine decat ai crede...
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:34
ohoo, redi, dar cu parfum nu ai dat?

anakin
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:36
ce parfum, Anakine, ca eram parfumati destul in sala aia... eram in stagiu si indrumatorul nu a avut de lucru si ne-a propus si o "lectie" la morga...
mey, si ne era rusine sa iesim din sala aia, ca era o bunaciune de medic acolo care facea toti banii
ready_vivus
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:39
mai, poti spune ca ai avut ghinion.. dar eu ca mi-am dat diploma pe accidente rutiere din culpa? sa vezi acolo puzzle ..
anakin
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:41
puzzle?
bueyyy, nici tu nu ai toate prunele in traista! auzi la el, "puzzle"

noi macar eram mai finuti, le ziceam mortaciuni sau, in functie de gradul de transare provocat de accident, tocaturi
ready_vivus
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:44
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:45
eu am avut lucrarea de diploma la terminarea primei facultati pe criminalistica, mai exact subsectiunea balistica..unghiuri , modalitati de impuscare,urme lasate de gloante,modul cum ricoseaza un glont etc..pt asta a trebuit sa merg pe ,,teren" :-) va dati seama ce ,,spectacol"
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:47
stii ce ne-a spus prima data proful de medicina legala la prima autopsie?.. cica sa nu-i calcam pe viermi, ca ii trebuie la pescuit. Apoi devenise mai retinut, cand despica teasta, spunea ca piesa are creier de militian...
Ce ai fi vrut sa retinem de la el?..
anakin
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:49
cum se pun viermii in ac
ready_vivus
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:50
era un om de spirit, bre, nu era pescar inrait; doar ca lucra cu militieni, pe vremea aia, si mistouri mai crunte ce isi furau oamenii aia de la el nu am mai vazut pana acum ...
anakin
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:53
(la viermi ma refeream...)
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:53
vezi, pe principiul asta ne injumatateam la cursurile practice ale omului

ca idee, nu era nici picior de vierme pe acolo, cadavrele in descompunere mergeau (erau duse) in alte parti.
anakin
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:56
Anakin, pe proful tau il modificase mediul ala ..si militienii , tu realizezi ce insemna pt bietul om sa lucreze in imprejurari atat de crude pt ,,sensibilitatea " lui..? ( Si a celorlati , dar asta doar in subsidiar)
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:56
ce sa zic? - sensibilitatea asta (a stomacului) si mila m-au impiedicat sa devin medic
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:59
ei, dragilor, va zic si eu: "Noapte buna!" cu speranta ca nu voi diseca morti la noapte (in vis)
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:07
noapte buna , Panteruta! sa visezi frumos! ( Sa nu te gandesti inainte de culcare la povestioarele noastre )
reyya
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:12
he he.....ce vremuri erau alea in care il disecam pe gogutza.....la IML.....un betivan cu ochii albastrii....larg deschisi.....si dupa aia la stagiul de legala...venise unu, de era chiftele deja.....cazuse o macara din aia de fabrica, orizontala, pe el.....cu capatzana goala, cu scalpul dat peste ochi, ca-i luasera creierul pentru analize.....si lucrarea de diploma a fost "implicatiile medico-legale privind restaurarile protetice post-traumatice"..he he...am sustinut lucrarea de diploma cu prof. sarafoleanu.....imi tremura rochitica pe mine.....o-ho-hooo.....au trecut 10 ani de atunci....
tutankhamon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:19
eu le-am povestit Tuth cand lucram in timpul facultatii la pompe funebre si mai dormeam in cate un sicriu din ala bine antifonat... Ehe !! ce somn dulce aveam!!
reyya
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:59
brrrrr...io-mi aduc aminte ca mai repetam inainte de examenul practic de anatomie intr-o sala alaturata, unde era un trup perfect uscat...mumificat.....si un cutu caruia ii era foame...o tras un picior, care s-a desprins - cred ca era rupt de mai mult timp - si acel picior a cazut....inutil sa-ti mai spun ca am sarit ca arsa.....
tutankhamon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 01:11
De la: reyya, la data 2010-01-23 00:59:23eu le-am povestit Tuth cand lucram in timpul facultatii la pompe funebre si mai dormeam in cate un sicriu din ala bine antifonat... Ehe !! ce somn dulce aveam!!
Cate minciuni mai puteti indruga unii...Sigur esti barbat,,ca doar barbatii sunt asa mincinosi..Nu toti,,dar majoritatea
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:12
Pai barbatii nu se duc la biserica ca sa se roage...Ei se duc sa vaneze femei credincioase pt ca stiu ca sunt inofensive...Ca sa le joace asa cum vor ei...Ca cica vor femei bune ca sa ii faca mai buni...Pai doar Dumnezeu te poate face mai bun,,daca ai credinta si te rogi nu un om...Pe un om il poti doar controla,,dar nu il poti schimba daca el nu vrea..Pe un om il poate schimba doar Dumnezeu,,asta daca doreste si el si are credinta se roaga...
De asta o femeie credincioasa,,trebuie sa se uite ce barbat isi ia..Nu sa spere ca el se va schimba...Lupul isi schimba parul,,dar naravul ba daca nu vrea...Pt ca majoritatea barbatilor sunt egoisti si au firi tari,nu ii poti schimba tu ca femeie daca el nu vrea...Asa ca mai bine femeia sa se uite bine si sa se intereseze inainte sa se incurce cu vreun barbat....
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:33
esti tare!de unde spuneai ca esti?
guapa
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:20
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:51
irina/buna/olivia/moment/etc., este o fiinta cosmopolita !

cu alte cuvinte, nici ea nu mai stie de unde vine si incotro se indreapta...
.
garbo_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:13
eu cred ca a coborat din autocar...
erau doua autocare pe aici,pe undeva...
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:17
alea de-au facut pana pe centura?
.

.
garbo_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:23
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:25
alea cu alea,alea atarnate
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:26
nu, elodio, alea cu ... lipsuri ... la inventar

da' hai sa nu mai fluieram in biserica
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:30
ai dreptate,mai ales ca la Paris sunt patru grade si ploua usor...
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Renasterea dupa divort. Multumesc sufletelor de pe Garbo! 191 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:08
vreau sami iau copilu 13 De la: reyya 5 Iulie 2010 18:20
Clarviziune, cartomantie 1 De la: mateialina69 17 Ianuarie 2010 21:28
Sunt plecat din tara si vreau sa divortez 96 De la: garbo_12502 14 Iunie 2018 16:24
eUniversum 1 De la: eUniversum 27 Octombrie 2011 09:21
Setari Cookie-uri