poveste reala....

am 26 ani si in urma cu aproape 2 ani m-am casatorit cu baiatul pe care il iubeam. Suntem impreuna de 8 ani (o viata de om as spune eu), pt mn e f mult. nu am mai fost cu nimeni pana atunci. ne intelegeam f bn si am decis sa ne casatorim...fara a putea face insa comparatie cu altul. A fost frumos sau cel putin asa am crezut eu. accestam totul. poate au fost lucruri marunte care nu-mi conveneau dar am acceptat pt ca il iubeam. de cateva luni insa totul s-a schimbat. El a devenit f distant si ne certam din orice...lucruri marunte. A plecat intr-o alta localitate cu serviciul si a spus sa sta putin si apoi vine sa ma ia si pe mn. nu a fost deloc asa. iar in urma cu 0 luna mi-a spus ca vrea sa divortam. nu-mi vine sa cred si nu stiu ce sa fac. am incercat sa vb cu el dar a zis ca aluat o decizie si vrea sa o respecte pt ca asa e mai bn pt amandoi. acum imi este frik de tot. nu vreau sa o iau de la capat si nici nu cred ca mai pot. simt ca totul s-a terminat aici pt mn. nu intel de ce a trebuit sa se intample asa. imi este fruk de ce va urma...ajutati-ma sa inteleg...voi cei care ati trecut prin asta.
adinutza2007
Postat pe 7 Iulie 2009 14:48
dap..a sarit parleazul..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:29
Ce sa mai urmeze fetitza? Divort si fiecare cu viata lui.Nu esti tu nici prima nici ultima.
Esti atit de tinara.....Viata ta abia acum incepe de fapt.Trebuie numai sa vezi si sa intelegi asta.
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:32
...desi nu vrei, trebuie s-o iei de la capat...again and again...si sigur ca vei putea...chiar si daca nu vei constientiza asta...fie si din inertie...vei merge mai departe si-ti va fi tare bine...
speranta aia trebuie zgandarita mai ales in momentele blue...
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:40
deci sunteti de acord cu mine, ca tipul o traduce..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:45
Curat-murdar coane Chirule!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:46
Mico, am o treaba pentru mata.. iti zic acum..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:48
Baga Chirule, baga!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:50
adinutzo, esti o fata fericita. ai invatat una dintre lectiile dure ale vietii destul de devreme. putea sa se intample si pe la 45-50 de ani, sa ai si trei copii atarnandu-ti de fusta...si chiar si atunci nu era o tragedie.
ai tot timpul din lume sa te ocupi de tine, de job, de tot ce doresti. nu dai nimanui socoteala, si mai mult, ai acum ochii mult mai limpezi, atunci cand admiti pe cineva in preajma ta.
poate si de la lacrimi...
te-as sfatui doar sa nu exagerezi cu optimismul - cu sigurantza o sa apara alt barbat
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 23:55
scumpo....pune-i capat chinului...dezleaga-l pe acest nemernic de tine.....daca nu a fost in stare sa te iubeasca, lasa-l in plata domnului...sigur are pe altcineva....cam de cand au inceput certurile dintre voi....esti tanara, esti realizata dpdv al jobului...esti matura....vei gasi....sigur pe altcineva care sa te merite cu adevarat si care sa te faca fericita....nu mai taragana o poveste murdara in care tu esti cea care sufera cel mai mult....stiu ca iti este greu dar vei reusi.....sunt atatea femei care au luat-o de la capat, la varste mai mari decat tine si au reusit...tu de ce nu ai putea????succes!
tutankhamon
Postat pe 9 Iulie 2009 00:02
Off draga mea te inteleg perfect, iti inteleg frica si teama, era cumva poate de asteptat chiar daca ai negat mai mult timp semnele care duceau la separare, citesc pe forum si se aduc multe acuze barbatului, ca si-a gasit sau nu pe alta..... si asa mai departe, acest aspect nici nu merita pus in primul plan, prima intrebare ar fi: ce l-a facut in timp sa se indeparteze de mine?, mai suntem compatibili si bucurosi de prezenta noastra? Vati dezvoltat psihic unul langa celalalt, maturizandu-va, la varsta asta monotonia si viata acea linistita de familie cu sfanta siguranta la care noi femeile visam, nu prea e agreata de barbati si chiar nu mai doresc sa fie cumva legati de anumite responsabilitati. nu toti sunt inca asa de maturi afectiv si chiar psihic. Asa ca draga mea, iti spun eu, la randu-mi divortata, chiar exista o viata dupa si are toate sansele sa fie minunata si reusita pe toate planurile, nu te lasa condusa de frica necunoscutului caci nu este reala. Lasa-ti timp sa iti lingi ranile si nu te aventura in a cataloga toti barbatii, fruntea sus, suntem mai puternice decat credem.
ciw
Postat pe 9 Iulie 2009 00:18
S-a terminat o etapa din viata ta. PUNCT. O iei incet, incet de la capat. PUNCT.
Daca s-a ajuns la asta, inseamna ca nu a fost sa fie si e mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu.
Si desi pe moment ti-e greu si suferi, iti va fi mult mai bine mai incolo. IN MOD SIGUR.


N.B. Vai ce sa zic, a luat o decizie si vrea sa o respecte!!!
BULLSHIT !!! Cred ca are pe altcineva acolo
Tine-te tare si nu te umili in fata lui.
Cel care va ramane langa tine trebuie sa te merite !
Blue_Tattoo
Postat pe 9 Iulie 2009 09:06
De la: ciw, la data 2009-07-09 00:18:37Off draga mea te inteleg perfect, iti inteleg frica si teama, era cumva poate de asteptat chiar daca ai negat mai mult timp semnele care duceau la separare, citesc pe forum si se aduc multe acuze barbatului, ca si-a gasit sau nu pe alta..... si asa mai departe, acest aspect nici nu merita pus in primul plan, prima intrebare ar fi: ce l-a facut in timp sa se indeparteze de mine?, mai suntem compatibili si bucurosi de prezenta noastra? Vati dezvoltat psihic unul langa celalalt, maturizandu-va, la varsta asta monotonia si viata acea linistita de familie cu sfanta siguranta la care noi femeile visam, nu prea e agreata de barbati si chiar nu mai doresc sa fie cumva legati de anumite responsabilitati. nu toti sunt inca asa de maturi afectiv si chiar psihic. Asa ca draga mea, iti spun eu, la randu-mi divortata, chiar exista o viata dupa si are toate sansele sa fie minunata si reusita pe toate planurile, nu te lasa condusa de frica necunoscutului caci nu este reala. Lasa-ti timp sa iti lingi ranile si nu te aventura in a cataloga toti barbatii, fruntea sus, suntem mai puternice decat credem.


SUBSCRIU 100 %
Blue_Tattoo
Postat pe 9 Iulie 2009 09:08
Vrei,nu vrei,asta e,nu poti tine langa tine pe cineva care nu te mai vrea....bine ca nu aveti si copii...o sa treaca usor,usor,si ai sa vezi ca vei putea trai si fara el,ca e in legea firii sa ne ridicam a mergem inainte,daca nu avem probleme de natura psihica,doamne fereste...
Roxxynela
Postat pe 14 Iulie 2009 11:37
Draga mea, rupe-te de de acest om acum, cand esti inca tanara!!! Iti spun asta pentru ca nu vreau sa ajungi sa traiesti in minciuna o viata, asa cum am trait eu 26 de ani langa un om pe care nu-l cunosc...nu-i cunosc adevarata fatza de fapt.
Mai bine acum, cand nu ai copil, pentru ca decat sa sufere si sa suferi inmiit alaturi de copilul tau, mai bine termini si reteze raul din radacina.
Povestea ta seamana izbitor de mult cu a mea, cu a verisoarei, cu a sorei ,cu a unei bune prietene si mai pot insira si alte exemple ...diferenta e ca tu esti foarte tanara si nu ai copii.Ce pare acum o nenorocire va fi sansa ta sa traiesti , nu sa supravietuiesti pentru binele unui copil sau doi.
Stiu ca ti-e greu acum si simti ca se prabuseste totul in jurul tau, dar lasa timpul sa treaca, stai alaturi de oameni veseli, plini de viata, vorbeste cu cei care vor sa te asculte si sa te povatuisaca, fa ceva doar pentru sufletul tau si vindecarea va veni..incet, dar sigur! Important!!!! NU TE CONDAMNA PT CE SE INTAMPLA!!! NU ESTI TU DE VINA SI POATE NICI EL..viata asta ne duce si ne intoarce..
Sa auzim de bine!
amarezza
Postat pe 14 Iulie 2009 17:22
adnutza daca nu ai copii cu el divorteaza merge repede vezi-ti de treburile tale si ia viata in piept..sa sti ca e bine si singur..eu deja dupa toate problemele am redescoperit discoteca,petreceri,am noi amici si nu sa terminat lumea cind am semnat divortul...adevaru e ca nu tare am curajul sa ma mai apropiu de cineva insa in schimb in timp o sa-mi fac si o relatie..asa ca fruntea sus si tot inainte...scapi e el si o sa fie bine.o sa vezi:-))
danny_at
Postat pe 21 Iulie 2009 12:51
Te sfatuiesc sa renunti la el, nu va mai fi niciodata ce a fost...e prima dragoste , se uita foarte greu si doare, insa va fi mult mai dureros mai tarziu.Daca a procedat asa este egoist, s-a gandit la ce ii este lui bine acum , pe tine nici nu te vede cat suferi si ca inca iti pasa!!! Daca dupa toti anii acestia se comporta asa , nu te merita.
alexa_matei
Postat pe 22 Iulie 2009 00:44
sa le dam foc magarilor astora! atat va spun. nici macar o secunda de tristete nu merita!
gianiblue
Postat pe 22 Iulie 2009 00:57
Geanica, cine te-a suparat fetita?
Aemulus
Postat pe 22 Iulie 2009 04:35

barbatii astia...
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 04:37
mica, am exagerat si eu...! nu eu sunt suparata ci fata asta... doar ca m-am cam plictisit sa vad ca se repeta povestea la infinit...
gianiblue
Postat pe 22 Iulie 2009 08:34
Punct. :)
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 08:37
de fapt se zice ca un punct este barbatul.
femeia este o virgula. se opreste doar sa-si traga sufletul...
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 08:40
Am visat :)
3 cai albi.
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 08:48
asta e de bine
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 08:49
Pik, donez virgula. Ai punct de dat?
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 08:54
as prefera sa insotesc virgula. mai ales ca i se intrevede o calatorie cu noroc, dragoste, aprecieri
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 08:56
Atunci.. punct si virgula sa fie!
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 09:01
Iti sta bine sus.
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 09:02
ma gandeam ce sa fie un punct si virgula
un nou inceput, insa in acelasi context?

as fi raspuns si la ultima remarca, da' ma jenez de admini
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simt ca nu mai pot 469 De la: ancutza_76 10 Ianuarie 2016 18:29
Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu 97 De la: dor72 15 Aprilie 2011 18:19
divort sau nu? 80 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
Divort 11 De la: garbo_416004 10 Ianuarie 2016 18:39
In prag de Divort 64 De la: quasaria 19 Februarie 2011 10:48
Setari Cookie-uri