eu si viata mea-ce am ratat-ce pot recupera din sufletul meu

dupa 6ani de casatorie nu mai stiu nimic de sotul meu plecat in strainatate,in schimb are o amanta care incearca sa ma tina la curent cu noutatile picante din viata lor.avem si un baietel de trei ani de care din cate observ ,nu-l intereseaza cred ca urmeaza divortul.am 29 ani si nu stiu cum voi putea face fata stresului si am in creier o intrebare obsedanta,ce voi face de acum incolo cu viata mea , ce-i voi spume fiului meu?
garbo013802
Postat pe 1 Iulie 2009 14:38
iaca grija, la 29 de ani. unde nu as mai avea eu anii acestia?

ce vei face?

1. cand te mai pune amanta in tema cu ultimile picanterii, spune-i asa - ca intre prietene - ca ai si tu pe unul care e un mascul feroce la pat. asta asa, sa-l inseninezi pe domnul

2. divortezi si iti continui viata. ca doar nu te-ai maritat cu dumnezeu si fara el se sfarseste lumea

3. devii femeia libera si sigura pe sine. ai un copil, ai o slujba, ai prieteni, ai parinti. ce vrei mai mmult?

4. nu te izolezi. viata e frumoasa. iesi cu prietenii, ai incredere intr-un barbat care-ti ofera o floare, zambeste si uita-l pe nenea care jaca rolul de casanova lu' peste din carpati
si_totusi
Postat pe 1 Iulie 2009 16:48
sunt intru totul de acord cu si_totusi, da-l naibii ca nu se termina lumea cu el ,copilului ii spui adevarul in timp, si cu asta basta. Si eu am divortat cand baiatul meu avea 2 ani si n-am murit, este foarte adevarat ca m-au ajutat mult si parintii, dar dupa cum spunea si ea, aveam prieteni, un job, etc. Asa ca inca o data, DA-L NAIBII!!! Mult succes!
ana02
Postat pe 1 Iulie 2009 16:54
de cat timp nu mai stii nimic de el? nici macar de copil nu se intereseaza?
esti sigura ca este amanta lui, sau doar baga strambe? cum te pune la curent? este cu el in strainatate?
tulipe
Postat pe 1 Iulie 2009 16:58
tulipe? ce mai conteaza? nimeni , dar absolut nimeni nu poate baga strambe intr-o relatie care functioneaza.

cand intervin astfel de momente e clar. barca se scufunda si se salveaza cel ce are initiativa , curaj, incredere in fortele proprii
si_totusi
Postat pe 1 Iulie 2009 17:01
nu stiu ce sa zic. ai dreptate, dar stiu si foarte multe cazuri in care el in strainatate, stia mai bine decat ea, cand, de cate ori si cu cine se culca nevasta-sa. a fost si cazul socrilor mei.au divortat si nici acum nu stiu de ce. cel mai mult a avut de suferit sotul meu. avea 11 ani atunci.
tulipe
Postat pe 1 Iulie 2009 17:13
tulipe? ce mai conteaza? nimeni , dar absolut nimeni nu poate baga strambe intr-o relatie care functioneaza.

deci, de ce sa-ti bati capul ??

blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 17:36
Draga colega de Comunitate,
Te pot asigura ca nu esti prima(si nici ultima din pacate),care sa se trezeasca scoasa dintr-o relatie. Si crede-ma asta se intampla de "ambele tabere", fie femei, fie barbati.
Tu macar ai norocul sa ai o varsta superba(doar 29 ani)! Scuza-ma dar chiar daca sunt nou pe acasta comunitate, observ, atata tristete, deznadejde, refuzul de a va continua viata...
Lumea este plina de barbati, care isi doresc o pereche, o casatorie bazata pe incredere, prietenie, sinceritate...
Inteleg, ca ai trecut printr-un SOC, DAR RETINE CA NU ESTI SINGURA!
Esti tanara, draguta, lasa deoparte esecul si ia-o de la capat, avand acum o experienta si atuul, ca ai pentru ce sa lupti:pentru copilul tau!
Lasa lacrimile si "jalea" si INCEPE SA TRAIESTI CU ADEVARAT!
Daca te consoleaza, exista o groaza de barbati de treaba, care "au primit ceea ce ai primit si tu!" Iti urez succes, dar nu uita ca acesta tine doar de TINE!
P.S. Si vorba celorlalti: Cine stie care este adevarul?! Poate este doar vorba de o concurenta...
MAN_IN_BLACK
Postat pe 1 Iulie 2009 21:33
Taie poalele rochiei si arata-ti picioarele paroase.Succes garantat.Nu te epila, unii barbati prefera doamnele natur.
Ioana007
Postat pe 1 Iulie 2009 21:40
[quote name='Man_in_Black' >
Daca te consoleaza, exista o groaza de barbati de treaba, care "au primit ceea ce ai primit si tu!" Iti urez succes, dar nu uita ca .[/quote]

n-ai inteles. n-a primit ci i s-a luat.

de treaba zici?! hm! mi se pare a fi reclama mascata
tulipe
Postat pe 1 Iulie 2009 22:05
IONICO,draga, ce sa inteleg ,asa iti plac tie fomeile?
scrichy
Postat pe 1 Iulie 2009 22:06
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 14 De la: emma22 8 Iunie 2012 10:23
Divort? 32 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:40
divort sau nu? 80 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
Indaratul unui divort 0 De la: 22 Iunie 2009 12:09
"e vina mea, nu a ta" 47 De la: garbo165708 6 Decembrie 2010 14:29
Setari Cookie-uri