Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie

De la: yka, la data 2009-09-20 13:33:57MAI ., DA A DRACU, VSA VEDETI VOI NUNELE BUNE,,, VOI SINTETI CE EA CE VA DATI A FI? NU PREA CRED,, AICI TOCMAI AIA REZISTA, CEIA CE SE DAU A FI,,FIECARE ARE DREPTUL LA PAREREA LUI, DE AIA VAD EU FORUM, NU,, SI FIECARE TREBUIE SA RESPECTEE PAREREA CELUILALT,, CE? NUMA A TA E BUNA? TU ESTI MAI IMPORTANTA DECIT ALTA PERSOANA,, ? DACA E ASA NU INTRAI PE FORUM, DE CE SA IGNORAM, SI PA ALTII CARE VOR SA SPUNA CEVA?
PAI TINETI PAREREA PT TINE,DACA TIE NU ITI PLACE SA II AJUTI PE OAMENIII ASTA ESTE EU NU TE POT OBLIGA.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:39
ALTA MAI TARE, PE FORUM, VEDETI NU VA FATA MINTEA VRE-UN PUI, SA MAI DATI SI LA ALTII, ASTIA CE VA DATI ROTUNZI,,,
ykyana
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:41
IRINOOO,sau oricare ai fi azi,sa te impui??,he ,he ,he,da cine te crezi tu fata, HITLER,ca daca stau si ma gandesc si ala a sfarsit prost,s-a cam autodistrus{a se citi,sinucidere},ei,uite,eu una,am naravul sa intru pe GARBO,e bun sau prost ,
scrichy
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:42
..... - MORALITATEA ESTE PENTRU SUFLETE IDENTICA CU ...SANATATEA PENTRU TRUP. UN POPOR IMORAL ESTE FIZIC NESANATOS SAU .DEGENERAT........" M. EMINESCU "FRAGMENTARIUM".........
sophia1971
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:42
De la: yka, la data 2009-09-20 13:41:03ALTA MAI TARE, PE FORUM, VEDETI NU VA FATA MINTEA VRE-UN PUI, SA MAI DATI SI LA ALTII, ASTIA CE VA DATI ROTUNZI,,,
PAI TINETI PAREREA PT TINE,DACA TIE NU ITI PLACE SA II AJUTI PE OAMENIII ASTA ESTE EU NU TE POT OBLIGA
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:42
yka daca erai atenta si citeai tot vedeai k nu se da nimeni rotund...ci doar discutam despre pacate si cumintenie
dya2you
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:43
ie-te ca acuma posteaza din cont dublu....muicaaa da ce rapida e la schimbat de profile....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:44
De la: scrichy, la data 2009-09-20 13:42:10IRINOOO,sau oricare ai fi azi,sa te impui??,he ,he ,he,da cine te crezi tu fata, HITLER,ca daca stau si ma gandesc si ala a sfarsit prost,s-a cam autodistrus{a se citi,sinucidere},ei,uite,eu una,am naravul sa intru pe GARBO,e bun sau prost ,
Pai hitler a dus oamenii la distrugere sa se omoare intre ei,din cauza prostiile lui.pE CAND EU DORESC FERICIREA OAMENILOR PT CA NU II POT VEDEA CUM SE MANANCA INTRE EI.cINE SE LUPTA PT BINE AJUNGE BINE.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:45
De la: irina_24ro, la data 2009-09-20 13:45:00
De la: scrichy, la data 2009-09-20 13:42:10IRINOOO,sau oricare ai fi azi,sa te impui??,he ,he ,he,da cine te crezi tu fata, HITLER,ca daca stau si ma gandesc si ala a sfarsit prost,s-a cam autodistrus{a se citi,sinucidere},ei,uite,eu una,am naravul sa intru pe GARBO,e bun sau prost ,
Pai hitler a dus oamenii la distrugere sa se omoare intre ei,din cauza prostiile lui.pE CAND EU DORESC FERICIREA OAMENILOR PT CA NU II POT VEDEA CUM SE MANANCA INTRE EI. SI CINE SE LUPTA PT BINE AJUNGE BINE.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:46
stii ce m-ar face pe mine fericita azi??? da stii cat de fericita??si ti-ai indeplini menirea pe ziua de azi....si ti s-ar ierta ca nu te-ai dus la biserica ca esti pe mov....sa nu mai aberezi pe aici....asta m-ar face cea mai fericita...
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:47
anakin, imi cer scuze... ai perfecta dreptate! va rog eu, ignorati-o... ca e ca o caseta la care s-a prins banda...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:47
Nu insemna ca daca esti credincios trebuie sa te lasi umilit.Din contra sa lupti pt dreptate.Hai sa iti dau un exemplu.. Era o femeie tare cumsecade care ajuta pe toata lumea si lasa de la ea.S-a intamplat ca acea femeia sa fie bolnava si nimeni nu a venit la spital sa o ajute.Femeia s-a intrebat de ce oare nu ma ajuta nimeni? Concluzia. Pt ca femeia lasa de la ea,i-a invatat pe altii prost in loc sa ii invete ce este corectutudinea.Pt ca lA dUMNEZEU II PLACE DREPtatea, nu ii place sa ii inveti pe altii prost pt ca de asta devin egoisti.Si de asta chiar si oameniii buni sufera,pt ca Dumnezeu zice trebuie sa ajuti dar nu sa lasi sa se profite de tine.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:48
De la: sophia, la data 2009-09-20 13:42:10..... - MORALITATEA ESTE PENTRU SUFLETE IDENTICA CU ...SANATATEA PENTRU TRUP. UN POPOR IMORAL ESTE FIZIC NESANATOS SAU .DEGENERAT........" M. EMINESCU "FRAGMENTARIUM".........

Tocmai pe Eminescu,il citezi,nu vreau sa zic mai multe,ca,de,de morti numai de bine,dar cu cei vi am alta socoteala.
scrichy
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:49
istoria ne arata altceva...cine se lupta ptr binele ala ptr care te lupti tu...a cam ajuns mort si spanzurat
dya2you
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:49
De la: irina_24ro, la data 2009-09-20 13:48:49Nu insemna ca daca esti credincios trebuie sa te lasi umilit.Din contra sa lupti pt dreptate.Hai sa iti dau un exemplu.. Era o femeie tare cumsecade care ajuta pe toata lumea si lasa de la ea.S-a intamplat ca acea femeia sa fie bolnava si nimeni nu a venit la spital sa o ajute.Femeia s-a intrebat de ce oare nu ma ajuta nimeni? Concluzia. Pt ca femeia lasa de la ea,i-a invatat pe altii prost in loc sa ii invete ce este corectutudinea.Pt ca lA dUMNEZEU II PLACE DREPtatea, nu ii place sa ii inveti pe altii prost pt ca de asta devin egoisti.Si de asta chiar si oameniii buni sufera,pt ca Dumnezeu zice trebuie sa ajuti dar nu sa lasi sa se profite de tine.


eu v-am zis ca s-a prins banda...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:50
De la: snowflake, la data 2009-09-20 13:47:35anakin, imi cer scuze... ai perfecta dreptate! va rog eu, ignorati-o... ca e ca o caseta la care s-a prins banda...
fRATILOR CHIAR NU AVETI DELOC STABILITATE IN GANDIRE.Cred ca trebuie sa va faceti ordine in gandirea voastra pt ca asa cum se schimba vremea asa se schimba unii oamenii.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:51
si io tot zic ca trebuie resetat aparatu', dar nu ma asculta nimenea...
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:51
De la: tutankhamon, la data 2009-09-20 13:47:26stii ce m-ar face pe mine fericita azi??? da stii cat de fericita??si ti-ai indeplini menirea pe ziua de azi....si ti s-ar ierta ca nu te-ai dus la biserica ca esti pe mov....sa nu mai aberezi pe aici....asta m-ar face cea mai fericita...



nus` de ce prevad eu ca taaaare nefericita vei fi astazi
dya2you
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:51
De la: dya2you, la data 2009-09-20 13:49:48istoria ne arata altceva...cine se lupta ptr binele ala ptr care te lupti tu...a cam ajuns mort si spanzurat


una e sa lupti pt asa ceva si cu totul alta e sa dai la lei pe cine nu zice ca tine... irinuca, faina urmasa a lui nero si razbunatoare a crestinilor martirizati, intreaga doctrina crestina e bazata pe intorsul si celuilalt obraz... dar tu, fata mea, tocmai ce enuntasi legea talionului, araboaica focoasa...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:52
Irina, vezi ca aici dai dovada de desteptaciune si cam iesi din rolul pe care ti-l joci pe aici.
Micass
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:52
De la: irina_24ro, la data 2009-09-20 13:51:29
De la: snowflake, la data 2009-09-20 13:47:35anakin, imi cer scuze... ai perfecta dreptate! va rog eu, ignorati-o... ca e ca o caseta la care s-a prins banda...
fRATILOR CHIAR NU AVETI DELOC STABILITATE IN GANDIRE.Cred ca trebuie sa va faceti ordine in gandirea voastra pt ca asa cum se schimba vremea asa se schimba unii oamenii.


las' ca ai tu, da' se numeste fix...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:53
CINE SCHIMBA PROFILELE?SA INTELEG CA EU? DACA ASA E, GRESESTI TARRE,,
ykyana
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:53
dya....nu-i bai mama....o las in puii ei sa-si faca numarul....ca cu omul nebun nu te pui...il lasi sa abereze....ca vad ca nu o scoatem nici unul la capat cu ea...ea abereaza...si mai nou din mai multe conturi....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:54
De la: dya2you, la data 2009-09-20 13:49:48istoria ne arata altceva...cine se lupta ptr binele ala ptr care te lupti tu...a cam ajuns mort si spanzurat
PAI NU TREBUIE SA TE LUPTI PT ALTIII,LUPTATE PT SUFLETUL TAU SI CU ASTA POTI FII UN EXEMPLU POZITIV PT CEILALTI.CA SA POTI INVATA PE ALTIII MAI INATAI TU AI NEVOIE SA INVETI LUCRURI MULTE.cA UN PROFESOR,DACA VREI SA FII PROFESOR AI MULTE DE INVATAT.eU AM CARACTER PUTERNIC DAR NU TREBUIE SA FACI CEEA CE FAC EU,AJUTATE PE TINE SI POATE MAI TARZIU CAND VEI FII DESTUL DE PUTERNICA II VEI PUTEA SA II AJUTI SI PE ALTIII.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:54
De la: irina_24ro, la data 2009-09-20 13:54:32
De la: dya2you, la data 2009-09-20 13:49:48istoria ne arata altceva...cine se lupta ptr binele ala ptr care te lupti tu...a cam ajuns mort si spanzurat
PAI NU TREBUIE SA TE LUPTI PT ALTIII,LUPTATE PT SUFLETUL TAU SI CU ASTA POTI FII UN EXEMPLU POZITIV PT CEILALTI.CA SA POTI INVATA PE ALTIII MAI INATAI TU AI NEVOIE SA INVETI LUCRURI MULTE.cA UN PROFESOR,DACA VREI SA FII PROFESOR AI MULTE DE INVATAT.eU AM CARACTER PUTERNIC DAR NU TREBUIE SA FACI CEEA CE FAC EU,AJUTATE PE TINE SI POATE MAI TARZIU CAND VEI FII DESTUL DE PUTERNICA II VEI PUTEA SA II AJUTI SI PE ALTIII.
nu trebuie sa faci ce fac eu, eu sunt puternica
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:56
De la: yka, la data 2009-09-20 13:53:30CINE SCHIMBA PROFILELE?SA INTELEG CA EU? DACA ASA E, GRESESTI TARRE,,
iarasi incepi cu intrigile?
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:57
DA-MI SI MIE DOU DIN ACELE CONTURI MAMAAAAA,DACA TOT LE STII, SA VAD CINE MA DUBLEAZA,,
ykyana
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:57
pai deh....se poarta asta cu mai multe conturi ...pentru oamenii frustrati...asa crede ca ne convinge si pe noi ca are adepti la coran:)
dya2you
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:00
yka...sezi mamitza frumos pe courul tau si nu te mai simti lezata ca nu era vorba de tine.....sau esti clona cuiva si nu ne-am dat seama???? de ce te ataci singura si te dai de gol???
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:01
Asta nu inseamna ca daca esti credincios,trebuie sa fiii ca mine. Poti fii credincios si sa ai grija de sufletul tau,sa ai grija cu cine te incurci prin ce anturaje intri.Eu fac asta pt mie imi place ceea ce fac si ma simt in stare de a face asta.Dar nu trebuie sa fiti ca mine.Pt ca asta poate provoca multe probleme, dar eu ma descurc sa ies din ele,dar nu stiu daca si altiii.De asta cred ca este bine sa aveti grija de sufletele voastre sa va fie voua bine.
irina_24ro
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am mintit... 86 De la: iustina21 13 Iulie 2013 17:13
ne vom impaca vreodata? 221 De la: garbo243377 31 Octombrie 2011 21:20
Viata langa un bisexual e posibila? 63 De la: mep_mychel 3 Februarie 2016 16:08
Vreau ce nu pot avea, ajutor! 13 De la: pantera_neagra 25 Septembrie 2009 19:20
Probleme cu tatal si inca nu s-a nascut copillul 53 De la: garbo_462287 23 Februarie 2017 12:51
Setari Cookie-uri