Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie

s-or fi suparat ca era numai sarut!... s-or fi uitat, holbat, si voi... numai sarutat...
garbo015564
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:18
urat, foarte urat. voi va traiati viata la maxim si ei va racoreau. daca faceati pneumonie , chiar pe banca din centrul orasului?
ce oameni, domle! ce oameni !pizmosi ...
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:19
De la: preciouss, la data 2009-09-22 19:15:49da de unde stii tu mai superbica,ai?

ca tu iereai capu' rautatilor,pui pariu!


deloc....eram cel mai cuminte!!! aruncam si eu dar rar!!! :sml-hap py0009: vreo 20 pe zi!!!
superbus
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:22
totusica,la ce calduri erau acolo...eu zic .ca le-a facut un bine
rica_mld
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:23
bre, da' de zis - n-a zis nimica, ala de-arunca cu ligheanu' de apa?...

ca bagabontii au obiceiu' sa strige tot felu' de-ndemnuri la faze d-astea... cel putin pe la filmele rulate in cartier...
zambil
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:25
rica, si eu zic tot asa

o ploaie de vara. romantica ca si locul unde se pupau. drept in chicioarele oamenilor.
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:25
Suzuki, se ascunsese cu prietena lui sub pat si incepusera sa se sarute acolo.Nu vroiau cei doi sa fie deranjati asa ca, umbra era, racoare era, ea era calda si el il trecuse transpiratia, dar tensiunea o avea constanta.Acu, hop ca vine fratele lui Suzuki, Gica si nu era singur, ci cu Lenuta din vecini.
-Hai fa, ca suntem singuri.
Si unde se duc cei doi la pat si incepe acolo o farandola sau cum se va fi numit, de sareau dedesupt paiele din saltea in toate partile si se umpluse Suzuka de paie ca o cluca de coceni.
In sfarsit, se termina furia dintai, asa ca Suzuka s-a uitat la Suzuki si i-a spus cu o voce lunga:
-Buei, Suzuki..Dar prosti mai suntem amandoi iar tu esti prostul cel mai mare.Dar bine mai, daca stiai ca vine frate-tu si ma umple de paie in halu asta, ce naiba nu ti-a venit ideia sa ne ducem mai bine in pod, ca orice i-as spune acum lui maica-mea, tot nu o sa creada ca am fost o fata cuminte.
Ioana007
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:45
De la: Ioana007, la data 2009-09-23 15:45:27Suzuki, se ascunsese cu prietena lui sub pat si incepusera sa se sarute acolo.Nu vroiau cei doi sa fie deranjati asa ca, umbra era, racoare era, ea era calda si el il trecuse transpiratia, dar tensiunea o avea constanta.Acu, hop ca vine fratele lui Suzuki, Gica si nu era singur, ci cu Lenuta din vecini.
-Hai fa, ca suntem singuri.
Si unde se duc cei doi la pat si incepe acolo o farandola sau cum se va fi numit, de sareau dedesupt paiele din saltea in toate partile si se umpluse Suzuka de paie ca o cluca de coceni.
In sfarsit, se termina furia dintai, asa ca Suzuka s-a uitat la Suzuki si i-a spus cu o voce lunga:
-Buei, Suzuki..Dar prosti mai suntem amandoi iar tu esti prostul cel mai mare.Dar bine mai, daca stiai ca vine frate-tu si ma umple de paie in halu asta, ce naiba nu ti-a venit ideia sa ne ducem mai bine in pod, ca orice i-as spune acum lui maica-mea, tot nu o sa creada ca am fost o fata cuminte.
Pai da si femeile nu sunt serioase si mai se intreaba de ce nu le respecta barbatii si le rupe spinarea,le ciomagesc barbatii si le inseala..Pai daca o femeie nu se respecta ea singura cum poate se astepte respect si de la altiii.Si barbatii sunt vinovati ca nu trebuie sa se razbune pe femei ci sa puna la punct,si femeile sunt vinovate pt ca o cauta cu lumanarea.Apoi isi blestama zilele de ce isi bat barbatii joc din ele.De neserioase ce sunt si nu fac nimic ca sa se schimbe.
irina24
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:54
De la: Ioana007, la data 2009-09-23 15:45:27Suzuki, se ascunsese cu prietena lui sub pat si incepusera sa se sarute acolo.Nu vroiau cei doi sa fie deranjati asa ca, umbra era, racoare era, ea era calda si el il trecuse transpiratia, dar tensiunea o avea constanta.Acu, hop ca vine fratele lui Suzuki, Gica si nu era singur, ci cu Lenuta din vecini.
-Hai fa, ca suntem singuri.
Si unde se duc cei doi la pat si incepe acolo o farandola sau cum se va fi numit, de sareau dedesupt paiele din saltea in toate partile si se umpluse Suzuka de paie ca o cluca de coceni.
In sfarsit, se termina furia dintai, asa ca Suzuka s-a uitat la Suzuki si i-a spus cu o voce lunga:
-Buei, Suzuki..Dar prosti mai suntem amandoi iar tu esti prostul cel mai mare.Dar bine mai, daca stiai ca vine frate-tu si ma umple de paie in halu asta, ce naiba nu ti-a venit ideia sa ne ducem mai bine in pod, ca orice i-as spune acum lui maica-mea, tot nu o sa creada ca am fost o fata cuminte.
Pai da si femeile nu sunt serioase si mai se intreaba de ce nu le respecta barbatii si le rupe spinarea,le ciomagesc barbatii si le inseala..Pai daca o femeie nu se respecta ea singura cum poate se astepte respect si de la altiii.Si barbatii sunt vinovati ca nu trebuie sa se razbune pe femei ci sa puna la punct,si femeile sunt vinovate pt ca o cauta cu lumanarea.Apoi isi blestama zilele de ce isi bat barbatii joc din ele.De neserioase ce sunt si nu fac nimic ca sa se schimbe.
irina24
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:55
De la: irina24, la data 2009-09-23 21:54:00
De la: Ioana007, la data 2009-09-23 15:45:27Suzuki, se ascunsese cu prietena lui sub pat si incepusera sa se sarute acolo.Nu vroiau cei doi sa fie deranjati asa ca, umbra era, racoare era, ea era calda si el il trecuse transpiratia, dar tensiunea o avea constanta.Acu, hop ca vine fratele lui Suzuki, Gica si nu era singur, ci cu Lenuta din vecini.
-Hai fa, ca suntem singuri.
Si unde se duc cei doi la pat si incepe acolo o farandola sau cum se va fi numit, de sareau dedesupt paiele din saltea in toate partile si se umpluse Suzuka de paie ca o cluca de coceni.
In sfarsit, se termina furia dintai, asa ca Suzuka s-a uitat la Suzuki si i-a spus cu o voce lunga:
-Buei, Suzuki..Dar prosti mai suntem amandoi iar tu esti prostul cel mai mare.Dar bine mai, daca stiai ca vine frate-tu si ma umple de paie in halu asta, ce naiba nu ti-a venit ideia sa ne ducem mai bine in pod, ca orice i-as spune acum lui maica-mea, tot nu o sa creada ca am fost o fata cuminte.
Pai da si femeile nu sunt serioase si mai se intreaba de ce nu le respecta barbatii si le rupe spinarea,le ciomagesc barbatii si le inseala..Pai daca o femeie nu se respecta ea singura cum poate se astepte respect si de la altiii.Si barbatii sunt vinovati ca nu trebuie sa se razbune pe femei ci sa puna le la punct si sa nu profite de ocazie,ca au o minte asa slaba,,si femeile sunt vinovate pt ca o cauta cu lumanarea.Apoi isi blestama zilele de ce isi bat barbatii joc din ele.De neserioase ce sunt si nu fac nimic ca sa se schimbe.
irina24
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:56
bai irino asta nu e topicul cu Dumnezeu, e pacat maica sa vizualizezi asa ceva, dar sa mai dai si sfaturi, tu, o...."neprihanita"
garbo015564
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:00
De la: garbo015564, la data 2009-09-23 22:00:37bai irino asta nu e topicul cu Dumnezeu, e pacat maica sa vizualizezi asa ceva, dar sa mai dai si sfaturi, tu, o...."neprihanita"
Pai eu nu analizez lucrurile care nu mi se par interesante.Eu le ignor.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:46
cum le ignori cand le postezi de ne-ai zapacit?!!
garbo015564
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:50
Ca si Dumnezeu a zis barbatului sa nu mai asculte de femeie si sa se mai ia dupa gura pacatoasa a femeiii pt ca femeia de la natura are mintea mai slaba.Nu toate bineanteles,dar femeia in general gandeste mai mult cu inima decat cu creierul.Si barbatul profita de ocazie, in loc sa educe femeia el profita de ocazie.Dar acum si depinde daca vrei ca femeia sa te asculte sa te accepte ca indrumator mai ales ca barbatul este mai practic ca femeia.Barbatul trebuie sa fie pt femeie un exemplu,si barbatul sa pretinda de la femeie ceea si ce ofera.Pt ca daca barbatul nu este serios si pretinde corectitudine de la o femeie normal ca femeia nu il asculta si il considera nebun.Si face doare ce considera ea.Si de asta au ajuns femeile asa,barbatul in loc sa le protejeze pt faptul ca ele sunt mai slabe si cu mintea mai slaba,ei se razbuna in loc sa le educe si sa le puna la punct.Dar mai intai trebuie sa se puna si ei la punct si ceea ce pretind sa si ofere daca vor sa fie ascultati si respectati.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:52
Ca si Dumnezeu a zis barbatului sa nu mai asculte de femeie si sa se mai ia dupa gura pacatoasa a femeiii pt ca femeia de la natura are mintea mai slaba.Nu toate bineanteles,dar femeia in general gandeste mai mult cu inima decat cu creierul.Si barbatul profita de ocazie, in loc sa educe femeia el profita de ocazie.Dar acum si depinde daca vrei ca femeia sa te asculte sa te accepte ca indrumator mai ales ca barbatul este mai practic ca femeia.Barbatul trebuie sa fie pt femeie un exemplu,si barbatul sa pretinda de la femeie ceea si ce ofera.Pt ca daca barbatul nu este serios si pretinde corectitudine de la o femeie normal ca femeia nu il asculta si il considera nebun.Si face doare ce considera ea.Si de asta au ajuns femeile asa,barbatul in loc sa le protejeze pt faptul ca ele sunt mai slabe si cu mintea mai slaba,ei se razbuna in loc sa le educe si sa le puna la punct.Dar mai intai trebuie sa se puna si ei la punct si ceea ce pretind sa si ofere daca vor sa fie ascultati si respectati.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:52
De la: garbo015564, la data 2009-09-23 22:50:51cum le ignori cand le postezi de ne-ai zapacit?!!
Pai vorbeam despre ideile care mi se par pacatoase.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:53
De la: irina_24ro, la data 2009-09-23 22:53:16
De la: garbo015564, la data 2009-09-23 22:50:51cum le ignori cand le postezi de ne-ai zapacit?!!
Pai vorbeam despre ideile care mi se par pacatoase.
Incercam si eu sa schim subiectul asa cum faceti voi pe side-ul despre Dumnezeu pt ca mi se pare mai interesant subiectul despre Dumnezeu.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:58
daca ar fi sa vorbim despre idei pacatoase si sa facem raportarea la spune Sfanta Scriptura.... ar insemna ca n-ar trebui nu numa sa fim aici, dar nici pe departe, nici sa nu ne gandim, nici, nici,.... Vad, insa, ca unii doar spunem, insa nu si facem........
garbo015564
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:04
Ca si Dumnezeu a zis barbatului sa nu mai asculte de femeie si sa se mai ia dupa gura pacatoasa a femeiii pt ca femeia de la natura are mintea mai slaba.Nu toate bineanteles,dar femeia in general gandeste mai mult cu inima decat cu creierul.Si barbatul profita de ocazie, in loc sa educe femeia el profita de ocazie.Dar acum si depinde daca vrei ca femeia sa te asculte sa te accepte ca indrumator mai ales ca barbatul este mai practic ca femeia.Barbatul trebuie sa fie pt femeie un exemplu,si barbatul sa pretinda de la femeie ceea si ce ofera.Pt ca daca barbatul nu este serios si pretinde corectitudine de la o femeie normal ca femeia nu il asculta si il considera nebun.Si face doare ce considera ea.Si de asta au ajuns femeile asa,barbatul in loc sa le protejeze pt faptul ca ele sunt mai slabe si cu mintea mai slaba,ei se razbuna in loc sa le educe si sa le puna la punct.Dar mai intai trebuie sa se puna si ei la punct si ceea ce pretind sa si ofere daca vor sa fie ascultati si respectati.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:05
De la: garbo015564, la data 2009-09-23 23:04:45daca ar fi sa vorbim despre idei pacatoase si sa facem raportarea la spune Sfanta Scriptura.... ar insemna ca n-ar trebui nu numa sa fim aici, dar nici pe departe, nici sa nu ne gandim, nici, nici,.... Vad, insa, ca unii doar spunem, insa nu si facem........
Pai da asa este si cazul meu si eu citesc si nu fac,doar sa vad cum mai gandeste lumea si mai sar si eu cu cate un sfat draga.
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:12
bine draga! succes !
garbo015564
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:13
De la: irina_24ro, la data 2009-09-23 23:12:00
De la: garbo015564, la data 2009-09-23 23:04:45daca ar fi sa vorbim despre idei pacatoase si sa facem raportarea la spune Sfanta Scriptura.... ar insemna ca n-ar trebui nu numa sa fim aici, dar nici pe departe, nici sa nu ne gandim, nici, nici,.... Vad, insa, ca unii doar spunem, insa nu si facem........
Pai da asa este si cazul meu si eu citesc si nu fac,doar sa vad cum mai gandeste lumea si mai sar si eu cu cate un sfat draga.
eu merg sa dorm pt ca s-au impartit pijamalele si imi este frica ca raman fara,glumeam va las sa vb ca intre oameni maturi, eheheh glumeam pt ca mie imi este somn.pappapap
irina_24ro
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:15
noapte buna!
garbo015564
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:16
Ai grija ce faci daca pierzi pijamaua ca noaptea este rece.
Ioana007
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:42
m-am intors... constat ca e un dezmat total pe aici... iar s-a plimbat satana propovaduind invataturile lui dumnezeu. cred ca de fapt incearca sa impiedice reproducerea, e boicot la adresa sefului cel mare...

si uite asa ma faci tu irino sa scriu precum stephen king pe topicul lui peter brooke... si asta-seara pe langa pijama, ca tot ai fost cuminte sa-ti dea si barbiturice, doza de cal, sa ne vedem la vara cand ies ursii din hibernare...

lasa-ne... lasa-ne...
snowflake
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:35
De la: snowflake, la data 2009-09-24 15:35:05m-am intors... constat ca e un dezmat total pe aici... iar s-a plimbat satana propovaduind invataturile lui dumnezeu. cred ca de fapt incearca sa impiedice reproducerea, e boicot la adresa sefului cel mare...

si uite asa ma faci tu irino sa scriu precum stephen king pe topicul lui peter brooke... si asta-seara pe langa pijama, ca tot ai fost cuminte sa-ti dea si barbiturice, doza de cal, sa ne vedem la vara cand ies ursii din hibernare...

lasa-ne... lasa-ne...
Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:15
Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:25
Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:27
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:27:28Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este bun maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:30
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:27:28Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este bun maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
Valentine's Day 38 De la: loving 5 Aprilie 2014 19:14
Teama relatiei la distanta 51 De la: kinga444 21 Noiembrie 2009 01:23
Cautand niste pareri... 39 De la: peter_pan111 30 Mai 2011 19:29
Iubirea doare a dracului de tare! 546 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
Setari Cookie-uri