intre o varsatoare si un sagetator,credeti ca relatia de cuplu ar merge?

buna!as dori sa aflu de la cineva in tema daca aceste doua zodii sunt compatibile sau nu.precizez ca eu am 39 de ani,iar barbatul care isi doreste sa ne casatorim are 34.
va multumesc.
liliana_redai
Postat pe 27 Mai 2009 14:22
Absolut nu. Desparte-te.
Micass
Postat pe 29 Mai 2009 20:23
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 20:23
Un raspuns clar cred ca gasesti aici!

http://www.astrodestin.ro/articole/compatibilitate-numarul-inimii/
IoanaTm
Postat pe 30 Mai 2009 03:06
Voi chiar nu sunteti sanatoase? Va faceti viata in functie de horoscop? Sunt o mie si una de alte lucuri mai importante intr-o relatie decat luna in care s-a nascut.
Micass
Postat pe 30 Mai 2009 08:24
Daca va iubiti orice combinatie de zodii merge.Acum depinde si in ce directie vrea sa mearga fiecare.
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 07:55
Nu cred ca ar fi ok sa te ei dupa zodie,dar sora mea e varsator el a fost sagetator si nu a mers,dar asta nu a mers ca este ea pra orgolioasa,..si acum sincer daca voi doi nu va modelati si nu incercati sa va cunoasteti bine,nu o sa mearga..,conteza intr-o casnicie sau o relatie ambii sa lase de la ei,..orcum ai si tu o virsta destul de matura si cam stii ce doresti de la un barbat,conteza foarte mult educatia si din ce familie vine,apoi zodia are si ea putin de spus,dupa experienta mea cu sagetatorii sint egoisti,posesivi,gelosi si foarte sensibili,am fost inconjurata toata viata mea de sagetatori si cunosc sagetatorii,dar sincer nu e asta, incearca sa vezi daca intradevar aceea persona te iubeste cum spune ca te iubeste,si respectul e cel mai important lucru,stii cum se zice ;cind te duci cumperi, o haina o probezi sa vezi daca ti se potriveste,asa e si cu barbatii trebuie sa fii sigura ca ti se potriveste...iti doresc succes si sper sa fiti fericiti
garbo005675
Postat pe 3 Iunie 2009 10:16
femeieeeeeeeeeeee, lasa-lllllllllllllllll !

intre o varsatoare si un sagetator nu se poate pune in discutie o casnicie. toate , dar absolut toate cuplurile astea nu s-au inteles. ea, varsatoarea, golea ulciorul mereu pe spatele sagetatorului si-i rugineau aluia sagetile din tolba. de asta, de multe ori se ajungea la bataie. da ce bataieeeee. mamaa ! ca la rovine. cand, sinan si-a pierdut doi dinti. sau trei din fata sau din spate. la dinti ma refer.
si_totusi
Postat pe 3 Iunie 2009 13:10
Le multumesc celor care au avut amabilitatea sa-mi raspunda la acest subiect si nu numai lor...Cu precizarea ''da,sunt foarte sanatoasa si nu pun bazele unei casnicii in functie de zodie''.
Sunt curioasa sa aflu parerea celor din jur vizavi de zodii si compatibilitatea lor.Tocmai pt ca nu am considerat niciodata a fi foarte important nu am foarte multe cunostinte in acest sens.Nu-mi amintesc sa fi precizat ca daca nu suntem compatibili renunt la aceasta relatie!As fi vrut doar niste ...ai sa le zicem idei,vizavi de caracterele celor doua zodii.Eu nu cunosc foarte multi sagetatori,iar persoana in cauza,contrazice oarecum trasaturile generale aferente acestei zodii.Nu zic ca este exceptia de la regula,dar foarte multe trasaturi specifice acestei zodii nu le regasesc in persoana lui.Am inteles ca depide si de ascendent,dar oricum nu voi renunta la un om absolut minunat doar pt ca zodiile noastre nu se potrivesc!
Nu sunt la prima casatorie si stiti cum se zice:''cand te frigi cu ciorba,sufli si-n iaurt''.E firesc sa iti pui mii de intrebari cand se intampla ca lucrurile sa mearga atat de bine incat sa-ti para prea frumoase pt a fi adevarate.

PS.consider ca aceste forumuri sunt facute pt discutii,pt a schimba opinii,impartasi experiente,nu pt a ne ataca,jigni,a intra in polemici cu ceilalti membri.
liliana_redai
Postat pe 3 Iunie 2009 15:31
Iti spun eu, daca si tu imi soptesti ce grupa sanguina ai , inclusiv partenerul tau.
Ioana007
Postat pe 3 Iunie 2009 19:04
Sa fie oare relevant?Avem amandoi aceiasi grupa sanguina A sau 2(sper sa nu ma certe careva ca nu am zis corect...dar asa am invatat la scoala ca se zice corect).
As minti daca nu as recunoaste ca v-am vazut implicarea in foarte multe subiecte,sincer admirandu-va impartialitatea.Stilul direct si uneori usor acid,mi-au atras atentia,deasemeni si fotografia de la avatar.Acum sa fiu sincera,unele persoane chiar bat apa in piua pe aceste forumuri si merita un pic admonestate.Dar uneori chiar se exagereaza si se foloseste un limbaj abuziv.Nu e corect sa profitam asa de faptul ca practic''suntem invisibile''pe aceste site-uri,tinanad cont ca putem alege orice identitate.Eu m-am inscris cu numele meu real,dar vazand ce discutii apar pe parcurs,am evitat sa particip la discutii(acum fiind prima data)si cu toata modestia,cred ca am fost decenta atat in exprimare cat si in subiectul deschis?!
Macar daca ar avea toata lumea stilul dumneavoastra!


liliana_redai
Postat pe 4 Iunie 2009 11:26
Barbatul A si femeia A.
Prea frumos sa fie adevarat.Aceleasi gusturi, o casa fericita, copii bine crescuti, o viata linistita.Barbatu A cu Rh pozitiv si femeia A cu Rh negativ, formeaza un cuplu armonios si durabil.Dar daca nu au o profesie apropiata sau hobby-uri comune, se indeparteaza unul de celalalt.
(Dupa revista Asul verde,nr.48/2008, luna Aprilie)
Ioana007
Postat pe 8 Iunie 2009 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 26 De la: garbo_433712 9 Octombrie 2016 11:41
Relatie de 10 ani 5 De la: Red_Line_1 5 Octombrie 2016 22:48
Poti sa atragi n viaa ta partenerul ideal ? (dac nu l-ai gsit nc) 12 De la: quasaria 1 Februarie 2010 21:33
Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti. 132 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Ce sa fac? 58 De la: pushika 15 Martie 2010 20:26
Setari Cookie-uri