Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie

este mai usor sa te razbuni decat sa lupti.Si de asta oamenii sunt pedepsiti pt ca sunt lenesi.Si la Dumnezeu nu ii plac Lenesii.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:56
Si se mai intreaba de ce li se inatampla atatea nenorociri si suparari.Din cauza rautatilor oamenilor si ca nu le place sa munceasca,sa lupte.;Le place lenevia si sa se razbune.Si cu oamenii acestia lenesi Dumnezeu este foarta Sever.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:58
.....daca ne uitam la nivelul de trai, se parea oameni harnici si cinstiti milionari....
daria_
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:58
...sau mai bine NU ...
daria_
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:59
te poti plange ca trandafirii au spini sau te poti bucura ca spinii au trandafiri...alegerea iti apartine!
Ines
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:03
De la: daria_pet, la data 2009-09-21 18:58:51.....daca ne uitam la nivelul de trai, se parea oameni harnici si cinstiti milionari....
Da lasa-ma ca crezi ca nemtii sunt mai breji? Si ei isi bat capul doar cand este vorba de bani.Dar cand sa isi bata capul despre sufletul lor sunt Lenesi.Nemtii sunt teatrali si prefacuti.Ca si ei zic ca toti oamenii sunt rai,dar pe ei nu se vad ca tot la fel de rai sunt.Adica si ei sunt bogati material dar saraci sufleste.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:06
cum Dumnezou a-ti ajuns de la dragoste ,sex si casnicie la lenesi si alte alea ???
blanca
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:06
De la: irina24, la data 2009-09-21 19:06:18
De la: daria_pet, la data 2009-09-21 18:58:51.....daca ne uitam la nivelul de trai, se parea oameni harnici si cinstiti milionari....
Da lasa-ma ca crezi ca nemtii sunt mai breji? Si ei isi bat capul doar cand este vorba de bani.Dar cand sa isi bata capul despre sufletul lor sunt Lenesi.Nemtii sunt teatrali si prefacuti.Ca si ei zic ca toti oamenii sunt rai,dar pe ei nu se vad ca tot la fel de rai sunt.Adica si ei sunt bogati material dar saraci sufleste.
Oamenii au un pic de bunatate in ei,dar mai multa rautate.Pt ca ei nu au grija de sufletul lor ci doar de portofelul lor.Toti oameniii chiar si nemtiii cauta oameni buni,dar ei nu vor sa fie buni.CE mai haos cu oameniii astia.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:08
Si Romania a ajuns in halul asta pt ca nu exista reguli.Si de asta este haosul asta.Si in germania sunt oamenii rai si egosti si se judeca intre ei si ei nu se vad pe ei.Dar exista politie reguli.Pe cand in Romania toti tac din gura si se manaca intre ei.In loc sa lupte sa fie corect si sa isi ceara drepturile.Pt ca daca nu esti corect nu te baga nimeni in seama.Vb ca televizorul singur .
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:19
Pe cand eu sunt corecta.Daca cu mine nu este cineva corect ii sar in cap.Precum oamenii nu asculta de vorba buna si fara cearta nu exista dreptate.Romaniii sunt obisnuiti sa taca ca pe timul Razboiului si fiecare face ce il taie capul,fura pe celalt.Este gresit mai bine incerci sa fiii corect si si sa pretinzi corectutudine.Dar de asta avem nevoie de Dumnezeu,pt ca doar Dumnezeu mai poate uni oameniii.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:22
De la: irina24, la data 2009-09-21 19:22:00Pe cand eu sunt corecta.Daca cu mine nu este cineva corect ii sar in cap,EU NU MA LAS JECMANITA SAU JICNITA..Precum oamenii nu asculta de vorba buna si fara cearta nu exista dreptate.Romaniii sunt obisnuiti sa taca ca pe timPul COMUNISMULUI, si fiecare face ce il taie capul,fura pe celalt.Este gresit mai bine incerci sa fiii corect si si sa pretinzi corectutudine.Dar de asta avem nevoie de Dumnezeu,pt ca doar Dumnezeu mai poate uni oameniii.Ca daca oameniii ar fii mai curajosi in romania si mai perseverenti sa insiste pana isi obtin cea ce vor.Dar nimeni nu face nimic,toti asteapta.Ca de asta sefii dau salariii mici pt ca nu sunt reguli si fac doar ce vor ei.Dar daca s-ar impune angajatii,ce daca iti pierzi serviciul mai sunt alte locuri de munca.Un pic de stimulen au nevoie oameniii.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:25
De la: irina24, la data 2009-09-21 19:22:00Pe cand eu sunt corecta.Daca cu mine nu este cineva corect ii sar in cap,EU NU MA LAS JECMANITA SAU JICNITA..Precum oamenii nu asculta de vorba buna si fara cearta nu exista dreptate.Romaniii sunt obisnuiti sa taca ca pe timPul COMUNISMULUI, si fiecare face ce il taie capul,fura pe celalt.Este gresit mai bine incerci sa fiii corect si si sa pretinzi corectutudine.Dar de asta avem nevoie de Dumnezeu,pt ca doar Dumnezeu mai poate uni oameniii.Ca daca oameniii ar fii mai curajosi in romania si mai perseverenti sa insiste pana isi obtin cea ce vor.Dar nimeni nu face nimic,toti asteapta.Ca de asta sefii dau salariii mici pt ca nu sunt reguli si fac doar ce vor ei.Dar daca s-ar impune angajatii,ce daca iti pierzi serviciul mai sunt alte locuri de munca.Un pic de stimulen au nevoie oameniii.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:25
De la: irina24, la data 2009-09-21 19:25:33
De la: irina24, la data 2009-09-21 19:22:00Pe cand eu sunt corecta.Daca cu mine nu este cineva corect ii sar in cap,EU NU MA LAS JECMANITA SAU JICNITA..Precum oamenii nu asculta de vorba buna si fara cearta nu exista dreptate.Romaniii sunt obisnuiti sa taca ca pe timPul COMUNISMULUI, si fiecare face ce il taie capul,fura pe celalt.Este gresit sa faci asa,,,, mai bine incerci sa fiii corect si si sa pretinzi corectutudine.Dar de asta avem nevoie de Dumnezeu,pt ca doar Dumnezeu mai poate uni oameniii.Ca daca oameniii ar fii mai curajosi in romania si mai perseverenti sa insiste pana isi obtin ceea ce vor.Dar nimeni nu face nimic,toti asteapta.Ca de asta sefii dau salariii mici pt ca nu sunt reguli si fac doar ce vor ei.Dar daca s-ar impune angajatii,ce daca iti pierzi serviciul mai sunt alte locuri de munca.Un pic de stimulen au nevoie oameniii.
irina24
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:26
s-a mutat irinuca la dragoste si sex.
mcrinelam
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:28
Uite Irinuca, sa ma ierti ca ma bag peste pledoariile tale, dar imi sar in ochi pe monitor cuvintele tale scrise cu litere mari (ceea ce nu e neaparat o problema) si scrise prost.
JECMANITA e corect.
JICNITA nu e corect. Corect este JIGNITA.
Asta daca vrei sa scrii corect romaneste, daca nu....nu!
Ciresica
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:32
incep sa ma bucur ca am un proiect urgent si o sa va "dezonorez" cu prezenta o scurta perioada... irinuca, sper ca apana atunci sa deserti toata desaga si sa nu mai creasca la loc...

urati-mi bafta, ca vreau sa omor pe unele care au impresia ca eu sunt moise si pt ele pot sa despic si apele... si daca nu le despic pa contract... ma duc sa-mi pn masina de facut minuni in functiune... irirnuca, nu te ruga pt mine. cred ca aduce ghinion...

pupici la mari si mici!
snowflake
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:36
Sa ne revedem cu bine Fulguto si succes!
Ciresica
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:39
Pupici si...succes!
Io pot sa ma rog?
sora_ilsi
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:40
succeSE snow!!!
ilsi, te poti ruga si pt mine??
fleur_de_lis
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:45
Fleur, in general am mana buna, dar e nevoie sa te rogi si tu, iubita, si sa ai credinta ca se va face doar voia lui Dumnezeu!
sora_ilsi
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:50
uofff...pai..m-oi ruga si euuu ce sa fac
fleur_de_lis
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:54
De la: mery73, la data 2009-09-20 10:34:54eu iti dau perfecta dreptate, copii nu trebuie sa fie puntea de legatura intre doi parinti care nu se mai iubesc, nu se mai respecta, nu mai pot convietui impreuna. Copii simt si vad ca parintii lor nu se mai inteleg si atunci de ce sa-i punem la mijloc? de ce sa-i traumatizam? de ce sa le stricam copilaria? cand foarte bine pot sa tina legatura cu parintele care pleaca si dupa divort.
Ai dreptate, multor femei le lipseste curajul de a pune punct unei casnicii esuate, se complac si sufera, pt copii, pt bani.
bleah...asa este....
oprescuadela
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:17
snow, bafta si la buna vedere..
daria_
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:22
saru'mana la toata lumea....



vaz ca irina s-a pastrat pentru mine cand ma intorc... sau s-a produs prin alte parti... m-as simti magulita daca n-as avea un polimer bloc de nebuni pe cap...
snowflake
Postat pe 22 Septembrie 2009 02:44
dragostea este alinarea sufletului, sexul este energia sufletului ,iar casnicia este completarea sufletului . Toate pleaca din suflet , si ca totul sa mearga bine ,este foarte important ca cei doi sa se iubeasca atat de mult incat sa-si poata oferi toata libertatea de care are nevoie fiecare.
dvalentina
Postat pe 22 Septembrie 2009 12:22
Ai mare dreptate. Dar ce ne facem cu romanii nostri? Care se uita la tine lung daca te vad sarutandu-te cu prietenul pe strada? Stii ce am patit eu? Stateam pe o banca in centrul orasului si ma sarutam cu pritenul.Deasupra bancii era un bloc si ne-am pomenit cu apa aruncata pe noi. Sa lasam ideile preconcepute si sa ne traim viata la maxim in fiecare zi. Nu se stie niciodata cand se termina.
adriana78
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:09
haide bre, lasa gandurile astea... dadusi in fatalisme numa' dintr-un lighean cu apa?...
zambil
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:12
niste nesimtiti care s-au amuzat pe seama voastra!!!urat!!

stiu ca in liceu se aruncau pungi cu apa in capul colegilor!!!
superbus
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:12
da de unde stii tu mai superbica,ai?

ca tu iereai capu' rautatilor,pui pariu!
preciouss
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:15
De la: adrianacalin, la data 2009-09-22 19:09:39Ai mare dreptate. Dar ce ne facem cu romanii nostri? Care se uita la tine lung daca te vad sarutandu-te cu prietenul pe strada? Stii ce am patit eu? Stateam pe o banca in centrul orasului si ma sarutam cu pritenul.Deasupra bancii era un bloc si ne-am pomenit cu apa aruncata pe noi. Sa lasam ideile preconcepute si sa ne traim viata la maxim in fiecare zi. Nu se stie niciodata cand se termina.
[/quote
vezi si tu partea buna:era apa
rica_mld
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
(ne)firescul 42 De la: dan120768 28 Noiembrie 2013 13:17
ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. 26 De la: tutankhamon 2 Septembrie 2010 11:40
NEMULTUMIRE ! 44 De la: bya-bya 21 Septembrie 2013 15:05
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
Despre "femeile-fantana" 58 De la: ely_a 6 August 2015 16:11
Setari Cookie-uri