se poate ierta infidelitatea?

dap...se poate ierta...da' la fiecare cearta o sa se dezgroape mortii, si sa te tii reprosuri, chit ca cearta aia incepe de la legatura de patrunjel sau gaura din stratu' de ozon
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:13
De la: elenusha_, la data 2009-09-19 14:12:54
De la: garbo047155, la data 2009-09-19 14:09:58
De la: eladaela, la data 2009-09-19 13:33:00
De la: garbo047155, la data 2009-09-19 13:31:13de acord, se poate ierta, uita, atunci cand vorbim de un one night stand, de casual sex...dar cum poti ierta/uita cand cel caruia i-ai daruit 14 ani din viata, vine si-ti declara nonsalant ca s-a indragostit de amanta, iar tu, ai asteptat rabdatoare 2 ani sa se plictiseasca...sa-si dea seama ca are niste responsabilitati fata de sotie si copil...spuneti-mi...asta cum se poate ierta?


cu un sut in kour!!!!!



multumesc!...asa gandeam si eu, dar nu vrea sa plece si mai e si problema copilului...


Sunte-ti o femeie puternica, puteti sa o luati de la capat, de ce sa ramaneti in suferinta si neincredere in continuare? Copilul vrea iubire si camin cald, nu certuri si neincredere!


intrutotul deacord cu tine
elenusha_
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:14
quasario,

good point, sora mea!
kyra
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:15
Nu-mi pare rau ca i-am umblat printre lucuri. Decat sa traiesc intr-o iluzie, mai bine ma lamuresc. Si ii voi umbla printre lucruri in continuare. nu ca inainte, dar de umblat tot o voi face. Nu zic ca n-am momente in care-mi amintesc de ceea ce a facut, dar sunt fugitive, imi trec foarte foarte repede si nu ma afecteaza foarte tare. Constientizez ca amandoi am gresit, fiecare in felul lui.

Daca mai ma inseala si aflu, nici nu se va mai pune problema impacarii. I-am spus asta foarte clar. Desigur, a zis ca n-o va mai face, nu vrea s-o mai faca. Se simte vinovat, il doare sa stie ca m-a ranit, ca a patat relatia noastra si ca aceasta pata va ramane mereu. Pe constiinta lui, pe sufletul meu, pe sufletul meu.

De asemenea, stiti ce mi-a mai spus? Ca pe de-o parte se simte usurat ca am aflat. Se simtea cu constiinta incarcata iar faptul ca am aflat pt el a fost o mica eliberare. Nu-mi dau seama daca-i de bine sau de rau. Imi pare un gand egoist totusi....
albastrea
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:16
De la: gina_petre, la data 2009-09-19 14:00:11..hm..nu stiu cati ani ai, dar probabil foarte putini daca esti la primul barbat.dar trebuie sa intelegi ca nimeni nu apartine nimanui..iar si tu, sigur, nu te vei opri la primul barbat, ar fi si pacat sa nu cunosti cu adevarat, sa poti face diferenta..Te-ai purtat ca o gasculita, scuza-mi expresia..sa nu mai faci prostii din astea, sa intri pe id-ul cuiva, e dreptul la intimitate al fiecaruia..In plus ti-a facut mai mult rau decay iti putea face cineva strain, tu cu mintea ta si mana ta, te-ai chinuit..de ce?..pentru ca a fost primul?..si ce daca?..ultimul conteaza, si acesta nu e niciodata primul..



Am avut destul de multi prieteni inainte, deci pot face o diferenta intre barbatii. Stiu cam ce imi doresc de la un barbat, stiu ce-mi place si ce nu. Daca te referi strict sexual, nu am nevoie de o comparatie, stiu ca ceea ce am este cel mai bun. Sunt satisfacuta din toate punctele de vedere si asta conteaza cel mai mult.
albastrea
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:22
buna
si eu am trecut printr-o experienta asemantoare..
indiferent ca a fost primul baiat din vaiat ta.ceea c a facut este de neirtat..iti sp asta pt k eu am inchis ochii si am dat a 2-3-4 sansa si a regretat decizia luata..
nu o sa fie nici primul nici unltimul barbat pana il vei gasi pe cel sortit tie..cel mai rau lucru e ca in astfel de situatii iti pierzi increderea in tine..si te simti inferioara celorlalte pers..sau inferioara acelei pers...
sfatul meu e sa mergi mai tarziu..esti in zodia berbec..trebuie sa ai o fire puternica..o sa treci peste asta..cum..numai tu stii..asta depinde de tine..cat de mult iti doresti sa nu mai treci prin asa ceva..chiar daca il iubesti..
gandeste-te ca din greseli invatam..depinde numai de tine sa stii sa te feresti de astfel de traume..deoarece aceste relatii esuate..nefericite...aceastainfidelitate..lasa urme adanci..mai tarziu..o sa vezi altfel lucrurile..o sa sp ..ca am facut bine ca il supravegheam..dar am fost naiva k am lasat lucrurile sa mearga atat de departe..de multe ori pers care sunt apropiate nu sunt ceea c par..trebuie sa invatam sa facem diferenta intre perversiatte si iubire...
poate iubitul tau se poate schimba dupa cele intamplate..DAR daca nu ...c o sa faci..o sa te risti..o sa vrei sa treci prin ce ai trecut?..gandeste-te la asta..!
sper sa nu te deranjeze parerea mea..
cu stima o prietena!
garbo033730
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:27
O sa mai fii inselata!!! asta clar si sigur....iti zic din proprie experienta!!ca si eu am inselat...
sorry, dar asta e realitatea...ai sa-ti dai seama mai tarziu!!!
desi pp ca e f urat cand esti luat de fraier!!
Ayshe
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:31
asa, mamicule...iertati...ca viata e scurta, he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:33
cand iubesti poti muta muntii din loc ...cel ce iubeste inseala ,iar cel ce nu iubeste paraseste partenerul ...deci tu esti iubita ...dar a gustat si din alta prajitura sa poata face comparatia care sunteti mai dulci.daca ramane cu tine va fi al tau un timp ,nu se stie peste un timp vei dori sa diversifici si tu meniul,ca sa poti face comparatia .timpul coace ciresele ,ia o pauza si vorbeste cu tine insuti ,si ai sa vezi ca raspunsul e la tine ,nu la cei din jurul tau .mult noroc
BIOBIO
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:35
De la: fleur_de_lis, la data 2009-08-23 12:24:50pai toata lumea vb despre bataie...pt ca asa ceva nu s-a mai auziit!!! sa dai intr-un om pana ii da sangele!!! brrrrr
despreee....ce dragoste vorbim aici???

Probabil ea a vurt sa-l raneasaca macar fizic, sa simta si el durere, dara chiar ea aspus : ranile lui trec si durerea ei ramane asa ca nu a rezolvat nimic.Si eu am scris aici pe forum la DATI-MI UN SFAT , VA IMPLOR!
Fac aviz celei care vrea sa i se dea sfaturi in acest topic citeste ceea ce am scris eu si o sa vezi ca se poate si mai rau!Oricum fruntea sus si nu tine cont de ce-ti dicteaza inima si ratiunea la un loc...eu de exemlu nu stiu ce sa fac pentru ca sunt prinsa intre ciocan si nicovala!
eu_butterfly
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:37
Am zis eu mai de multisor,ca treaba cu inselatul e asta:se inseala spre deliciul unora si nenorocirea altora,cat va fi lumea asa va fi.
scrichy
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:37
Scuze , m-am grabit cand am scris...oricum am vrut sa zis TINE CONT DE CEEA CE-TI DICTEAZA INIMA SI RATIUNEA LA UN LOC!
eu_butterfly
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:39
Sunt cazuri in care firul rupt nu se mai poate inoda,ori ce ai face,dar importanta e comunicarea intre doi parteneri,ca de multe ori,pshihologia victimei e una:poate inlatura sau amplifica situatia,de la caz la caz
scrichy
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:40
fluturas, tocmai ma gandeam sa te intreb ce ai vrut sa zici

ca nu pricepeam nica...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:40
De la: garbo033730, la data 2009-09-19 14:27:26buna
si eu am trecut printr-o experienta asemantoare..
indiferent ca a fost primul baiat din vaiat ta.ceea c a facut este de neirtat..iti sp asta pt k eu am inchis ochii si am dat a 2-3-4 sansa si a regretat decizia luata..
nu o sa fie nici primul nici unltimul barbat pana il vei gasi pe cel sortit tie..cel mai rau lucru e ca in astfel de situatii iti pierzi increderea in tine..si te simti inferioara celorlalte pers..sau inferioara acelei pers...
sfatul meu e sa mergi mai tarziu..esti in zodia berbec..trebuie sa ai o fire puternica..o sa treci peste asta..cum..numai tu stii..asta depinde de tine..cat de mult iti doresti sa nu mai treci prin asa ceva..chiar daca il iubesti..
gandeste-te ca din greseli invatam..depinde numai de tine sa stii sa te feresti de astfel de traume..deoarece aceste relatii esuate..nefericite...aceastainfidelitate..lasa urme adanci..mai tarziu..o sa vezi altfel lucrurile..o sa sp ..ca am facut bine ca il supravegheam..dar am fost naiva k am lasat lucrurile sa mearga atat de departe..de multe ori pers care sunt apropiate nu sunt ceea c par..trebuie sa invatam sa facem diferenta intre perversiatte si iubire...
poate iubitul tau se poate schimba dupa cele intamplate..DAR daca nu ...c o sa faci..o sa te risti..o sa vrei sa treci prin ce ai trecut?..gandeste-te la asta..!
sper sa nu te deranjeze parerea mea..
cu stima o prietena!


A doua sansa clar nu mai primeste. Oricat de mult m-ar durea, oricat de mult as vrea, n-as face-o...vorba aia "fool me once, shame on you. fool me twice, shame on me". Nu pot spune ca mi-am pierdut increderea-n mine sau ca ma simt inferioara altora. Dimpotriva, am o parere foarte buna despre mine pe care am grija sa mi-o intretin. Sunt destul de vanitoasa si narcisista. Si tocmai, ca din greseli invatam, el de ce n-ar putea invata?! de ce n-ar fi ultimul?! numai pentru ca-i primul?! Sunt constienta ca m-ar mai putea insela, oricat de mult ii pare rau acum, dar la fel de bine l-as putea insela si eu. Niciodata nu stii la ce sa te astepti de la viata. Tot ce poti face este sa speri ca-i de bine si sa incerci sa fii fericita. Oricum, multumesc pentru sfat
albastrea
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:42
De la: Ayshe, la data 2009-09-19 14:31:16O sa mai fii inselata!!! asta clar si sigur....iti zic din proprie experienta!!ca si eu am inselat...
sorry, dar asta e realitatea...ai sa-ti dai seama mai tarziu!!!
desi pp ca e f urat cand esti luat de fraier!!


Esti o persoana demna de invidiat
albastrea
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:46
De la: dianarux, la data 2009-09-19 14:42:40
A doua sansa clar nu mai primeste. Oricat de mult m-ar durea, oricat de mult as vrea, n-as face-o...vorba aia "fool me once, shame on you. fool me twice, shame on me". Nu pot spune ca mi-am pierdut increderea-n mine sau ca ma simt inferioara altora. Dimpotriva, am o parere foarte buna despre mine pe care am grija sa mi-o intretin. Sunt destul de vanitoasa si narcisista. Si tocmai, ca din greseli invatam, el de ce n-ar putea invata?! de ce n-ar fi ultimul?! numai pentru ca-i primul?! Sunt constienta


pai, miss... primul tau mesaj era ca l-ai cunoscut cind era indragostit de alta pe care a continuat sa o vada in timp ce era cu tine. Dupa aia ti-ai dat tu seama ca te-a inselat cu o a treia. Dupa care scrii ca de fapt nici nu te-a inselat. Era doar suparat ca l-ai fi inselat tu. Dar sa nu se mai intimple a doua oara! Pardon, a treia - ca mai e si tipa de care era indragostit cind v-ati cunoscut...si cu care nu stii sigur ce a mai avut, nu?
Asa, ca la Radio Erevan: nu era Volga, era bicicleta, si nu i s-a dat, i s-a luat...

Oricum, eu iti urez succes, e frumos sa crezi in cineva. Si sa cresteti impreuna. Desi procesul de maturizare are unele etape dureroase.
quasaria
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:04
De la: garbo001158, la data 2009-08-23 11:42:03relatie inceputa cu stangul? daca ii accepti acum infidelitatea, se va repeta!
lasa-l fata!
lupul isi schimba parul.........

Buna,
E trista dar si amuzanta povestea ta.Scuza-ma, nu m-am putut abtine sa nu zambesc.Daca a acceptat sa-l bati in halul ala,parerea mea e ca te iubeste.Te-a inselat probabil din motivul pe care ti l-a explicat.Tu stii ce e mai bine de facut,dar daca il ierti incearca sa-i dai mai mult credit.Nimanui nu-i place sa fie sub lupa.Iubirea cere incredere.Cand iubesti,iubesti si atat.Iti doresc sa iei decizia cea mai buna si daca il ierti, sa ai puterea sa treci peste ce a facut.
garbo012423
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:15
dap...foarte amuzanta povestea

violenta fizica e foarte amuzanta

bre, de pe ce planeta aterizati in viata reala ?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:18
De la: eladaela, la data 2009-09-19 10:23:47nu cred ca nea suraju' la asta facea referire.
cred ca e si el unu' dintre cei care gandesc ca berbatul are voie ca de, e berbat.
femeia daca o face e courva si trebuie omorata cu pietre.
barbatul poate face sex ca sport sau ca e curios sa vada si alta "jucarie" cum este, dar femeia inseala cu sufletu dupa ce a facut pasu in alt pat .....gata relatia....de unde si vb cantecului"o femeie multe iarta dar barbatul niciodata"
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:20
pai ce ? numai berbatii fac sex ca sport ? las' ca fac si fomeile...ca si ele sunt curioase, he...he
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:23
moderne conceptii...
asta ca sa nu mai plangi ca te critic
sa vad daca si ELE au aceasi parere
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:24
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:25
sigur ca se poate ierta si infidelitatea ca orice lucru pe lumea aceasta.Important este sa nu dramatizam,iar cine crede ca este singur la nevasata,iar nevasta care se crede singura la barbat eu ii sfatuiesc sa nu fie prieteni niciodata,ca permanent vor avea surprize.
marshalnoel
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:25
wife, lu' tzurai i-am adresat postarea, nu tragea!
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:25
Papa Noel?
ready_vivus
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:27
"...iar cine crede ca este singur la nevasata,iar nevasta care se crede singura la barbat eu ii sfatuiesc sa nu fie prieteni niciodata,ca permanent vor avea surprize"


nu pricep
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:27
poti face tu primul pas in al cauta dar intotdeauna vei fi suspicioasa iar asta nu v-a duce la nimic bun. E greu sa uiti ceva la care ai tinut,iubit mult.Iar el nu cred ca se v-a schimba vreodata vor fi doar promisiuni dar nimic ca inainte.
crysaura
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:29
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 15:27:49"...iar cine crede ca este singur la nevasata,iar nevasta care se crede singura la barbat eu ii sfatuiesc sa nu fie prieteni niciodata,ca permanent vor avea surprize"


nu pricep

Si? Ai vrea sa pricepi?
Micass
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:31
iote la Noe...i s-a scufundat barca p'acilea...
cu toate animalele in ea!
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum slabesti in 2 zile 21 kg? 8 De la: tutankhamon 27 Iunie 2010 17:12
femeile au inceput sa bea ca tatii lor,,nu sa gateasca ca mama lor..Adica ca fetele iau ca exemple pe tatii lor 27 De la: xenaluptatoareainimoasa 4 Octombrie 2010 10:01
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:43
Eu una cred,,ca poate la oameni le este rusine sa isi arate fata adevarata pt ca nu sunt multumiti de ei insusi 25 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 15:12
Relatia parinti-copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:38
Setari Cookie-uri