se poate ierta infidelitatea?

lasa-l dak s-a intamplat acum cum o sa fie de acum?la fiecare cearta o sa plece cu alta ca sa se calmeze?!lasa-l
ankh_anka
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:23
Barbatii se intorc la relatia anterioara , cand se simt singuri.Daca sunt iertati, bineinteles.Cred ca ai fost used(folosita),in 2 scopuri-gelozie-pt cea de dinaintea ta si pur si simplu ASA.....
micky04
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:23
mai fata in primul rand asa cum spuneau si in love story "in iubire nu trebuie sa iti ceri iertare pt nimic niciodata" deci 1. O data ce l-ai prins k te-a inselat si treci peste asa va fii mereu, sa iti spun un secret al casniciilor - toti inseala, iar ele ori accepta si se fac k nu stiu ori raspund cu aceeasi moneda ori pur si simplu nu stiu si atunci sunt fericite. Iubirea este uneori ffffff dureroasa mai ales cand descoperi tradarea si minciuna... stiu... deci 2 va trebuisa reusesti sa te detasezi complect incearca sa te concentrezi si sa iti repeti incontinuu ce fiinta minunata esti si cat esti de fericita se de implinita si k dumnezeu te iubeste, daca vei reusi sa faci asta atunci nu vei mai atrage tradare ci iubire in jurul tau si el va simtii asta, atunci el nu se va mai simti asa de sigur pe tine si tu vei fii fericita. Sper k o sa fii ok si injca ceva... bataia... te injoseste si te face sa iti multiplici energia si sentimentele negative si nu cred k de asta vrei sa ai parte in viitor. Oricum iti urez bafta
Ella72
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:27
draga mea sa iti spun povestea mea...eu am prieten de aproape trei ani ..eu am aproape 17 ani si el aproape 21...desi au fost certuri intre mine si alte neintelegeri,iubirea dintre mine si el nu a incetat...totul a inceput de la un banal mesaj...ne-am cunoscut pe net... am inceput sa vorbim tot mai mult si ne-am indragostit unul de celalalt... mi-a jurat iubire eterna...ba chiar a asteptat un an ca sa ma poata vedea pentru ca parintii mei nu erau de acord cu relatia... nu m-a inselat niciodata... nici nu am facut inca sex cu el pentru ca desi sunt pregatita , nu vreau deocamdata...el a inteles si a zis ca va astepta oricat de mult numai sa imi fie bine pentru ca ma iubeste... si uite asa au trecut aproape trei ani fara ca el sa se tavaleasca cu alta in pat! trebuie sa mentionez ca desi el sta la 400 km de mine ,eu aflu tot ce face el! si ca sa fiu sigura ca nu s-a tavalit cu alta ,i-am verificat "aparatura"..si inca tot virgin e! ...in cazul tau draga mea daca tot ti-a jurat ca te iubeste de numa si tot s-a tavalit cu alta imi pare rau sa iti zic...ori nu i-a placut amorul cu tine,ori si-a batut pur si simplu joc de tine... Un barbat sincer nu inseala pe femeia care o iubeste...chiar daca nu i-ar place sexu cu gagiksa mai bine ii spune ce doreste! logic nu? eu nu stiu cum vei putea sa treci tu peste asta....dar odata ce ti-a creat el o rana pe inima,degeaba o pansezi ,ca nu se mai vindeca...
oanaoana92
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:31
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:35
sorry...e o poveste trista, si iti spun sincer ca nu va merge, nu va dura mult daca va impacati, am patit la fel, am iertat...dar nu a mers si nu pentru ca s-a intamplat a doua oara sa ma insele, ci pentru ca eu mereu mi-l imaginam cu fata respectiva. Nu am mai putut face dragoste cu el si am pus punct....
aricika
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:49
De la: oanaoana92, la data 2009-09-19 16:31:23si uite asa au trecut aproape trei ani fara ca el sa se tavaleasca cu alta in pat! trebuie sa mentionez ca desi el sta la 400 km de mine ,eu aflu tot ce face el! si ca sa fiu sigura ca nu s-a tavalit cu alta ,i-am verificat "aparatura"..si inca tot virgin e! .



asta e chiar tare...

quasaria
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:53
mai ,nu toti berbecii sunt batausi ...deh are si fata dreptate,eu pur si simplu ii dadeam papucii si gata,dar sa ne gandim si la el,.... poate are dreptate...poate esti prea posesiva
Dia17605
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:05
chiar k ce bataie....
dar gandeste-te k daca ti-a acceptat bataia te iubeste nu orice baiat accepta sa fie lovit si mai ales de o fata iar daca-l iubeste impaca'te cu el....asta e orice om mai greseste
garbo016508
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:07
ioi,Q!
unde dreaq ai gasit-o?!
gizas!
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:10

"What's in a name? That which we call a rose
By any other name would smell as sweet"
[/quote]
parca le-am mai auzit undeva
rica_mld
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:11
q...asta trebuia sa o bagi la putu' gandirii, mamicule...topicul marisei
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:15
imda...io n-am vrut sa zic nimica, despre asta, heehehe....
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:17
oricum,si daca nu e fidel ....macar sa te faca sa crezi ca este
Dia17605
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:19
dap...minciuna prin omisiune...

ioi, nu poci sa crez...asta nu e viata reala
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:27
da ce vrei ? hai sa ne luam la omor....eu nu cred ca este cineva sa fie fidel ,fidel ,fidel...adica de trei ori fidel,stiti voi
Dia17605
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:33
e greu..dar cred k toti meritam o a 2 a sansa,si daca zici k erati d un an..poate a vrut si el decat sa se distreze..eu zik sa mai incerci,poate chiar tine la tn..decat sa iti para rau mai tarziu ca nu ai incercat..mult succes,gandeste'te bn inainte sa iei o decizie,nu te lasa influentata de nimeni,decat de ceea ce simti
Nikolicy
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:36
garbolino...dupa avataru' ala al tau, cu canishu' plin de funde roz, as zice ca nu ai mai mult de 18 ani...da' nu asta e ideea

ce vreau io sa zic e ca atat cinism ma da pe spate, fata

adicatelea...hai sa inselam ca asta e viata reala?

nope...nu ma convingi
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:37
io crez ca nici ea nu e convinsa de fapt nici nu a stiut ce a vrut sa spuna, cu atat mai mult nu isi da seama ce a iesit
ready_vivus
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:42
Parerea mea e ca u ai cea mai mare parte de vina si la fel cum spune el i-ai calcat cu tot dinadinsul pe orgoliu si cand a incercat sa-si ia revansa n-ai acceptat sa crezi ca ei au modul lor de a se revansa ca si tine dealtfel... Ar trebuii sa pui un pic in balanta faptele amandurora ca sa fim sincere ce certitudine ar avea el ca tu i-ai fost fidela si n-ai facut nimic cu aia...Daca te simti in stare sa treci cu vederea si tu si el s-o luati de la inceput fara ca nici unu din voi sa nu se ancorez in trecut iarta-l si mergeti pe drumul vostru daca nu u pe un drum si el pe al lui, ca sa fiti impreuna si unul hais altul cea nu faceti decat sa va amarati viitorul care un(o) alta persoana v-i l-ar face frumos...
amoor
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:45
hai baga tu mana in foc ,ca pe tine nu te-a inselat niciodata.....cred ca o sa te arzi
Dia17605
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:48
buei!
deci iezista,sa moara bibi daca nu!
"fidel" e singularu' de la "fidea"...adica "taitzel" d'ala de pus in supa de gaina!
...sau in lapte fiert,cu zahar si scortzisoara...mmmm....
mami,mi-e foooaaameee!!!
vreau zama de fidei!
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:49
de unde dumnezeule, ati aparut atatia ? e vreun concurs ? se da pe gratis oaresce ceva ?

a stat subiectul ista bine mersi la dospit si azi a explodat. bummmm ! bomba atomica, ciumperca nuclara
si_totusi
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:49
garbolino...nu e vorba de bagat mana in foc, fetitzo...io crez ca tu confuzezi merele cu perele, ceea ce nu m-ar mira

acilea e vorba de nuante fato...nu poti sa o dai pe de-astea ieftine...ca toti inselam si daca tot se intampla asta tre' sa acceptam

auzi...da' mai bine du-te si joaca-te tu cu zulufii cutzului...

totusico...luam si noi pulsu'
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:53
ciumperca aiaa.....de la ciumpercarie??? maii, maii! chiar ea sa fiee??
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:55
wifo, hai bre, mami, s-o lamurim. iote, a venit si totusica intarire. deci se poate sau nu se poate?

raspunsul este: DA! ambele doo variante este coerecte!
ready_vivus
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:55
De la: wife, la data 2009-09-19 17:53:22

auzi...da' mai bine du-te si joaca-te tu cu zulufii cutzului...



fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:56
nu mai bine te-ai juk tu?
Dia17605
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:57
wife, ai tu ce ai astazi ...ai sfaturi pentru toti cutulachii site-ului vaz
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:57
De la: garbo017605, la data 2009-09-19 17:57:25nu mai bine te-ai juk tu?

mamii nu ti-o vrut raul, zauu.....asa e ea inimoasa cu cutulashiii....zauu , uitye=o floricea
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare oamenilor le place sa fie rai? 10 De la: ingerasulluptator 12 Decembrie 2011 22:09
Craciun fericit! 6 De la: tutankhamon 27 Decembrie 2009 11:46
sa ma contacteze 5 De la: yanyacharberet 19 Iulie 2009 16:43
relatie complicata.. 10 De la: 23 Mai 2018 17:36
Poveste de dragoste -partea a doua 18 De la: 12 Iulie 2012 23:06
Setari Cookie-uri