se poate ierta infidelitatea?

Daca il iubesti cu adevarat iarta-l.Toti barbatii sunt infideli mai devreme sau mai tarziu.Stai de vorba cu el si incearca sa afli de ce a procedat asa,nu-l critica nu face crize de isterie decat asculta-l.Daca te-a inselat nu inseamna neaparat ca nu te iubeste...Daca renunti la el si il iubesti cu adevarat adversara ta va fi mandra de realizarea ei nu-i face jocul ei
dana40
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:31
buna si yo sunt tot berbec si d curand am fost si yo inselata d prietenul meu....am fost km in aceeasi situatie k si u.dupa c ne-am despartit am incerkt s il uit s nu mai am contact deloc cu el s nu m mai int cu el.am incerkt s fac chestia asta stand cu altcineva dar dupa foarte putin timp in kre nu am vb deloc si nu ne-am vazut am fost constienta k si yo am gresit fiind prea posesiva si din kuza asta s isku multe certuri in momentul d fata m-am impakt cu cel kre mi-a gresit pt k neavandu-ma langa el neavand cum s ia legatura cu me si-a dta seama si el d toate greselile p kre le-a facut si sunt sigura k nu l v mai face pt k m iubeste prea mult...dar i-am zis urmatoarea data cand v gresi nu v mai fii kle d intoarcere....si sunt sigura k si u il vei ierta pt k il iubesti si fiind berbec k me stiu esti mai iertatoare dar t vei razbuna si u intr-un fel sau altul...succer p viitor si sper s iei decizia corecta
Adyna_zuza
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:34

da. pe tine te iubeste. cu alta a facut sex. ca sexu cela, e un fel de tras la sapa sau de invartit coasa. greu tare greu si neplacuta munca.cu tine n-a facut asa ceva ca te iumbeste
si_totusi
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:34
Fata draga,lasa-l.Acest individ te va insela mereu.Uita-l si ai sa9ti gasesti jumatatea.Un asemenea om nu te merita!Are minciuna in sange!Succes si fii cu capul pe umeri.Nu se merita sa suferi,viata este prea frumoasa!
felixfely
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:35
da voi de unde iesirati, floricelele verticale ale maichii?
blairwitch
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:37
Relatia depinde f mult de partenera se spune ca "Un barbat cand nu mai gaseste acasa de ce are nevoie merge la alta" sau mai sunt scuze de genul"ma doare capul"..."sunt obosita"sau "hai sa lasam pe altadata" si atunci baiatu merge acolo unde nu se cauta scuze.Nu sunt avocatul diavolului dar e un fapt pe care femeile trebuie sa il inteleaga.
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:39
Da. Suntem nascute sa ne asiguram ca cocoselul vostru mic si prapadit e fericit.
Micass
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:41
ce desteapta esti, ai atins nivelul spiritual care iti da starea asta de echilibru...super, te inteleg perfect...
DECENU09
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:42
nenea suraj, aici discutam pareri referitoare la perioada postinfidelitate. schimba-ti nene ora, ca tu ai ramas fixat pe cauzele infidelitatii
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:43
De la: Micass, la data 2009-09-19 09:41:09Da. Suntem nascute sa ne asiguram ca cocoselul vostru mic si prapadit e fericit.



amin
si_totusi
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:45
De la: dana40, la data 2009-09-19 09:31:50Daca il iubesti cu adevarat iarta-l.Toti barbatii sunt infideli mai devreme sau mai tarziu.Stai de vorba cu el si incearca sa afli de ce a procedat asa,nu-l critica nu face crize de isterie decat asculta-l.Daca te-a inselat nu inseamna neaparat ca nu te iubeste...Daca renunti la el si il iubesti cu adevarat adversara ta va fi mandra de realizarea ei nu-i face jocul ei
uite si un sfat intelept...a fi sau a nu fi cu impreuna asta numai de tine depinde infidelitatea nu se trateaza dar se poate ameliora.
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:48
Pai...
1 Era prea gelos pe tipul ala cu care vroiai sa te culci, de aia a venit dupa voi, sa ii faca in ciuda


Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.Il iubesc dar nu pot sa trec peste
XsimonikX
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:49

ce inseamna sa ameliorezi infidelitatea? s-o faci mai rar sau cu mai putine? sau - doamne fereste - sa te opresti cand ti-e lumea mai draga?
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:50
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 09:43:20nenea suraj, aici discutam pareri referitoare la perioada postinfidelitate. schimba-ti nene ora, ca tu ai ramas fixat pe cauzele infidelitatii
mai nea pik_nic la matele vad ca nu functoneaza "studiaza cauza ca sa alimini efectul??!!"si chiar vrei sa critici fera rost.
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:51
daca are si alte calitatii,si nu simti ca "te insala" cu adevarat...sti tu ce vreau sa zic, sa primesti aceeasi atentie ca inainte...ce conteaza ce mai face "pe afara", e ca un sport, la unii....dar te bucuri si tu de rezultate...citeodata...daca ai rabdare, se va satura, se va mai rusina sa o faca...totul tine de tine...si sint slabi, la ac capitol...tu esti cea puternica aici...
DECENU09
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:52
bine bre suraj, nu mai "alimin" nimic "fera" rost!
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:54
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 09:50:51
ce inseamna sa ameliorezi infidelitatea? s-o faci mai rar sau cu mai putine? sau - doamne fereste - sa te opresti cand ti-e lumea mai draga?
inseamna ca o femeie care ofera barbatului tot ce are nevoie va merge la alta mai rar....nu cred ca un barbat care e stors ca o lamaie mai are chef de alta a doua zi!!!
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:54
ia reciteste-ti perla:

"o femeie care ofera barbatului tot ce are nevoie va merge la alta mai rar"

pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:56
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 09:54:05bine bre suraj, nu mai "alimin" nimic "fera" rost!
ai fi si matale reincarnarea lui Pruteanu
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:57
iarta-l... si eu am gresit ca femeie si am primit a 2a sansa, din pacate acum relatia mea s-a terminat din cauza lui
melissa666
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:02
De la: si_totusi, la data 2009-09-19 09:45:41
De la: Micass, la data 2009-09-19 09:41:09Da. Suntem nascute sa ne asiguram ca cocoselul vostru mic si prapadit e fericit.



amin


fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:03
Nu,il irti si dupa face iar.Barbatii ne cred fraiere.Spune nu si continua viata
Nu esti nici prima nici ultima.
garbo015953
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:04
De la: suraj39arun, la data 2009-09-19 09:54:33
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 09:50:51
ce inseamna sa ameliorezi infidelitatea? s-o faci mai rar sau cu mai putine? sau - doamne fereste - sa te opresti cand ti-e lumea mai draga?
inseamna ca o femeie care ofera barbatului tot ce are nevoie va merge la alta mai rar....nu cred ca un barbat care e stors ca o lamaie mai are chef de alta a doua zi!!!


Concluzia: Dragelor, trebuie sa le oferim "tot ce au nevoie, sa-i stoarcem ca pe lamai" ,sa-i lasam lati ...si sa cautam altii....
Nu????
Nane
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:05
super tare povestea...Din cate ai povestit chiar ii pare rau.Eu zic sa-i mai dai o sansa si sa incercati sa invatati din greseli.Poate tu ai fost prea autoritara,els-a gandit sa se razbune intr-un fel.....Vezi ce iese
SUCCESE!
garbo_androo
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:05
De la: melissa666, la data 2009-09-19 10:02:55iarta-l... si eu am gresit ca femeie si am primit a 2a sansa, din pacate acum relatia mea s-a terminat din cauza lui
Parerea mea e ca :Daca iubesti ierti"daca un barbat poate ierta o femeie ,pt o femeie e mult mai usor sa ierte.
suraj39arun
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:09
De la: pik_nik, la data 2009-09-19 09:54:05bine bre suraj, nu mai "alimin" nimic "fera" rost!



nirosdan
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:13
oricat de mult l-ai iubi....crede-ma ca am patit si eu aproape aceeasi chestie...am fost inselata de barbatul pe care il iubeam si in care aveam fff mare incredere...niciodata nu vei putea uita ce ai vorbit cu acea fata...cuvintele spuse de ea. incearca sa mergi mai departe singura...sa judeci totul la rece si sa incerci sa il lasi in urma...pt k ce se intampla o data se intampla si a 2-a si a 3-a si a 4-a oara!!!
Lavynyutza
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:16
daca te consoleaza cu ceva,sa stii ca nu esti singura persoana care a patit asta.sunt multe povesti aproape identice cu a ta,si tot ce pot sa iti spun este ca decizia iti apartine doar tie,indiferent de cate sfaturi ai citi.Noi femeile in general gandim cu inima si nu cu capul,o greseala enorma pt.noi.Daca tu crezi ca mai merita sa ii acorzi o sansa,iarta-l,daca nu atunci renunta.FIECARE BARBAT ARE UN VICIU!Daca nu inseala,e betiv,daca nu e betiv e libertin,etc.si eu am o relatie in care am inselat si cred ca am fost inselata iar increderea a disparut total.suntem si acum impreuna dar sa stii ca nu mai este ce a fost si odata cu lipsa de incredere a disparut si fericirea.Acum incerc sa remediez stricaciunile relatiei dar nu sunt multumita deloc de cum evolueaza si avem5ani impreuna.El s-a apucat se4rios de baut,ma minte in diverse chestii,nu mai e atent cu mine ca alta data s totusi nu am renuntat in speranta ca ,timpul le va rezolva pe toate.In relatia noastra mai este un deficit,deca il pot numi asa,el este mai mic cu 8ani fata de minesi imagineaza-ti cum pot lupta eu,fata de asta.Adevarul e ca nu arat varsta pe care o am dar modul de gandire e la alt nivel fata de el si totusi,nu renunt pt ca-l iubesc si sper ca si el s-o faca ca in prima zi.Te pupic si ai grija de tine ca altcineva n-o va face in locul tau,si e pacat sa te autodistrugi,nu merita.Fa cum crezi ca e bine pt tine si daca vrei sa mai aibe o sansa relatia ta fi atenta la ce spui si la ce faci.Orice mic detaliu,acum e important in a-ti repara daunele relatiei.AI GRIJA DE TINE SI SPER CA DECIZIA TA SA FIE INTELEAPTA!
mina7785
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:17
cred ca putem sa-ti spunem noi pe forum mult si bine daca sa-l ierti sau nu, oricum inima va fi cea care decide, sau se va umple de amaraciune sau va gasi compasiune si iertare.
Sincer imi pare rau pentru tine se citeste disperarea si suferinta in cuvintele tale, nu am patit asa ceva, inca.
Oricum ajungi sa te intrebi, sau cel putin eu daca toata lupta asta e in zadar, sa faci o relatie sa mearga bine, ca in final sa suferi atat.
Uneori in momentele frumoase ai impresia ca merita, inca cand inima ti se spulbera.....lucrurile se vad....cel putin altfel.
complicat, ma cam depaseste
ctwmn
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:17
"daca un barbat poate ierta o femeie ,pt o femeie e mult mai usor sa ierte."

ia dezvolta
eladaela
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
Cinsprezece ani 28 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 21:08
Rudenie 1 De la: strumfy 28 Februarie 2019 11:27
Ce iubiti la el/ea? :-) 310 De la: quasaria 3 August 2012 07:32
Justitie divina versus justitie umana ? 91 De la: Mihaela_Tudora_1 27 Noiembrie 2013 23:32
Setari Cookie-uri