Cum sa iti invingi teama de a nu fii atacat verbal atunci cand iti spui parerea?

trebuie sa se exerseze in stapanirea de sine si sa te lasi prada emotiilor atunci cand esti atacat verbal ca sa poti da un raspuns eficient
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 12:48
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-17 12:48:49trebuie sa se exerseze in stapanirea de sine si sa nu te lasi prada emotiilor atunci cand esti atacat verbal ca sa poti da un raspuns eficient
pt ca ati cand esti atacat verbal si te lasi prada emotiilor si te enervezi devii vulnerabil si creierul tau nu mai functioneaza bine ca sa dea raspunsuri eficiente si posibil devii dominat de oamenii rai
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 12:51
un om curajos este perseverent se roaga se informeaza pt idei care ajuta la evolutia lui
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 12:54
teama de A FI ATACAT, nu teama de A NU FI, sumo...
Desi, la tine s-ar putea sa fie si teama de a nu fi.
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 12:58
De la: quasaria, la data 2012-07-17 12:58:44teama de A FI ATACAT, nu teama de A NU FI, sumo...
Desi, la tine s-ar putea sa fie si teama de a nu fi.
da la tine este teama de a nu fii atacat....asa ca mai bine ataci tu...mare este gradina
tu doar esti din ala care cauti greselile altora....dar de greselile tale alea mari si cocosate de grele ce sunt nu le corectezi..
dar in schimb cauti o femeie naiva care sa te slugareasca...sau daca esti femeie pt ca este tot aia si femeile gandesc tot ca barbatii este doar diferenta de sex
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 13:15
auzi, eu te invat sa te exprimi corect si tu o dai cu sexul ....
Da-l dreak de sex - invata sa scrii!
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 13:54
De la: quasaria, la data 2012-07-17 13:54:35auzi, eu te invat sa te exprimi corect si tu o dai cu sexul ....
Da-l dreak de sex - invata sa scrii!
eu ma concentrez la idei si tu te uiti la o grseala mica daca vrei sa fii util explica ce insemna ce insemna feedbak
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 21:59
feedback de obicei se foloseste ca o opinie a altcuiva referitoare la ce ai spus/ai facut. Na, mesajul tau anterior catre mine a fost FEEDBACK, al meu catre tine tot feedback.

M-am facut "util"?
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 22:06
De la: quasaria, la data 2012-07-17 22:06:17feedback de obicei se foloseste ca o opinie a altcuiva referitoare la ce ai spus/ai facut. Na, mesajul tau anterior catre mine a fost FEEDBACK, al meu catre tine tot feedback.

M-am facut "util"?
cat de cat asa..mersi
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2012 22:10
Depinde de parere, de cum o spui si cui...Teama se invinge plecand de aici.
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Iulie 2012 21:44
Tu ai ramas blocata intr-o inversunare care nu iti face bine si care nu-ti permite sa evoluezi. Ai nevoie de ajutor. Cere-l!
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Iulie 2012 10:20
Inger-ratacit...Q. e o DOAMNA nu UN...cum ai zis tu...dar in ratacirile tale ,se vede ca nu mai deosebesti :feminin de masculin... Mai citeste.. Si ca sa nu mai fii ....atacata pe acest topic!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Iulie 2012 11:55
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-07-24 10:20:05Tu ai ramas blocata intr-o inversunare care nu iti face bine si care nu-ti permite sa evoluezi. Ai nevoie de ajutor. Cere-l!
pai eu vreau sa evoluez spiritual,,,eu am un singur interes in viata credinta mea in Iisus Hristos pt ca eu sunt crestina..Si sa merg pe calea lui Hristos..care ma ajuta sa evoluez...ascultang sfaturile lui


spre exemplu stiu sa barbatii si chiar femeile nu vor sa mearga pe calea lui Hristos pt ca Dumnezeu ii pune la munca,,sa construiasca caractere,,,,si lor nu le place munca..


Asa ca multi prefera sa mearga per calea lui satana pt ca el nu ii pune la munca,,satana ii pune doar sa fure de la cei care muncesc si sa le distruga caracterele celor sincer si morali

oamenilor le place mai mult sa distruga decat sa construiasca

eu cred ca evoluatia se face doar daca mergi pe calea lui Hristos...Iti smeresti mintea si te lasi in voia lui....Si chiar te ajuta Hristos sa evoluezi spiritual si sa devii un om moral
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 12:56
Eu vreau sa evoluez spiritual si il rog pe Hristos sa ma ajute sa merg pe calea lui Lui si sa ma ajute sa devin un om moral....Eu sunt crestina si acesta este obiectivul meu in viata....interesul meu este credinta si sa devin un om moral..
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 12:58
Si eu sunt crestina, si eu L-am ales pe Hristos conducator al vietii mele-mai degraba El a ales sa-mi poarte de grija...dar tu ramai fixata si generalizezi, asa nu poti evolua. Barbatii sunt asa, femeile sunt asa, oamenii sunt puturosi si nu construiesc...etc, etc...Daca te uiti cu atentie in jurul tau, daca citesti cu atentie ceea ce scriu barbatii si femeile aici pe Garbo poti intelege ca sunt destui cei ce construiesc, se construiesc, merg mai departe rezolvand problemele vietii cu curaj.
Pentru ca daca ajungand la concluzii ca ale tale ma asez pe prispa si pun acelasi disc, la nesfarsit, nu fac altceva decat sa-mi pierd viata iar viata nu trebuie pierduta.
Cu totii avem momente de revolta, de incrancenare, de hotarari categorice dar sa te poticnesti in ele, e pacat, nu e crestinism. Iisus Hristos ne vrea fericiti.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Iulie 2012 13:37
Depinde numai de interlocutor ,dar este bine sa te inveti sa fii atacat verbal atunci cand vorbesti ,iti va prinde bine.Parerile sunt de regula divergente si prin urmare pot fi "atacate" de pareri contrare ,in mod firesc nu ar trebui atacat si cel care emite aceste pareri ,dar nu se intampla asa in viata reala,din cauza calitatii scazute a interlocutorilor nostri.Cand vei reusi sa intri in cercuri de oamenii civilizati cu adevarat, vei observa ca parerile divergente nu duc la conflicte verbale ,dimpotriva ,ne putem agrea foarte bine, fara sa fim de acord in tot si toate.-tine numnai de educatie si civilizatie.
garbo265966
Postat pe 5 August 2012 17:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-17 12:48:49trebuie sa se exerseze in stapanirea de sine si sa te lasi prada emotiilor atunci cand esti atacat verbal ca sa poti da un raspuns eficient


in ceea ce te priveste.....teama o invingi numai daca taci
tymbark
Postat pe 7 August 2012 11:43
Irinuca ? Sa taca? La ce debit are ea,de incearca sa taca,i crapa tevile...
Rotty
Postat pe 7 August 2012 11:50
am incercat si eu ma gandeam ca poate va lua ca atare sfatul meu dar.....slabe sanse
tymbark
Postat pe 7 August 2012 11:53
"Slabe?" ...cred ca nici una .Stai sa vezi cand o aparea ce salva de artilerie ne baga... Io ma duc la cumparaturi sa nu fiu pe aici cand incepe tirul
Rotty
Postat pe 7 August 2012 11:58
"YO" nu inteleg ceva : ingerasulluptator este de sex feminin, sex masculin ......sau de genul neutru
adeline
Postat pe 7 August 2012 16:13
De la: adeline, la data 2012-08-07 16:13:48"YO" nu inteleg ceva : ingerasulluptator este de sex feminin, sex masculin ......sau de genul neutru


nu te mai obosi sa descoperi......este mutant 100%
tymbark
Postat pe 8 August 2012 09:59
uff! vesnica dilema: a fi sau a nu fii?
charmelen
Postat pe 9 August 2012 17:35
fiii cui?
panty_C
Postat pe 10 August 2012 00:05
asa cum facea Cezar: avea deviza "trebuie sa incerc,fie ca reusesc,fie ca nu"
ne spunem parerile,si spunem cand corect,cand gresit.
dar cand in parerea noastra sunt lucruri negative,foarte probabil vom fi atacati,pentru ca ce dai,aia primesti.
in lumea asta nimic nu este alb sau negru: totul este gri,cu parte pozitiva si negativa.
de ce sa nu vedem atunci,partea pozitiva,minimalizant negativul?
nu exista casatorie perfecta,relatie perfecta,proiect perfect,slujba perfecta,barbatul perfect,etc etc etc.....
doar dzeu este perfect.
e in firea noastra greseala si imperfectiunea,si nu este ceva negativ,ci ceva normal.
pe baza asta evolueaza lumea,pe baza asta am iesit din pesteri,si avem roti,si foc,si computer.
lumea continua sa existe,si sa faca greseli,pe baza carora evolueaza.
oricine isi spune parerea,oriunde,va intampina si critici,nu va fi absolut aprobat,de toti.
scriitorii,ce critici intampina?
si medicul care pe la 1800 a descoperit microbii,si a rtecomandat spalatul pe maini,dupa controlul femeilor care nascusera,a fost dat afara,criticat,a sfarsit prin a muri nebun,la balamuc.
el a observat ca dupa vizita la feleile ce nascusera,multe patesc infectii,si mor
si a mai observat ca spalatul pe maini,reduce drastic decesurile in spitalul lui.
acum oamenii au evoluat,dar nu destul.....oricine isi spune parerea,va auzi si critici.
in orice domeniu isi va spune parerea,nu conteaza,va fi la fel.....
daniilia
Postat pe 13 August 2012 02:44
De la: adeline, la data 2012-08-07 16:13:48"YO" nu inteleg ceva : ingerasulluptator este de sex feminin, sex masculin ......sau de genul neutru


adeca bu*lanjiu !?
adi27
Postat pe 19 August 2012 08:34
De la: panty_C, la data 2012-08-10 00:05:52fiii cui?


ti dai dishtiapta, hai?????????????????
coriect sa scriii Fii-i !
ie bini?
adi27
Postat pe 19 August 2012 08:38
De la: quasaria, la data 2012-07-17 22:06:17feedback de obicei se foloseste ca o opinie a altcuiva referitoare la ce ai spus/ai facut. Na, mesajul tau anterior catre mine a fost FEEDBACK, al meu catre tine tot feedback.

M-am facut "util"?


mai pi intzalasu tutulor asta insamna ca daca tu dai in mini (un pecior in c*uru di pilda) dupe aia shi io dau in tini(tot un pecior in c*uru di pilda)
ie clar ?
adi27
Postat pe 19 August 2012 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comportament uman 6 De la: cricat 11 Aprilie 2011 23:37
demoralizat 11 De la: claudia_ank 20 Februarie 2010 17:43
intrusi? 260 De la: quasaria 19 August 2011 18:49
despartire dureroasa 7 De la: tutankhamon 17 Decembrie 2009 00:33
credeti ca exista amanti platonici? 49 De la: madita 10 Februarie 2011 19:43
Setari Cookie-uri