amante inselate

De la: LILO, la data 2009-08-06 13:05:10 mielutzo ! m ai pus in dilema si cred ca mai amin cu tricotatu..ca avem subiecte interesante..de dezbatut..si mai ales ca bietu ROBY s-o inamorat.. si are nevoie de sfatuitori
LILO
Postat pe 6 August 2009 13:06
daca cafeaua, suculetul si prajiturica nu merge....incearca cumva sa le dai intalnire la un hotel ceva....pentru......stii tu ce....poate chiar cuperi o cartela cu un umar nou si le inviti pe gagici.....dar le spui sa fie discrete...iar pe el il inviti tu...ii spui ca il doresti...bla bla bla.....
tutankhamon
Postat pe 6 August 2009 13:10
De la: LILO, la data 2009-08-06 13:05:10 mielutzo ! m ai pus in dilema si cred ca mai amin cu tricotatu..ca avem subiecte interesante..de dezbatut..si mai ales ca bietu ROBY s =o inamorat.. si are nevoie de sfatuitori
mai...,nu-i vorba de amor aici.dar nu poti ramane indiferent cand vezi ca amantii se inseala intre ei...,trebuie sa intinzi o mana de ajutor...,ce naiba...
roby_cado
Postat pe 6 August 2009 13:10
LILO
Postat pe 6 August 2009 13:13
frumusico, am inceput sa citesc subiectul si n-am avut rabdare sa urmaresc tot - nu ma pot abtine...
hai sa-ti spun o poveste:
unul, un oarecare, era intr-o relatie cu o femeie de ceva ani...el, nu avea serviciu - mereu il pierdea fiind alcoolic desi foarte inteligent si profesionist in domeniul lui...deci ea il intretinea practic incercand sa-l "salveze" - in naivitatea ei credea ca un alcoolic poate fi salvat - spunandu-si ca e mare pacat de un om de o asa valoare sa se piarda...intr-o zi a aflat ca el se lasa intretinut de ea si mergea cu flori, cadouri, masina ei, la alte...cateva (3-4) carora le promitea marea cu sarea...ce-a facut ea? a luat mobilul lui (tot de ea cumparaat...) si a trimis un sms celorlalte femei - cu ceva de genul "nu mi se pare corect ca un barbat care se lasa intretinut de o femeie sa curteze alte femei - nu sunteti singura si atat am dorit doar sa va informez"...si a au inceput sa "curga" telefoanele...in fine sigur ca celelalte cand au aflat cine este el in realitate, la propunerea ei, a femeii care era pe post de fraera, "eu ma retrag si vi-l cedez cu tot pachetul", au dat bir cu fugitii...

lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:13
eu....zic sa iti vezi de viata ta! si sa il lasi in pace.! eu cred ca o sa-si primeasca singur "rasplata" candva, pt ca astea sunt regulile vietii ! nu trebuie sa intervii tu! banuiesc ca tu ar trebui sa devii ceva mai puternica si sa te detasezi! atata tot!
fleur_de_lis
Postat pe 6 August 2009 13:14
am cartele cu numer noi, etc..... am tot..... am si idei chiar..... dar oare merita? sicner acum?imi va folosi vreodata? eu tot varza voi ramane multa vreme. pe cand el nici nu va simti nmk.. etc...... cred ca nici nu mai merita sa ma gandesc..... sincer . dar pot?
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:14
si inca ceva banuiesc ca va ducea pe toate cam in aceleasi locuri nu???????????deci asa le ai putea gasi pe celelalte.....
nazirra
Postat pe 6 August 2009 13:15
si ca sa termin povestea - au inceput lacrimi si rugaminti din partea lui - dupa ce incercase sa faca pe jignitul dar a vazut ca toate celelalte i-au intors spatele...ea, in naivitatea ei l-a iertat si i-a mai dat o sansa...n-au trecut 3 luni si...povestea incepea sa prinda aceleasi contururi, cu alte personaje...atunci, naiva din povestea mea, i-a facur frumusel bagajele "domnului", i-a luat cheile de la masina si l-a trimis la plimbare...a asaltat-o si a cautat-o inca multa vreme sub toate formele...dar...oricat de tare ar durea, raul trebuie taiat din radacina si sa nu uitam ca "razbunarea e arma prostului" si, mai ales ca, naravul din fire nu are lecuire!
asta a fost in mare povestea pe care voiam sa ti-o spun...
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:19
nu stiu unde o facea cu altele... sincer aici nu am nici o informatie clara... decat banuieli ...... pentru ca e genul care stie sa se ascunda foarte bine cand e vb de o intalnire ..... o stabileste telefonic.... dar au mai vazut si altii masinile unde nu trebuiau sa fie veci.... daca era cu mine si pleca la altele dupa ce si-o tragea cu mine..... mi-a spus clar ca se duce acasa direct si el s-a dus in alte parti. intampaltor am vazut multe lucruri si culmea e ca imi zceau si altii repet.. nu vreau sa intru in nici un fel de detalii.....
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:19
culmea amantlacului....sa te insele amantul....
greu nenica
eladaela
Postat pe 6 August 2009 13:21
sti ce asi face eu le asi suna pe ele si le asi invita in locul unde va intilneati voi apoi cu voce mieroara l as suna pe dinsul si ia si spune ca am un cadou frumos pentru el....banuiesc ca nu se da inlaturi sa primeasca cava pe degeaba nu??????????si acolo mai vedem ce va mai fii.specimene dinastea ar trebui stirpite din fasa ,iar nevastasa e saraca fericita ca are copii si ca o iubeste doar pe ea nu????????????
nazirra
Postat pe 6 August 2009 13:22
De la: frumusicaaa, la data 2009-08-06 13:19:51nu stiu unde o facea cu altele... sincer aici nu am nici o informatie clara... decat banuieli ...... pentru ca e genul care stie sa se ascunda foarte bine cand e vb de o intalnire ..... o stabileste telefonic.... dar au mai vazut si altii masinile unde nu trebuiau sa fie veci.... daca era cu mine si pleca la altele dupa ce si-o tragea cu mine..... mi-a spus clar ca se duce acasa direct si el s-a dus in alte parti. intampaltor am vazut multe lucruri si culmea e ca imi zceau si altii repet.. nu vreau sa intru in nici un fel de detalii.....
"iti ziceau si altii"?.deci si altii stiu ca tu ai un amant?.hmm...,soro..,e cam cusuta cu ata alba povestea asta...
roby_cado
Postat pe 6 August 2009 13:23
frumusico,de unde zici ca esti?
mai ai nr lui de telefon?
eladaela
Postat pe 6 August 2009 13:24
De la: garbo005849, la data 2009-08-06 13:22:54sti ce asi face eu le asi suna pe ele si le asi invita in locul unde va intilneati voi apoi cu voce mieroara l as suna pe dinsul si ia si spune ca am un cadou frumos pentru el....banuiesc ca nu se da inlaturi sa primeasca cava pe degeaba nu??????????si acolo mai vedem ce va mai fii.specimene dinastea ar trebui stirpite din fasa ,iar nevastasa e saraca fericita ca are copii si ca o iubeste doar pe ea nu????????????
binenteles,ca si sotii astora..
roby_cado
Postat pe 6 August 2009 13:25
draga lady c...... si eu am facut la fel.. am avut ceva infromatii si i-am zis sa termine cu altele ca stiam clar , la inceput tacea , la urmatoarea cearta mi-a promis solemn ca nu o sa se mai f cu nimeni altcineva iar la urmatoarea cearta, v-am spus ca avea lacrimi in ochi si imi zicea sa nu il parasesc . ca nu paote trai fara mine... si ca face ORICE SI CA OIRCE INSEAMAN ORICE..... cu toate astea pun pariu ca a pleccat de la mine si s-a dus sa se descrce la alta... dar intrebarea mea e pentru ce a facut lucrurile astea? de ce nu m-a lasat in pace cand l-am rugat? de ce a insistat sa ne mai intlanim in conditiile in care el avea cu cine..........
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:25
eu una, din principiu, nu sunt de acord cu amantele, scuza-ma, urasc omul care incerca sa-si cladeasca fericirea pe nefericirea altuia
niciodata nu am sa fac asa ceva altei femei!
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:27
frumusico, ma repet: NARAVUL DIN FIRE NU ARE LECUIRE!!!

nu te mai intreba "de ce" - intrebarea asta e o capcana care aduce muuuuuuuulta suferinta!

inchide usa in urma ta si nu mai privi inapoi! Punct!
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:29
draga lady c... crede-ma ca niciodata sa nu spui niciodata .... e foarte adevarat aceasta vorba..... puteam sa jur ca nu mi se va intampal asta nicodata ..... si totusi....
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:30
buna, frumusico! bun subiect ai gasit sa ni-l impartasesti si noua!
am citit cu mare interes toate dialogurile.. am trei intrebari:
- oare celelalte nu si-au dat si ele seama de ce ii poate capul? (s-ar putea sa puna in balanta putinta celor doua capuri ) poate si ele sunt in aceeasi situatie. tu spui ca ai rezistat eroic la mesaje, telefoane, mail-uri etc. pana la un punct... apoi tot tu ai cedat. O vorba din batrani spune : cateaua pana nu ridica coada cainele doar se invarte pe langa ea...
- spui ca esti provocatoare,indrazneata si ai fi putut avea pe oricine: care e necazul tau pana la urma? ca nu te-ai dus cu altii mai discreti, care sa-ti pastreze aura de ,,inocenta''?
- crezi cu adevarat ca te-ai ascuns asa de bine si sotul tau chiar nu stie nimic? sau doar asteapta cuminte la un colt sa ti-o intoarca cand esti tu mai disperata, ca acum, de exemplu?
Imi pare rau ca am pus doar intrebari dar intrebarile nasc firesc raspunsuri si daca tu raspunzi corect in inima ta, vei sti ce ai de facut, crede-ma!
Ma aflu in situatia ta, doar ca pe partea cealalta a baricadei... sunt sotul celei care a crezut ca totul e ok acasa, ca a stiut sa se fereasca... ei, bine, nu-i asa... si cat de greu e sa accepti ideea ca femeia cu care imparti totul se imparte si prin alte parti... dar e alta poveste... poate alt topic.
Concluzie: trage aer adanc in piept, i-ati copii de manuta si mergi la o plimbare in parc, bucura-te de adierea vantului ce-ti flutura usor parul, de rasetele zglobii ce le ai in preajma ta, incarca-ti sufletul cu simple si mici bucurii care le intalnesti in cale, uita si cauta-ti drumul drept. Daca s-a intamplat odata, se va intampla si a doua oara, nu ai sa rezisti sentimentului de intalnire adolescentina cu care te-ai invatat, dar, macar, poti alege actorul sa nu mai fie la fel ca asta... Uita si mergi mai departe!
Lyan
Postat pe 6 August 2009 13:30
yes ! yes ! lady corina! nu ii corect sa furam barbatii altora , si dupa aceea , tot noi ne plingem se zice : ce tie nu-ti place , altuia nu ii face !
LILO
Postat pe 6 August 2009 13:30
da, Lilo
frumusica, nu, de asta sunt sigura, asa ceva nu mi se poate intampla niciodata!
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:34
beeei fetelor,ea nu l-a luat de tot.
a fost de acord sa-l imparta cu nevasta-sa,dar nu si cu alte 3-4

eladaela
Postat pe 6 August 2009 13:35
bravo lady c
sicner nu doresc la nimeni sa pici intr-o asemena capcana.......
chiar daca imi tot repetati ca eu am o mare parte din vina.. aveti drepate.....
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:36
in momentul in care tu inseli, trebuie sa fii constient ca si tu poti fi inselat...
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:37
mai dureros e cand tu nu inseli si ti se intampla asta - te-ai gandit la sotul tau sau la nevasta lui, asta ca sa nu mai spun si de copii?
lady_corina
Postat pe 6 August 2009 13:38
si draga ela.... nu i-am cerut niciodat nmk... dimpotriva il ruggam sa nu ma mai caute. sicner....si intelegeti odata ca nu il invinovatesc pe el.... dar dece m-a mintit? de ce ? daca altora le schimba viata? daca altele o sa divorteze din cauza lui?????? si el sunt convinsa ca nu o ia de nevasta etc..... daca alta se sinucide ?
nu il cunoasteti sincer....
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:38
bine nu ma mai puneti la zid totusi.. nu vroiam sa intreb decat da ca merita sa ma razbun ori nU?
frumusicaaa
Postat pe 6 August 2009 13:40
bre frumusico,hai ca vorbim de freo doua ore si eu nu am inteles ceva.....
ce ai vrut tu de fapt de la el?
eladaela
Postat pe 6 August 2009 13:41
De la: eladaela, la data 2009-08-06 13:35:49beeei fetelor,ea nu l-a luat de tot.
a fost de acord sa-l imparta cu nevasta-sa,dar nu si cu alte 3-4

eee...,asa da.acum inteleg si eu .te doare capu frate...,nu incetati sa ma uimiti.cred ca am gresit un pic secolul in care sa ma nasc...
roby_cado
Postat pe 6 August 2009 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Romania sau alte tari? 14 De la: violete 7 Noiembrie 2013 12:19
amante inselate 316 De la: garbo079375 3 Decembrie 2009 13:10
pff 3 De la: dor72_ 18 Decembrie 2011 12:59
am nevoie de ajutor!!!!! 8 De la: LILO 27 Mai 2010 15:19
As dori sa am grija de un copil 11 De la: garbo101426 25 Iulie 2017 11:13
Setari Cookie-uri