horoscopul saptamanii 27 iulie -2 august

Dragele mele, am demarat o scurta cautare prin site-urile romanesti la capitolul Horoscop saptamanal si mi-am pus mainile in cap: fie sunt generate de softuri fie sunt inventate. Acuma, pt cei care traduc pur si simplu de pe softuri, ii invat ca ar fi bine sa se uite si la locatie, pt ca planetele pe cer fac aspecte, insa fiecare tara este pe o alta paralela si meridian, prin urmare planetele alea intra pe case diferite. Si de aia nu va ies horoscoapele!

Prin urmare, plina de voie buna dupa ce am constatat acest lucru am luat frumos tranzitele si aspectele si am purces la alcatuirea horoscopului saptamanii in mod corect, avizat, fara povesti si inventii. Il postez aici cat se poate si in rest va invit la mine in blog: www.roastrolog.blogspot.com unde puteti citi si restul, in cazul in care sunteti interesati. Va imbratisez si sa aveti o saptamana minunata.

Berbecul



Berbecii vor demara saptamana in forta. Plini de energie, inca de luni, veti face o mie si una de planuri privind restul saptamanii. Va veti agita, veti sari de la una la alta, veti vrea sa faceti totul, insa trebuie sa asteptam pana la sfarsitul saptamanii sa vedem daca domnii si doamnele Berbeci isi vor indeplini proiectele. Marti si Miercuri Berbecii nostrii vor fi cuprinsi de ganduri filozofice. Spre mirarea celor din jur,care au asistat la demonstratia de energie de care ati fost in stare Luni, Marti vor crede ca vorbesc cu o alta persoana, tacuta, misterioasa, cu un aer neatent. De fapt, Berbecii nostrii profita Marti si Miercuri de aceasta oportunitate si de lipsa de vitalitate pentru a-si pune in ordine gandurile si planurile. Insa aceasta stare de lucruri nu va dura la nesfarsit, si incepand de Joi pana Duminica Berbecii nostrii vor reveni la starea de energie cu care ne-au obisnuit.
In dragoste, nativii Berbec vor face o multime de declararii amoroase Luni.Vor promite marea cu sarea, cerul si pamantul, ca apoi Marti si Miercuri sa se retraga in sine, sa adopte un aer misterios si sa isi puna ordine in ganduri. Joi vor lua decizia finala, fie vor continua relatia fie ii vor pune punct. Cert este ca weekendul ii va regasi pusi pe fapte mari si gata de a cunoaste pe altcineva, sau,in cazul in care au o relatie, sa-si demonstreze dragostea pentru partener in modul tipic unei zodii de foc: vulcanic si pasional.
Pe plan financiar Berbecii trebuie sa aiba grija Luni , Joi si Vineri sa nu faca niste cheltuieli nechibzuite. Le sugeram sa se gandeasca de doua ori inainte de a scoate banii din buzunar.


Taur


Saptamana debuteaza cu un sentiment al rutinei la servici: aceleasi acte de semnat, aceleasi rapoarte de predat, aceleasi activitati de facut. Plicticos, nu? Marti si Miercuri veti fi plin de toane si veti incerca sa va legati de toti si veti incerca sa cautati motive de cearta. Joi si Vineri va trebui sa va puneti in valoare toata abilitatea pentru a convinge pe cineva de oportunitate demersurilor dumneavoastra si sa ii atrageti atentia in mod pozitiv, sa va ajute sa rezolvati
roastrolog
Postat pe 28 Iulie 2009 10:12
sa stii ca am intrat pe adresa aia si ma duce in cu totul alte pgini....poate dai adresa corecta daca vrei cu adevarat sa ai cititori.....la berbec ai spus corect pentru ziua de luni.....
tutankhamon
Postat pe 28 Iulie 2009 13:01
http://roastrolog.blogspot.com/2009/07/horoscopul-saptamanii-27-iulie-2-august.html
Tzantzarika
Postat pe 28 Iulie 2009 13:13
multumesc mult tzantzarika de ajutor!! drept dovada ca habar nu am cum sa folosesc copy- paste, eu probabil scrisesem adresa blogului, cand de fapt trebuia sa dau URL-ul poastarii cu horoscopul. de acuma asa voi face.

stii, nu poti spune ca e adevarat 100% pt ca depinde ENORM de harta personala. Adica recomand tuturor sa citeasca si pt zodia lor ,si pt ascendent. Cei care nu stiu ascendentul sau nu sunt siguri imi pot da un email la adresa mea, postata in blog, ( www.roastrolog.blogspot.com)dar
dat fiind ca primesc destul de multe mesaje va rog sa-mi precizati: vreau sa-mi stiu ascendentul. pt asta imi trebuie zua nasterii, ORA si sa precizati AM sau PM ( AM- intre 12 noaptea si 12 la pranz si PM intre 12 la pranz si 12 noaptea)
Daca vreti sa puneti intrebari persoanale, vedeti ca de cateva zile sunt consultant astrologic al site=ului www.imaginelife.ro

( nu le fac reclama pt ca nu au ei nevoie de reclama mea, sunt oricum pe locul 3 in topul trafic.ro la sectiunea matrimoniale.prietenii.dating). Si spun asta pt a oferi oczia celor care nu-si permit sa plateasca o consultatie sa intrebe o singura intrebare si vor primi raspuns gratuit.

cu drag, astrolog Alexandra Coman
roastrolog
Postat pe 30 Iulie 2009 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia rac barbatul taur 2 De la: lady_corina 31 August 2009 01:41
un rac si o leoaica 5 De la: prin_lume 4 August 2010 12:04
femeia balanta...barbatul taur 5 De la: pik_nik 14 Noiembrie 2009 14:06
eu balanta - el taur....help 15 De la: garbo253810 25 Februarie 2012 16:09
femeia scorpion[sex-appeal nebun] si barbatul taur[sex-appeal salbatic] sunt oare ei compatibili pe termen lung? 18 De la: garboconstanta 20 Noiembrie 2018 16:23
Setari Cookie-uri