vreau sfat de la barbati in legatura cu problema mea

Traiesc de 4 ani cu un barbat pe care l-am intretinut si il intretin, pt.ca el nu are niciun venit. Anul trecut i-am spus sa-si caute alta femeie pt. ca eu nu-l mai pot tine. De atunci a inceput sa-si bata joc de mine. Ma trateaza ca un obiect si ma obliga sa-i dau bani pt. cheltuielile lui personale. Va rog, un sfat, cum sa-l fac sa fie onest cu mine, sa ma respecte, sa ma iubeasca? Astept raspuns. Va rog foarte mult.
iris60
Postat pe 22 Iulie 2009 09:11
pai da-i banii aia odata, nu mai face fitze...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2009 09:14
foarte onest? nu cred ca e reala povestea asta! asa ceva nu poate exista!
dar prin literatura asemenea cazuri ipotetice se rezolva cel mai adesea dandu-l pe agresor pe mana politiei.
mai observ o chestie - nu esti deloc egoista
vrei sa-l trimiti sa-si ia alta sclava...
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 09:17
842,

adica realizezi in ce situatie de rachat esti,si nu-l dai afara pe usa?

naspa...
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2009 09:17
Tu i-ai spus sa-si caute alta femeie...el a luat-o ca atare.
Nu-l mai intretine,punct.Sunt atat de multi barbati incat nu merita sa te chinui,mai ales ptr cineva care nu te iubeste,respecta.
val1979
Postat pe 22 Iulie 2009 09:18
Un sfat pt.tine de la o femeie : Stai cat mai departe de acest barbat , uit-l definitiv ca iti va face viata un calvar , nimic nu poti indrepta cu toata iubirea ta din lume pt. el !Imi pare foarte rau pt. tine insa incerca si refa-ti viata , nu merita sa-ti termni sanatatea , viata langa asemenea ....nu imi gasesc cuvantul potrivit !Curaj , Succes !
eu_cu_tine
Postat pe 22 Iulie 2009 09:18
iaso, val...

pai voi sunteti barbati, neica?... n-auzirati ce ceru fata?...

in alta ordine de idei, toate femeile se lupta pt independenta financiara, da' cand vine vorba de plata pentru serviciile sexuale o dau cotita... pai ce-i asta?...

pikane, tu daca ai amanta o dai pe mana politiei, nene?...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2009 09:21
Zambil,
Eu nu sunt barbat,dar stiu despre ce vb.Daca vrea sfaturi de la un barbat,sa-l ceara de la barbatul ei atunci ca nu este nici-o diferenta,tot barbat e si el:)
Se pare ca nu face doar o greseala...le mai si repeta.
val1979
Postat pe 22 Iulie 2009 09:28
zambile,
"Ma trateaza ca un obiect si ma obliga sa-i dau bani pt. cheltuielile lui personale. "

asta are toate elementele constitutive ale infractiunii de jaf. ce e logic sa faci in asemenea situatie?
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 09:31
Barbatul ala nu numai ca nu o respecta pe ea dar nu se respecta nici pe el,altfel n-ar fi fost un intretinut,right?!
Cum ai putea sa ai pretentia sa fi iubita si respectata daca el nu se respecta pe el insusi?
Si fiindca il lasi sa te manipuleze atata de usor doar fiindca se cheama"barbat"...fiindca asta nu este un barbat veritabil,inseamna ca nici macar tu nu te iubesti si te respecti,daca ai fi facut-o,aveai deja raspunsul singura.Iarta-ma ca sunt dura,dar sunt directa,sincera deschisa,defect profesional.
val1979
Postat pe 22 Iulie 2009 09:33

Ce pacat ca astepti sfaturi doar de la barbati...! Altfel, ti-as fi spus si eu ceva...

Draga mea, omul asta nu te iubeste, nu te respecta, nu munceste, traieste ca un parazit pe spinarea ta, iar tu te intrebi ce-i de facut? Fa-ti o deparazitare, scumpo! Urgent!
Ella34
Postat pe 22 Iulie 2009 09:33
nu ma mai bag,nu citisem ca vrea fata barbati....
ai dreptate,zambilu'..nu sunt barbat.
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2009 09:34
pai pikane... e descrierea perfecta a jobului de amant/amanta... la inchisoare cu ei, nenica...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2009 09:34
42, ptr. un carnatz, de ce-ai luat tot porcul?
Na, ca nu m-am putut abtine.
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 09:35
bre nene...

hai ca iar va ambalati pentru o cioaca... daca-i adevarat, atunci femeia e proasta, sau dependenta de sex, asa ca tot va bateti degetele pe tastatura aiurea...

mai bine va distrati si voi p-acilea...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2009 09:45
aici se fac sponsorizarile? ma asez la coada sau imi iau numar de ordine? vreau si eu niste bani pentru un concediu
si_totusi
Postat pe 22 Iulie 2009 09:55
ATATA TIMP CAT II DAI BANI DOAR SI PENTRU AL TINE LA DISTANTA, NU SE VA TERMINA CALVARUL TAU.
ESTE VINA TA CA ACCEPTI ACESTE LUCRURI. CUM POTI IUBI UN PARAZIT?? EL ESTE LA MANA TA, NU TU LA A LUI ASA CA LASAL BALTA . NU MERITA NICI SA-L PRIVESTI.
valdo68
Postat pe 22 Iulie 2009 15:51
De la: garbo028842, la data 2009-07-22 09:11:41Traiesc de 4 ani cu un barbat pe care l-am intretinut si il intretin, pt.ca el nu are niciun venit. Anul trecut i-am spus sa-si caute alta femeie pt. ca eu nu-l mai pot tine. De atunci a inceput sa-si bata joc de mine. Ma trateaza ca un obiect si ma obliga sa-i dau bani pt. cheltuielile lui personale. Va rog, un sfat, cum sa-l fac sa fie onest cu mine, sa ma respecte, sa ma iubeasca? Astept raspuns. Va rog foarte mult.


Sfatul meu? FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUGI!
Mai vrei sa te iubeasca?
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 15:55
De la: pik_nik, la data 2009-07-22 09:17:03foarte onest? nu cred ca e reala povestea asta! asa ceva nu poate exista!
dar prin literatura asemenea cazuri ipotetice se rezolva cel mai adesea dandu-l pe agresor pe mana politiei.
mai observ o chestie - nu esti deloc egoista
vrei sa-l trimiti sa-si ia alta sclava...


Exista pik! Politia nu se baga - ce a dat, a dat de buna voie iar relatia au stabilit-o de comun acord! Doar daca are dovezi de agresiune fizica, in rest, escrocii sentimentali sunt "barbati cinstiti" si de succes! Si nu vorbesc din filme sau din carti, crede-ma!
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 15:57
De la: pik_nik, la data 2009-07-22 09:31:50zambile,
"Ma trateaza ca un obiect si ma obliga sa-i dau bani pt. cheltuielile lui personale. "

asta are toate elementele constitutive ale infractiunii de jaf. ce e logic sa faci in asemenea situatie?


pik - dovada scrisa, martori, astea pot tine la un eventual proces legal. Fara dovezi de astea ramai si sarac si prost si...ca sa nu zic altceva...
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 16:00
ai fost cat se poate de expresiva
da, ai dreptate
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 16:01
Draga mea draga, daca accepti si sfatul unei femei care a trait asta pe pielea ei:

Omul este, mare si lat: UN ESCROC SENTIMENTAL!

Scapa de el pana nu te lasa in strada!
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 16:02
escrocii sentimentali nu ar avea nici o sansa daca victimile ar gandi si ar avea ceea ce se cheama stima de sine . eu nu pot accepta ca o femeie sau un barbat sa nu se poata detasa de cel ce incearca acest tip de manipulare. oricat ai tine la cineva, cand vezi ca esti pe post de fraier, nu mai continui.
si_totusi
Postat pe 22 Iulie 2009 16:05
totushico, tare o zici cu foc, inseamna ca ai dreptate
wow ce-mi place de tine!
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 16:08
piku, nu te ofili de dragu' meu ca n-am apa sa te sting. au secat fantanile
si_totusi
Postat pe 22 Iulie 2009 16:14
nu-i bai, lasa-ma nesins

pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 16:16
De la: si_totusi, la data 2009-07-22 16:05:09escrocii sentimentali nu ar avea nici o sansa daca victimile ar gandi si ar avea ceea ce se cheama stima de sine . eu nu pot accepta ca o femeie sau un barbat sa nu se poata detasa de cel ce incearca acest tip de manipulare. oricat ai tine la cineva, cand vezi ca esti pe post de fraier, nu mai continui.


Trebuie stiut ca n-ai de unde sti cu cine ai de a face de la inceput. Escrocii sentimentali sunt oameni foarte inteligenti, carismatici si excelenti actori! Gandeste-te ca ajungi sa cunosti un om cu adevarat doar cand dai de greu si, in general, asta se intampla, in cazul lor, doar dupa ce esti implicata sentimental pana peste cap! Totul este sa te trezesti si sa retezi definitiv, din radacina, raul oricat de mult ar durea!
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 16:16
piku, nesins, nu te pot lasa ca nu stiu ce presupune asa ceva. nestins, da. parca ma incearca un gand in a te pune pe jar. macar o lecuta. sa vad ce pasi de dans poti face . mi-s curioasa, foc
si_totusi
Postat pe 22 Iulie 2009 16:19
pai nu stiam ce inseamna sa ma "singi", si mi-am inchipuit ca e corect nesins
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 16:21
De la: si_totusi, la data 2009-07-22 16:19:59nesins, nu te pot lasa ca nu stiu ce presupune asa ceva. nestins, da. parca ma incearca un gand in a te pune pe jar. macar o lecuta. sa vad ce pasi de dans poti face . mi-s curioasa, foc


ai pus-o pik - faci ce faci si dai de foc
lady_corina
Postat pe 22 Iulie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e in mintea barbatilor? 132 De la: garbo_14136 27 Iulie 2014 08:17
invitatie la dans 94 De la: zazaq 16 Ianuarie 2013 22:32
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
Vreau sa ma insor....part two! 78 De la: SAL 19 Decembrie 2011 19:40
UN VOT VA ROG FRUMOS 4 De la: anakin 24 Mai 2010 12:48
Setari Cookie-uri